5 najlepszych VPN na PS4 i jak skonfigurować VPN na PS4

Jeśli lubisz grać i streamować na PlayStation 4, zdziwisz się, gdy zdobędziesz Playstation VPN. Dzięki wirtualnej sieci prywatnej PS4 może korzystać z ogromnej ilości treści o ograniczonym dostępie, takich jak amerykański katalog Netflix. W tym przewodniku pokażemy, jak skonfigurować VPN na PS4 i wymień pięć najlepszych VPN na PS4.

Dzięki VPN na PlayStation 4 możesz grać w więcej gier i uzyskiwać dostęp do tytułów, zanim zostaną one oficjalnie wydane w Twoim kraju. Jednak usługi VPN w grach muszą mieć pewne funkcje, aby były skuteczne, niektóre z nich są następujące:

 • Szybkie serwery - Sieci VPN spowalniają twoje połączenie internetowe, więc szybka sieć VPN ograniczy szkody i zapewni, że nadal będziesz mógł przesyłać strumieniowo w jakości HD i grach bez opóźnień.
 • Duża sieć serwerów - Jeśli chcesz połączyć się z ulubionymi witrynami do przesyłania strumieniowego lub kupić gry, potrzebujesz serwerów w krajach, z którymi chcesz się połączyć.
 • Musi oferować szereg protokołów szyfrowania - Niektóre protokoły szyfrowania VPN są szybsze niż inne, dlatego warto mieć kilka opcji do wyboru. OpenVPN jest najbezpieczniejszym protokołem szyfrującym VPN, jednak nie jest najszybszym.
 • Silne szyfrowanie - Sieci VPN są fantastycznymi narzędziami do ochrony prywatności, dlatego ważne jest, aby sieć VPN implementowała protokoły szyfrowania w wysokim standardzie.

Najlepsze usługi VPN PS4

Rzuć okiem na tabelę, aby zobaczyć, co nasi eksperci ocenili jako najlepszą sieć VPN dla PlayStation. Aby uzyskać więcej informacji o usługach VPN na naszej liście, przewiń poniżej, aby zobaczyć podsumowanie każdej usługi VPN, lub kliknij łącza do strony internetowej dostawcy.

 1. ExpressVPN

  - Świetny na całym VPN | Konsekwentnie szybkie serwery | doskonały do ​​odblokowywania treści

 2. NordVPN

  - Najlepsza sieć VPN na PlayStation | Bardzo bezpieczne | Łatwo odblokuj zawartość | Oferuje wstępnie skonfigurowane routery | Serwery w 60 krajach

 3. CyberGhost VPN

  - niska cena | Łatwa w użyciu aplikacja | Silne szyfrowanie | Serwery w 60 krajach

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Plany o niskich kosztach | Świetne funkcje bezpieczeństwa | Łatwa w użyciu aplikacja

Jak skonfigurować PS4 VPN?

Metoda nr 1: Skonfiguruj VPN na PS4

Udostępnij swoje połączenie VPN przez domowy router

Wymagany całkowity czas: ~ 20 minut (potrzebujesz dostępu administratora do routera domowego)

 1. Zarejestruj się w jednej z najlepszych usług VPN PS4 na tej stronie lub przejdź bezpośrednio do mojego osobistego ulubionego, ExpressVPN
  . Zainstaluj oprogramowanie VPN na komputerze domowym.
 2. Otwórz panel sterowania routera (sprawdź dokumentację routera, aby go znaleźć).
 3. Znajdź kartę Sieć / Konfiguracja / Ustawienia / WAN w panelu sterowania routera.

  Skonfiguruj VPN bez komputera

 4. Wprowadź szczegóły konfiguracji VPN, które zostały wysłane po zarejestrowaniu się w usłudze. Prawdopodobnie będzie to kombinacja nazwy użytkownika, hasła i adresu serwera VPN. Wszystkie są dostarczane podczas rejestracji.
 5. Potwierdź / zaakceptuj / zapisz te zmiany i zamknij panel sterowania routera.
 6. Uruchom system PS4.
 7. Na głównym ekranie menu PS4 przejdź do "Ustawienia" śledzony przez "Ustawienia sieci."
 8. Kliknij "Skonfiguruj połączenie internetowe" i wybierz "Użyj Wi-Fi" na pytanie. Wybierz "Łatwo" jako metoda połączenia.
 9. Wybierz sieć Wi-Fi z listy i połącz się z odpowiednimi danymi logowania. Upewnij się, że "Nie używaj serwera proxy" pole jest zaznaczone.
 10. Przetestuj swoje połączenie, aby potwierdzić, że wszystko działa i wszystko gotowe!

