Kontrola Disku Google

Disk Google

Disk Google
je jednou z největších cloudových úložišť na světě a může se pochlubit stovkami milionů uživatelů. Namísto pouhého ukládání souborů umožňuje tato služba uživatelům vytvářet a upravovat své dokumenty díky sadě kancelářských aplikací, včetně Dokumentů Google, Kresby, Tabulky a Prezentace..

ProPrivacy.com Skóre
6.3 z 10

souhrn

Doufáme, že se věci ještě zjednoduší. V roce 2018 byl Google Drive nahrazen Google One, což poskytovalo více úložného prostoru a další výhody za levnější cenu. Služba je příznivě pojmenována a odměňuje ty, které ekosystém společnosti Google pohodlně přijímají, automatické zálohování souborů a fotografií z Gmailu a Androidu.

V naší recenzi na disku Google se podrobně podíváme na funkce, použitelnost a jak je to soukromé a zabezpečené.

Líbí se

 • Prvních 15 GB úložného prostoru je zdarma
 • Měsíční & roční ceny
 • Prohlížení offline & úpravy pomocí sady Office sady Office
 • Uživatelsky přívětivý
 • Podpora napříč platformami
 • Dvoufázová autentizace
 • Verze souboru

Nelíbí se

 • Nedostatek politiky nulových znalostí
 • Není otevřený zdroj
 • Umístěný v USA

Ceny a dostupnost

Google vzdává zkušební dobu ve prospěch 15 GB bezplatného úložiště pro všechny členy. Bohužel to ponechává některé prémiové výhody exkluzivní pro placené předplatné, včetně přístupu ke službě Google Experts pro podporu 24/7 a možnosti přidat až pět různých členů rodiny s individuálním přístupem k osobnímu úložišti..

První tři úrovně mohou být zaplaceny měsíčně nebo ročně, začínajíc na 1,99 $ za měsíc za 100 GB, 2,99 $ za měsíc za 200 GB a 9,99 $ za ohromujících 2 TB. Úložiště po tom významně skočí, ale i cena. 10 TB vrátí uživatelům zpět 99,99 $ za měsíc, 20 TB stojí 199,99 $ za měsíc a 30TB je cena za neuvěřitelných 299,99 $ za měsíc. Ačkoli požadavky na úložiště lezou s videy s rozlišením 4K +, možnost 2 TB určitě nabízí nejlepší poměr cena / výkon.

Služba Drive Enterprise je nabízena podnikovým uživatelům. Google navrhuje, aby týmová práce a produktivita byla posílena díky vlastní umělé inteligenci (AI) a schopnosti používat celou řadu firemního softwaru, jako jsou Dokumenty, Tabulky a Prezentace. Jednou z nejvíce lákavých částí této dohody je, že platíte pouze za to, co používáte, a neexistují žádné horní limity úložiště. Každý měsíc to stojí 8 $ a aktivního uživatele plus příplatek 0,04 $ za GB použitý během tohoto období.

Google nabízí své služby po celém světě, i když se mohou vztahovat omezení. V současné době může 145 Disk Google využívat Disk Google v plné míře prostřednictvím distribuce Google Play, zatímco zbytek nebude moci stahovat placené aplikace. Úplný seznam najdete zde. Způsoby platby zahrnují debet & kreditní karty, PayPal, Google Pay, PaySafe a dárkové kódy.

Funkce

 • Prohlížení offline & editace
 • Přístupnost
 • Verze souboru
 • Podpora sdílení souborů
 • Synchronizace napříč platformami
 • Integrace operačního systému
 • Výběr kvality versus komprese
 • Dvoufázová autentizace

Prohlížení offline & Úpravy

Google umožňuje prohlížet a upravovat soubory pomocí služeb Dokumenty, Tabulky a Prezentace v režimu offline. To je podporováno na všech zařízeních, ale vyžaduje, abyste byli při nastavování režimů offline připojeni k internetu.

Tato funkce je exkluzivní pro Google Chrome na stolních počítačích a vyžaduje, abyste povolili synchronizaci Dokumentů Google, Tabulek, Prezentací & Výkresy do tohoto počítače, takže je možné upravovat offline v rámci nastavení. Každý soubor musí být zpřístupněn offline ručně kliknutím pravým tlačítkem a výběrem možnosti Dostupné offline. Naštěstí to lze provést hromadně díky klávesovým zkratkám Shift + Ctrl a Shift + ⌘ na Windows a Mac, resp..

Tento proces je zefektivněn na mobilních zařízeních a vyžaduje, aby uživatelé Android a iOS otevřeli některou z aplikací Google Drive, Docs, Sheets nebo Slides, přejděte k dalšímu symbolu o tři tečky v rohu každého souboru a klepněte na zpřístupnit offline. Soubory uložené offline lze poté najít v nabídce.

Je vhodné si pamatovat, abyste v cloudu nechali dostatečný prostor, pokud chcete věci znovu synchronizovat, když se vrátíte online.

Přístupnost

Disk Google nabízí řadu možností usnadnění přístupu, které pomáhají osobám se zdravotním postižením lépe spolupracovat s nahraným obsahem, jako je kompatibilita s čtečkou obrazovky a možnost přidat stopy titulků k videosouborům..

Pro čtečky obrazovky na ploše společnost Google doporučuje Mozilla Firefox s NVDA v režimu zaostření nebo JAWS ve formě formulářů, aby byl váš zážitek co nejlepší. Uživatelé prohlížečů Google Chrome a Safari mohou také využít VoiceOver a uživatelé Chrome OS se mohou obrátit na ChromeVox. Disk Google je kompatibilní s aplikacemi TalkBack, BrailleBack, Switch Access a klávesovými zkratkami na Androidu, zatímco uživatelé iOS se mohou podobně obrátit na VoiceOver. Navigační pokyny a klávesové zkratky najdete zde.

