Diskrétní recenze

Kroutit

ProPrivacy.com Skóre
6 z 10

souhrn

Kroutit
je decentralizovaná cloudová služba, která umožňuje ukládat soubory a komunikovat mezi sebou. Pokud jsme založili organizaci dobrovolníků zaměřenou na ochranu soukromí, podíváme-li se na Disroota konkrétně jako na poskytovatele e-mailu, vyniká díky svému důrazu na bezpečnost a zcela otevřenému přístupu s otevřeným zdrojovým kódem. Samozřejmě to nepřichází bez detektivů.

Kde je Disroot Based?

Disroot vznikl v Amsterdamu již v roce 2015, kdy bylo Nizozemsko známé svým liberálním přístupem k bezpečnosti a soukromí. Bohužel se to v posledních letech změnilo zavedením zákona Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten (Wiv) na začátku roku 2017, který předal stále více autoritářské vládě řadu kontrolních pravomocí. V překladu do zákona o zpravodajských a bezpečnostních službách to umožňuje úředníkům sledovat online komunikaci prostřednictvím chytrých telefonů a dalších zařízení, profilovat občany a návštěvníky až do jejich DNA.

Dis 'root' web

Nizozemsko je také součástí zpravodajské skupiny Nine Eyes, první expanze aliance Five Eyes Alliance, spolu se Spojeným královstvím, Spojenými státy, Kanadou, Austrálií, Novým Zélandem, Dánskem, Francií a Norskem. I když to znamená, že informace lze sdílet s jinými agenturami, země je stále mnohem osvobozenější než její sousedy a získává status „Svobodný“ od Svobody ve světě průzkum.

Kolik stojí Disroot??

Disroot je zcela zdarma k použití až 1 GB ve schránce. Je možné vyplnit žádost o další úložiště až do 10 GB za 0,15 EUR za GB za měsíc. Jde pouze o pokrytí nákladů na hardware, elektřinu a údržbu, které jsou jinak financovány prostřednictvím programu „pay as you want“ společnosti prostřednictvím darů.

Existuje několik metod, jak přispět k projektu, včetně:

 • Kreditní karty přes PayPal
 • Samotný PayPal
 • Flattr
 • Librapay
 • Patreone
 • Vyberte Kryptocurencies přímo přes web

Zdá se, že Disroot's Patreon přináší největší výhody díky svým předplatitelům s měsíční úrovní výdělku 15 USD, dodatečným 50 GB úložného prostoru v cloudu, e-mailovým aliasem a na vyžádání značkové tričko značky Disroot na vyžádání..

Disroot.org t-shit

Nestabilní povaha tohoto způsobu financování vyvolává otázku, zda Disroot vydrží. V části Často kladené otázky společnost uvádí, že „má v úmyslu ji udržet v provozu po velmi dlouhou dobu“, protože její administrátoři a správci se na služby spoléhají každý den, ale to stále vyžaduje, abyste organizaci jednoduše důvěřovali.

Peníze jsou přímo reinvestovány do služby, škálování v závislosti na tom, jak velkou podporu v daném okamžiku získávají. Zůstane transparentní, Disroot zpřístupní své výroční zprávy pro komunitu ke stažení a předvede měsíční graf aktuálního roku.

Funkce Disroot: Přehled

 • Jeden bezplatný alias (více k dispozici pro příznivce)
 • 1 GB účet pro ukládání e-mailů (lze upgradovat na 10 GB za cenu 0,15 EUR měsíčně za každou další GB)
 • E-mailové přílohy až do velikosti 50 MB
 • Nahrajte více souborů
 • Kompatibilita napříč zařízeními díky IMAP / POP3
 • E2E šifrování e-mailů pomocí OpenPGP
 • Filtr nevyžádané pošty a virů (s možností přidání na bílou listinu)
 • Přizpůsobitelné filtry - pro automatické třídění e-mailů při jejich příchodu
 • Neomezené adresy filtrů pro udržování pořádku v doručené poště
 • Identity (Podpisy)
 • Spedice
 • Rychlé vyhledávání
 • E-maily HTML
 • Sada aplikací, včetně cloudu, kalendáře, galerie a poznámek
 • Vyžádejte si doručení a přečtěte si potvrzení
 • Vlákna
 • Automaticky přidejte příjemce do svého adresáře

Klient Disroot RainLoop

RainLoop je otevřený e-mailový klient s elegantním rozhraním, na kterém je založen Disroot. Organizace zjevně stojí za příslovím „pokud se nerozbije, neopravujte“, protože implementace Disrootu je totožná se standardní nabídkou.

