DotVPN Recenze

DotVPN

ProPrivacy.com Skóre
6.8 z 10

souhrn

DotVPN má obrovskou popularitu jako bezplatné rozšíření prohlížeče pro Chrome a Firefox. Uživatelé mají také možnost zakoupit si předplatné DotVPN Premium, které umožňuje přístup k úplnému seznamu serverů DotVPN a zvyšuje rychlost připojení.

Rychlé statistiky

 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  40 Mb / s
 • Jurisdikce
  Hongkong
 • Současná propojení
  5
 • Země
  12

Funkce

DotVPN je uveden jako služba poskytovaná společností Smart Security Ltd. Zdá se, že Smart Security je registrována v Hongkongu, ale byl jsem trochu zmatený ohledně toho, kdo nebo co tato společnost vlastně je. Nemohl jsem najít žádné kontaktní informace a zdá se, že neexistuje web ani nic jiného ohledně Smart Security. I když to není velký problém, je trochu znepokojující vidět tak málo informací o mateřské společnosti pro DotVPN..

DotVPN inzeruje s více než 700 servery v 10 různých zemích. To je také matoucí, protože DotVPN skutečně nabízí servery ve 12 různých zemích. Kromě toho mají bezplatní uživatelé pouze možnost vybrat si z celkem 12 serverů a musí se vypořádat s omezeními rychlosti.

Uživatelé DotVPN Premium mají povoleno až pět současných připojení ke službě, což je docela pěkné, když zvažujeme, jak je služba dostupná. V této recenzi DotVPN je také třeba poznamenat, že bezplatní uživatelé služby budou nebude mít přístup k Netflixu, Hulu nebo jiným streamingovým službám. Inovace na prémiový plán tato omezení odstraní.

Navštivte DotVPN »

Rychlost a výkon

Rychlostní testy pro bezplatnou službu jsou téměř vždy zklamáním. Zatímco celkové rychlosti byly během mé kontroly DotVPN slušné, narazil jsem na častá přerušení a odpojení při používání pluginu prohlížeče.

Rychlost DotVPN

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění. Další podrobnosti naleznete v našem vysvětlení testu plné rychlosti. Zatímco celkové rychlosti stahování nebyly příliš ošuntělé, nemohl jsem dokončit testy rychlosti nahrávání pro tuto recenzi DotVPN. Test nahrávání před začátkem ztuhl, což mě nutí myslet si, že nahrávání je na bezplatnou službu DotVPN omezeno. Po zvážení všech věcí mě DotVPN velmi zklamal, co se týče výkonu a spolehlivosti.

Cena

1 měsíc

0,00 $
za měsíc

DotVPN má obrovskou popularitu jako bezplatné rozšíření prohlížeče pro Chrome a Firefox. Uživatelé mají také možnost zakoupit si předplatné DotVPN Premium, které umožňuje přístup k úplnému seznamu serverů DotVPN a zvyšuje rychlost připojení. DotVPN Premium lze zakoupit buď za měsíční cenu 4,99 $, nebo ročním předplatným za pouhých 2,99 $ měsíčně.

DotVPN ceny

Předplatné DotVPN Premium se zdá být docela dostupné ve srovnání s některými dalšími službami VPN, které jsem zkontroloval. Jak již bylo řečeno, existují určité problémy se službou, které by vás měly před registrací váhat. Budu je dále zmiňovat.

DotVPN Premium lze zrušit během prvních 30 dnů za účelem úplného vrácení peněz, zatímco po uplynutí 30denního období bude poskytnuta poměrná náhrada. Jedním z hlavních problémů, které jsme si hned všimli během tohoto hodnocení DotVPN, je to kreditní karty nejsou přijímány! (Pokud umístíte kurzor myši na loga kreditních karet zobrazená na níže uvedeném snímku obrazovky, je vám řečeno, že s nimi neplatí). I když by to mohl být vítaný znak pro ty, kteří si cení anonymity, typický uživatel VPN bude zklamán. PayPal je jedinou možností, pokud se chcete přihlásit k DotVPN Premium.

Snadnost použití

Podpěra, podpora

DotVPN má k dispozici pouze podporu založenou na lístcích, což je docela ohromující, zejména pro placené zákazníky DotVPN. Pokud potřebujete naléhavou pomoc, jste nuceni čekat hodiny (nebo i déle) na odpověď.

