HMA Recenze

HMA

 • Ceny

  Z 3,99 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

HMA (dříve Hide My Ass) VPN je známý poskytovatel VPN s velkou klientskou základnou. Navzdory své oblibě má v odvětví VPN poněkud průměrnou pověst. Jedná se o dostupnou službu VPN se sídlem v USA, která uchovává některé protokoly připojení (ale žádné protokoly využití). Je to však služba, kterou stovky tisíc lidí používají k odblokování obsahu bez problémů. V této recenzi HMA se podíváme na všechny aspekty této VPN, včetně rychlosti, soukromí, cen a dalších.

ProPrivacy.com Skóre
7.8 z 10

souhrn

HMA (dříve HideMyAss) VPN má více než 890 serverů v neuvěřitelných 190 zemích po celém světě. Díky tomu je oslepující možnost přístupu k obsahu ze zahraničí. HMA má software pro všechny platformy a tento software je velmi snadno použitelný. Díky tomu je HMA VPN skvělou volbou pro začátečníky. Software lze také použít na až 5 současných zařízeních; což znamená, že tato VPN je vhodná pro rodiny nebo lidi se spoustou zařízení. A protože tato VPN implementuje silné šifrování OpenVPN; bude chránit vaše data před poskytovatelem internetových služeb a vládním snoopingem.

Rychlé statistiky

 • Současná propojení
  5
 • Země
  190
 • Jurisdikce
  Spojené království
 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  63,26 Mbps

Cena

36 měsíců

143,64 $ účtováno každé 3 roky

66% sleva

3,99 $
za měsíc

24 měsíců

119,76 $ účtováno každé 2 roky

58% sleva

4,99 $
za měsíc

12 měsíců

Každý rok se účtuje 71,88 $

50% SLEVA

5,99 $
za měsíc

HMA VPN prodává tři prémiové plány předplatného. Měsíční plán je 11,99 dolarů, což je trochu drahá stránka. Ceny se však výrazně snižují, když se zavázáte na rok (83,88 $ - ekvivalent 6,99 $ za měsíc) - nebo dva roky (119,76 $ - ekvivalent 4,99 $ za měsíc). (V době psaní má HMA speciální nabídku Valentines, která snižuje náklady na VPN na 2,99 $ měsíčně).

Všechny plány předplatného pro HMA VPN přicházejí se stejnými funkcemi; mění se pouze cena. Zákazníci dostanou příležitost vyzkoušet si službu díky 30denní záruce vrácení peněz.

Je však třeba poznamenat, že uživatelé nesmí před žádostí o vrácení peněz překročit 10 GB používání stahování, protože by to mělo za následek zneplatnění. Kromě toho nemůžete získat vrácení peněz, pokud platíte prostřednictvím iTunes nebo Google Play: takže si můžete koupit VPN přímo od HMA, pokud chcete mít možnost změnit názor. Mnoho lidí hlásí, že nemohou získat zpět své peníze, proto si nezapomeňte toto zajistit, abyste byli způsobilí.

Automatické obnovení předplatného je ve výchozím nastavení povoleno, takže pokud jej nechcete obnovit, budete muset po přihlášení na jeho web zrušit sub na ovládacím panelu oblasti člena..

Platby lze provádět prostřednictvím kreditní nebo debetní karty. Přijímány jsou také PayPal, iDEAL, bankovní / bankovní převod, UnionPay a SOFORT bankovnictví. HMA nepřijímá platby bitcoinů.

Odblokujte Netflix?

Netflix
iPlayer

Pokud jde o streamování, tato VPN je služba, která splňuje zlatý standard. Je schopen odblokovat obrovské množství televizních proudů z celého světa a dokáže odblokovat vysoce vyhledávané služby, jako jsou BBC iPlayer a Netflix USA. Mnoho lidí se rozhodne tuto službu získat, protože je považováno za skvělou možnost pro streamování.

Funkce HMA VPN

Torrenting
Současná propojení 5
Podpora směrovače
Přesměrování portů
Výběr portu
Země 190
Celkem serverů 930
Směrovače podporovány Asus routery, Tomato, DD-WRT, Vilfo
Holé kovové nebo virtuální servery Kombinace

Předplatné HMA přichází s následujícími důležitými funkcemi:

 • 930 serverů VPN ve více než 280 lokalitách ve více než 190 zemích

 • Pět současných připojení

 • Podporuje protokoly VPN protokolu OpenVPN, protokol PPTP (Tunneling Protocol) a protokol L2TP (Tunneling Protocol) vrstvy 2

 • Killswitch (pouze Mac a Windows)

 • Podpora nepřetržitého živého chatu 24/7

 • 30denní záruka vrácení peněz (pokud si během 30denního období nestáhnete více než 10 GB dat a neukoupíte VPN přímo z webu HMA)

Snad nejlepší věcí na této VPN je vysoký počet serverů po celém světě. HMA má servery na neobvyklých místech, jako jsou Falklandské ostrovy, Papua Nová Guinea, Malawi, Srbsko a mnoho dalších. Pokud je pro vás důležité odblokování obsahu na neobvyklých místech; tato služba by mohla být zajímavá.