Odpojte klienta Rainloop

Věci si můžete snadno přizpůsobit sami, přidáním své vlastní značky tak, že zaměříte na panel administrace a nahrajete své vlastní pozadí. Jedná se o minimalistický, přesto příjemný dotek, který lze vidět na webovém klientovi. Vaše e-mailová adresa je viditelně zobrazena v pravém horním rohu, zatímco zbývající úložný prostor najdete v levé dolní části v procentech. Přechod na toto vám řekne, kolik vám zbylo v MB, takže můžete co nejlépe využít svůj omezený prostor.

Většina funkcí, které byste očekávali, je k dispozici, jako je úhledně kompaktní závitové zobrazení, schopnost vytvářet podsložky a označovat věci jako přečtené hromadně. Obzvláště se mi líbila možnost vyžádat si doručení a přečíst si účtenky, které by se mohly hodit pro pracoviště. Bohužel neexistuje žádný způsob, jak předem provést automatickou odpověď na vaši nepřítomnost, například na dovolenou.

Neexistuje žádná aplikace Disroot pro stolní počítače, ale jeho podpora POP3 a IMAP znamená, že bude fungovat s jakýmkoli klientem na OS X, iOS, Android, Windows a Linux. K dispozici je také plugin RainLoop pro platformu Nextcloud na ploše a úložiště Android obsahující Disroot z F-Droid, ale obě metody jsou trochu otravnější pro ty, kteří se dobře neznají v technologii.

Disroot nabízí soukromí?

Transparentnost je jádrem Disrootu a má zdlouhavé zásady ochrany osobních údajů, které tvrdí, že „nečtou / neshledají ani nezpracovávají vaše osobní údaje, e-maily, soubory atd.“. Ve výchozím nastavení mají k vašim informacím přístup tři správci, přesto k nim mají přístup pouze v případě odstraňování problémů nebo v případě porušení smluvních podmínek. V obou případech si Disroot vyžádá svolení předem nebo vás poté informuje o opatřeních proti účtu.

Organizace přirozeně eliminuje většinu podrobností potřebných k otevření účtu, přijímá anonymizovaná uživatelská jména a různé způsoby platby, které vám umožňují poskytovat co nejméně nebo tolik informací, kolik vám vyhovuje. Při nastavování účtu musíte zadat existující e-mailovou adresu, která se však používá pouze pro účely ověření a neukládá se na serverech Disroot. Protokoly se uchovávají pouze pro diagnostické účely a ukládají se nejdéle 24 hodin, pokud není výslovně uvedeno jinak.

Disroot je zcela v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR) a dává vám kontrolu nad vašimi osobními údaji. Organizace vás varuje, že byste mohli být vystaveni webovým sledovačům, jako jsou Facebook, Twitter a Google, kvůli svému vkládacímu systému, ale to záleží na tom, jak využíváte poskytované služby a co vám zasílají ostatní lidé.

Jak bezpečný je Disroot?

Disroot je zdánlivě nevýrazný v bezpečnostním oddělení, pro společnost, která se týká pouze soukromí. Jeho primární cloudová služba je založena na Nextcloud, který má v současné době zakázáno šifrování typu end-to-end kvůli dlouhodobému problému se stolní aplikací. E-mailová služba s podporou RainLoop se vzdává standardu Advanced Encryption Standard (AES), ale chrání přístup ke svým serverům tím, že zakrývá informace v SSL / TLS, za předpokladu, že příjemce také podporuje tento druh šifrování. Obsahuje také vestavěnou podporu pro šifrování GPG, i když v minulosti to mělo své problémy.

Disroot vám pomůže uzamknout váš účet pomocí dvou různých typů dvoufaktorové autentizace (2FA): Metody jednorázového hesla založeného na čase (TOTP), jako je Google Authenticator nebo zařízení Universal 2. Factor (U2F), jako jsou USB klíče. Vždy doporučujeme hardwarové 2FA, protože je to nejbezpečnější, ale uznáváme, že TOTP je přístupnější na více platformách.

Organizace přijala opatření proti nejhorším scénářům implementací šifrování disku do Disroot. To pomáhá zabránit úniku dat, když jsou servery odcizeny, zabaveny úřady nebo fyzicky neoprávněně manipulovány.

Jak snadné je Disroot na nastavení?

