Najlepsza sieć VPN dla VoIP

VoIP (lub Voice over Internet Protocol) to technologia i metoda komunikacji głosowej. Zasadniczo VoIP jest zasadniczo usługą telefoniczną przez Internet. Stał się popularny dzięki takim usługom, jak Skype, Viber oraz amerykański dostawca VoIP Vonage.

Usługi VoIP są blokowane w niektórych krajach, a Arabia Saudyjska jest najbardziej widocznym przykładem (organ regulacyjny branży telekomunikacyjnej w kraju, CITC, aktywnie zakazuje usług VoIP). Usługi VoIP są również regularnie zakazane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie, podczas gdy inne kraje na Bliskim Wschodzie i Azji znane są również z ograniczania dostępu VoIP. Będziesz potrzebować VPN, aby zmienić swoją lokalizację i uzyskać dostęp do usług VoIP (takich jak Skype) w tych krajach. Bardzo ważne jest zachowanie ostrożności podczas korzystania z VPN w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub Omanie.

Możesz także potrzebować VPN, jeśli udostępniasz informacje związane z pracą innym osobom za pośrednictwem połączenia VoIP. Podobnie jak w przypadku każdej usługi lub urządzenia podłączonego do Internetu, zagrożenie ze strony hakerów przechwytujących twoje dane i rozmowy przez Skype jest realnym zagrożeniem. VPN szyfruje połączenia VoIP, co znacznie utrudnia komuś podsłuch.

Niezależnie od przyczyny potrzebujesz VPN dla usług VoIP. Trafiłeś we właściwe miejsce! Pozwól, że dam ci moje pięć najlepszych ofert VPN specjalnie z myślą o VoIP.

Najlepsza sieć VPN dla VoIP: Podsumowanie

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Gdzie są zabronione usługi VoIP?

Rzućmy okiem na niektóre kraje, w których niektóre popularne usługi VoIP są zakazane.

 • Arabia Saudyjska - Skype, Facebook Messenger, Google Hangouts, Viber, Whatsapp, Telegram, Snapchat, Discord i Facetime są zakazane.
 • Chiny - użytkownicy Skype są wysyłani do chińskiej wersji Skype'a monitorowanej przez rząd.
 • Egipt - Skype i WhatsApp są regularnie blokowane przez rząd egipski.
 • Kuwejt - Wszystkie usługi VoIP podlegają ogólnokrajowemu zakazowi.
 • Brazylia - główny dostawca usług internetowych w Brazylii blokuje Skype'a od 2014 roku.

Korzystanie z VPN w celu wykonania bezpłatnego połączenia

W Internecie jest dużo gadania o wykonywaniu bezpłatnych połączeń VoIP za pomocą VPN. Niestety, ponieważ jedyną formą przychodu Skype jest sprzedaż kredytów na połączenia z rzeczywistymi numerami telefonów, bezpłatne połączenia z VPN nie są możliwe.

Darmowe rozmowy przez Skype z VPN

To powiedziawszy, można uzyskać znacznie tańsze stawki za połączenia VPN. Opłaty za połączenia Skype z USA są znacznie tańsze, a do uzyskania tańszych stawek wymagany jest amerykański adres IP. Po prostu połącz się z amerykańskim serwerem VPN i zaloguj się do Skype, a nowe stawki za połączenia powinny zostać wyświetlone!

Korzystanie z VPN do odblokowania czatu głosowego w grach online

Gry online stale się rozwijają, a gry takie jak Battlefield, Counter-Strike i League of Legends dominują na scenie. Te gry wyróżniają się tym, że są bardzo zorientowane na zespół, aw niektórych przypadkach wymagają komunikacji głosowej z członkami drużyny. Niestety niektóre kraje i rządy blokują usługi VoIP, nawet w przypadku gier online!

Korzystając z VPN, możesz ominąć te głupie bloki na VoIP i swobodnie komunikować się z kolegami z drużyny w grze online. Po prostu wybierz jedną z VPN, o których wspomniałem powyżej, i połącz się z serwerem VPN, który jest najbliżej Ciebie (ale w kraju, w którym VoIP nie jest zablokowany). Po nawiązaniu połączenia po prostu uruchom grę, a czat głosowy zespołu powinien zostać odblokowany!

Przykład takiego działania można zobaczyć w ostatnim artykule, który zrobiłem w celu odblokowania czatu głosowego Overwatch.

VPN i VoIP: miej to na uwadze

Nie byłoby fair nie wspominać, że korzystanie z VPN z usługami VoIP ma jedną istotną wadę: szybkość. Po zaszyfrowaniu wszystkich danych możesz doświadczyć pewnej utraty prędkości po podłączeniu do sieci VPN.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie utraty prędkości jest połączenie się z wysokiej jakości usługą VPN (taką jak te, o których wspomniałem powyżej!), A także połączenie z serwerem znajdującym się w pobliżu Twojej rzeczywistej lokalizacji.

Najlepsza sieć VPN dla VoIP: Podsumowanie

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me