BTGuard Recenze

BTGuard

  • Ceny

    Z 9,95 $
    / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
5 z 10

souhrn

BTGuard VPN původně vzrostl na význam díky schválení společností TorrentFreak. Od té doby zákazníci službu často sestřelili a stěžovali si na nízkou rychlost připojení a nestabilitu. Poté, před několika lety, se objevily zprávy, že BTGuard VPN ukládal hesla v prostém textu a e-mailem je nezašifroval zákazníkům. To je naprosto hrozné chování firmy, která má svým předplatitelům poskytovat soukromí a bezpečnost. Takové velké selhání nás přinutilo aktualizovat recenzi ProPrivacy.com a stáhnout naši podporu a doporučení služby.

V zájmu aktuálnosti a proto, že uběhlo hodně času (a všechny VPN si zaslouží druhou šanci), jsme si mysleli, že je spravedlivé aktualizovat naši BTGuard recenzi tak, aby správně odrážela její současnou službu. Výsledek? Zjistil jsem, že se jedná o otřesnou, předraženou službu, která se ani nepřibližuje konkurenci s jinými VPN dostupnými na trhu za podobnou cenu..

Funkce

BTGuard VPN má velmi málo funkcí, a ty, které má, všechny přicházejí jako standard se softwarem třetích stran, který musí účastníci použít k připojení k VPN. Dovolte mi to vysvětlit. BTGuard VPN běží na softwaru OpenVPN třetích stran. Tento software je open source a je ve své práci velmi dobrý. S ohledem na to je to velmi efektivní způsob připojení ke třem serverům BTGuard.

Kromě toho je tento software s otevřeným zdrojovým kódem spolehlivý a v současné době poskytuje ochranu před únikem DNS (Domain Name System) (ačkoli jsem nemohl dostat tuto verzi, aby skutečně pracoval se soubory BTVard .ovpn, a musel jsem používat zastaralou verzi bez ochrany proti úniku DNS).

Většina VPN na světové úrovni však nabízí vlastní software VPN, který má profesionální funkce, jako je přepínač zabíjení a automatické připojení, k ochraně identity předplatitelů v případě výpadku připojení VPN. Vzhledem k tomu, že BTGuard běží na OpenVPN třetích stran, tyto funkce není nikde vidět. Vzhledem k nákladům na předplatné je to rozhořčující. Proč to stojí tolik, za přístup pouze na tři průměrně umístěné servery?

Tři umístění serveru

Servery jsou umístěny pouze na třech místech: v Kanadě, Nizozemsku a Singapuru. Tato VPN proto není vhodná pro účely odblokování, jako je sledování britské BBC iPlayer nebo US Netflix. Přihlaste se k odběru, pouze pokud chcete přístup k těmto třem místům.

Btguard Network

Protokoly

BTGuard poskytuje přístup ke svým serverům pouze pomocí dvou protokolů. Vzhledem k tomu, že protokol PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol) se již delší dobu ukázal jako nejistý, důrazně doporučujeme, aby jej účastníci nikdy nepoužívali. Dobrou zprávou je, že uživatelé se mohou připojit k serverům BTGuard pomocí nejlepšího protokolu VPN: OpenVPN. Jak je však uvedeno výše, odběratelé budou muset používat software OpenVPN od třetích stran.

Navštivte BTGuard »

Rychlosti a výkon

Testoval jsem BTGuard pomocí testmy.net při 50 Mbps připojení k internetu. ProPrivacy.com obvykle testuje britský server, americký server a holandský server. Je smutné, že vzhledem k tomu, že BTGuard nemá server v USA nebo Velké Británii, to bylo nemožné. Z tohoto důvodu jsem testoval Kanadu z amerického (San Francisco) testovacího serveru, Singapuru z Singapurského testovacího serveru a Nizozemska z britského testovacího serveru (abych získal představu o rozdílu rychlosti mezi mým testem ve Velké Británii, který není VPN, a rychlosti s VPN zapnutou co nejblíže).

Samozřejmě mějte na paměti, že část rychlosti je způsobena geografickou vzdáleností.

