5 najszybszych sieci VPN w 2020 r. – Wyniki codziennych testów prędkości VPN

Usługi szybkiego VPN są jedyną opcją, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo w jakości HD, prowadzić wideokonferencje lub grać w gry online. Zadania wymagające dużej ilości danych wymagają superszybkiej sieci VPN, co oznacza, że ​​musisz trzymać się z dala od 99% sieci VPN. Większość sieci VPN nie jest zbudowana z solidnych sieci serwerów Tier-1, dobra wiadomość jest taka, że ​​niektóre z nich są.

W ProPrivacy.com używamy specjalnie zaprojektowanych serwerów z linią gigabitową do testowania najszybszych VPN na świecie. Nasze naukowe testy prędkości VPN przeprowadzamy trzy razy dziennie. W rezultacie możesz zaufać temu artykułowi, który pokaże Ci, które sieci VPN są rzeczywiście najszybszymi sieciami VPN - kompletna niezafałszowana prawda.

Chcieć wiedzieć więcej? Sprawdź nasze pomocne przewodniki, aby uzyskać więcej informacji na temat zwiększania prędkości VPN:

 • Jaki jest najlepszy protokół VPN do użycia?
 • Jak przetestować ping przez VPN

Które są najszybszymi VPNami?

Poniższa tabela pokazuje najszybsze VPN. Ta tabela jest automatycznie aktualizowana w czasie rzeczywistym, aby dostarczyć Ci najnowsze wyniki z naszych serwerów testów prędkości. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak przeprowadzamy nasze testy, czytaj dalej. Aby dowiedzieć się więcej o każdej sieci VPN, przewiń w dół do szczegółowych podsumowań.

Miejsce
Dostawca
Średnia prędkość
Maksymalna prędkość
Odwiedź stronę
1.

PureVPN

96,73
Mbit / s
295,96
Mbit / s
2).

Ivacy

88,15
Mbit / s
184,15
Mbit / s
3).

ExpressVPN

82,77
Mbit / s
212,09
Mbit / s
4.

StrongVPN

76,39
Mbit / s
221,73
Mbit / s
5.

NordVPN

74,58
Mbit / s
249,3
Mbit / s

Nasze testy są niezawodne i dokładne, co oznacza, że ​​możesz odwiedzać tę stronę, aby codziennie sprawdzać najszybsze sieci VPN. W ciągu ostatnich trzech lat korzystaliśmy z naszego niestandardowego systemu testów prędkości, aby przetestować wiodące na świecie sieci VPN ponad 250 000 razy. W tym artykule możesz zobaczyć najnowsze wyniki aktualizowane automatycznie.

Prędkość VPN w czasie

Podczas gdy najszybsze sieci VPN zwykle pozostają dość spójne w pierwszej dziesiątce, ciągle się poruszają. Poniższy wykres pomaga, zapewniając 7-dniowe średnie prędkości pobierania dla 5 najszybszych sieci VPN.

Dlaczego stworzyliśmy ten test prędkości VPN

Nasza unikalna metoda testowania prędkości oparta na serwerze pozwala nam dostarczać znacznie dokładniejsze wyniki niż w przypadku innych witryn porównujących VPN. Strony te używają internetowych narzędzi do testowania prędkości i stron internetowych - podobnie jak te, których używasz do testowania prędkości Internetu w domu.

Jest to dobry sposób na samodzielne sprawdzenie prędkości VPN w domu. Jednak nie jest to dokładny sposób oceny VPN. Serwer VPN może być obciążony podczas testowania, co oznacza, że ​​recenzent może opublikować bardzo niedokładne wyniki.

Nasza metoda daje dokładne wyniki, ponieważ testujemy sieci VPN w środowisku laboratoryjnym - trzy razy dziennie, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku. Wyświetlane wyniki są średnią z ostatnich 7 dni. Oznacza to, że dostawca musi mieć stale wysokie prędkości, jeśli chce mieć szansę na rekomendację przez ProPrivacy.

Metodologia testu prędkości VPN

 1. Zaczynamy od pytania VPN o plik konfiguracyjny OpenVPN (.ovpn) dla jego serwerów w Hongkongu, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii.
 2. Następnie nasi programiści dodają te pliki .ovpn do opartego na serwerze systemu testowania prędkości.
 3. Następnie testujemy te lokalizacje serwerów pod kątem szybkości serii (maksymalnej) * przy użyciu lokalnego serwera testowego.
 4. Następnie testujemy średnią prędkość pobierania, uzyskując wyniki prędkości na wszystkich czterech serwerach, dla których mamy pliki konfiguracyjne.
 5. Ten proces powtarza się dla każdej sieci VPN trzy razy dziennie.

