IDrive recenze

Jezdím

 • Ceny

  Z 17,38 $
  za rok

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Jezdím
je plně vybavené řešení cloudového úložiště s nejdůležitějšími funkcemi včetně plné zálohy bitové kopie systému, skutečné archivace a šifrování end-to-end.

Ceny

IDrive nabízí stejně jako mnoho cloudových služeb zdarma úložiště 5 GB. Pro srovnání, Dropbox nabízí zdarma 2 GB úložného prostoru, zatímco Disk Google rozdává poměrně velkorysý 15 GB úložný prostor zdarma.

Osobní plány, na které se tato recenze zaměřuje, začínají na 52,12 USD ročně (s naší slevou získejte první rok za pouhých 17,38 USD).

Cenový plán iDrive

Platba je přijímána pouze kreditní nebo debetní kartou.

Funkce

 • End-to-end šifrování (volitelné)
 • Podpora více platforem
 • Synchronizace v reálném čase
 • Sdílení souborů (ale ne na e2ee účtech)
 • IDrive Express (viz níže)
 • Verze souboru („Snímky“)
 • Vzdálená správa přes webovou konzoli
 • Záloha obrazu disku
 • Přírůstkové zálohování
 • Skutečná archivace

Podpora více platforem

IDrive nabízí úplné aplikace pro zařízení Windows, MacOS, iOS a Android. Nabízí také „tenkého klienta“ pro Windows a MacOS, který umožňuje vzdálenou konfiguraci pomocí webového rozhraní.

Balíček Linuxových skriptů podobně umožňuje automatické nahrávání z počítače se systémem Linux, který lze vzdáleně spravovat z webového rozhraní IDrive GUI. Jejich nastavení však vyžaduje znalost příkazového řádku terminálu.

Sdílení souborů

Můžete sdílet soubory nebo složky s ostatními uživateli, ale pokud se rozhodnete používat šifrování typu end-to-end, není to bohužel možné..

Sdílení souborů iDrive

IDrive Express

V případě ztráty dat IDrive, která zahrnuje velmi velké množství (gigabajtů nebo více) dat, může IDrive urychlit proces obnovy odesláním fyzického pevného disku obsahujícího ztracená data pro místní zálohu.

Alternativně, když se zaregistrujete do služby IDrive, vám může poslat prázdný pevný disk, který doplní data a odešlete zpět na IDrive. U velkého množství dat to může výrazně snížit počáteční nastavení a časy uploadu.

Tato služba je držitelům osobního účtu zdarma jednou ročně, přičemž následné žádosti o zálohu stojí 59,95 $. Ve Spojených státech je zpáteční doprava zdarma, ale zahraniční zákazníci jsou účtováni standardní přepravní sazby.

Verze souboru

Funkce Snapshot IDrive ukládá historické verze souborů, které lze kdykoli obnovit. Toto chrání data před útoky ransomware a může být užitečné, pokud chcete pouze získat přístup k dřívějším konceptům souborů.

Snímky iDrive

Podporováno je až 30 verzí souboru, což je v pohodě, že verze souborů Snapshot se do limitu úložiště nezapočítávají..

Záloha obrazu disku

Je možné zálohovat a obnovit celé jednotky, včetně obrazu systémové jednotky. Tato funkce funguje pouze pro jednotky Windows, ale IDrive je jednou z mála cloudových služeb, které podporují zálohování Time Machine pro Mac.

Zálohování bitové kopie disku iDrive

Přírůstkové zálohování

IDrive optimalizuje přenos dat pouhým nahráním bloků souboru, který se změnil, spíše než opětovným nahráním celých souborů, pokud jsou modifikovány. To urychluje proces přenosu a šetří spotřebu šířky pásma.

Skutečná archivace

Na rozdíl od služeb, jako jsou Dropbox, Disk Google, iDrive a OneDrive, IDrive je skutečná služba zálohování cloudu, nikoli služba glorifikované synchronizace souborů. To znamená, že když lokálně odstraníte soubor, nebude odstraněn ze serverů IDrive.