Stáhněte si fotografii BtguardNahrajte Btguard

Jak vidíte, došlo k masivnímu poklesu rychlosti. Tento pokles byl podobně obrovský na každém serveru, a to i při zohlednění ztráty rychlosti způsobené geografickou vzdáleností. Vzhledem k tomu, že jsem nemohl přimět BTGuard, aby pracoval s nejnovější verzí OpenVPN, v softwaru neexistovala ochrana proti úniku DNS nebo WebRTC..

To je skutečná škoda. Použil jsem ipleak.net a zjistil jsem, že nedochází k únikům IP adres nebo WebRTC. nicméně, zjistil úniky DNS na několik DNS adres, včetně GoogleDNS (který vede protokoly). Jedná se o neúspěšné selhání firmy, která tvrdí, že svým uživatelům poskytuje soukromí.

Ceny a plány

1 měsíc

9,95 $
za měsíc

BTGuard VPN nabízí dva samostatné plány. Ty lze platit měsíčně nebo ročně (s 25% slevou pro roční platby). První je proxy služba, která je primárně zaměřena na uživatele BitTorrentu (BT část jejich jména znamená BitTorrent). Druhá je úplná služba VPN se servery v Torontu, Amsterdamu a Singapuru.

Btguard Price

BitTorrent Proxy

Tento plán je určen uživatelům BitTorrentu, kteří chtějí stahovat soubory anonymně. Dělá to tak, že poskytuje adresu proxy internetového protokolu (IP), pomocí které mohou uživatelé skrýt svou skutečnou adresu IP. Toto je velmi užitečný nástroj pro ochranu vaší identity před ostatními uživateli v jakékoli síti typu peer-to-peer (P2P). Kromě toho BTGuard poskytuje šifrování uživatelům, kteří mají omezenou šířku pásma svým poskytovatelem internetových služeb (ISP). BTGuard VPN přichází s předkonfigurovanou verzí klienta uTorrent BitTorrent, aby se lidé dostali do běžného provozu.

Dále poskytuje pokyny pro ruční konfiguraci dalších klientů torrentu pomocí proxy serverů. Pro kohokoli, kdo chce při sdílení souborů skrýt svou identitu, tuto proxy službu určitě udělá. Mějte však na paměti, že na 6,95 $ za měsíc je to velmi drahé. Ve skutečnosti - za tuto cenu (a méně) byste mohli získat plnou službu VPN jinde, tak proč se spokojit pouze s proxy službou?

BTGuard VPN Service

Tento plán stojí 9,95 $ měsíčně, která je účtována se sníženou sazbou 27,95 $ za tři měsíce předplatné (5% sleva), 49,95 $ na šest měsíců předplatné (15% sleva), nebo nejlepší hodnotu plánu 89,95 $ za rok (Sleva 25%). Všechny tři plány jsou z hlediska nabízené služby identické: neomezené použití pouze tří serverů VPN. To je velmi drahé a bez serverů VPN ve Velké Británii, USA a mnoha dalších užitečných místech je služba šíleně omezena s ohledem na vysokou cenu oblohy. Ve skutečnosti, pokud jde o mě, můžete nyní od této recenze odtrhnout: BTGuard VPN je trhlina (a zbytek recenze to dokazuje přesvědčivě).

Zabezpečení a soukromí

Společnost BTGuard sídlí v Kanadě - místo, které již není považováno za zvláště dobré pro ochranu osobních údajů. V posledních několika letech Kanada schválila řadu invazivních zákonů, díky nimž je pro VPN založeno daleko od ideálního místa. Kromě toho má dohodu o sdílení inteligence Five Eyes.

Kromě toho BTGuard tvrdí, že neuchovává žádné protokoly, což je dobré. Je smutné, že pro účely fakturace uchovává v databázi některé osobní údaje. Zásady ochrany osobních údajů navíc nejsou psány v nejjasnějším možném jazyce, což je trochu znepokojivé. Alespoň stanoví, že žádná data nebudou sdílena s třetími stranami, ledaže by předplatitel udělil povolení.

Co mě ale trápí v této části zásad ochrany osobních údajů, je to, že pokud je skutečně poskytovatelem nultých protokolů, neměly by být vůbec žádné údaje ke sdílení. To znamená, že některé protokoly připojení jsou udržovány, takže bych navrhl, aby BTGuard ve skutečnosti znamená, že se neuchovávají žádné protokoly využití.