Otravně Disroot nezjednoduší přihlášení k jeho službám. Hlavní vyhledávání Google vás nasměruje ve směru jeho cloudového přihlášení, které zase nezahrnuje ani neodkazuje na registrační list. Očekává se, že místo toho přejdete do sekce „Zapomenuté heslo?“, Klikněte na „Zrušit“, protože zjevně nemáte heslo a teprve poté se vám zobrazí možnost „Registrace nového uživatele“..

Protože Disroot umožňuje obnovu hesel, nepřihlásí se k odběru úplné zásady nulové znalosti. Při registraci je však třeba postupovat opatrně, s robustními požadavky a ukazatelem, který vám řekne, jak silné je vaše heslo. Ve snaze omezit sběr dat na minimum, Disroot požaduje pouze:

 • Uživatelské jméno (může to být anonymní pseudonym)
 • Heslo
 • E-mailová adresa pro účely ověření

uživatelské jméno

Po dokončení žádosti o bezplatný účet Disroot budete muset kliknout na uvedený odkaz nebo zadat kód zaslaný na ověřovací e-mailovou adresu. To mi způsobilo několik problémů, protože první e-mail trval déle než automatický 15minutový časový limit na webu. Pokud aktivně nekliknete na webovou stránku, aby se odpočítávání během vašeho čekání obnovilo, stránka vyprší a zdánlivě požadujete opakování procesu znovu.

Vaše nová e-mailová adresa @ disroot.org se automaticky vytvoří pomocí vašeho uživatelského jména, pokud bude váš účet schválen.

Web a zákaznická podpora

Moje problémy s webem pramení z odpojení od cloud.disroot.org, kde jsou služby nalezeny a založené na informacích disroot.org, kde je registrační list. Třetí web s názvem user.disroot.org se používá jako uživatelské samoobslužné středisko, kde lze provádět změny účtu. Procházení mezi těmito třemi je zbytečně obtížné s věcmi skrytými ve velmi specifických cestách, ale lze je snadno vyřešit jednoduchým hypertextovým odkazem „přihlásit se / přihlásit se“ a možností domovské stránky.

Domovská stránka Disroot.org

Naproti tomu zákaznický servis společnosti Disroot byl dokonalý s velkou dobou odezvy 2 hodiny a jasnými přímými odpověďmi. Většina problémů může být vyřešena prostudováním informací uvedených v sekci O nás, Služby, Blog, Návody a FAQ na webu, ale agenti poskytují uvítací bezpečnostní síť pro platformu vedenou komunitou..

Moje poslední myšlenky na Disroot

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Disroot jsou poutavé a právem tak ve světě, kde vás ostatní poskytovatelé vyhledávají na základě údajů o reklamách. Nemůže dosáhnout stejné úrovně pohodlí jako některé další komerční nabídky, ale bez reklam, bez sledování a pouze s cílem skutečné svobody, soukromí, federace a decentralizace je jen velmi málo, které dokážou obstát. - s Disrootem na volném i placeném trhu.

Bezplatná verze je již plně funkční službou, která nabízí kalendáře, kontakty, dostupné poznámky a nejlépe cloudové úložiště. Určitě však stojí za to zaplatit za službu, protože Disroot každý měsíc účtuje ekvivalent šálku kávy.

Jeho nizozemská provozní základna bohužel ztěžuje doporučení nad konkurencí, zejména pokud jste ochotni zaplatit. Například společnost Posteo nemusí být ve svých zásadách ochrany osobních údajů tak důkladná, ale nabízí o něco bezpečnější variantu za pouhých 1 EUR měsíčně a sídlí v Německu, zemi známé pro své přísné postoje k ochraně soukromí.

Celkově je Disroot neuvěřitelně působivá díky komunitně vedené službě, která si jistě potěší, že se nejvíce snaží odtrhnout od spár společností Google, Microsoft a dalších firemních titanů. Vášeň za projektem je osvěžující změnou tempa, která obohatí platformu pouze vpřed.

Profesionálové

 • Zdarma s levnými upgrady
 • Důraz na soukromí, snižování dat, nulové sledování, zelená energie, udržitelnost, sociální spravedlnost
 • Může vás požádat o propojení vaší vlastní domény, pokud jste zastáncem
 • Plně vybavené: cloudové úložiště, kalendář, kontakty, poznámky, kompatibilita napříč klienty, drag-and-drop podpora
 • Čisté a přizpůsobitelné uživatelské rozhraní

Nevýhody

 • K dispozici nejsou žádné adresy .com
 • Nachází se v zemi „Devět očí“
 • Nemá funkci automatické odpovědi
 • RainLoop je napsán v PHP, což je jazyk na straně serveru pro open source
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me