Hola Recenze

Hola

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • iOS

  • Android

  • Linux

ProPrivacy.com Skóre
4 z 10

souhrn

Tato recenze Holy je zaměřena především na bezplatný plán společnosti Hola, protože považování prémiové služby za nadřazené by bylo naprosto nepravdivé, mohlo by poškodit vaši peněženku nebo ještě horší z důvodu podrobněji prozkoumaného níže.

Rychlé statistiky

 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  31 Mb / s
 • Jurisdikce
  Izrael
 • Současná propojení
  10
 • Země
  50

Funkce

Holé kovové nebo virtuální servery Virtuální
Podpora směrovače
Přesměrování portů
Výběr portu
Torrenting
Současná propojení 10
Země 50

Naše předchozí pokrytí zjistilo, že Hola se v zásadě příliš neliší od Ponziho schématu, protože šířka pásma každého uživatele, kromě (možná, ale ne vždy přesvědčivě) dat, je využívána ke zpeněžení celé služby pro ty nahoře. Hola dříve obhajovala svůj obchodní model, prohlašovala, že byla přímá o sdílení uživatelské šířky pásma a přeměnění každého uživatele na výstupní uzel, v podobné žíle, kde každý uživatel funguje stejně jako výstupní relé Tor. Toto je však něco, co v ProPrivacy a EFF důrazně nedoporučujeme, protože byste mohli být zodpovědní za veškerý škodlivý, nezákonný nebo jinak nechutný přenos, který prochází vaším připojením..

Hola sídlí v Izraeli a má IP počet v milionech s velkou účastnickou základnou, včetně těch, kteří se přihlásili k proxy serveru Luminati Business (další podvodná cihla ve zdi). Pokud vás zatím nic nevyděsilo, nahlédněte do nějaké očividně nevhodné reklamy po skoku nebo si přečtěte další analýzu Holy a některá doporučení pro slušné alternativní poskytovatele.

Navštivte Hola »

Rychlost a výkon

Normálně byste viděli dva obrázky zobrazující výsledky testů rychlosti naskládaných jeden nad druhým, přímo pod tímto odstavcem. V této recenzi jsem se cítil trochu hloupě házet výsledky testů rychlosti pro svého ISP (když viděl, jak tyto testy nemají význam pro rychlost Holy), v tomto přezkumu jsem ale průměrně stáhl rychlost přibližně 30-34 Mbps proti britským serverům a v 10- Průměrně 15 Mbps po proudu proti testovacím serverům USA v New Yorku na základní linii 30 Mbps.

Používání Holy nepřineslo žádné znatelné rozdíly při neformálním prohlížení nebo streamování nebo při provádění testů, ale to není ten nejnepokojivější problém. Je zcela skličující vidět výsledky vždy vrácené s testovacím místem, a ne server, ke kterému bych měl být připojen podle mého výběru v rozšíření Hola.

Únikové testy

Datové limity
Limity šířky pásma
SpeedTest ProPrivacy.com (průměr) 31

Porovnejte ochranu Hole proti úniku DNS s přehradami a hrázemi, které na okamžik chrání Holandsko před povodněmi (viděno, jak je nahoře nahoře). Dobře, teď si představte bizarní svět s nizozemskou podvodní vodou, což znamená, že přehrady buď praskly pod tlakem stoupajících hladin vody a byly smeteny pryč - nebo nějak tam nikdy nebyly - a to je úroveň anonymity, kterou vám Hola dává. Zilch.

Nebojte se zkontrolovat ipleak.net pro většinu úniků DNS a chybu WebRTC. Test-ipv6.com vám ukáže široce otevřené úniky IPv6 a doileak.net je trochu z obou testů, pokud by vás zasáhl záchvat masochismu. Vtipy stranou, vždy je dobré kontrolovat úniky čas od času, abyste se ujistili, že vás nezachytili nevědomí, zatímco věříte, že jste pod ochranou VPN.

Cena

1 měsíc

0,00 $
za měsíc

Hola ceny

Hola je zcela zdarma, ale jak? Používáním zařízení - jakmile je nainstalován software - jako koncového bodu v připojovacím řetězci, se o funkci obvykle postará váš poskytovatel VPN. Pokud se rozhodnete odhlásit se, můžete si zakoupit prémiové předplatné Luminati, které bychom důrazně nedoporučovali na základě problémů nalezených v bezplatné verzi. Nenechte se zmást neškodným modelem freemia.