Šifrování

Šifrování se provádí pomocí PPTP, což je zastaralý protokol, který se nedoporučuje, nebo OpenVPN. Implementace OpenVPN je následující: Datový kanál používá šifru Blowfish-128 s autentizačním kódem kódování hash zpráv (HMAC) Secure Hash Algorithm 1 (SHA1). To není skvělé, ale pravděpodobně to není důležité, protože pokud se chcete dostat k datovému kanálu (s nímž jsou skutečná data šifrována), musíte nejprve přerušit řídicí kanál nebo připojení Transport Layer Security (TLS)..

Připojení TLS je šifrováno následujícím způsobem: AES-256 (Advanced Encryption Standard) s RSA-1028 handshake a perfektní dopředné tajemství (PFS) s laskavým svolením Diffie-Hellman Exchange. Je smutné, že handshake RSA-1028 není podle dnešních standardů považováno za dostatečně silné, takže celková implementace OpenVPN na BTGuard poněkud nedosahuje nejlepších poskytovatelů VPN. Verdikt? Tato VPN je příliš nákladná a neposkytuje sílu soukromí, které by měla.

Snadnost použití

Web BTGuard vypadá opravdu úhledně a na své domovské stránce má krásně vypadající animaci Flash. Úkolem je, aby to vypadalo mnohem lépe, než ve skutečnosti je. Černé logo a webové stránky jsou rozhodně navrženy tak, aby vštěpovaly do značkové sítě VPN velmi profesionální dojem.

Webové stránky Btguard

Pouze však stačí kliknout nebo dvakrát, aby se zjistilo, že tato značka na celém webu nepokračuje. Je to jen vychytralá prodejní technika určená k nasávání zákazníků. Na podpůrných stránkách a často kladených dotazech jsou uživatelé prezentováni s obecným fórovým rozhraním, které je ošklivé a přináší domů zprávu, že tato VPN je o zbavování lidí svých těžce vydělaných peněz za málo vrátit se.

Btguard Ugly Blog

Rovněž je rychle zřejmé, že celý web je z hlediska funkcí a informací extrémně řídký. Jistě, co je k dispozici, je správné a plní svou práci. Ostatní sítě VPN však mají blogy o vývoji v odvětví VPN a ochraně soukromí obecně. Jiné VPN se také pokoušejí informovat své předplatitele o aktualizacích platformy. Tento typ věci není u BTGuard k dispozici. Poskytuje nejzákladnější službu, jak je to možné, bez pokusu o aktualizaci nebo zlepšení této zcela základní služby.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je také základní: pouze e-mailová služba založená na lístcích. Vzhledem k vysokým nákladům na službu to podle mého názoru opět není vhodné. Většina VPN s podobnými náklady poskytuje nepřetržitý zákaznický servis. Někteří dokonce mají na svém webu funkci přímého chatu. Ještě znepokojivější je, že když zadáte žádost o lístek, BTGuard radí, že odpověď bude trvat jeden až tři dny. Vložil jsem lístek s různými otázkami o službě, abych viděl, jaký čas odezvy budu vystaven.

Systém lístků mi dal chybové hlášení, ale když jsem se přihlásil do „aktivních vstupenek“, měl jsem aktivní lístky. Je neuvěřitelné, že ani moje předprodejní zprávy, ani dvě vstupenky, které jsem zadal (jedna označena jako naléhavá), nikdy nedostaly odpověď! To je šíleně mizerné a děsivé vzhledem k vysoké ceně, kterou lidé platí. Bezpochyby nejhorší podpora, jakou jsem se kdy setkal v odvětví VPN.

Proces

Registrace

Registrace je snadná. K odběru je třeba pouze emailová adresa a platební údaje. Platba je přijímána přes PayPal nebo kreditní / debetní kartou. Kromě toho můžeme s potěšením říci, že od posledního testování služby VPN přidala bitcoin jako možnost platby.

Btguard Btc

Jak již bylo zmíněno, BTGuard nemá vlastní VPN software. Místo toho se uživatelé musí připojit k jednomu ze svých tří serverů pomocí OpenVPN softwaru třetích stran. Získání tohoto softwaru je snadné - je k dispozici v obchodě Google Play Store pro Android, iTunes pro iOS a Mac a na webu OpenVPN pro Windows. Kromě toho BTGuard odkazuje na všechny tyto verze, takže jejich vyzvednutí není boj.