Chcete-li soubory trvale smazat, musíte je ručně odstranit na serveru nebo použít automatickou funkci Archiv Cleanup společnosti IDrive. Vyčištění archivu by však mělo být používáno s opatrností, protože trvale odstraní data, která byla lokálně odstraněna.

Místní záloha

Není příliš dobře inzerováno, je to, že kromě zálohování souborů do cloudu se můžete také rozhodnout zálohovat soubory na místní nebo WiFi připojenou jednotku. Můžete to dokonce udělat bez zálohování dat na servery IDrive vůbec, díky čemuž se klientský počítač IDrive stane šikovným bezplatným nástrojem pro místní zálohování.

Soukromí a bezpečnost

Jurisdikce

IDrive sídlí ve Spojených státech. Jak víme od Edwarda Snowdena, jedná se o zemi, která provádí všudypřítomný domácí i mezinárodní hromadný dohled a je známá cílovým technologickým společnostem, které tvrdí, že nabízejí soukromí svých zákazníků.

Právní nástroje jako FISA, Patriot Act a National Security Letter (s doprovodnými rozkazy gag) dávají NSA a dalším vládním agenturám rozsáhlé pravomoci požadovat, aby technické společnosti pomáhaly v jejich programech sběru dat.

Na ničem z toho by nemělo záležet, pokud se rozhodnete povolit šifrování typu end-to-end pomocí soukromého klíče, i když je uzavřený zdroj, nemůžeme si být jisti, co software skutečně dělá.

Protokoly

„Abychom udrželi kvalitu našich služeb a pomáhali při analýze výkonu produktu, můžeme také shromažďovat data o informacích o připojení, včetně načasování a velikosti všech paketů odesílaných přes internet během relace, data a času relace, internetového protokolu zařízení ("IP") adresa, typ prohlížeče, název zařízení nebo identifikační číslo a další interakce se Službou. “

Toto je spousta metadat. A samozřejmě, IDrive má přímý přístup k vašim souborům, pokud se nerozhodnete vytvořit soukromý šifrovací klíč.

Technické zabezpečení

První věc, kterou si všimněte, je, že IDrive používá uzavřený zdrojový software. To znamená, že neexistuje způsob, jak nezávisle ověřit informace, které IDrive poskytuje, nebo zkontrolovat software, zda nevykazuje chyby nebo zadní vrátka. Když se přidá k tomu, že IDrive je americká společnost, není to uklidňující.

Druhou věcí, kterou je třeba poznamenat, je to, že šifrování typu end-to-end není výchozím nastavením. Výchozí možnost povolení IDrive nastavit šifrovací klíč je výhodná, ale to znamená, že IDrive může přistupovat k vašim datům, pokud si to přeje (nebo je k tomu donuceno).

Pokud zvolíte výchozí trasu, bude váš účet obnovitelný, pokud ztratíte nebo zapomenete klíč a můžete sdílet soubory.

Alternativně můžete nastavit svůj vlastní šifrovací klíč pro šifrování typu end-to-end (e2ee). Tento klíč je uložen pouze místně. Místo toho se z něj vytvoří hash, který se odešle na servery IDrive za účelem ověření klíče.

Šifrovací klíč iDrive

Pokud ztratíte nebo zapomenete soukromý šifrovací klíč, IDrive nebude moci obnovit vaše data. Použití soukromého klíče vám také zabrání ve sdílení souborů a složek. To je trochu zklamáním, protože ostatní cloudové služby e2ee umožňují sdílení souborů generováním dešifrovacího klíče pro sdílené soubory v rámci klienta samotného, ​​který je zahrnut v adrese URL odkazu.

Použití soukromého klíče e2e šifruje obsah souborů, ale nezakrývá názvy souborů ani strukturu adresářů. Rozhodnutí, zda použít soukromého nebo veřejného, ​​musí být učiněno při prvním vytvoření účtu. Jediným způsobem, jak změnit názor, je vytvoření nového účtu.

