FrootVPN Recenze

FrootVPN

 • Ceny

  Z 2,99 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
7.5 z 10

souhrn

FrootVPN se v roce 2014 vloupal na scénu VPN, kdy se díky nějaké úhledné reklamě na The Pirate Bay vybudovala zdánlivě velká zákaznická základna. To, co začalo jako bezplatná služba, je nyní možná nejdostupnější VPN venku. Jak se tedy FrootVPN porovnává s některými zavedenými hráči v oboru? Pokračujte ve čtení mé recenze FrootVPN a zjistěte to!

Rychlé statistiky

 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  10 Mb / s
 • Jurisdikce
  Švédsko
 • Současná propojení
  3
 • Země
  19

Funkce

FrootVPN sídlí ve Švédsku, což je země, která je součástí EU "Čtrnáct očí" síť. Těchto 14 zemí má různé dohody o vzájemném shromažďování a sdílení zpravodajských informací. To není ideální, pokud hledáte úplné soukromí na webu, ale dotknu se toho později v recenzi.

V této recenzi FrootVPN také uvedu, že poskytovatel zpočátku začínal jako bezplatná služba, přechod na placenou službu byl proveden pouze tehdy, když se provozní náklady a uživatelská základna příliš nezmohly na zpracování.

FrootVPN má 36 serverů v 19 zemích, z toho 12 ve Švédsku. K dispozici je pěkná kombinace míst, včetně Ruska, Brazílie a Izraele.

Zakoupením plánu FrootVPN získáte až tři současná připojení ke službě nebo můžete jednoduše nakonfigurovat směrovač pro FrootVPN a nikdy se nemusíte starat o ochranu všech svých zařízení.

Navštivte FrootVPN »

Ceny a plány

Mohlo by to být podcenění říci, že FrootVPN má přímou cenovou strategii. K dispozici je jeden program s cenou určenou délkou předplatného. Jeden měsíc FrootVPN stojí 4,99 $, zatímco tři měsíce klesnou na 3,99 $ (celkem 11,97 $). Celoroční předplatné vás bude stát 2,99 $ měsíčně (celkem 35,88 $). Tato recenze FrootVPN se zaměřuje na to, co získáte za své peníze.

Během mé recenze FrootVPN jsem si všiml, že poskytovatel je jednou z nejlevnějších sítí VPN venku, protože snížení ceny vám pravděpodobně poskytne bezplatnou VPN! Je také příjemné vidět, že FrootVPN nemá ve výchozím nastavení automatické obnovení, což je funkce, která může vést k velké frustraci.

FrootVPN ceny

Pokud se přihlásíte k FrootVPN, máte jistotu 30denní záruky vrácení peněz, pokud nejste spokojeni se službou.

FrootVPN přijímá všechny hlavní kreditní karty i Paypal. Platba bitcoinů je také možná prostřednictvím BitPay, což zákazníkům poskytuje další úroveň anonymity.

Rychlost a výkon

Pokud jde o kontrolu služeb VPN, rychlost je možná nejdůležitějším testem. Stojí za povšimnutí, že OpenVPN může mít za následek pomalejší rychlosti, což jsem měl na paměti při testování FrootVPN.

Rychlost FrootVPN

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění. Další podrobnosti naleznete v našem vysvětlení testu plné rychlosti.

Bohužel jsem nebyl schopen navázat spojení se servery FrootVPN ve Velké Británii nebo ve Francii. Kromě toho byly rychlosti napříč deskou nízké, i když byly brány v úvahu pomalejší rychlosti OpenVPN.

V rámci mých rychlostních testů jsem také provedl několik testů úniku IP a DNS, abych zjistil, zda FrootVPN neteče některou z těchto informací prostřednictvím služby. Byl jsem rád, že jsem neviděl žádné úniky s FrootVPN, ale doporučil bych to zkontrolovat sami pomocí ipleak.net nebo podobného testu.

Zabezpečení a soukromí

Protokoly VPN podporované FrootVPN zahrnují OpenVPN, PPTP a L2TP. Byl jsem rád, že OpenroPN doporučil FrootVPN, i když v důsledku toho došlo k mírnému poklesu výkonu.

Jak jsem již zmínil v tomto přezkumu FrootVPN, jedná se o švédskou společnost a podléhá dohodám o čtrnácti očích o uchovávání a sdílení dat. Švédsko není tak hrozné pro soukromí jako USA nebo Spojené království, ale možnost sdílení vašich údajů mezi 14 zeměmi není ideální při hledání úplného soukromí. Více o skupině čtrnácti očí si můžete přečíst zde.