Rychlost a výkon

Na ProPrivacy.com testujeme VPN pomocí vědeckého systému založeného na serveru. Náš vlastní systém testuje sítě VPN třikrát denně připojené pomocí protokolu OpenVPN (pro spravedlivost mezi poskytovateli). Testujeme britský server na lokální burst (top) rychlosti. A servery Honk Kong, USA, UK a Austrálie pro průměrné hodnoty stahování.

kontrola rychlosti hidemyass VPN

Během našich testů jsme zjistili průměrnou rychlost stahování 36,6 Mb / s a ​​rychlost shluku 293,9 Mb / s. Jedná se o vynikající výsledky v rychlosti připojení, které podtrhují účinnost této VPN jako streamovací nebo herní VPN. Tato VPN je schopna bez problémů odblokovat toky HD.

Úniky IP, úniky WebRTC a úniky DNS

Byl zjištěn únik IPv4?
Byl zjištěn únik WebRTC?
Datové limity
Limity šířky pásma
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 177,87
SpeedTest ProPrivacy.com (průměr) 63,26

VPN jsme důkladně testovali na úniky IP a úniky DNS pomocí serveru ipleak.net. Nezjistili jsme žádné úniky protokolu IPR4 WebRTC, IP ani DNS. To je skvělé, protože bychom vlastně neviděli žádnou aktivní ochranu proti úniku DNS v rámci klientů (mohu předpokládat, že je ve výchozím nastavení povoleno vždy).

Kontrola úniků IP adresy HideMyAss

Objevili jsme však úniky IPR6 WebRTC v systémech Windows i Mac. To znamená, že budete muset ve svém stolním počítači zakázat IPv6, použít rozšíření bloků WebRTC nebo deaktivovat připojení WebRTC v prohlížeči..

Všechny tyto metody opraví únik; což znamená, že to není závažné (pokud s tím zacházíte a opravíte únik).

Soukromí a bezpečnost

Zmatek (utajení)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana proti úniku WebRTC
Zabijte Switch
DNS s vlastním hostitelem / proxy proxy

HMA loni získala česká společnost Avast Software. Ve Velké Británii je však stále spravován a provozován.

Být sídlem ve Velké Británii stačí na to, aby někteří lidé odpojili tuto VPN. Velká Británie je místem, kde má GCHQ hodně energie. Britská zpravodajská agentura je známá tím, že vykonává hodně dohledu. Vláda je navíc schopna vydávat příkazy, které nutí firmy předávat veškerá data, která mají na svých serverech.

To se týká - a je o to problematičtější -, protože HMS udržuje protokoly připojení s časovými razítky uloženými vedle IP adres uživatele. Tyto protokoly jsou dostačující k připojení útoku časové korelace; což znamená, že při použití VPN je možné s dostatečným úsilím spojit lidi s jejich aktivitami.

Ačkoliv výše uvedené je realitou, je třeba poznamenat, že to v praxi neovlivní drtivou většinu předplatitelů HMA VPN. Časový korelační útok je vysoce cílený útok a vláda je velmi nepravděpodobné, že by dokonce provedla jeden útok na cokoli jiného, ​​než na ty nejtěžší zločince..

To znamená, že každodenní uživatelé, kteří chtějí soukromí od svého poskytovatele internetových služeb (pro Torrenting nebo streamování nebo cokoli jiného) - nebo aby získali bezpečnost od hackerů na veřejném WiFi- - nemají důvod se obávat používání HMA.

HMA neuchovává žádné záznamy o tom, co lidé dělají online, tyto protokoly využití jsou vždy vymazány. HMA navíc tvrdí, že časová razítka připojení se ukládají pouze vedle IP adres po dobu až tří měsíců. (Jedná se o neobvyklý požadavek, protože je v přímém rozporu s britským zákonem o vyšetřovacích schopnostech, který uvádí, že všechny firmy musí uchovávat záznamy po dobu 12 měsíců).