Data jsou šifrována pomocí AES-256. Předpokládáme, že k zajištění integrity se používá nějaký hashovací algoritmus (například SHA), ale na webu nejsou uvedeny žádné podrobnosti. Podobně není používána „speciální technika šifrování“, aby byl soukromý klíč ověřen servery IDrive.

Snadnost použití

Registrace bezplatného účtu je stejně snadná jako zadání e-mailové adresy a hesla. Držitelé prémiových účtů musí poskytnout platební údaje a musí poskytnout telefonní číslo, které jim pomůže s podporou a dvoufaktorovým ověřením.

Jak již bylo uvedeno, můžete využít funkce IDrive Express a požádat o zaslání prázdného pevného disku, který doplní data a pošle zpět.

Desktopový klient

Musíme říci, že nejsme zcela přesvědčeni o estetice, kterou si IDrive zvolil pro svůj desktopový software, který je v zásadě identický v systémech Windows a MacOS.

Složky iDrive

Můžete přidat a odebrat libovolné složky, které chcete zálohovat. Ve výchozím nastavení jsou soubory zálohovány okamžitě, ale místo toho si můžete naplánovat časy zálohování podle potřeby.

Zálohování bitové kopie disku iDrive

Důležitým rozdílem mezi klienty stolních počítačů a mobilními telefony a webovým rozhraním je to, že nemůžete jednoduše procházet soubory zálohované z jiných propojených zařízení. Obnovit lze pouze soubory, které byly zálohovány z aktuálního počítače.

iDrive obnovuje soubory

Můžete však vytvořit synchronizační složku. Všechny soubory umístěné ve složce synchronizace se automaticky synchronizují se dvěma nebo více způsoby se všemi ostatními připojenými zařízeními.

Synchronizační soubory iDrive s připojenými zařízeními

Viděli jsme další recenzenty, kteří si stěžují, že IDrive není nejintuitivnější software k použití, ale zjistili jsme, že je to celkem jednoduché.

Mobilní aplikace

Aplikace pro Android a iOS jsou velmi podobné barové optimalizaci pro iPad pro jeho větší obrazovku.

Aplikace iDrive pro iOS

Tato aplikace vám umožňuje zálohovat všechna data na vašem mobilním zařízení, včetně protokolů hovorů, zpráv SMS, položek kalendáře a kontaktů. V systému Android můžete také určit složky, které mají být zálohovány, stejně jako na ploše, i když je to iOS, tato možnost není k dispozici na zařízeních s ovocem.

Obě platformy podporují automatické nahrávání fotografií, u kterých možnost „Lidé“ může provádět rozpoznávání obličeje na (pro to je požadována datová sada více než 50 fotografií).

Aplikace iDrive pro Android

Soubory ve složkách pro synchronizaci na ploše nejsou ve výchozím nastavení synchronizovány místně, ale lze je podle potřeby prohlížet a stahovat. Můžete také nahrávat soubory z mobilního zařízení do synchronizační složky.

iDrive záloha

Výhodou mobilních aplikací oproti jejich bratrancům v počítači je to, že vám umožňují procházet a stahovat soubory zálohované z jakéhokoli připojeného počítače nebo mobilního zařízení..

Závěrečné myšlenky

Existují hezčí klienti pro zálohování cloudových desktopů. Také bychom rádi viděli možnost procházet zálohy z různých připojených zařízení v klientských počítačích i v mobilních aplikacích.

Volitelné šifrování typu end-to-end je příjemné, i když je to škoda, že vám to brání ve sdílení souborů a složek. Nedochází také k úniku od skutečnosti, že IDrive je produkt s uzavřeným zdrojem od americké společnosti, takže ani s aktivovaným e2ee neexistují žádné záruky, že vaše data jsou v bezpečí před NSA.

To znamená, že IDrive je jednou z nejvýkonnějších, nejflexibilnějších a plně funkčních cloudových zálohovacích služeb, které jsme přezkoumali. Obzvláště se nám líbí funkce úplného zobrazování disků a opravdová archivace, kdy se soubory neodstraní ze serveru, pokud jsou lokálně smazány, dělá IDrive výrazně lepší než u Dropboxu a Disku Google.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me