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z ExpressVPN na system PS4? Przeczytaj przewodnik konfiguracji VPN ExpressVPN PS4 VPN, aby upewnić się, że nie napotkasz żadnych problemów podczas konfigurowania usługi.

Metoda nr 2: Skonfiguruj VPN na PS4

Udostępnij połączenie VPN swojego komputera z PS4

Wymagany całkowity czas: ~ 10 minut (potrzebny będzie kabel Ethernet)

 1. Zarejestruj się w jednej z najlepszych usług VPN PS4 na tej stronie lub przejdź bezpośrednio do mojego osobistego ulubionego, ExpressVPN
  . Zainstaluj oprogramowanie VPN na komputerze domowym.
 2. Podłącz PS4 do komputera za pomocą kabla Ethernet.
 3. Po podłączeniu otwórz Panel sterowania na komputerze. Przejdź do "Centrum sieci i udostępniania"
  i kliknij "Zmień ustawienia adaptera" na lewym pasku bocznym.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy połączenie VPN (właśnie zainstalowane na komputerze) i kliknij "Nieruchomości." Idź do "Dzielenie się" patka.
 5. Zaznacz "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się za pośrednictwem połączenia internetowego tego komputera" pudełko.
  Znaleźć "Połączenie z siecią domową" menu rozwijane i wybierz domowe połączenie internetowe.

  Skonfiguruj VPN za pomocą komputera

 6. Połącz się z VPN na swoim komputerze. Wybierz serwer, który odpowiada Twoim potrzebom!
 7. Uruchom system PS4. Na ekranie głównego menu przejdź do "Ustawienia" następnie "Ustawienia sieci."
 8. Pod "Ustawienia sieci," Wybierz "Skonfiguruj połączenie internetowe." Wybierać "Użyj kabla LAN" na pytanie.
 9. Wybierz "Łatwo" metoda połączenia i potwierdź "Nie używaj serwera proxy" na pytanie.
 10. Zaakceptuj i przetestuj nowe ustawienia i możesz zacząć!

Najlepsze VPN Playstation 4 - podsumowania

Zapoznaj się z poniższymi podsumowaniami, aby uzyskać szczegółowe spojrzenie na najlepszą sieć VPN dla PlayStation w 2020 roku. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat dowolnej usługi z tej listy, zapoznaj się z naszymi szczegółowymi recenzjami VPN.

Co to jest Playstation VPN?

Virtual Private Network to usługa, która pozwala ludziom udawać, że przebywają w innym kraju. Korzystanie z VPN w połączeniu z PlayStation pozwala każdemu i wszędzie odblokować strumienie z ograniczeniami geograficznymi. Wiele strumieni telewizyjnych i usług online musi być zablokowanych w niektórych regionach z powodu ograniczeń praw autorskich. Nawet usługi, które można kupić w twoim kraju - takie jak Netflix, Hulu lub Amazon Prime TV - znacznie zmniejszyły katalogi w większości krajów. PlayStation VPN umożliwia dostęp do wszystkich tych treści.

Łącząc się z serwerem VPN w określonym kraju, wydaje się, że tam naprawdę mieszkasz. Dzięki temu możesz grać w gry na żywo przeciwko graczom na zagranicznych serwerach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą grać przeciwko osobom, które mówią w określonych językach (na przykład studenci współczesnego języka studiujący za granicą, którzy chcą grać przeciwko ludziom w swoim kraju).

Udając, że przebywają w innym kraju za pomocą Playstation VPN, użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do większej liczby tytułów, a także kupić tytuły gier, zanim zostaną oficjalnie wydane w ich własnym kraju.

Często zadawane pytania dotyczące PlayStation VPN

Wielką zaletą systemów PS3 i PS4 jest to, że ma wbudowane funkcje odtwarzacza multimediów. Umożliwia także instalowanie aplikacji i usług, takich jak Netflix, i korzystanie z nich. Z tego powodu VPN jest taką gratką. Nie tylko możesz uzyskać dostęp do większej liczby aplikacji na Sony PlayStation, ale możesz także uzyskać dostęp do większej ilości treści w aplikacjach, które już masz.