Jak vidíte na obrázku výše, ve skutečnosti jsem dostal dost rychlou odpověď na můj požadavek (něco přes hodinu), ale úroveň angličtiny byla velmi podezřelá. Pro někoho, kdo se jmenuje, je "Douglas Wells", to bylo velmi podezřelé a vyvolává některé zajímavé otázky týkající se DotVPN. Znovu zmíním, že DotVPN ne mít přítomnost na Twitteru nebo Facebooku, takže je pro vás těžké kontaktovat je, když potřebujete pomoc v špetku. Jak již bylo řečeno, mají k dispozici malou databázi znalostí, která obsahuje některé obecné dotazy.

Registrace

Při registraci do DotVPN budete potřebovat pouze e-mailovou adresu a heslo, abyste svůj účet uvedli do provozu. Neexistuje žádné e-mailové potvrzení, což znamená, že byste mohli dokonce použít falešnou nebo dočasnou e-mailovou adresu, abyste mohli začít používat DotVPN..

Po registraci vám DotVPN pošle e-mail s odkazy na jejich aplikace (můžete si je také stáhnout z webu).

Klient DotVPN iOS VPN

Jak jsem již zmínil v této recenzi DotVPN, poskytovatel nemá desktopového klienta Windows, Mac nebo Linux. Tvrdí, že na jejich vydání brzy pracují, ale mezitím jsem vyzkoušel aplikaci iOS VPN na svém iPhone.

Pokud chcete VPN pro Windows nebo Mac VPN, nemusí být tato služba pro vás. Vlastní služby systému Linux je obtížné získat, existují však i někteří poskytovatelé, kteří nabízejí rozhraní GUI pro systém Linux. Další podrobnosti naleznete v našem nejlepším průvodci VPN pro Linux.

DotVPN iOS aplikace je elegantní a je velmi podobný pluginu Chrome, který jsem také vyzkoušel. Stačí se zaregistrovat pomocí e-mailu a hesla a aplikace se postará o zbytek. Byl jsem ohromen, zvláště když DotVPN byla bezplatná služba. Pokud chcete v prohlížeči používat úplnou síť VPN, doporučujeme vám vyzkoušet našich nejlepších 5 VPN pro Google Chrome nebo 5 nejlepších VPN pro Firefox, v závislosti na vámi zvoleném prohlížeči.

Další / bezplatné služby

DotVPN Chrome Extension

Protože DotVPN je primárně známý jako proxy služba pro odblokování webových stránek přímo v prohlížeči, rozhodl jsem se vyzkoušet rozšíření DotVPN chrome. Plugin má více než 600 tisíc uživatelů a v internetovém obchodě Chrome má hodnocení 4/5. Zjistil jsem, že je snadné se k němu aktivovat a připojit se k němu, k zahájení je nutná pouze e-mailová adresa.

DotVPN Firefox Extension

Vyzkoušel jsem také rozšíření Firefoxu DotVPN, které sice není tak populární jako jeho protějšek pro Chrome, ale přesto tuto práci zvládne.

Zabezpečení a soukromí

Rozšíření prohlížeče DotVPN využívají připojení SSL-proxy s 4096bitovým klíčem. Připojení stolních počítačů a uživatelů VPN VPN v Androidu se může připojit prostřednictvím protokolu OpenVPN, zatímco pro uživatele iOS je zaveden IPSec. Naštěstí v Hongkongu neexistují žádné zákony o uchovávání dat, což znamená, že vaše data nebudou uložena ani zaznamenána. Jak již bylo řečeno, DotVPN tvrdí, že uchovává protokoly připojení a některé podrobnosti o připojení.

Chtěli bychom vidět politiku bez protokolování (například NordVPN)
), používání DotVPN k jednoduchému přístupu k blokovaným webům by nemělo být příliš problém.

DotVPN nepodporuje torrenty ani žádné aktivity P2P. I když je to mírně zklamáním, má smysl, když se domníváme, že DotVPN je v podstatě proxy plugin pro váš prohlížeč. Ve zkratce, DotVPN není službou VPN, kterou by měl používat kdokoli, kdo si cení soukromí a zabezpečení. DotVPN je primárně užitečný pro odblokování webů s omezeným přístupem v prohlížeči, nikoli pro ochranu vašich dat.

Závěrečné myšlenky

DotVPN jako bezplatné rozšíření prohlížeče bez omezení šířky pásma je dostatečně slušná proxy služba pro odblokování webových stránek. To by mohlo být skvělé pro studenty uvízlé za školním firewallem nebo pro lidi, kteří obcházejí jakákoli omezení na pracovišti (jako je Facebook nebo Reddit), ale ti, kteří hledají zabezpečení a soukromí online, se lépe budou dívat jinde. Podívejte se na některé alternativní bezplatné VPN služby, nebo klikněte na skok níže a vyzkoušejte DotVPN!

Navštivte DotVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me