Konečně stojí za zmínku, že došlo k incidentům, když HMA předala záznamy policii. V roce 2011 HMA předal policii internetové záznamy a osobní údaje o Cody Kretsingerovi. Kretsinger byl členem LulzSec obviněn z hackování webových stránek Sony Pictures; byl uvězněn za hackerské obvinění (částečně prokázané pomocí HMA). V roce 2017 byl soudce z okresu Galveston v Texasu zatčen za obtěžování své bývalé přítelkyně. Byl to uživatel HMA, jehož IP adresa byla odhalena pomocí časových značek připojení.

Implementace šifrování

IKEv2
OpenVPN
SSTP
L2TP / IPsec
PPTP
Jiné protokoly UDP, TCP

Web HMA tvrdí, že implementuje jeho šifrování takto:

„OpenVPN používá OpenSSL s algoritmy 3DES, AES 256, RC5, 256bitovým šifrováním pro řídicí kanál (např. Heslo, ověření atd.).“

Po dlouhém kopání jsem však zjistil, že HMA implementuje své šifrování následujícím způsobem:

 • Datový kanál: 128 bitová šifra Blowfish s autentizací Hash SHA-1 hash.

 • Řídicí kanál: šifra AES-256 s šifrováním handshake RSA-2048 a ověřováním pomocí hash SHA-1. Perfektní dopředné tajemství je zajištěno díky výměně klíčů Diffie-Hellman.

Tato implementace šifrování je ve skutečnosti trochu slabá. Na jedné straně - kontrolní kanál je silný a je implementováno dokonalé utajení vpřed - což je skvělé. Datový kanál (který může být hacknut samostatně do řídicího kanálu) je však slabý kvůli 128bitové šifře Blowfish.

Blowfish 128 se nepřibližuje ochraně poskytované 256bitovou šifrou AES (což je v současné době drtivá většina prémiových sítí VPN). Museli bychom uznat, že tato VPN může být zranitelná vůči hackování ze strany zpravodajských agentur sponzorovaných státem, jako jsou NSA a GCHQ.

Navíc připojení L2TP / IPsec s HMA používá k ověření připojení sdílený klíč. Obecně vzato se to považuje za hrozné pro bezpečnost, ale společnost HMA nás ujistila, že to není problém, protože vaše uživatelské jméno a heslo poskytuje další ověření.

Další informace o šifrování VPN naleznete v naší příručce VPN Encryption: Complete Guide.

Navrhujeme, abyste se drželi používání této VPN pro nízké požadavky na soukromí, jako je zabezpečení WiFi a skrytí webového provozu od vašeho poskytovatele internetových služeb. Každému, kdo potřebuje spolehlivou úroveň ochrany osobních údajů (právníci, novináři, političtí disidenti atd.), Se doporučuje hledat bezpečnější službu bez politiky záznamu a silnějšího šifrování..

Služby zákazníkům

Záruka vrácení peněz
24hodinová podpora
Živý chat
Délka záruky vrácení peněz 30
Zkušební verze zdarma Ne

HMA má vynikající možnosti, pokud jde o zákaznickou podporu. Živý chat je k dispozici na jeho webových stránkách 24/7 a jeho agenti jsou nápomocní a informovaní. Někdy agentovi trvalo několik minut, než odpověděli, ale celkově jsme zjistili, že je docela pohotový a rychlý. Celkově vzato, docela dobré pro získání rychlých odpovědí na odblokování obsahu a pomoc při instalaci.

Je pravda, že některé z nejtechnologičtějších otázek, které jsme položili, museli být položeny vyššímu technickému pracovníkovi. To provedl agent zákaznické podpory, který mi řekl, že dostaneme odpověď e-mailem. Tato odpověď bohužel nepřišla.

Uživatelská zkušenost

Okna
Operační Systém Mac
Android
Linux
iOS
Windows Phone

Webové stránky HMA odvádí vynikající práci při získávání uživatelů a jejich přesvědčení, aby si zakoupili VPN; aniž by jim ve skutečnosti poskytovali mnoho cenných informací. To je trochu frustrující, ale má několik užitečných průvodců nastavením (například pro nastavení VPN na routeru) a sekci blogu, která lidem pomáhá naučit se odblokovat konkrétní online služby, získat soukromí během veřejné WiFi a další užitečné informace. Tento blog je pravidelně aktualizován sezónními články.

Klient Windows

Aplikace Windows je užitečný klient, který se snadno používá. Dobrou zprávou je, že přichází s zabijákem, který zastaví úniky dat do vašeho IS, pokud dojde k výpadku připojení VPN. To znamená, že byste jej mohli použít pro torrenting (přestože zásady ochrany osobních údajů HMA varují uživatele, aby jej nepoužívali pro nelegální torrenting).