Oto tylko niektóre aplikacje, do których możesz uzyskać dostęp do większej ilości treści, jeśli subskrybujesz jedną z naszych rekomendowanych sieci VPN Playstation:

 • PlayStation Vue
 • PlayStation Now
 • Netflix
 • Spotify
 • Hulu
 • Natychmiastowe wideo Amazon
 • Youtube
 • Skurcz
 • Plex Pass
 • IGN
 • Sieć WWE
 • Vevo
 • HBO Go
 • Crunchyroll

Jak widać z powyższej listy aplikacji, dzięki VPN możesz uzyskać dostęp do usług takich jak PlayStation Now i HBO Go (oba są tylko w USA). Nawet darmowe usługi, takie jak YouTube i Vevo, znacznie się poprawią dzięki VPN. Będziesz potrzebować szybkiej usługi VPN, aby odblokować Youtube, Vevo i inne usługi przesyłania strumieniowego, ponieważ VPN może spowolnić twoje połączenie internetowe. Wynika to z faktu, że nigdy nie będziesz musiał się martwić, że zostaniesz doręczony "Ten film nie jest dostępny w twoim kraju" ogłoszenie. Bez względu na to, z których aplikacji chcesz korzystać, VPN pozwoli ci uzyskać dostęp do większej ilości treści niż kiedykolwiek wcześniej. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli szukasz VPN dla Netflix, Hulu, Spotify itp., Wszystkie usługi z naszej listy odblokowują powyższą usługę. Mogą jednak wystąpić problemy z odblokowaniem tych usług za pomocą innych sieci VPN.

Odblokuj Netflix na PlayStation

Abonenci Netflix w Wielkiej Brytanii mają dostęp tylko 40% pełnego katalogu

Większość krajów ma niewielką bibliotekę Netflix w porównaniu do USA. Dzięki Playstation VPN możesz połączyć się z serwerem w USA, aby oglądać 100% tytułów Netflix z dowolnego miejsca na świecie. Dla niektórych osób może to oznaczać 85-procentowy wzrost liczby dostępnych filmów i programów telewizyjnych!

Odblokuj natychmiastowe wideo Amazon Prime na PlayStation

Amazon Prime Instant Video to kolejna usługa, która nie wszędzie może pokazać wszystko. Ze względu na ograniczenia licencyjne nałożone przez właścicieli praw autorskich, musi ono być surowe w kwestii tego, co można oglądać w każdym kraju. Dzięki VPN dla PlayStation możesz udawać, że przebywasz w innym kraju, aby uzyskać dostęp do dużej ilości dodatkowej zawartości na Amazon. Zobacz nasz przewodnik Amazon prime, aby uzyskać informacje na temat korzystania z VPN z prime i dowiedzieć się, jaka jest najlepsza VPN dla Amazon prime.

Odblokuj Spotify na PlayStation

Wiele osób na całym świecie uwielbia Spotify. Niestety Spotify jest dostępna tylko w 59 krajach. Oznacza to, że miliony ludzi nie mają dostępu do popularnej usługi przesyłania strumieniowego muzyki. Co więcej, w celu ograniczenia licencji niektóre utwory muzyczne nie są dostępne w tych 59 krajach. Ponadto niektóre miejsca nie mają dostępu do Apple Music.

Dzięki VPN na PS4 możesz udawać, że jesteś w USA, aby uzyskać dostęp do całego katalogu Spotify (w tym muzyki Apple) i słuchać ogromnej ilości muzyki na PlayStation.

Uzyskaj wczesny dostęp do gier PlayStation

Kiedy pojawiają się nowe gry, czasem niektóre kraje zdobywają je jako pierwsze. Może to być frustrujące, szczególnie jeśli jest to gra, w którą desperacko chcesz grać. Doskonałym przykładem są japońskie i koreańskie gry RPG, które są wydawane miesiące później na całym świecie.

Dobrą wiadomością jest to, że korzystając z VPN, możesz udawać, że jesteś w innym kraju, aby uzyskać wczesny dostęp do gier. W ten sposób możesz najpierw zagrać w dowolną grę - tak jak szczęśliwi gracze tam mieszkający!

Graj w więcej gier

Ponadto niektóre gry na PS4 są całkowicie zbanowany w niektórych miejscach. Czy wiesz, że Battlefield 4 jest zabroniony w Chinach? Co powiesz na Wietnam zakazujący Mega Man 5 za posiadanie "szef gry ofensywnej?"

