Box.com Recenze

Box.com

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Původem jako vysokoškolský projekt generálního ředitele Aarona Levieho, Box
je jedním z původních řešení cloudových úložišť dostupných pro komerční použití. Od té doby exponenciálně roste a slouží více než 41 milionům jednotlivců a 92 000 organizací, takže se podrobně podívejme, proč je tak populární.

Líbí se

 • Prvních 10 GB úložného prostoru je zdarma
 • Dobrá bezpečnostní opatření
 • Uživatelsky přívětivý
 • Částečná dvoufaktorová autentizace
 • Sdílení souborů

Nelíbí se

 • USA jsou členy Five Eyes
 • Některé nápadné chyby a chybějící funkce
 • Aplikace nejsou open-source
 • Žádná podpora systému Linux

Ceny

Box umožňuje „jednotlivcům“ vyzkoušet si ještě před nákupem s úložištěm o kapacitě 10 GB zcela zdarma. Je však třeba poznamenat, že nahrávání je omezeno na pouhých 250 MB na soubor. To lze zvýšit zaplacením 10 $ měsíčně za balíček Personal Pro, poskytnutím 100 GB úložného prostoru a 5 GB limit pro upload na soubor.

Business je místem, kde Box opravdu svítí, s řadou úrovní určených pro týmy lidí. Balíčky Starter, Business a Business Plus vyžadují ke koupi minimálně tři uživatele, což stojí 5 $, 15 $ a 25 $ na uživatele měsíčně. Větší společnosti mohou využívat Enterprise plány s Governance nebo bez Governance, ale musí se s Boxem spojit přímo, aby vyjednaly ceny.

Funkce nabízené krabicovým podnikem

Je třeba věnovat pozornost tomu, co každá úroveň nabízí, protože mezi nimi jsou rozdíly, včetně velikosti úložiště, volání API a přizpůsobení funkcí. Naštěstí, jak vidíte výše, má Box srovnávacího průvodce pro potenciální zákazníky, který porovnává, jaké funkce jsou zahrnuty v konkrétních balíčcích a co lze za příplatek řešit.

Funkce

 • Prohlížení offline
 • Box Notes
 • Integrace aplikací třetích stran
 • Omezené verzování souborů
 • Podpora sdílení souborů
 • Integrace operačního systému
 • Dvoufázová autentizace

Prohlížení offline & Úpravy

Box Notes vám dává možnost vytvořit pracovní postup sdílením kalendářů, plánů a dokumentů, ale to zdaleka není u komplexních sad nabízených společnostmi Google a Microsoft. Naštěstí Box také poskytuje integraci s populárními aplikacemi, jako jsou Dokumenty Google, Adobe Sign a online i offline verze sady Microsoft Office Suite..

Při prvním použití kterékoli z nich se vás zeptá, zda je tato výchozí platforma při úpravách tohoto konkrétního typu souboru, a upozorní vás, že pomocí externích aplikací znamená, že souhlasíte s podmínkami služby této třetí strany. Výchozí nastavení lze snadno změnit tak, že přejdete do Nastavení účtu a kliknete na sekci Integrace.

Nástroje pro úpravy založené na prohlížeči se automaticky objeví v novém okně, které blokování reklam může někdy zabránit. V mém případě samotný Firefox zastavil otevírání okna, ale to lze snadno napravit kliknutím na „Možnosti“ a povolením vyskakovacích oken z app.box.com.

Po úpravě souboru se dokument automaticky uloží a původní okno Boxu vás vyzve k aktualizaci stránky s upozorněním, že je k dispozici nová verze. Na čísle vlevo nahoře můžete zjistit, na jaké verzi souboru se právě nacházíte, s „V3“, což je verze 3.

Verze souboru

Kromě sledování toho, jakou verzi souboru si právě prohlížíte; Box vám umožní nahrát novější verze souborů ručně a zkontrolovat historii verzí. Bohužel, funkce historie verzí se během testování neustále setkala s „chybou serveru“, která mě informovala, že „verze souboru nelze načíst“, i když se iterační čísla mění vlevo nahoře.

Mělo by se vám odpustit, že si vás aplikace Microsoft Word a Dokumenty Google mohou zachránit zde, protože oba mají vestavěnou verzi souboru. Integrace Boxu bohužel odstraní mnoho z těchto funkcí, takže se můžete spolehnout na službu úložiště; k lepšímu nebo k horšímu.

Podpora sdílení souborů

Box udělal sdílení souborů neuvěřitelně snadné, což členům umožňuje pozvat uživatele prostřednictvím e-mailu nebo s odkazem. Zatímco hosté budou muset vytvořit schránku s účtem, aby mohli přijímat e-mailové pozvánky, lidé s odkazem mají přístup ke sdíleným složkám a souborům bez stejného omezení, i když odkazy lze omezit na ty, které byly dříve pozvány.

