iVPN Recenze

ZMĚNili jsme, jak sledujeme revize!
Nedávno jsme aktualizovali náš bodovací proces pro všechny recenze na webu ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových bodovacích kritériích najdete zde


iVPN

 • Ceny

  Z 6,00 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Android

  • iOS
 • Odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com Skóre
7.6 z 10

souhrn

V této recenzi IVPN najdu poskytovatele VPN založeného na Gibraltaru, který nevede žádné protokoly. Je to trochu drahý za to, co je v podstatě docela svlékl VPN služby, ale co dělá, to (by-a-velký) dělá dobře. Důležité je, že používá silné šifrování a nevrací vaši skutečnou IP adresu. Skutečným zabijákem je však rychlost IVPN. Zcela jednoduše, patří mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl.

Rychlé statistiky

 • Jurisdikce
  Gibraltar
 • Země
  18
 • Současná propojení
  5

Funkce

Následující funkce jsou k dispozici všem uživatelům:

 • Servery ve 12 zemích
 • Až tři simultánní připojení (více k dispozici na vyžádání)
 • Přesměrování portů (přes webové rozhraní nebo klienta)
 • Multihop VPN
 • Protokoly VPN OpenVPN a L2TP / IPsec
 • Rozkazový kanár
 • P2P je povoleno

Servery sídlí hlavně v Evropě, ale také v USA, Kanadě a Hongkongu.

Multi-hop (double) VPN

To v zásadě umožňuje „řetězení“ serverů VPN, takže vaše data jsou při cestování mezi vámi a internetem směrována mezi dvěma servery VPN.

Vaše PC / zařízení -> VPN server 1 -> VPN server 2 -> Internet

Vynikající (a jedinečná) funkce implementace IVPN multihop VPN je, že vám umožňuje zdvojnásobit přeskakování přes kterékoli dva ze svých serverů. Přes jméno však není možné přeskakovat přes více než dva servery.

Takové řetězení může přinést určité bezpečnostní výhody, ale vždy bude mít za následek velkou ztrátu rychlosti. Jak uvádím v tomto článku, domnívám se, že výhody ochrany soukromí a zabezpečení multihop VPN využívající stejnou službu VPN jsou dosti omezené. Chápu však, že to není názor sdílený všemi.

Navštivte IVPN »

Rychlosti a výkon

Všechny testy byly provedeny na mém Virgin Media UK 50 Mbps / 3 Mbps vláknovém připojení pomocí protokolu OpenVPN UDP. Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění. Další podrobnosti viz vysvětlení testu plné rychlosti

Rychlosti iVPN

Jak vidíme, transatlantické rychlosti stahování jsou velmi slušné, i když rychlosti nahrávání jsou nižší. Tyto výsledky po připojení k nedalekým serverům v Evropě jsou však fantastické! Ve skutečnosti jsou to některé z nejlepších výsledků, které jsem viděl za čtyři roky při kontrole služeb VPN.

Jak zde můžeme jasně vidět, IVPN používá servery Google DNS Google. Po pečlivém prozkoumání souborů protokolu mohu potvrdit, že prochází požadavky DNS tak, aby vypadaly, že pocházejí od IVPN a ne od uživatelů. Zjistil jsem žádné úniky IPv4, DNS nebo WebRTC.

Upozorňujeme, že IP adresy RFC pro soukromé použití jsou pouze místní IP. Nelze je použít k identifikaci jednotlivce, a proto nepředstavují únik IP. Můj ISP (Virgin Media UK) bohužel nepodporuje připojení IPv6, takže v tuto chvíli nemohu testovat úniky IPv6. Toto je situace, která by se měla v blízké budoucnosti změnit.

Aktualizace: Od té doby jsme znovu testovali úniky IP při připojení povoleném IPv6 a zjistili jsme úniky IPR6 WebRTC v obou makrech Windows. Vzhledem k jinak vynikající technické bezpečnosti IVPN jsme zjistili, že je to velmi zklamání.

Pokud hledáte VPN pro Netflix, stojí za zvážení tuto službu. S tím jsem mohl odblokovat obsah amerického Netflixu. Stejně jako Netflix budete moci touto službou sledovat BBC iPlayer mimo Spojené království.

