Najlepsze oprogramowanie Adblocker na Androida, iOS, PC i Mac

Adblockery stały się niezbędnymi narzędziami do nawigacji w przestrzeni online w ostatnich latach, pomagając zwiększyć wydajność, ochronę i prywatność. Przy tak gwałtownym wzroście popularności pojawiającym się setki produktów na wielu platformach, może być trudno wybrać, który adblocker jest odpowiedni dla Ciebie i w jaki sposób może pomóc.

Jakie są najlepsze adblockery?

 1. uBlock Origin

  - Najlepsze rozszerzenie przeglądarki

 2. CyberSec (NordVPN)

  - Najlepsza VPN z Ad Blockerem

 3. AdFender

  - Najlepsza aplikacja komputerowa

 4. AdLock

  - Najlepszy bloker reklam dla Androida

 5. 1Blocker X

  - Najlepszy bloker reklam na iOS

 6. Adblock Plus

  - Wyróżnienie

W pewnym momencie wszyscy stanęliśmy w obliczu przerażającego wyskakującego okienka, natrętnej formy reklamy stosowanej przez firmy, które często traktują priorytetowo przychody z dochodów nad satysfakcją użytkowników. To samo można powiedzieć o automatycznie odtwarzanych filmach i zagraconych witrynach wypełnionych po brzegi animacjami, dźwiękiem i tekstem, nieuchronnie spowalniających systemy i ich przepustowość.

Adblockery pomagają klientom zapobiegać reklamom, skracać czas ładowania i oszczędzać baterię.

Wejdź do adblockera, oprogramowania zaprojektowanego, aby pomóc konsumentom uniknąć manipulacji markami, zapobiegając wyświetlaniu reklam na ekranie. Użytkownicy komputerów stacjonarnych natychmiast zauważają poprawę dzięki szybszemu ładowaniu stron internetowych, ale korzyści są szczególnie widoczne na urządzeniach mobilnych i laptopach przy zachowaniu żywotności baterii.

Wybaczono nam, że tutaj kończy się funkcjonalność narzędzia, biorąc pod uwagę jego imiennik, ale niektóre produkty mogą mieć znacznie więcej. Pomagają chronić użytkowników przed złośliwymi reklamami znanymi jako „złośliwe”, ponieważ osoby atakujące wykorzystują je do rozpowszechniania szkodliwego kodu. Można to zrobić, przekierowując użytkownika na zaatakowaną stronę internetową lub przywracając ukryte pobieranie nieświadomym ofiarom, w niektórych przypadkach bez kliknięcia samej reklamy.

Adblockery również odgrywają kluczową rolę w walce o prywatność, ponieważ strony internetowe nadal wysysają dane użytkowników. Wiele reklam jest niesławnych, aby śledzić każde kliknięcie użytkownika, tworząc profil zainteresowań, który zawiera intymne informacje, takie jak wiek, lokalizacja, znajomi i inne.

Rodzaje Adblockerów

Jak zawsze, nie wszystkie programy są zbudowane jednakowo i mogą przybierać różne formy. Chociaż niektóre typy są wyraźnie bardziej popularne niż inne, konieczne jest rozważenie zalet i wad, aby określić najlepsze adblockery dla przeglądarek takich jak Chrome, Firefox lub Safari, systemów operacyjnych takich jak Windows 10, Android lub iOS i niezliczonej liczby urządzeń. tam.

Rozszerzenia przeglądarki

Niezależnie od tego, czy użytkownik zdecyduje się na oprogramowanie będące własnością firmy, takie jak Google Chrome lub oferty typu open source, prawie wszystkie przeglądarki mają wbudowane funkcje blokowania reklam, aby uniknąć oprogramowania reklamowego. Niestety środki te są często ograniczone, przy czym większość zwraca się w kierunku rozszerzeń, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości przeglądarki.

Adblockery oparte na przeglądarce są najłatwiejsze do zainstalowania i oferują wiele możliwości dostosowania.

Zdecydowanie najpopularniejszy typ adblockera, rozszerzenia są najłatwiejsze do zainstalowania za pomocą zaledwie kilku kliknięć i oferują szereg dostosowań. Reklamy są zazwyczaj domyślnie blokowane; przy czym użytkownicy muszą ręcznie dodawać do listy zaufanych witryn ręcznie, jeśli chcą przyczynić się do przychodów firmy.

Oczywiście przeglądarki oparte na Chromium mają największy wybór rozszerzeń do blokowania reklam dzięki Chrome, który zajmuje większość światowego rynku. Chociaż Firefox ma dobry dostępny zakres, obsługa innych wymienionych w naszych 5 najbezpieczniejszych przeglądarkach zbudowanych dla prywatności jest coraz mniejsza. Użytkownicy ryzykują również podatność na odciski palców przeglądarki podczas korzystania z wielu rozszerzeń, co powoduje potrzebę dodatkowej ochrony, takiej jak Canvas Defender dla Firefoxa.