Wyniki otrzymane na tej stronie są uśrednione z tych danych w następujący sposób:

 • 60% średniej prędkości pobierania
 • 40% prędkości serii

Dlaczego te wartości procentowe?

Biorąc średnią zarówno z prędkości maksymalnej, jak i średniej, daje nam znacznie lepsze wyczucie ogólnej prędkości VPN. Jest to o wiele bardziej przydatne dla użytkownika końcowego, ponieważ zapewnia sprawiedliwy rozkład wyników testu prędkości na różne serwery, składający się z maksymalnych prędkości i średnich.

Zdecydowaliśmy się to robić trzy razy dziennie, ponieważ uważamy, że jest to dokładne i pozwala konsumentom stale analizować prędkości VPN w czasie rzeczywistym, jeśli chcą. Oznacza to również, że nasze wyniki są aktualne i aktualne - a nie z przypadkowego popołudnia sprzed wielu miesięcy!

Czy doświadczę podanych prędkości VPN?

VPN nigdy nie przyspieszy twojego połączenia internetowego.

VPN musi zaszyfrować twoje dane i przesłać je przez zaszyfrowany tunel do serwera VPN w drodze do ostatecznego miejsca docelowego (odwiedzanych stron). Dane muszą być następnie kierowane przez serwer VPN, gdy wraca ze strony internetowej do urządzenia. Ten proces nieco spowolni Twój Internet.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wpływu szyfrowania na szybkość połączenia, zapoznaj się z naszym przewodnikiem szyfrowania VPN.

Więc dlaczego się tak chwalisz o szybkich VPNach? Szybkie VPN to po prostu usługa zapewniająca najszybsze dostępne serwery VPN. Im szybsze są serwery VPN - i im większa pojemność są w stanie obsłużyć - tym mniej zatoru i utraty prędkości można się spodziewać. Sieci VPN, które sprawdziliśmy, są tak szybkie, że spowolnią twoje połączenie w niezauważalny sposób.

Szybkie sieci VPN w tym artykule mają sieci serwerów, które zapewniają prędkości znacznie przekraczające Internet w domu. Ale nadal nie mogą przyspieszyć twojego połączenia, ponieważ szybkość twojej sieci zależy od twojego dostawcy usług internetowych i ile płacisz

Tak więc, jeśli płacisz za połączenie internetowe o przepustowości 10 Mb / s, nagle nie uzyskasz szybszego internetu tylko dlatego, że twoja sieć VPN ma superszybkie serwery, jak podano w naszych testach.

Ale moja VPN przyspiesza moją sieć! Dlaczego?

Niektórzy dostawcy usług internetowych na całym świecie monitorują ruch użytkowników i ograniczają przepustowość w godzinach szczytu, aby uniknąć zatorów w sieci. Aby to zrobić, dławią osoby przesyłające strumieniowo, pobierające torrenty, gry itp. Dostawcy usług internetowych mogą to zrobić, ponieważ dokładnie wiedzą, co robią użytkownicy online i jakie witryny odwiedzają.

Gdy łączysz się z VPN, szyfrowanie uniemożliwia ISP monitorowanie tego, co robisz, a jeśli nie wie, że odwiedzasz usługi, wie, że używa dużej przepustowości - może przestać cię ograniczać. Jest to dość rzadkie, ponieważ dostawcy usług internetowych mogą po prostu monitorować przepustowość, którą zużywa każdy użytkownik - i dławić, gdy próg zostanie osiągnięty.

Jednak niektórzy użytkownicy, szczególnie użytkownicy mobilni, zgłosili użycie VPN w celu ominięcia ograniczania przepustowości - co dzięki VPN zwiększyło prędkość! Ponownie, jest to bardzo rzadkie i ze względu na bardzo specyficzne okoliczności, więc nie powinieneś oczekiwać, że uzyskasz wyższe prędkości za pomocą VPN.

Czy mogę uzyskać bezpłatny szybki VPN??

Niestety, darmowe VPN nie zapewniają dużych prędkości. Zapewnienie dostępu do szybkich serwerów jest kosztowne, co oznacza, że ​​bezpłatne usługi są zwykle powolne. Nawet sieci VPN premium, które zapewniają bezpłatne prędkości rozruchu, zachęcają ludzi do przejścia na płatne plany.

Najlepszym sposobem na uzyskanie szybkiego VPN za darmo jest skorzystanie z gwarancji zwrotu pieniędzy. Możesz przetestować dowolne usługi z naszej szybkiej listy VPN bez ryzyka dzięki ich zasadom próbnym. Różnią się one od dostawcy do dostawcy, a niektóre usługi oferują ogromną 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy VPN. Istnieje również wiele tanich usług VPN, więc możesz uzyskać szybką usługę za mniej niż 2 USD miesięcznie.

