Intuitivní kontrola hesla

Intuitivní heslo

Intuitive Password je služba se sídlem v Austrálii, která se inzeruje jako řešení správy hesel na vojenské úrovni. Web je úhledný a všeobecný pocit je vysoce kvalitní služby.

ProPrivacy.com Skóre
7.8 z 10

souhrn

Být sídlem v Austrálii, která je členem Five Eyes a má invazivní zákon o uchovávání dat, se nikdy nepovažuje za ideální místo pro službu ochrany soukromí. U správy hesel se to však netýká zvláště.

Ještě důležitější je, že Intuitive Password poskytuje službu nulových znalostí s šifrováním end-to-end. Výsledkem je, že uživatelé si stále udržují plnou kontrolu.

Intuitivní přehled hesel

Sledování stále rostoucího počtu hesel je složité, zejména pokud chcete všechny své individuální účty řádně zabezpečit. Hesla musí být silná, což znamená, že by si měli být příliš obtížně zapamatovatelní. Kromě toho musí být jedinečné, pokud se chystáte řádně chránit vaše účty. Zde jsou navrženi správci hesel jako Intuitive Password.

Intuitive Password Manager patří k mateřské společnosti Intuitive Security Systems Pty.Ltd, australské společnosti, která funguje již od roku 2013. Služba je vysoce vybavený správce hesel, který umožňuje zákazníkům nastavit a zapomenout hesla pro všechny své účty..

Na rozdíl od mnoha správců hesel poskytuje Intuitive Password a Základní plán zdarma. Tato služba umožní, aby někdo začal vyřizovat své účty se silnými hesly, která již nemusí sledovat. Základní účet je trochu tenký, pokud jde o funkce, ale má nejdůležitější věci, které potřebujete. Umožní vám však uložit pouze 20 hesel, takže pokud budete potřebovat více, budete muset platit.

Pro ty, kteří chtějí vystříknout a získat možnost exportovat hesla, ukládat hesla místně pro přístup offline nebo zálohovat a obnovit hesla - bude nutné upgradovat na Vyjádřit plán předplatného. Expresní tarif stojí 1,34 USD za měsíc (USA) a zahrnuje všechny funkce základního plánu a tyto přidané funkce.

Intuitivní stanovení cen heslem

Pokročilý plán zvyšuje náklady na předplatné na 3,36 $ za měsíc, což, jak se zdá, začíná být o něco dražší než jiné možnosti na trhu (40 $ za rok). Rozšířené přidává do sady funkcí dědičnost účtu, což znamená, že můžete v případě nouze poskytnout přístup k vašim heslům blízkým nebo obchodním partnerům..

Uživatelé mohou také do svého účtu přidat ověřování pomocí SMS, což jim umožňuje získat aktualizace zabezpečení při aktualizaci jejich pověření nebo při pokusu o neautorizované přihlášení. K účtu můžete také přidat e-mailovou adresu, abyste mohli dostávat tato bezpečnostní upozornění. U „pokročilých“ účtů lze také nastavit datum vypršení platnosti pro každé heslo, aby bylo možné získat připomínku k jejich pravidelné aktualizaci. Kromě toho je k roztržce přidán zabezpečený posel, aby týmy mohly spolu bezpečně komunikovat. Velikost úložného prostoru pro poznámky a zprávy se také zvýší na 24 000 znaků. A počet značek, které můžete přidat k heslu, se zvyšuje na 10.

Plán Pro stojí 10,07 USD za měsíc (USA) a poskytuje všechny výše uvedené funkce a přidává prémiovou podporu, neomezené sdílené heslo, neomezené body obnovení pro přístup ke starým verzím hesel a větší kapacitu pole a délku noty (48 000 znaků).

Konečně podnikový doplněk stojí 3,36 USD měsíčně a umožňuje uživatelům samostatně hostovat svá hesla, službu white-label označit značku a přidat firemní značku a přidávat klientské funkce ve spolupráci s firmou, aby ji mohli integrovat do firmy. 'potřeby.