Darmowy niekoniecznie jest dobry

Na początku może wydawać się błogosławieństwem, z którego korzysta wiele programów blokujących reklamy, ale niestety nie wszystkie z nich mogą zapewnić poziom prywatności oczekiwany przez konsumenta. Niektórzy zarabiają pieniądze, dyskretnie umieszczając reklamy na białej liście w przypadku firm, które zdecydują się dzielić przychody z deweloperem, podczas gdy inne działają czasami poprzez gromadzenie i sprzedaż danych samych użytkowników.

Plusy rozszerzeń przeglądarki

 • Łatwe do zainstalowania
 • Przyjazny użytkownikowi
 • Możliwość dostosowania
 • Duży wybór płatnych i bezpłatnych adblockerów

Wady rozszerzenia przeglądarki

 • Zakresy wsparcia dla przeglądarki
 • Podatność na odciski palców przeglądarki bez dodatkowej ochrony
 • Niektóre bezpłatne adblockery nie są tak prywatne, jak się wydaje

VPN z Adblockers

Wirtualne sieci prywatne (VPN) są niezbędne, jeśli chodzi o prywatność online, ponieważ mogą ukrywać to, co robisz, co czyni je idealnym narzędziem do łączenia się z adblockerami. Niektórzy programiści usunęli pośrednika, oferując funkcje blokowania reklam w swoich usługach, pozostawiając więcej czasu na prywatne przeglądanie sieci i mniej czasu na poszukiwanie idealnego oprogramowania.

Sieci VPN z blokadami reklam mogą być wygodne, ale kosztowne.

Jako punkt kompleksowej obsługi użytkownicy czerpią wszystkie zalety tradycyjnego adblockera wraz z funkcją VPN, co sprawia, że ​​tworzenie profilu jest niezwykle trudne. Pakiety są często częścią subskrypcji premium, co umożliwia użytkownikowi ochronę wielu urządzeń jednocześnie.

Ponieważ wbudowany program jest funkcją płatną, nie ma śmiesznego interesu, w jaki sposób firma zarabia pieniądze, ale to czyni go mniej dostępnym niż niektóre rozszerzenia przeglądarki. Podstawową wadą jest jednak to, że blokowania reklam nie można używać niezależnie, ponieważ funkcja aktywuje się tylko po podłączeniu do sieci VPN

Plusy VPN z blokadami reklam

 • W zestawie z VPN
 • One stop shop dla prywatności

Wady VPN z blokadami reklam

 • Wymaga płatnej subskrypcji premium
 • Funkcji blokowania reklam nie można używać niezależnie

Aplikacje komputerowe do blokowania reklam

Mimo że jest to znacznie bardziej niekonwencjonalna metoda usuwania reklam, istnieje niewielka liczba aplikacji blokujących reklamy, które można zainstalować bezpośrednio na komputerach stacjonarnych.

Blokery reklam na pulpicie zapobiegają reklamom w wielu przeglądarkach i aplikacjach.

W przeciwieństwie do rozszerzeń programy te mogą zapobiegać wyświetlaniu reklam w wielu przeglądarkach jednocześnie - co jest przydatne, ponieważ zawsze zaleca się zainstalowanie więcej niż jednej przeglądarki. Nawet reklamy upieczone w innych aplikacjach i Windows 10 mają trudności z tymi aplikacjami adblocker.

Również w przeciwieństwie do rozszerzeń, aplikacje adblockera mają tendencję do zajmowania większej ilości zasobów systemowych, takich jak pamięć, nawet gdy nie są używane. Ściśle darmowe wersje programów również pozostają ograniczone lub są opóźnione w rozwoju w porównaniu do ich płatnych alternatyw, co czyni je nieco mniej dostępnymi.

Plusy aplikacji adblocker na komputery

 • Obejmuje wiele przeglądarek i programów

Wady aplikacji Desktop Adblocker

 • Zasoby ciężkie
 • Darmowe wersje są zwykle ograniczone lub przestarzałe
 • Niewielki wybór

Adblockery ładowane przez router

Przy odrobinie know-how możliwe jest ładowanie adblockerów na dedykowane lub wirtualne routery, zapobiegając reklamom na poziomie systemu nazw domen (DNS). Wdrożenie zależy od interfejsu każdego routera i chociaż często są trudniejsze do skonfigurowania niż alternatywy, dają największe wyniki.

Adblockery ładowane przez router zapobiegają reklamom zanim trafią do twojego systemu, przyspieszając działanie.