Uživatelé si mohou vybrat šifrování OpenVPN nebo L2TP / IPsec. Bohužel, navzdory tvrzením (na svých webových stránkách), že šifrování je vojenské třídy AES 256 - datový kanál je ve skutečnosti chráněn pomocí 128bitového Blowfish (což není tak bezpečné). Uživatelé si mohou vybrat mezi OpenVPN UDP a OpenVPN TCP na Windows.

Pozitivnější je, že tato VPN je rychlá a odblokuje spoustu obsahu z celého světa. Musíme uznat, že pro mnoho lidí tato VPN dokončí svou práci.

Stojí však za to se zeptat, zda jste rádi platili tolik za VPN s omezenými funkcemi, když můžete zaplatit podobnou cenu za VPN, která nabízí více. To se může do značné míry snížit na to, zda se potřebujete připojit k jednomu z exotičtějších serverových umístění HMA.

Klient Mac

Stejně jako jeho protějšek ve Windows, klient HMA Mac nemá funkce. Má však killswitch, což znamená, že budete v pořádku, pokud si to budete přát (ačkoli HMA ve svých zásadách ochrany osobních údajů stanoví, že tuto službu nikdy nesmíte používat pro nezákonné činnosti torrentu).

Celkově je aplikace pro Mac OS X snadno použitelná a zjistil jsem, že funguje bez zhroucení. Je užitečné mít velký výběr umístění serveru, a protože tato VPN je dobrá pro odblokování Netflix a iPlayer; to by mohla být hodná volba pro lidi, kteří rádi streamují.

K dispozici je šifrování OpenVPN, je však třeba poznamenat, že není implementováno tak silně, jako je tomu u mnoha konkurenčních VPN na trhu..

Mobilní aplikace (iOS a Android)

Pokud se přihlašujete k zabezpečené VPN pro Android nebo iOS, můžete být s HMA trochu zklamáni. VPN nemá ve svých klientech zabudovanou ochranu proti úniku DNS a mobilní aplikace VPN nemají žádné další funkce, například killswitch.

hidemyass Android klient

Na platformě Android VPN získají uživatelé šifrování OpenVPN. V systému iOS se uživatelé musí spokojit s protokolem L2TP / IPsec. Mít velký výběr serverů je jistě užitečné a pro ty, kteří nejsou zvlášť paranoidní o bezpečnosti, může být tato VPN vhodná (odblokuje Netflix USA a iPlayer).

Pokud je vaším primárním důvodem, proč chcete VPN pro mobilní zařízení, chránit vaše data ve veřejné síti Wi-Fi - tato VPN provede tuto práci v pořádku - a zabrání hackerům v tom, aby mohli vaše data čichat..

Závěrečné myšlenky

Pokud hledáte VPN, která je vysoce respektována z hlediska ochrany soukromí, možná budete chtít hledat jinde. Být sídlem ve Velké Británii není ideální a protože tato VPN ukládá protokoly připojení (použitá časová razítka a šířka pásma) vedle IP adres uživatele: tato VPN není vodotěsná. Tato VPN navíc ve svých mobilních aplikacích nemá ochranu proti úniku DNS ani killswitch. Killswitch je k dispozici ve verzích pro stolní počítače, ale ty jsou reaktivní, nikoli na úrovni systému; což znamená, že pokud dojde ke zhroucení sítě VPN, dojde k úniku dat.

Přestože HMA umožňuje torrentování, vyžaduje, aby uživatelé nikdy používali nelegální stahování během používání služby. Pokud hledáte VPN primárně pro torrenting, doporučujeme hledat jinde.

Tak proč získat HMA? HMA je služba, která není drahá, a pokud konkrétně požadujete server na exotičtějším / vzácnějším místě (na které se nevztahují jiní poskytovatelé VPN), může být tato VPN pro vás vhodná.

Bezpečnost moudře tato VPN vás může chránit na veřejných WiFi. Za předpokladu, že nejste někdo, kdo vyžaduje extrémně vysokou úroveň soukromí, je soukromí poskytované HMA pravděpodobně více než dost. Je však třeba poznamenat, že v systémech Windows a Mac byly zjištěny úniky WebRTC - takže je budete muset opravit ručně (pomocí rozšíření nebo deaktivací WebRTC v prohlížeči)..

Výsledky testu rychlosti byly vynikající, což znamená, že tato VPN je dobrá pro provádění datově náročných úkolů, jako je streamování v HD nebo hraní her. Nezapomeňte také, že toto je jedna z mála sítí VPN, které mohou odblokovat BBC iPlayer a Netflix USA.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me