Uživatelé se mohou rozhodnout platit prostřednictvím karet Visa, Mastercard, Amex, PayPal, inkaso a Discover. V současné době bohužel nejsou kryptoměny akceptovány.

Jaké funkce nabízí intuitivní heslo?

Níže je uveden seznam všech funkcí dostupných v různých plánech předplatného Intuitive Password:

 • Plán zdarma (20 hesel)
 • Šifrování AES na straně klienta pro hesla
 • Automatický generátor hesel
 • Rozšíření prohlížeče o hesla pro automatické vyplňování (Firefox, Chrome, Edge, Opera)
 • Automatické odhlášení pro zvýšení bezpečnosti
 • Bezpečnostní panel pro kontrolu stavu hesla
 • Nouzový přístup umožňující přístup oprávněné osobě k účtu
 • Správa vlastních složek
 • Ochrana proti phishingu pomocí vlastní zprávy proti phishingu
 • Omezení přístupu - omezte, ze které země můžete přistupovat ke svému účtu a zastavit hackování
 • Přístupové heslo pro větší snadnost použití
 • E-mailová podpora od 9:00 do 17:00 australského času
 • Protokol činnosti pro správu přístupu k heslům
 • Offline přístup k heslům (pouze Express a vyšší)
 • Připojte štítky k heslům pro snadné vyhledávání (počet štítků závisí na plánu)
 • Kódy na jedno použití pro přístup k vašemu účtu bez použití hesla
 • Protokol činnosti pro kontrolu, kde a kdo se přihlašuje k účtu pro účely zabezpečení
 • Funkce Poznámky (slovo omezeno v závislosti na plánu
 • Zabezpečený instant messenger (pouze pro pokročilé a vyšší)
 • Možnosti jazyka
 • Dědičnost účtu (pouze pro pokročilé a vyšší)

Jak nastavit intuitivní heslo

Tuto službu jsme se rozhodli otestovat pomocí účtu Basic, protože jsou k dispozici všechny důležité funkce. Například omezení na 20 hesel není problém kvůli testování správce hesel.

Zjistili jsme, že proces registrace je snadný. Zahrnuje však více kroků, než jsme na ně zvyklí. Nejprve musíte předat platnou e-mailovou adresu a zvolit heslo. Chcete-li však vytvořit účet, musíte také poskytnout bezpečnostní otázku a odpověď.

Tato bezpečnostní otázka se používá k ověření, když se přihlašují z neznámého zařízení nebo adresy IP. Je zde ochrana uživatelů před phishingem hesla. Ujistěte se, že otázku ztěžujete, a pokud možno vyberte pár otázek a odpovědí, které nelze uhodnout.

Intuitivní registrace hesla

Po zadání potřebných údajů a vyplnění ověřovacího Captcha obdržíte e-mail s ověřovacím kódem. Chcete-li začít používat bezplatný účet, zadejte tento kód.

Při prvním spuštění jsou uživatelé vyzváni, aby jim pomohli získat přístup k rozšíření prohlížeče, mobilním aplikacím, uživatelské příručce k naučení se používat klienta a různým dalším užitečným ukazatelům pro nastavení složek a uložení prvního hesla..

Budete také dotázáni, zda chcete nastavit šestimístný přístupový kód pro snadnější přihlášení a odhlášení z webového portálu. Nahrazuje to potřebu používat vaši e-mailovou adresu a heslo pro přihlášení z vašeho konkrétního zařízení. Pro každé zařízení, které vlastníte, musí být nastaven odlišný přístupový kód. Pokud chcete, můžete si nastavit přístupový kód stejný nebo odlišný.

Intuitivní přístupový kód

Jak snadné je intuitivní použití hesla?

Začali jsme vytvořením složky pro ukládání hesel našich sociálních médií. Za tímto účelem jsme klikli na velké plus v levé horní části klienta.

Intuitivní soukromý trezor

Vytvořili jsme složku pro ukládání hesel našich sociálních médií a poté do této složky přidali naše Facebook heslo...

