ibVPN Recenze

ibVPN

 • Ceny

  Z 3,08 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Android

  • iOS
 • Odblokuje:


  • iPlayer

ibVPN odešel s třetím místem v Nejlepší VPN pro zákaznický servis na ocenění ProPrivacy.com Awards 2020. Pokračujte ve čtení a zjistěte, proč byl ibVPN třetí nejlepší VPN v pomoci svým zákazníkům! A dozvědět se více o této nadprůměrné službě.

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

ibVPN je rumunský poskytovatel VPN bez protokolů. Jak uvidíme v tomto přezkumu ibVPN, o této nízkonákladové službě je mnoho co obdivovat. Jeho software je velmi plně funkční a špičkové zákazníky dostávají působivou službu Smart DNS, která je vhozena zdarma. Zklamaný výkon však bude pravděpodobně zahrnovat většinu uživatelů.

Rychlé statistiky

 • Země
  57
 • Současná propojení
  5
 • Jurisdikce
  Rumunsko
 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  50,27 Mbps

Funkce

Torrenting
Celkem serverů 180
Země 57
Současná propojení 5
Podpora směrovače
Přesměrování portů
Výběr portu
Směrovače podporovány ASUS, SABAI, DDWRT
Holé kovové nebo virtuální servery Kombinace

Plán Ultimate VPN nabízí následující funkce:

 • Servery ve 47 zemích
 • P2P: ano
 • Tři souběžná připojení
 • Proxy servery na všech místech
 • Socks5 proxy
 • Podpora protokolů VPN OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, SoftEther a IPsec
 • Úplný přístup ke službě Smart DNS (více o tom později)
 • DoubleVPN
 • Tor přes VPN

Levnější plány VPN jsou omezeny pouze na jedno připojení najednou a nemají přístup ke všem serverům (44 zemí pro standardní plán VPN a devět pro plán Torrent VPN). Nemají také přístup k inteligentním DNS nebo běžným proxy serverům, i když uživatelé Torrent VPN mohou používat proxy servery socks5.

P2P není ve Standardním plánu povoleno, ale je povoleno v plánu VPN Torrent (samozřejmě!).

Dvojitá VPN

To v podstatě umožňuje „řetězení“ serverů VPN, takže vaše data jsou při cestování mezi vámi a internetem směrována mezi dvěma nebo více servery VPN..

Vaše PC / zařízení -> VPN server 1 -> VPN server 2 -> Internet

Takové řetězení může přinést určité bezpečnostní výhody, ale vždy bude mít za následek velkou ztrátu rychlosti. Výhody ochrany soukromí a zabezpečení VPN „double-hop“ jsou dosti omezené. Chápu však, že to není názor sdílený všemi. Jak vidíme o něco později v této recenzi, je k dispozici řada možností Double VPN sever.

Tor přes VPN

Další novou funkcí je Tor over VPN. V této konfiguraci se nejprve připojíte k serveru ibVPN a poté k síti Tor před přístupem na internet:

Tvůj počítač -> VPN -> Tor -> Internet

ibVPN toho dosahuje transparentním směrováním svých dat z VPN tunelu do sítě Tor. To znamená, že z vašeho připojení přes internet těží celé Tor.

Toto nastavení nabízí některé výhody ochrany osobních údajů a zabezpečení, ale podobného účinku lze dosáhnout jednoduše použitím prohlížeče Tor při připojení k VPN. Důležité je, že takové nastavení je mnohem bezpečnější než metoda nabízená ibVPN.

Tor over VPN (jakkoli to děláte) bude vážně zpomalit vaše rychlosti internetu, protože získáte kombinovaný zásah použití Tor sítě (která je velmi pomalá) a VPN. ibVPN v současné době nabízí servery Tor over VPN v Nizozemsku, Singapuru a USA.

Navštivte ibVPN »

Rychlost a výkon

Všechny testy byly provedeny pomocí optického připojení Virgin UK 50 Mbps / 3 Mbps. Použil jsem protokol OpenVPN-UPD.