Ceny a plány

Standard

6,00 $
za měsíc

Pro

10,00 $
za měsíc

Na konci roku 2020 IVPN rozdělil svůj jediný plán na dva. Standardní balíček je přístupnější než kdykoli předtím, pokrývá 2 zařízení současně a stojí jen 6 $ měsíčně nebo 60 USD ročně, pokud jste odhodláni a chcete ušetřit 12 $. Tato úroveň je mnohem komplexnější a vylepšuje svou předchozí nabídku 5 zařízení tím, že zásobuje 7 zařízení za 10 $ měsíčně nebo 100 USD ročně. Existuje skrytý čtvrtletní plán za 30 $ každé tři měsíce, je však k dispozici pouze pro stávající uživatele, kteří byli automaticky upgradováni na profesionální balíček.

IVPN neomezuje umístění ani protokoly v jednom balíčku, a to ani na přístup k serverům Wireguard a jeho proprietárního nástroje AntiTracker na obou. Poněkud pochopitelně jsou Multihop a Port Forwarding uzamčeny za vyšší výplatou, exkluzivně pro profesionální verzi.

IVPN nabízí třídenní bezplatnou zkušební verzi, ale aby bylo možné tuto výhodu využít, jsou nutné platební údaje. Bude vám účtována částka, pokud nezrušíte před uplynutím třídenní zkušební doby. IVPN navíc nabízí sedmidenní záruku vrácení peněz (od data platby). Pro technické problémy je k dispozici 30denní rozšířená záruka vrácení peněz.

IVPN přijímá platby kreditní nebo debetní kartou, PayPal nebo bitcoiny (prostřednictvím BitPay). Při používání bitcoinů můžete opatrně platit za službu anonymně, ale vždy mějte na paměti, že IVPN přesto bude znát vaši skutečnou IP adresu.

Soukromí a bezpečnost

IVPN je součástí Gibraltaru, britského zámořského území (BOT). Gibraltar nemá žádné povinné zákony o uchovávání dat, které umožňují IVPN nabízet plně VPN službu bez protokolování..

"Neukládáme žádné protokoly připojení vůbec." Kromě toho nezaznamenáváme využití šířky pásma, data relací ani požadavky na naše servery DNS…. Na rozdíl od mnoha poskytovatelů služeb IVPN úmyslně nezaznamenává žádná data o využití spojená s účtem, protože poskytujeme neomezenou a neomezenou službu bez kvót. “

Což je skvělé. Otazník však visí nad tím, zda by měl být Gibraltar klasifikován jako země čtrnácti očí špionážní aliance. Je pravda, že Spojené království má malý přímý vliv na vnitřní záležitosti Gibraltaru, ale jako BOT zůstává Gibraltar stále pod jurisdikcí a svrchovaností Spojeného království..

Zdá se tedy, že nejbezpečnější bude předpokládat, že Spojené království může, pokud si to přeje, vyvinout tlak na gibraltanskou vládu a její společnosti a instituce. Být sídlem v Gibraltaru je tedy pravděpodobně bezpečnější než sídlo ve čtrnácti očích, ale není ideální.

Za zmínku stojí, že při psaní této recenze obsahoval klient EULA pro Windows několik odkazů na jurisdikci podle amerického práva. IVPN mě však ujišťuje, že tomu tak není a že EULA byla nyní aktualizována, aby bylo jasné, že IVPN je zcela v gibraltarské jurisdikci.

Šifrování

Pro šifrování OpenVPN používá IVPN šifru AES-256 s RSA-4096 handshake a ověřování hash HMAC SHA-1 (kontrolní a datové kanály). Výměna Diffie-Hellman (DHE) představuje perfektní dopředný tajný PFS) s každou novou šifrovací klíčovou generací každou hodinu.

To je vynikající. A zpráva Qualys SSL na webu dosahuje hodnocení A + s PFS, což je také vynikající.

Trochu pochybuji o hodnotě, kterou má kanárský rozkaz, ale jsem si vědom toho, že je ostatní oceňují.