Abychom do složky přidali heslo, byli jsme požádáni o přidání další bezpečnostní otázky a odpovědi. To je matoucí, protože často kladené dotazy nezmiňují tuto potřebu nebo s čím přesně má pomoci. Zákaznická podpora nás však informovala, že „nemusíte vytvářet bezpečnostní otázku a odpověď, abyste přidali každé heslo, tato pole jsou volitelná“.

Dále jsme do prohlížeče přidali intuitivní rozšíření prohlížeče Chrome, abychom vyzkoušeli funkci automatického vyplňování. (K dispozici jsou také rozšíření pro Firefox, Edge, Safari a Opera). Po instalaci rozšíření jsme navštívili domovskou stránku Facebooku a rádi jsme zjistili, že kliknutím na symbol rozšíření jsme si mohli vybrat naše heslo a automaticky jej importovat do přihlašovacího formuláře..

automatické vyplňování v prohlížeči

Možnost automatického vyplňování hesel pomocí rozšíření je užitečná funkce, díky níž je tento bezplatný správce hesel pro začátečníky mnohem vhodnější. Neměli jsme potíže se zadáním našich hesel do správce hesel nebo jejich načtením do přihlašovacích formulářů.

Pokud však máte potíže s konkrétním online formulářem, je možné získat přístup k heslu pomocí vyhledávání pomocí vytvořených značek. Poté ji můžete zkopírovat a vložit ručně.

Pokud jste doufali v automatické zachycení hesla při zadávání hesel do webových formulářů (nebo při přihlášení k novým službám); bohužel máte štěstí. Intuitivní heslo musí být ručně zadáno ručně.

Import hesel

Dále jsme se rozhodli importovat naše stará hesla z Chromu pomocí souboru CSV. Chcete-li to provést, jednoduše přejděte do Chromu nebo jiného správce hesel a exportujte svá hesla jako soubor CSV. Uložte tento soubor v počítači, abyste jej mohli nahrát do Intuitive Password.

Bohužel se nám nepodařilo zahájit import kontaktů bez předchozího upgradu na Express. Pokud tedy chcete rychle importovat svá hesla zdarma - možná budete chtít zvolit jiného správce hesel.

Po upgradu jsme mohli zahájit proces importu našich hesel pomocí souboru CSV. Je však třeba poznamenat, že to není tak snadné jako u jiných správců hesel.

Nejprve musíte stáhnout šablonu souboru CSV. Poté musíte otevřít soubor CSV, který jste stáhli z předchozího správce hesel v tabulkách Excel nebo Google a zkopírovat všechna hesla ze souboru CSV do šablony Intuitive Password CSV.

Po správném zkopírování všech položek můžete importovat šablonu do Intuitive Password ve webovém klientovi. Tento proces je mnohem těžší než u velké většiny správců hesel a je určitě nevýhodou, pokud jde o snadné použití.

Je také třeba poznamenat, že import hesel pomocí šablony se nekopíruje do žádných kategorií, značek nebo jiných polí, které jste pro položky dříve nastavili..

Export hesel

Export hesel je k dispozici, dokud si koupíte Vyjádřit předplatné nebo vyšší, a můžete exportovat svá data prostřednictvím CSV, TXT, HTML, JSON nebo XML. To je dobré a znamená to, že si budete moci vzít hesla s sebou z Intuitivního hesla do jakéhokoli jiného správce hesel v budoucnu (i když tuto funkci potřebujete, jakmile zaplatíte za jeden měsíc Express).

Aplikace

Intuitivní heslo obsahuje také aplikace pro Android, iOS a Windows Phone. Pokud tedy dáváte přednost přístupu k heslům prostřednictvím aplikace, a ne při přihlášení do webového portálu v prohlížeči, máte možnost tak učinit na jakémkoli mobilním zařízení. Zjistili jsme, že aplikace pro Android funguje dobře, ale na rozdíl od rozšíření nemá schopnost automaticky vyplňovat hesla do přihlašovacích formulářů.