Správci mohou při pozvání dalších lidí uložit několik omezení. Například pozvání jiného editoru musí být provedeno e-mailem, který jim dává oprávnění k nahrávání, stahování, náhledu, sdílení a úpravám všeho, k čemu mají přístup. E-mailové pozvánky mohou být také omezeny na stahování, zobrazování náhledů a sdílení, pokud se připojí jako prohlížeč. Odkazy fungují trochu jinak a umožňují lidem pouze prohlížet, prohlížet a stahovat soubory.

Jedna věc, která se mi na Boxu líbí, je možnost zamknout soubory jednoduchým kliknutím. Jakmile je soubor uzamčen, ostatní editoři nebudou moci provádět změny v dokumentech, dokud nebudou odemčeni, což vám poskytne úplnou kontrolu nad vaší spoluprací.

Přes platformu

K boxu lze přistupovat na většině platforem prostřednictvím prohlížeče. Doporučujeme používat prohlížeč Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge nebo Internet Explorer a udržovat cokoli co nejaktuálnější. Je třeba poznamenat, že zatímco Microsoft Edge vám umožňuje upravovat dokumenty pomocí cloudového softwaru, v současné době nepodporuje Box Tools pro úpravy souborů pomocí desktopových aplikací..

Aplikace Box Sync je k dispozici ke stažení na jakékoli verzi systému Android vydané v posledních třech letech a posledních dvou verzích systémů MacOS a iOS. Windows 7, 8, 8.1 a 10 podporují Sync Box Box, nepodporuje však deduplikaci dat NTFS.

Integrace OS

Ti, kteří si stáhnou aplikaci Box Sync, si všimnou integrace s cloudem na úrovni operačního systému.

Na ploše se na levé straně Průzkumníka Windows a Mac Finder objeví box, který vám umožní procházet soubory za předpokladu, že jste připojeni k internetu. Pole se také objeví v hlavním panelu systému Windows, ke kterému lze přistupovat současným stisknutím kláves Ctrl, Alt, Shift a B. Klepnutím pravým tlačítkem myši na soubor v Průzkumníku a vyhledávači se zobrazí nové možnosti, včetně zástupce webu a možností uzamknout a sdílet soubory. Nemělo by to být zaměňováno s možnostmi sdílení OneDrive ve Windows, které se objevují dále.

Sdílení souboru na boxu ze správce souborů Windows

V současné době neexistuje žádná oficiální podpora pro Linux, ale jsou k dispozici aplikace pro zařízení Android a iOS. Vedle spouštěče poskytujícího přístup k cloudu na mobilních zařízeních se Box objeví také při pokusu o přímé sdílení obrázků a souborů, což umožňuje okamžité nahrání.

Dvoufázová autentizace

Přestože bychom preferovali univerzální 2-faktorový (U2F) přes fyzické USB klíče, což je standard, který je již podporován většími společnostmi, Box zahrnuje dvoufaktorovou autentizaci prostřednictvím textových zpráv SMS pro další ochranu účtů. Při prvním přihlášení k novému zařízení budete muset zadat kód. Jakmile je toto zařízení zaregistrováno, přihlásí vás bez výzvy k provedení dvoufaktorového ověření. To je výhodné, ale vyžaduje, abyste se zvlášť starali o zařízení, která používáte pro přístup do schránky, protože neexistuje žádný způsob, jak vynutit 2-faktor při každém přihlášení.

Soukromí a bezpečnost

Jurisdikce

Společnost Box sídlí v Redwood City v Kalifornii, což znamená, že musí dodržovat sporné zásady ochrany osobních údajů USA a jejích pěti špionážních aliancí vedených Národní bezpečnostní agenturou (NSA). Společnost se zcela neobjevila v titulcích jako Google a Microsoft, ale je rozumné předpokládat, že došlo k pokusům o správu od NSA a dalších úředníků.

Nulové znalosti

Když v roce 2013 osvětlil masový dohled bývalý dodavatel bezpečnosti NSA a CIA Edward Snowden, začal Box navrhovat způsoby, jak by se mohl vyhnout zásahům vlády. Protože Box stále zaznamenává aktivity, nedosahuje dost slibů politiky nulových znalostí, ale implementuje své vlastní protokoly pomocí Box KeySafe.

Technické zabezpečení

Šifrování Boxu zasáhne většinu stejných poznámek jako jeho větší konkurenti. Šifrování SSL při přenosu, 256bitové šifrování AES v klidu a dokonce ozbrojené bezpečnostní stráže chránící fyzické servery. Možnosti zabezpečení jsou ještě přísnější, čím více však platíte, s prevencí ztráty dat (DLP), která je k dispozici od obchodních balíčků nahoru a Box KeySafe, za příplatek navíc k vrstvám Business Plus nebo Enterprise..

Box KeySafe je typ služby správy klíčů (KMS), která se vás snaží ovládat vaše soukromí bez obvyklých nákladů na pohodlí. Jedná se o hardwarové bezpečnostní moduly (HSM), které společnostem poskytují větší kontrolu nad správou šifrovacích klíčů, ale stále jsou uloženy ve webových službách Amazonu (AWS). Neměnný protokol auditu sleduje, kdo přistupoval k serveru, e-maily administrátorům, když někdo není rozpoznán a obsahuje přepínač zabíjení jako poslední možnost, ale přesto vyžaduje, abyste společnosti důvěřovali svými klíči. Tato funkce také není zahrnuta v žádném ze základních balíčků a místo toho se s ní zachází na vyšší náklady.