Když jsem se připojil k některým serverům VPN uvedeným jako 100% zdarma, neměl jsem vůbec žádné připojení k internetu. Proto jsem testoval servery pod zatížením (nejnižší pro každé umístění), abych zajistil připojení k internetu.

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění. Další podrobnosti naleznete v našem vysvětlení testu plné rychlosti.

Výsledky stahování jsou výrazně špatné. Za zmínku také stojí, že jsem při testování služby utrpěl neobvykle velký počet odpojení VPN. *

Únikové testy

Byl zjištěn únik IPv4?
Byl zjištěn únik WebRTC?
Datové limity
Limity šířky pásma
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 87,38
SpeedTest ProPrivacy.com (průměr) 50,27

Zjistil jsem žádné úniky IPv4, DNS nebo WebRTC (pokud byla v klientovi povolena ochrana DNS). To je dobré.

Můj ISP (Virgin Media) bohužel nepodporuje připojení IPv6, takže v tuto chvíli nemohu testovat úniky IPv6. Toto je problém, na kterém ProPrivacy.com pracuje na nalezení řešení.

Dobrou zprávou je, že US Netflix i BBC iPlayer fungují, když jsou připojeny k vhodným serverům.

Cena

12 měsíců

3,08 $
za měsíc

6 měsíců

3,32 $
za měsíc

1 měsíc

4,95 $
za měsíc

ibVPN nabízí tři plány VPN plus plán inteligentní pouze pro DNS. Plán Ultimate VPN stojí 10,95 $ za měsíc, nebo 4,83 $ za měsíc, pokud je zakoupeno roční předplatné. Všechny ostatní plány stojí 4,95 $ měsíčně, nebo 3,08 $, pokud jsou zakoupeny ročně.

K dispozici je také obchodní VPN plán. Toto je v podstatě plán Ultimate VPN, ale s více současnými připojeními. Ceny začínají na 13,95 $ za měsíc (8,32 $, pokud se platí ročně) za pět současných připojení, až na 44,95 $ za měsíc (33,32 $, pokud se platí ročně) za 20 současných připojení.

K dispozici je také 24hodinová bezplatná zkušební verze. To poskytuje plné výhody plánu Ultimate po celou dobu jeho trvání. Kromě toho nabízí ibVPN 15denní záruku vrácení peněz.

Přijímají se následující způsoby platby: Avangate (opakující se a jednorázové platby - Alipay, WebMoney, iDeal a kreditní karta), PayPro (opakující se a jednorázové platby - kreditní karta a PayPal), Payza, WebMoney, AstroPay, Western Union a Perfect Money.

ibVPN také přijímá platby v bitcoinech a dalších kryptoměnách (Litecoin, Blackcoin, Dogecoin a Ripple), což může pomoci zlepšit soukromí.

Služby zákazníkům

Záruka vrácení peněz
24hodinová podpora
Živý chat
Délka záruky vrácení peněz 15
Zkušební verze zdarma Ano - 24 hodin

ibVPN nabízí podporu živého chatu „24/7“, což mi připadá dobře informované a užitečné. K dispozici je také e-mailová podpora s lístky. Pokud potřebujete další pomoc, je možné naplánovat schůzku tak, aby vám byla poskytnuta podpora na dálku od týmu podpory. Netestoval jsem to, ale je to skvělá nabídka.

Snadnost použití

Okna
Operační Systém Mac
Android
Linux
iOS
Windows Phone

Webová stránka

Design webových stránek vypadá inteligentně a vyhýbá se tomu, aby se objevily některé z více bombardujících (a nepřesných) tvrzení na stránkách mnoha poskytovatelů. Ačkoli jsou technické podrobnosti v terénu trochu osvětlené, nejčastější dotazy, znalostní báze a fórum poskytují většinu informací, které by běžní uživatelé měli vyžadovat..

Tento seznam serverů je nejen docela dobře vypadající, ale spíše užitečný. Všechny adresy IP jsou sdíleny, ale to, zda obdržíte statickou nebo dynamickou adresu IP, závisí na serveru, ke kterému se připojujete.