Extras

Kromě ukládání hesel funguje Intuitive Password jako zabezpečená digitální úschovna pro řadu dalších druhů informací. Kliknutím na zobrazení kategorií v levém horním rohu získáte přístup ke složkám úložiště pro e-mailové a IM účty, Peněženky a Licence. Složka identifikace umožňuje ukládat informace, jako jsou kreditní karty, softwarové licence a ID, jako je například řidičský průkaz nebo cestovní pas.

Jak bezpečné a soukromé je intuitivní heslo?

Být sídlem v Austrálii není z hlediska umístění zvlášť dobré. Austrálie je extrémně invazivní, pokud jde o dohled, a země má některé z nejhorších povinných směrnic o uchovávání údajů na světě.

Austrálie je součástí sledovací skupiny Five Eyes a nedávno schválila zákon, který nutí firmy vytvářet zadní dveře do šifrované komunikace. I když je to všechno negativní, realita je taková, že - pokud Intuitive Password funguje tak, jak to říká - vaše data na jeho serverech by měla být bezpečná díky implementaci end-to-end šifrování.

Díky intuitivnímu heslu si držitel účtu ponechává plnou kontrolu nad svými přihlašovacími údaji a heslem. Hesla a další data nejsou nikdy nahrána na firemní servery, což znamená, že nemohou být hacknuti nebo mít přístup zaměstnanci společnosti.

Všechna hesla jsou šifrována pomocí silného šifrování AES 256, než jsou nahrána na servery umístěné v Austrálii pomocí páru klíčů RSA 2048. Všechna data jsou navíc přenášena na firemní servery pomocí zabezpečeného SSL. Zkontrolovali jsme firmy TLS pomocí Qualys SSL Labs a rádi jsme zjistili, že získala skóre A díky HTTP Strict Transport Security (HSTS). To znamená, že zabezpečení přenosu SSL je implementováno správně a vy můžete důvěřovat, že všechna vaše data budou v bezpečí při přenosu.

Uživatelé se také mohou rozhodnout chránit kterékoli ze svých hesel (nebo kategorií účtů) hlavním heslem. Tím je zajištěno, že každý uživatel může dovolit příteli nebo členovi rodiny používat správce hesel k přístupu ke konkrétním informacím a zároveň skrývat přístup k dalším citlivějším datům a heslům..

Potřebujete pomoci s výběrem hlavního hesla? Proč se podívat na naši kontrolu síly hesla níže:

Heslo Meter

Podrobné skóre přijde sem

I když to všechno zní jako optimální zabezpečení na papíře, je třeba poznamenat, že Intuitive Password je uzavřený zdroj. To znamená, že zdrojový kód služby nemůže být auditován třetími stranami.

To je problematické, protože to znamená, že musíte věřit, že služba dělá to, co vám říká. Bez komplexního auditu kódu není možné zjistit, zda v kódu nejsou zranitelná místa, zneužití nebo zadní vrátka, která by mohla ohrozit vaše hesla..

Čím více paranoidů z vás může upřednostňovat plně otevřený správce hesel jako KeePass, Bitwarden nebo Dashlane. Skutečně však jde o váš osobní model ohrožení a neexistuje žádný skutečný důvod k podezření, že Intuitivní heslo nedělá, jak tvrdí..

Další nevýhodou Intuitive Password je to, že webová aplikace založená na prohlížeči je implementována pomocí JavaScriptu. To znamená, že je zranitelný vůči určitým útokům způsobeným způsobem, jakým JavaScript komunikuje s vaším prohlížečem. V důsledku toho je možné, že by hacker mohl provést útok typu člověk-uprostřed. Je pravda, že se jedná o vysoce cílený útok, který vás pravděpodobně neovlivní. Je také pravda, že tato chyba zabezpečení se vztahuje na všechny správce hesel s klientem založeným na prohlížeči implementovaným pomocí JavaScriptu; není jedinečné pro Intuitivní heslo.