Webová stránka

Web IVPN používá inteligentní šedé, červené a bílé téma. Není k dispozici velké množství informací, ale co je informativní a zodpověděl jsem většinu otázek, které jsem měl.

Web také obsahuje dobrý úvod a obecné návody, jak VPN fungují, a oceňuji nedostatek bombastického jazyka, který nepravdivě tvrdí, že služba poskytuje „anonymitu“.

Oceňuji také jasné zásady ochrany osobních údajů, které jsou psány prostou angličtinou.

Podpěra, podpora

Podpora je prostřednictvím ticketového e-mailového systému (dostupný webový formulář). IVPN slibuje odpověď s 24 hodinami, ale obecně jsem dostal úplnou a informovanou odpověď během několika hodin.

Web také obsahuje možnost Live Chat, ale nefungoval, když jsem to zkusil. IVPN mi říká, že „Live chat je experimentální funkce, kterou v tuto chvíli testujeme, nezaručujeme dostupnost live chatu“.

Software

Registrace

Jedinými osobně identifikovatelnými informacemi požadovanými při registraci je platná e-mailová adresa. Neexistuje žádný důvod, proč to nemůže být jednorázové. Po zaplacení obdržíte úvodní e-mail s vaším uživatelským jménem (které lze změnit) a odkaz na průvodce nastavením IVPN.

Klient VPN IVPN Windows

Klient Windows je poměrně nenápadně vypadající aplikace. Firewall však funguje jako přepínač zabíjení a ochrana proti úniku DNS, což zajišťuje, že internetový provoz nemůže vstoupit nebo ukončit váš počítač s výjimkou VPN tunelu

Neobvyklou funkcí je schopnost ponechat firewall zapnutý, i když klient VPN není spuštěn. To může pomoci zajistit, že se nikdy náhodně nepřipojíte k internetu bez spuštěné sítě VPN

Porty můžete měnit v rámci klienta a vybrat připojení obsfproxy, abyste se vyhnuli cenzuře. Obfsproxy je nástroj určený k zalomení dat do vrstvy zmatku, což ztěžuje detekci použití OpenVPN. Byl přijat sítí Tor, převážně jako reakce na to, že Čína blokuje přístup k veřejným uzlům Tor. Je však nezávislý na Tor a lze jej nakonfigurovat pro OpenVPN (jak je zde). Jak již bylo uvedeno, IVPN také umožňuje zdvojnásobit hop pomocí libovolného ze dvou jeho serverů.

Může to vypadat jasně, ale klient svou práci dokončí. A firewall by měl zajistit, aby vám při používání služby nedošlo k úniku IP (viz výsledky testů níže). Nicméně jsem zjistil, že klient je velmi nestabilní a při psaní této recenze jsem utrpěl četné selhání. Na druhou stranu mi to umožnilo potvrdit, že přepínač zabíjení brány firewall funguje tak, jak je inzerován!

Jiné platformy

IVPN poskytuje vlastní VPN klienty pro Windows a VPN klienty pro Mac OSX. Mají VPN pro iPhone a Android VPN aplikace. Poskytuje také různé instalační příručky OpenVPN a L2TP / IPsec pro Windows, Mac OSX, Android, iOS, Windows Phone, DD-WRT routery a další.

Předem flashované a předkonfigurované směrovače IVPN DD-RT jsou k dispozici od společnosti Flashrouters
.

Závěrečné myšlenky

Musím říci, že na IVPN jsem velmi zapůsobil. Přestože je trochu zkráceně, nabízí službu VPN bez protokolování, která obsahuje všechny nejdůležitější věci. Používaná IP adresa nevnikne a používá velmi silné šifrování.

Bylo to také z větší části šíleně rychlé. Velmi zřídka jsem zaznamenal výsledky ve Velké Británii a na kontinentální Evropu kdekoli blízko, tak dobré. Výsledky do USA nebyly tak působivé, ale stále jsou velmi přijatelné.

Takže IVPN ode mě dostane velmi silný palec. Teď, kdyby jen ten zatracený klient Windows přestal padat!

Navštivte IVPN »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me