Podczas gdy wspomniani wcześniej adblockerzy przestają się wyświetlać reklamy, większość nie robi nic, aby uniemożliwić stronie pobieranie spersonalizowanych banerów, obrazów i filmów na podstawie historii przeglądania użytkownika i przechowywanych plików cookie. Zakaz ładowania tych reklam na poziomie DNS nie tylko maksymalizuje wydajność, ale obsługuje wiele urządzeń w domu, nie mówiąc już o wielu przeglądarkach.

Zapobieganie reklamom korzystającym z DNS jest zwykle blokiem obejmującym cały koc, który może być czasem dostosowywany przez użytkownika w zależności od tego, jak surowe są jego ustawienia. Istnieje ryzyko zerwania wybranych stron internetowych i wciągnięcia witryn komercyjnych w crossfire, którym można zaradzić poprzez ręczne dodanie do białej listy. Żadne rozwiązanie oparte na routerze nie jest tak dostępne jak jego lokalni bracia, ale jak wspomniano wcześniej, jest to szczególnie zależne od interfejsu użytkownika routera.

Plusy adblockerów routera

 • Obsługuje wszystkie urządzenia w obiekcie
 • Zatrzymuje ładowanie reklam oraz ich wyświetlanie

Wady routerów AdBlocker

 • Może być kłopotliwy w konfiguracji
 • Nie tak łatwy w obsłudze

Najlepsze usługi adblockers

1. Pochodzenie uBlock

Najlepsze rozszerzenie przeglądarki

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Nie działa uBlock Origin’obsługuje wszystkie przeglądarki, ale obsługuje podstawowe wersje Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera i inne przeglądarki oparte na Chromium. Jest lekki w porównaniu z konkurencją i spotkaliśmy się z najmniejszą liczbą wykrytych wiadomości ze stron internetowych błagających o umieszczenie ich na białej liście, co zwiększa moje doświadczenie.

2. CyberSec (NordVPN)

Najlepsza VPN z Ad Blockerem

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Chociaż pakiet bezpieczeństwa CyberSec nie jest’Jest bezpłatny, jest objęty subskrypcją NordVPN, co zapewnia niesamowity stosunek jakości do ceny. Użytkownicy mają dostęp do wszystkich zalet naszej najwyżej ocenianej usługi VPN, w tym do blokowania reklam i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

3. AdFender

Najlepsza aplikacja komputerowa

 • cennik

  Od 15,95 USD
  na rok

Chociaż AdFender nie oferuje już darmowej wersji od wersji 2.50, pozostaje jednym z najlepszych programów blokujących reklamy od systemu Windows Vista do Windows 10 dzięki stosunkowo niskiej cenie 19,95 USD rocznie. Został wypróbowany i przetestowany przy użyciu szerokiej gamy przeglądarek, w tym Waterfox i Pale Moon, dwóch najbardziej skoncentrowanych na prywatności ofert.

4. AdLock

Najlepszy bloker reklam dla Androida

 • cennik

  Od 10,00 $
  / miesiąc

AdLock’Wersja na komputer isn’Jest równie konkurencyjny, bo kosztuje 22 USD rocznie, ale subskrypcja Androida na 11 USD to gratka. To’jest nieco bardziej intensywny w korzystaniu z zasobów niż oparte na przeglądarce alternatywy dla urządzeń mobilnych, ale jako osobna aplikacja może zapobiegać automatycznemu odtwarzaniu filmów, wyskakujących okienek i ogólnych reklam w całym urządzeniu mobilnym. Usługi blokowania są zabronione przez Google’s Play Store, co oznacza, że ​​użytkownicy będą musieli załadować to na swoje urządzenie.

5. 1Blocker X

Najlepszy bloker reklam na iOS

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Jako jeden z pierwszych uznanych programów blokujących reklamy na iOS, 1Blocker X wybrał jedną lub dwie sztuczki, które utrzymują reklamy na dystans dla urządzeń iPhone i iPad. Działając jako optymalizacja dla Safari, wygrał 1Blocker X.’działa na aplikacjach, ale pozwoli zaoszczędzić zasoby systemowe dzięki ponad 115 000 reguł i ustawień blokujących, które uniemożliwiają wcześniejsze pobieranie treści. Jest to dostępne bezpośrednio w App Store za jednorazową płatność 4,99 USD.

6. Adblock Plus

Wyróżnienie

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

AdBlock Plus, znany również jako ABP, jest jednym z najstarszych rozszerzeń w okolicy, ustanowionym jako najpopularniejsza wtyczka Adblocker dla przeglądarki Firefox. Niestety rozszerzenie to spotkało się w ostatnich latach z krytyką ‘Dopuszczalne reklamy’ , umożliwiając niektórym reklamodawcom płacenie przejście na białą listę. Tę opcję można wyłączyć w opcjach, ale biorąc pod uwagę, że jest to konflikt interesów i istnieją lepsze, bardziej prywatne usługi, to nie’zrób całkiem naszą listę.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me