Pro zvýšení bezpečnosti se uživatelé mohou rozhodnout nastavit duální faktor ověření. Zdá se však, že uživatelé mohou používat pouze kód přijatý prostřednictvím SMS. Google Authenticator a YubiKey nejsou dostupné možnosti. Nastavení dvoufaktorového ověření vyžaduje, abyste v případě ztráty zařízení 2FA bezpečně uložili kód pro obnovení. Každý, kdo ztratí kódy, bude muset ověřit svou totožnost, aby znovu získal přístup ke svému účtu, a firma varuje, že by to mohlo trvat až 14 dní.

Jak dobrý je zákaznický servis společnosti Intuitive?

Web Intuitive Password obsahuje vyčerpávající sekci FAQ, která zodpovídá více než 80 častých otázek, které již dříve uživatelé položili. Většina problémů nebo otázek, na které byste si mohli myslet, se nachází v tomto FAQ, což je velmi užitečný zdroj informací o funkcích služby.

Uživatelská příručka, která je zabudována do klienta, a návod, který se stane při prvním spuštění webového klienta, jsou výjimečně užitečné funkce, které mohou pomoci jakémukoli začátečníci začít bezpečně ukládat hesla pomocí tohoto správce hesel..

Pro kohokoli, kdo potřebuje více přizpůsobenou pomoc, je zde možnost poslat e-mail s podporou nebo vyplnit formulář podpory. Kliknutím na předvolby vlevo nahoře získáte přístup k osobním podpůrným špendlíkům, které vás společnost může požádat o použití k identifikačním účelům.

Nezapomeňte, že agenti podpory zákazníků jsou v Austrálii a pomoc je k dispozici pouze během australské pracovní doby. To znamená, že v závislosti na tom, kde žijete, budete muset počkat do následujícího dne, než dostanete odpověď. To může vést k zdlouhavým pohybům tam a zpět a může to vést k vyřešení problémů o něco déle.

Celkově jsme zjistili, že dostupnost zdrojů na jejích webových stránkách spolu s e-mailovou podporou jsou dobré. Pokud se však nacházíte v Evropě nebo USA a dáváte přednost zákaznické podpoře přizpůsobené vaší zeměpisné poloze, můžete raději nakupovat jinde.

Moje závěrečné myšlenky

Intuitive Password je vynikající malý správce hesel, který je vysoce vybavený. Bezplatný základní plán znamená, že jej můžete použít k zahájení vedení účtu, aniž byste ve skutečnosti museli platit cokoli, co je chvályhodné, přinejmenším. Skutečnost, že tento správce hesel poskytuje prostředí s nulovými znalostmi, je skvělá a dostupnost dvoufaktorového ověření a funkce hlavního hesla je vynikající. Úroveň šifrování je silná a my jsme byli rádi, že jsme viděli silnou bezpečnost přenosu HSTS.

Samotný správce hesel se snadno používá a pokud platíte za pokročilý účet, získáte přístup k některým docela skvělým doplňkovým funkcím. Pro týmy je služba užitečná a existuje možnost bezpečného sdílení hesel. Je to však trochu nákladné a pro každého uživatele a podnikový doplněk potřebujete samostatný účet.

Největším poklesem této služby je skutečnost, že nejde o open source. Proprietární software, který nebyl podroben auditu, není na ProPrivacy.com nikdy oblíbený, protože to znamená, že musíte důvěřovat službě. Upřednostňujeme služby, které odstraňují potřebu důvěry tím, že jejich zdrojový kód je k dispozici online pro všechny bezpečnostní pracovníky k ověření.

Na druhou stranu má Intuitive Password nějaké vtípky. Import hesel je obtížný a nastavení složek a vkládání hesel do nich není tak jednoduché jako přetahování. Místo toho musíte upravit položku hesla a vybrat složku z nabídky.

Není pravda, že nic z toho není nutně obchodníkem s penězi, ale je spravedlivé říci, že pokud byste mohli platit méně za uživatelsky přívětivější služby. Intuitivní heslo je solidní správce hesel, který svou práci zvládne, je vhodný pro začátečníky a stojí za to jej otestovat pomocí bezplatného plánu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me