Problémy

Kryptografie prohlížeče

Web se často spoléhá na varianty JavaScriptu, aby mohl hashovat, ověřovat a šifrovat obsah, který je kvůli svému fragmentovanému a nestabilnímu front-endu považován za jeden z nejhorších programovacích jazyků v okolí. Tomu nepomáhá ani skutečnost, že uživatelé nemají slovo při přijímání kódu tlačeného během aktualizací nebo ověřovacích prostředků, aby se zajistilo, že záměrem je to, co vývojář tvrdí.

Uzavřený zdroj

Každá verze Boxu je uzavřený zdroj, což znamená, že neexistuje způsob, jak nezávisle ověřit, zda jsou soubory správně zašifrovány nebo že společnost do svých služeb nenaplňuje škodlivý nebo samoobslužný kód. I když není důvod myslet si špatně na záměry společnosti, vždy bychom raději měli možnost prověřit sami sebe, než se spoléhat na důvěru.

Snadnost použití

Box se primárně zaměřuje na pohodlí, svlékání věcí do jednoduchého a snadno použitelného rozhraní na všech oficiálně podporovaných platformách. To se ukazuje ve své estetické podobě, ale rozhodně to není tak intuitivní jako jeho protějšky hlavního proudu, protože přehlíží některé jednoduché možnosti a je sporně nespolehlivé..

Desktop (Windows a MacOS)

Stažením aplikace v systému Windows a Mac služba upeče službu přímo do Průzkumníka a Vyhledávače. Každý klient je vytvořen tak, aby se synchronizoval automaticky, takže vaše soubory jsou dostupné kdekoli, ale vynucená synchronizace je zvláštním způsobem. Můžete vyzvat verzi prohlížeče k synchronizaci se zařízením, na kterém právě pracujete, ale tato možnost není k dispozici naopak. Podobně matoucí nelze jednotlivé soubory zpřístupnit offline. Místo toho musíte vytvořit podsložku, umístit soubor dovnitř a nastavit složku offline.

Synchronizace boxu s okny

Také jsem měl řadu problémů s integrací OS v systému Windows, když jsem program při spuštění deaktivoval. Pochopitelně, pokud se program nemůže spustit, nemůže se synchronizovat s cloudem, a proto brání přístupu v Průzkumníku, ale i po manuálním spuštění aplikace zůstal Box offline. To bylo částečně napraveno opětovným povolením boxu při spuštění, ale některé problémy přetrvávaly.

Mobilní zařízení (Android a iOS)

Aplikace pro Android a iOS jsou mnohem elegantnější a mají jasně definované možnosti. Kliknutím na symbol plus zobrazíte řadu možností, od vytváření nových složek, dokumentů a poznámek po fotografování a nahrávání přímo do cloudu..

Na rozdíl od verze pro stolní počítače můžete jednotlivé soubory zpřístupnit offline a prostřednictvím oznámení push můžete dokonce získat potvrzení, že soubor byl úspěšně nahrán, i když nahrání více než jednoho souboru může způsobit selhání a zobrazit, že se „připravuje“, přestože dokončíte nahrávání minut před.

Nejznepokojivějším aspektem mobilní aplikace Box je neschopnost nahrávat a synchronizovat celé složky, namísto toho, abyste museli vytvořit novou složku v cloudu a ručně vybrat více souborů ručně..

Prohlížeč

Jako obvykle se zdá, že webový portál je nej definitivnější verzí Boxu. Je plně vybaven čistým rozhraním, které poskytuje možnosti, které nikde jinde nevidíte. Z prohlížeče můžete sledovat, kdo aktivně spolupracuje, upravit informace ve vašem profilu a dokonce využít rychlou zákaznickou podporu společnosti Box..

jak vypadá Box v prohlížeči

Závěrečné myšlenky

Box je bezpochyby jednou z nejhezčích cloudových služeb s chvályhodným zaměřením na vyvážení bezpečnosti a pohodlí. Její ceny jsou ve srovnání s konkurencí spíše roztříštěné a potenciálně nevhodné pro jednotlivce, ale to by mělo vyhovovat podnikům tím, že jim umožní přizpůsobit přesně to, co chtějí..

Zákaznický servis byl absolutní radost kontaktovat, rychle odpovídat na otázky s odborností a úrovní profesionality, která by měla jeho uchazeče sedět a vzít na vědomí. Bohužel škytavky, které jsme během cesty zažili, nejsou něčím, co bychom očekávali od prémiového poskytovatele. Nemůžeme si pomoci, ale cítíme se, jako by její americká základna byla problémem bez politiky nulových znalostí, i když se Box's KeySafe pokouší zmírnit ránu pro ty, kterým nevadí platit navíc.

Celkově se pravděpodobně vyplatí hledat jinde jako jednotlivec, pokud je prioritou množství nebo hledáte skutečnou synchronizaci. Jako firma však může být Box přesně tím, co hledáte.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me