Rovněž je dobré si uvědomit, že podmínky služby a zásady ochrany osobních údajů jsou jasné a jsou psány prostou angličtinou. K dispozici je blog, který vyzdvihuje hlavně funkce a propagace související se službou ibVPN.

Klient Windows IBVPN

Klient Windows VPN vypadá docela chytře a je vybaven funkcemi. Všiml jsem si však, že změna serverů často způsobila selhání programu, takže je lepší se odpojit před opětovným připojením k jinému serveru. * Všimněte si také seznamu serverů Double VPN.

Ve výchozím nastavení je výběr protokolu „automatický“. Ze souborů protokolu je zřejmé, že to znamená, že ve výchozím nastavení je používán velmi nejistý protokol PPTP, následovaný protokolem L2TP / IPsec, pokud by selhal (jako tomu bylo v mém případě). Doporučuji okamžitě přejít na OpenVPN!

Nemám ponětí, proč jsou možnosti úniku DNS ve výchozím nastavení zakázány, ale měli byste je také okamžitě zapnout. Je však dobré, že existují.

Skvělou vlastností klienta ibVPN je přepínač zabíjení aplikací a procesů. To vyžaduje trochu nastavení, ale je sofistikovanější než běžné společné přepínače zabíjení celého systému.

Mějte však na paměti, že přepínač kill funguje tak, že v případě selhání VPN zavře určené programy. Není to tak bezpečné jako řešení založené na bráně firewall, které brání jakémukoli připojení mimo tunel VPN.

Celkově se jedná o plně vybavený klient. Trochu se ale obávám tím, že se standardně používají slabé protokoly VPN a žádná ochrana proti úniku DNS. Ty lze změnit / zapnout, ale méně uživatelé techie to pravděpodobně neučiní.

Jiné platformy

ibVPN má vlastní aplikace pro Windows, Mac OS, iOS a Android. Kromě standardní aplikace „vše v jednom“ mohou uživatelé Mac VPN také používat novou „aplikaci rychlého připojení“. Tato aplikace je méně plně funkční než aplikace vše v jednom, ale je velmi snadné ji používat.

Pokyny pro ruční nastavení jsou k dispozici také pro širokou škálu platforem a zařízení.

Aplikace pro Android

Jejich aplikace pro Android VPN vyžaduje povolení k přístupu k mým fotografiím, médiím / souborům, které jsou zvláštní.

Aplikace používá OpenVPN, což je dobré. Výběr portu je pěkná funkce, i když není přepínač zabíjení.

Pomocí aplikace pro Android jsem nezjistil žádné úniky IP.

Inteligentní DNS

ibVPN nabízí službu Smart DNS, která je také součástí plánu Ultimate VPN. Tím se nezlepší vaše zabezpečení nebo soukromí, ale umožní to geo-spoofing vyřešením vašich požadavků DNS na určeném místě. Díky tomu je ideální pro streamování geograficky blokovaného obsahu.

Nejde o šifrování / dešifrování a překlad DNS je do značné míry okamžitý. To znamená, že služby inteligentního DNS trpí méně problémy s ukládáním do vyrovnávací paměti než při použití VPN pro streamování (i když vzdálenost může stále způsobovat problémy).

Další výhodou inteligentního DNS je, že jej lze nakonfigurovat na jakémkoli zařízení podporujícím internet, nejen na těch, která mohou spouštět software VPN. To znamená, že můžete používat inteligentní DNS ve vaší chytré televizi, herní konzoli a Roku (mimo jiné).

Inteligentní DNS od ibVPN odemklo jak USA Netflix, tak i BBC iPlayer, když jsem to zkusil.

Rozšíření prohlížeče

Uživatelé ibVPN mohou také nainstalovat rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox a Opera, které proxy připojení prohlížeče.

Při použití rozšíření jsem nezjistil žádné úniky DNS, ale viděl jsem únik WebRTC. US Netflix nebyl k dispozici, ale jsem rád, že mohu oznámit, že BBC iPlayer byl.