Zkoušel jsem nainstalovat nejnovější verzi OpenVPN 2.4.1, protože ten má vynikající funkce, jako je ochrana proti únikům DNS (včetně protokolu Internet Protocol verze 6 - IPv6) a komunikace v reálném čase (WebRTC). Je smutné, že i přes instalaci všech příznaků OpenVPN a jeho ovladačů síťových tapů (TAP) a jejich přeinstalování se BTGuard jednoduše nepřipojil pomocí nejnovější verze. Z tohoto důvodu jsem se musel rozhodnout pro starší verzi (openvpn-install-2.3.14-I601-x86_64.exe) pro spuštění.

Openvpn

Tato verze fungovala jako sen, ale postrádá ty vynikající novější funkce. To je opravdu smutné, protože když jsem testoval úniky DNS pomocí ipleak.net, dostal jsem únik DNS požadavků (a zdá se, že stejně používají GoogleDNS).

Problémy s kompatibilitou

Snažil jsem se kontaktovat společnost BTGuard, abych zjistil, proč jejich soubory .ovpn nejsou kompatibilní s novější verzí OpenVPN, ale nedostal jsem odpověď. Ujistěte se, že jejich konfigurační soubory .ovpn jsou kompatibilní s novým klientem OpenVPN, je něco, co by nemělo být důležité - je to velmi snadné. Jakmile je software nainstalován na uživatelské platformě, musí předplatitel stáhnout soubory .ovpn z oblasti stahování na webu. Tyto soubory musí být extrahovány do zařízení a poté importovány do softwaru OpenVPN pomocí funkce importu (v aplikaci) nebo umístěny do programové soubory > OpenVPN > config na Windows.

Celý proces je snadný a BTGuard má průvodce, jak lidi tímto procesem procházet. Pokud však narazíte na nějaké problémy, komunikace s BTGuard není 24/7, jako je tomu s mnoha dalšími VPN ve stejné cenové kategorii. Po instalaci softwaru a importu souborů .ovpn je snadné připojení. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu na ploše a spusťte jej jako správce, poté klepněte pravým tlačítkem myši na server a vyberte možnost Připojit. Budete požádáni o své uživatelské jméno a heslo.

Btguard Openvpn

Jakmile je spuštěn, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu na hlavním panelu v pravém dolním rohu obrazovky (v systému Windows) nebo použijte tlačítko Připojit v různých aplikacích smartphonu. Jednoduše vyberte požadované umístění a připojte se k serveru. Po navázání připojení se ikona rozsvítí zeleně, aby uživatel věděl, že vše funguje tak, jak má. Po připojení je vhodné použít ipleak.net, abyste se ujistili, že připojení funguje správně. Netěsnosti DNS by měly být také testovány (pro tyto informace viz část Testy rychlosti níže).

Klienti BTGuard Windows a Android VPN

Uživatelé bohužel Windows VPN a Android VPN musí k připojení k BTGuard použít software OpenVPN s otevřeným zdrojovým kódem třetích stran. Důvodem je skutečnost, že nenabízejí vlastní aplikaci. Totéž platí pro uživatele iPhone VPN a Mac VPN.

Závěrečné myšlenky

BTGuard je VPN, která existuje již řadu let. Kanadská služba jako taková nemá žádnou omluvu pro poskytnutí takové špatné služby. BTGuard VPN opakovaně nedokáže poskytnout slušnou službu VPN. Jeho webová stránka je navržena tak, aby nalákala spotřebitele do honosného vzhledu, ale oloupat oponu a stejně jako v Oz je to špatná iluze.

Tato služba VPN je stejně drahá jako mnoho světových sítí VPN, které poskytují servery ve více než 50 zemích, přesto nabízí tak málo: špatně formulovaná politika ochrany osobních údajů; špatná implementace šifrování; žádný vlastní klient; A nedostatek kompatibility s nejnovějším OpenVPN softwarem. Navíc, nejhorší péče o zákazníka, jakou jsem kdy zažil při kontrole VPN. BTGuard VPN se za žádných okolností nedoporučuje.

Navštivte BTGuard »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me