I když to lze použít zdarma, existuje předplatný tarif Premium, který tvrdí, že vás nepoužívá jako partnera v síti (ačkoli existuje reálné množství důkazů, kterým můžete věřit, že tomu tak stále je, a to jistě v minulosti). Pak existuje duální zdravý rozum a etické uvažování o použití volně dané šířky pásma ostatních národů a zároveň vám umožní těžit z velmi malého, pokud vůbec, hmatatelného přínosu pro vás. Nemluvě o tom, že byste byli ohroženi. Hola se nepřevezme, protože budou nákladnější a budou vyžadovat nastavení, zabezpečení a provozování serverů..

V tomto případě staré pořekadlo "Kdo by kupoval krávu, kdyby mléko volně teklo?" snadno přijde na mysl.

Snadnost použití

Windows Phone
Okna
Operační Systém Mac
iOS
Android
Linux

Webové stránky společnosti Hola jsou dobře navrženy a neposkytují více než minimální informace. Odkazy jsou snadno sledovatelné a není žádná z nich, na kterou by se dalo klikat, když hledají informace.

Pokud chcete používat VPN v mobilu, nabízejí aplikaci VPN pro zařízení Android a iOS. Obě aplikace pro Android a iPhone VPN jsou dostupné v obchodech s aplikacemi a snadno se používají. Nabízejí také podporu pro počítače s VPN pro uživatele Windows, Mac a Linux. Klient Mac VPN je podobný verzi systému Windows. Nenabízejí plného klienta Linux VPN, ale uživatelé jej mohou použít jako doplněk prohlížeče pro Firefox, Chrome a Opera..

Zákaznická podpora

24hodinová podpora
Živý chat

Bohužel podpory Holy dostávají nízké známky. Vyplývá to hlavně z necitlivosti. Několik e-mailů odeslaných pomocí nesouvisejícího účtu bez zmínky o mém přidružení k ProPrivacy bylo od tohoto psaní nezodpovězeno po dobu pěti dnů. Mohu se jen divit, proč designérské nebo prodejní týmy společnosti Hola neodpověděly na mé dotazy ohledně služby. Protože neexistuje podpora LiveChat nebo podpora založená na vstupenkách, budete muset splatit část s velmi řídce osídlenými FAQ. To nebo modlit se někdo nakonec odpoví na vaše zprávy.

Blog společnosti Hola obsahuje některé zajímavé informace o tom, jak jsou výnosy získávány a vydělávány z zboží nebo služeb online, mimo jiné důležité a zajímavé zprávy z odvětví ochrany osobních údajů. Problém je v tom, že příspěvek uvedený níže začíná dobře a má solidní předpoklad, jen aby vás nechal dolů tím, že zanedbá úplné pokrytí důsledků bez rozdílu a umožní tak vaší šířce pásma sloužit jako most pro přenos z celého internetu. Není to AirBnB tolik, jako pozvat kohokoli do vašeho datového proudu zdarma (nebo ještě lépe, platit Hola za oprávnění tak učinit. Ne, děkuji!).

Níže je poslední příspěvek na Facebooku společnosti Hola, s tématem spuštění stížnosti Netflix v reakci na zveřejnění „práce“ týmu sociálních médií Hola.&zahrajte si obrázek rovnováhy každých pár dní. V současné době na Facebooku neexistují žádné odpovědi od Holy, což je přinejmenším zvědavé.

Příspěvek z počátku května shrnul náladu uživatelů Holy v nedávné době, což ukazuje, že spousta lidí stále službu neví, nebo v mizivém ignorování obecné sebezáchovy online.

"Je mi jedno, jestli vy sami zaměstnáváte samotného Boha, opravte tu zatracenou blokádu Netflix."

Proces

Registrace

Registrace je pro bezplatný plán jednoduchá. Stačí zadat e-mailovou adresu a stáhnout si příslušného klienta nebo rozšíření pro své zařízení nebo platformu. Pamatujte, že platba za předplatné vás nijak neanonymizuje, stále jste peer.