Soukromí a bezpečnost

Zmatek (utajení)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana proti úniku WebRTC
Zabijte Switch
DNS s vlastním hostitelem / proxy Ano

„IbVPN neshromažďuje ani neeviduje žádný provoz ani využívání své služby virtuální privátní sítě. Nemůžeme spojovat žádnou konkrétní aktivitu s žádným konkrétním uživatelem. Pokud jsou právní upozornění zaslána našemu právnímu oddělení, budeme toto oznámení dodržovat. Nemůžeme však být nuceni předat informace, které nemáme. “

To je skvělé. Společnost ibVPN sídlí v Rumunsku, která odmítla směrnici EU o uchovávání údajů ještě předtím, než ji Evropský soudní dvůr vydal. Rumunsko je také pohodlně mimo přímou oblast vlivu NSA a GCHQ.

Takže v oblasti ochrany osobních údajů funguje ibVPN velmi dobře.

Šifrovací protokoly

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
Jiné protokoly Softether, Stealth VPN

Připojení OpenVPN jsou zabezpečena šifrováním AES-256 a ověřováním hash HMAC SHA384. Od prvního zveřejnění této recenze ibVPN aktualizovala šifrování handshake na RSA-2048 a šifrování datových kanálů na AES-256.

To se týká mé dřívější kritiky. Perfektní dopředné tajemství je zajištěno pomocí klíčů Diffie-Hellman Exchange (DHE). S potěšením mohu říci, že ibVPN nyní používá velmi silnou šifrovací sadu.

Pokud plánujete používat tuto VPN pro iOS a chcete používat šifrování OpenVPN, budete ji muset ručně nakonfigurovat pomocí aplikace OpenVPN od třetích stran. Návod, jak to provést, najdete na webových stránkách ibVPN.

Další podrobnosti o podmínkách zde použitých najdete v Vysvětlení podmínek šifrování VPN.

Závěrečné myšlenky

Líbilo se mi:

 • Žádné záznamy (vůbec)
 • Skromná cena
 • Dobrá inteligentní služba DNS
 • Servery ve 47 zemích
 • 24/7 podpora
 • Plně vybavený software s přepínačem zabíjení aplikací
 • P2P: ano
 • Tři souběžná připojení
 • Socks5 proxy
 • K dispozici je americký Netflix a BBC iPlayer
 • Dobré mobilní aplikace
 • Dvojitá VPN

Nebyl jsem si tak jistý:

 • Výchozí nastavení pro slabé protokoly VPN a bez ochrany proti úniku DNS
 • Tor over VPN (použití prohlížeče Tor Browser přes VPN je bezpečnější)

Nesnášel jsem:

 • Slabý výkon
 • Klient Windows se odpojil a hodně havaroval *

O ibVPN se hodně líbí. Za rozumnou cenu získáte velmi plně vybavenou službu (s inteligentním DNS hodeným zdarma s plánem Ultimate VPN). Během používání služby jsem nezjistil žádné úniky IP. Přestože není založen na bráně firewall, líbí se mi vypínač zabíjení aplikací a procesů.

Přál bych si, aby byl klient Windows trochu stabilnější *, Pokud hledáte VPN pro Netflix, pak tuto VPN stojí za zvážení. Je to také dobrá volba pro každého, kdo chce VPN pro BBC iPlayer, protože obě služby VPN a Smart DNS úspěšně odblokují.

Jediným skutečným problémem jsou výsledky rychlosti ibVPN. Jen málo uživatelů bude pravděpodobně potěšeno, že se jejich připojení k internetu do takové míry zpomalí.

* Tento článek byl aktualizován tak, aby obsahoval informace o vylepšeném šifrování a nových funkcích dostupných uživatelům služby. ibVPN mě také ujišťuje, že aktualizovaný klient systému Windows All-in-One opravuje problémy se stabilitou, s nimiž jsem se setkal, ale dosud jsem to netestoval.

Navštivte ibVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me