Porównanie prędkości VPN

Na poniższej liście wymieniliśmy średnie prędkości w Mbit / s dla 30 najszybszych VPN na świecie. Te wyniki to średnie z 7 dni, które są aktualizowane codziennie. Jeśli Twoja sieć VPN nie jest wymieniona poniżej; jest wolniejszy niż 30. VPN.

Lista testów szybkości

 • PureVPN (96,73 Mb / s)
 • Ivacy (88,15 Mb / s)
 • ExpressVPN (82,77 Mb / s)
 • StrongVPN (76,39 Mb / s)
 • NordVPN (74,58 Mb / s)
 • Buforowane (73,63 Mb / s)
 • TunnelBear (72,46 Mb / s)
 • Mullvad (69,55 Mb / s)
 • CactusVPN (69,52 Mb / s)
 • LeVPN (67,06 Mb / s)
 • PrivateInternetAccess (64,83 Mb / s)
 • Hide.me (64,46 Mb / s)
 • iVPN (63,87 Mb / s)
 • HMA (62,5 Mb / s)
 • Encrypt.me (61,74 Mbits / s)
 • AirVPN (61,67 Mb / s)
 • IPVanish (58,89 Mb / s)
 • VPNArea (58,4 Mb / s)
 • CyberGhost VPN (57,02 Mb / s)
 • VPN.Azja (56,58 Mb / s)
 • UltraVPN (55,7 Mb / s)
 • ibVPN (53,04 Mb / s)
 • ZoogVPN (49,84 Mbits / s)
 • VyprVPN (44,67 Mb / s)
 • ZenMate VPN (42,72 Mb / s)
 • PrivateVPN (37,25 Mb / s)
 • VPN bez ograniczeń (22,47 Mb / s)
 • GOOSE VPN (9,13 Mb / s)

Czy VPN zawsze spowalnia mój internet?

Tak, wszystkie VPN nieco spowalniają twój Internet. Jest tak, ponieważ szyfrowanie danych i kierowanie ich do serwera VPN zajmuje trochę czasu. Najszybsze sieci VPN na świecie mają serwery poziomu 1, które nie spowolnią ruchu bardziej niż to konieczne.

Zdecydowana większość sieci VPN znacznie spowalnia ruch, ponieważ mają one wolne i nadmiernie subskrybowane serwery. Dlatego najlepsze sieci VPN mają tysiące serwerów i mnóstwo adresów IP w każdej lokalizacji, z którymi możesz się połączyć. W rezultacie nie ma przeciążenia, a Twoje dane mogą przechodzić przez jego serwery bez utraty prędkości.

Jednak nigdy nie należy oczekiwać, że szybka sieć VPN przyspieszy prędkość Internetu. Aby przyspieszyć połączenie internetowe, musisz zapłacić usługodawcy internetowemu za szybsze połączenie.

Jak uzyskać szybsze prędkości VPN - najważniejsze wskazówki

Aby uzyskać najszybszą możliwą prędkość VPN, zalecamy następujące kroki:

 1. Połącz się z serwerem znajdującym się jak najbliżej. Jeśli wybierzesz bliższy serwer, zwiększy się szybkość połączenia.
 2. Użyj najszybszego protokołu VPN - OpenVPN to najszybszy protokół VPN, który jest również bezpieczny. PPTP jest szybki, ale należy go używać tylko wtedy, gdy nie jest wymagana prywatność.
 3. Podłącz do routera za pomocą kabla Ethernet. Jeśli podłączysz komputer do routera za pomocą przewodu, zoptymalizujesz szybkość połączenia.
 4. Zdobądź router flashowany VPN. VPN może wpływać na wydajność komputera lub urządzenia i spowalniać jego działanie. Router VPN może uwolnić cenną moc obliczeniową. Jednak wolny router może również powodować problemy - więc zdobądź router, który ma wystarczającą moc, aby uruchomić VPN.
 5. Wybierz inny port. Dostawcy usług internetowych czasami ograniczają ruch pochodzący z niektórych portów. Jeśli Twoja aplikacja VPN pozwala przełączać porty: spróbuj.
 6. Wypróbuj VPN na innym urządzeniu. Stare urządzenia nie zawsze obsługują połączenie VPN. Wypróbuj różne urządzenia, aby sprawdzić, czy wolne prędkości to VPN, czy wina urządzenia.
 7. Wyłącz aplikację antywirusową. Oprogramowanie antywirusowe może powodować konflikty z VPN, co powoduje wolne prędkości. Jeśli prędkości są lepsze przy wyłączonym programie antywirusowym, skontaktuj się z obsługą klienta VPN w celu uzyskania porady.

Zdjęcie tytułowe: Ievgenii Meyer / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me