Klient Hola Windows VPN (Chromium)

Hola Windows VPN je upravená verze Google Chrome se třemi pluginy Hola. Hlavním znakem je logo Hola s planoucí hlavou v pravé horní části stránky, těsně pod tlačítkem zavřít okno. Kliknutím na něj se otevře poměrně standardní, přesto funkční UI, s přední a střední částí výběru serveru a záložkami nastavení v rozbalovací nabídce přístupné přes tři vodorovné čáry v pravém horním rohu. Aplikace Hola VPN vypadala a cítila se dobře, ale testování nestačilo, protože další část se ukáže trochu podrobněji.

Na jasnější poznámku, Hola také balí docela slušný blokovač reklam (který vypadá, že je založen na jiných populárních blokátorech reklam), a video akcelerátor, který neměl žádný hmatatelný vliv na mé rychlosti streamování. Historie v prohlížeči Hola byla znepokojivější, ačkoli, jak vidíte, zaznamenává soubory, které jsem otevřel interně na svém počítači, zcela nesouvisející s mým internetovým připojením. Všimněte si Skype hovoru s 'apps.skype.com' na konci. Strašidelné a zbytečné protokolování je v každém případě znepokojující. V tomto konkrétním případě je to alespoň v souladu s oblakem podezření kolem Holy.

Jiné platformy

Je těžké zavinit Holu za to, že je jednorozměrná, pokud jde o zařízení nebo platformy, ze kterých si můžete vybrat. Jediný hlavní chybějící hráč je prohlížeč Opera. Neexistuje omezení současného připojení, protože, hej, větší šířka pásma se rovná zisku pro Holu.
Ve stejné poznámce, lidé na rychlé cestě, nebo ti, kteří potřebují stáhnout soubor v špetku, by mohli zvážit výhody a nevýhody a použít Holu. Může to být lepší volba než vůbec nic, pokud máte na dotyčném zařízení nulový citlivý materiál a v krátkodobém až střednědobém horizontu nemáte obavy o soukromí.

Další / bezplatné služby

Hola také poskytuje placené video CDN, pokud důvěřujete Hole, že bude hostit váš obsah z nějakého zvláštního důvodu.

Zabezpečení a soukromí

Sdílení souborů P2P je neospravedlnitelná, protože páteřní služba Holy je založena na P2P architektuře. Není jasné, zda Hola nějak zpeněžuje vaše data, i když spekulace v tomto smyslu by nebyly zcela neoprávněné. Je však zřejmé, že protokoly o používání a připojení jsou zachovány, i když vás poslední věta, která uvádí „agregovaná“ data, má zahodit - je to prostě nepravda. Unikátní IP adresa, časy, data a prokliky, které všichni opustíme při prohlížení online, jsou přesně tím důvodem, proč lidé jako my jdou především na technologii VPN. Jinak proč použít jeden?

Šifrovací protokoly

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEv2
OpenVPN

Jak již bylo řečeno, Hola je vynikající pro odblokování, zatímco se vesluje po krvavé řece svého dávno mrtvého a pohřbeného soukromí. Neexistují žádné informace o tom, jaké typy šifrování se používají (pokud existují), ale velké úniky IP, ke kterým došlo během testování, by šifrování v zásadě zneplatnily.

Jakýkoli promyšlený bezpečnostní plán spočívá na myšlence tzv. Nejslabšího článku, kde zadní vrátka ohrožuje celý bezpečnostní plán. Šifrování je obvykle jedním z nejsilnějších bodů vašeho připojení VPN - brána do hradu, pokud chcete. Jeden únik IP je jako skrytý průchod a opakované úniky způsobují jakékoli představy o bezpečnosti a soukromí, které lze považovat za směšné.

Závěrečné myšlenky

Byli byste v mezích základní logiky a důvodu, abyste našli jakékoli přímé doporučení Holy jako hodnotné služby VPN se zdravým skepticismem. S minimálním nebo žádným šifrováním, maskováním IP nebo starostí o ně a osvědčenými nepoctivými praktikami od parciálních pravd až po úplné nezveřejnění, by měla být Hola zvažována pouze v té nejodpornější hodině narkomanských potřeb. V opačném případě se podívejte na naše hlavní služby VPN nebo na průvodce Ultimate Privacy Guide, abyste viděli, co představuje významnou službu VPN.

Navštivte Hola »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me