Niestety tego rodzaju zakazy są powszechne. Jednak dzięki VPN możesz pokonać regionalne ograniczenia i cieszyć się pełną biblioteką gier PlayStation. Po prostu połącz się z serwerem VPN, na którym gra nie jest zbanowana, i możesz zacząć grać od razu! Aby uzyskać więcej informacji na temat odblokowywania treści w Chinach, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem VPN dla Chin.

Korzystanie z routera VPN z PlayStation

Niestety nie można zainstalować VPN bezpośrednio na PlayStation. Jednak to nie powstrzymuje tysięcy właścicieli Ps4 od korzystania z zalet VPN. Instalując VPN na routerze DD-WRT, wszystkie urządzenia w twoim domu - w tym PlayStation - są automatycznie obsługiwane przez VPN. Router łączy się z serwerem VPN w wybranym kraju, co oznacza, że ​​Playstation automatycznie wydaje się być w tym kraju.

Jest również chroniony przez szyfrowanie VPN, co oznacza, że ​​Twoje dane są całkowicie prywatne. Jest to niesamowite, ponieważ oznacza, że ​​Twój dostawca usług internetowych nie ma pojęcia, że ​​masz dostęp do ograniczonej zawartości na PS4.

Chroń swoje PS4 przed hakerami dzięki VPN

Szyfrowanie zapewniane przez VPN nie tylko powstrzymuje dostawców usług internetowych przed śledzeniem tego, co robisz online, ale także ukrywa Twój prawdziwy adres IP (lokalizację cyfrową). To powstrzymuje hakerów i cyberprzestępców przed włamaniem się do twojego PS4 i konta PlayStation Network, które masz na nim.

Niestety, rośnie liczba przypadków włamania do użytkowników PS4. Sprawa w 2016 roku kosztowała nawet użytkownika PS4 kilkaset dolarów. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy, VPN jest idealnym rozwiązaniem.

VPN może powstrzymać wrogich graczy przed atakami DDoS na Ciebie - aby zepsuć swoje szanse na wygraną.

Ps4 Hacked

Zmniejsz opóźnienie na PS4 dzięki VPN

Kolejną zaletą korzystania z Playstation VPN może być zmniejszenie opóźnień. Gdy łączysz się z serwerem, aby grać w gry online - odległość może być zła "świst" stawki. Może to na przykład skutkować tym, że najpierw zastrzelisz kogoś (na przykład), ale mimo to jego kula zabije cię najpierw. Zjawisko to jest wyjątkowo irytujące, aw niektórych przypadkach VPN może pomóc.

Łącząc się z serwerem w pobliżu miejsca, w którym znajduje się serwer do gier, lub znajdującym się między tobą a serwerem, możesz zmniejszyć szybkość pingów, a nawet routować swój Internet w nieco szybszy sposób. Pamiętaj, że nie zawsze będzie to działać dla wszystkich, wszędzie. Jeśli więc cierpisz z powodu opóźnień, zalecamy skorzystanie z wersji próbnej VPN (lub gwarancji zwrotu pieniędzy), aby sprawdzić, czy to ci pomoże. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz anulować i otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Playstation VPNs - Podsumowanie

W tym artykule opisaliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o zdobywaniu VPN na PlayStation 4. Aby korzystać z VPN z Playstation, potrzebujesz błyskawicznie szybkiego VPN, więc pamiętaj, aby trzymać się jednej z naszych rekomendowanych VPN, jeśli nie chcę być poważnie rozczarowany nieodpowiednią usługą.

Wreszcie, chociaż niekoniecznie potrzebujesz VPN, aby cieszyć się systemem PS4, nie ma wątpliwości użycie jednego z nich znacznie poprawi wrażenia z PS4. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w kraju, w którym niektóre gry lub usługi przesyłania strumieniowego są niedostępne.

Co więcej, ponieważ szybkie sieci VPN dla PlayStation, które zalecamy w tym artykule, mają okresy próbne i gwarancje zwrotu pieniędzy - możesz zobaczyć, o co tyle zamieszania, samodzielnie testując sieci VPN, nie ryzykując żadnej gotówki. Po prostu subskrybuj jedną z sieci VPN (lub wypróbuj kilka) i poproś o zwrot pieniędzy. Zawsze możesz później wybrać ulubioną VPN!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me