FrootVPN provádí šifrování AES-256-CBC v kombinaci s hash SHA-384 a 2048bitovým klíčem. Podporuje také TLS 1.1+ prostřednictvím Perfect Forward Secrecy, což dále ukazuje, že FrootVPN se stará o ochranu zákaznických dat.

FrootVPN tvrdí, že zachovává přísnou politiku bez protokolování. I když jsem si jistý, že FrootVPN dělá vše možné, aby zůstal věrný tomuto, být lokalizován ve Švédsku vystavuje to různým "Čtrnáct očí" dohody.

Aktivita P2P je povolena na všech serverech FrootVPN. Doporučuji však nejprve zkontrolovat seznam serverů a vybrat umístění s nízkým zatížením serveru.

Snadnost použití

FrootVPN má vizuálně příjemný web se spoustou snadno dostupných informací. Klientská oblast také umožňuje prohlížet seznam serverů a spravovat nastavení účtu. K dispozici je také pěkný blog s pravidelnými příspěvky týkajícími se průmyslových zpráv a rad ohledně služby VPN.

Na webu je bohužel rozptýleno dost špatné angličtiny (jak je vidět na obrázku níže). S jinými poskytovateli jsem to už zažil a je docela zklamáním vidět, vzhledem k globálnímu dosahu služby VPN.

FrootVPN "Zásady ochrany osobních údajů" a "Pravidla a podmínky" stránky také nechávají hodně být požadovaný. Text je stěží viditelný, což je při zvažování důležitosti těchto stránek velmi podezřelé.

Podpěra, podpora

Pokud jde o zákaznickou podporu, FrootVPN má systém vstupenek doplněný FAQ a některými průvodci řešením problémů, v závislosti na vaší platformě. K dispozici je také služba live chatu, i když je k dispozici pouze během běžné pracovní doby FrootVPN.

V pracovní den jsem poslal testovací lístek, abych viděl kvalitu odpovědi a jak rychle jsem mohl dostat odpověď. Dostatečnou odpověď jsem dostal o méně než 24 hodin později.

FrootVPN také udržuje aktivní profily na Facebooku, Twitteru a Google Plus. Pokud vám tyto platformy vyhovují, můžete také posílat zprávy do těchto profilů, pokud potřebujete odpovědi v špetce.

Proces

Registrace

Přihlášení k FrootVPN je zcela bezbolestné. Potřebujete pouze e-mailovou adresu a heslo, abyste mohli začít. Na webových stránkách inzeruje možnost dokončit proces registrace za méně než deset sekund.

Klient Windows

Jak jsem již zmínil v tomto FrootVPN recenzi, poskytovatel nemá softwarového klienta, což znamená, že ve svém zařízení budete muset vše nastavit ručně.

Tato metoda je zdlouhavá a dělá z přepínání serverů časově náročnou událost. Ti, kteří nemají technické zázemí, by se mohli ocitnout v problémech, pokud by nastaly nějaké problémy.

Stáhl jsem potřebné konfigurační soubory a vyzkoušel jsem FrootVPN pro sebe. Poté, co jsem narazil na některé počáteční problémy, byl jsem překvapen, jak rychlý byl celý proces. Po stažení konfiguračních souborů z uživatelské oblasti FrootVPN musíte jednoduše přidat soubory do klienta OpenVPN, zadat své přihlašovací údaje a vše je nastaveno!

Jiné platformy

Díky podpoře OpenVPN je FrootVPN k dispozici téměř pro každou představitelnou platformu. Jedinou překážkou je, že musíte provést veškerou ruční konfiguraci sami, což by mohlo být frustrující pro ty, kteří nejsou technicky zdatní.

Pro tuto recenzi FrootVPN jsem se pokusil nastavit službu na svém iPhone s iOS 9.3.5. Nastavení bylo snadné, proces byl ještě rychlejší než nastavení FrootVPN na Windows. Musíte pouze zaslat e-mailem konfigurační soubory OpenVPN sobě a otevřít je v iPhonu. Zadejte přihlašovací údaje FrootVPN a vše je nastaveno!

Závěrečné myšlenky

Pokud hledáte vysoce dostupnou VPN a víte, jak ručně nastavit VPN, může být FrootVPN tou pravou službou pro vás. Solidní šifrování, spousta míst a funkcí, jako je platba bitcoinů a Perfect Forward Secrecy, přispívají k tomu, že FrootVPN je solidní VPN.

Existují určité obavy týkající se rychlosti a dostupnosti služeb, i když v době psaní této recenze to mohl být jen dočasný problém. Vyzkoušejte FrootVPN pro sebe a využijte 30denní záruku vrácení peněz, abyste zjistili, zda je služba pro vás ta pravá. Začněte kliknutím na níže uvedený odkaz!

Navštivte FrootVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me