Stopy titulků k videím lze přidávat pouze na počítači, ale mohou vylepšit prostředí pro publikum uživatele Disku Google. Společnost doporučuje používat soubory Caption, ale přepisové soubory jsou akceptovány také v angličtině a japonštině.

Verze souboru

Disk Google zaznamenává historii každého nahraného souboru, což pomáhá zabránit infekci malwarem a vrátit nežádoucí změny zpět. Tato možnost je zvláště užitečná vzhledem ke sdílenému přístupu společnosti Google k úpravám souborů, protože uživatelé budou moci snadno vidět změny a v případě potřeby je vrátit zpět.

Kliknutím pravým tlačítkem myši na soubor a výběrem spravovaných verzí se zobrazí seznam všech iterací, které Disk Google znal, což uživatelům umožní nahrát novou verzi na starou verzi, pokud byla upravena offline. To nelze provést se složkami, takže je užitečné udržet si přehled o věcech v jednom souboru, jak jsou nahrány.

Podpora sdílení souborů

Další možností klepnutí pravým tlačítkem je možnost sdílení souborů s ostatními. To lze provést ručně zadáním e-mailové adresy nebo vytvořením odkazu, který lze sdílet. Gmail je do této funkce upečený a automaticky zobrazuje e-mailové adresy z vašeho seznamu kontaktů. Facebook a Twitter jsou také integrovány pro rychlé a snadné publikování sdílených odkazů.

Vlastníci sdíleného obsahu mohou omezit lidi na prohlížení, komentování nebo udělování plnohodnotných oprávnění k úpravám přímo ze samotné pozvánky. Pokud chtějí vlastníci neuvěřitelně chránit svůj materiál, mohou také zakázat možnost změnit přístup a přidávat nové lidi a zbavit se možností stahování, tisku a kopírování souborů pro komentáře a diváky..

Přes platformu

Disk Google je přístupný na většině platforem přes Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer 11 a Safari, což uživatelům umožňuje přidávat, stahovat nebo synchronizovat jejich obsah.

Aplikace Backup and Sync je k dispozici ke stažení na Windows 7 až 10 a v čemkoli od MacOS 10.10. Uživatelé iPhone si mohou stáhnout Disk Google z App Store, zatímco Android verze 4.4 a novější si mohou aplikaci stáhnout z Play Store. Mobilní uživatelé budou muset stáhnout samostatné aplikace, pokud chtějí využívat kancelářskou sadu. Dokumenty Google, Tabulky a Prezentace vyžadují v systému alespoň Android 5.0.

Uživatelé Androidu si v současné době všimnou, že Disk Google je předinstalovaný na jejich zařízení. To by se mohlo v budoucnu změnit v důsledku opakovaných protisoutěžních obvinění z Evropské unie, která měnila postoj společnosti Google k prosazování aplikací první strany prostřednictvím svého údajně otevřeného softwaru. V takovém případě by mělo být stále k dispozici ke stažení z Obchodu Play.

Integrace OS

Uživatelé, kteří se drží verze prohlížeče na Disku Google, nebudou mít luxus integrace s operačními systémy, ale aplikace umožňují vlastníkům Windows a Android tuto funkci využívat.

Majitelé mobilních telefonů mohou posílat soubory do svého cloudu při procházení nabídek sdílení, zatímco uživatelé Windows prostě potřebují k vyvolání nabídky Disku Google kliknout pravým tlačítkem. Pokud jste se svým pracovním stolem trochu v pohodě, může příliš mnoho nadřazených složek způsobit, že integrace operačního systému zmizí. Složka ve složce ve složce funguje dobře, ale pokud máte více než to, musíte ji nahrát přímo..

Uživatelé počítačů Mac a Linux bohužel tuto funkci nemohou používat. V aplikacích Backup and Sync na MacOS není žádná známka integrace, zatímco v Linuxu není k dispozici žádná aplikace první strany. Existuje řada řešení třetích stran, ale důvěryhodnost druhé společnosti s vašimi údaji je něco, co bychom bez řádné péče nedoporučovali. Pokud se tím dostanete mimo Google Drive, existuje několik alternativních služeb cloudového zálohování pro Mac uživatele.

Další funkce

Disk Google umožňuje uživatelům nahrávat soubory v původní kvalitě, aby nedošlo ke ztrátě, nebo použít vysoce kvalitní kompresi ke snížení velikosti souboru s minimálním snížením. Dvoufaktorové ověřování také zvyšuje bezpečnost ve všech službách Google a společnost ProPrivacy ji velmi doporučuje.

Soukromí a bezpečnost

Jurisdikce

Disk Google sídlí ve Spojených státech amerických a stejně jako většina amerických společností se často zaměřuje na chabý postoj země k soukromí. Vzhledem k tomu, že Google je především reklamní společností, shromažďuje o svých uživatelích znepokojivá množství dat, která by mohla případně spadnout do rukou rušivých vládních orgánů..

Nulové znalosti

Disk Google nezajišťuje zásady nulové znalosti, protože produkt spadá do obecných zásad ochrany osobních údajů a smluvních podmínek společnosti Google. To znamená, že Google ukládá kopii svého hesla na své servery, což umožňuje obnovení hesla, ale vystavuje vaše informace většímu riziku úniku, odcizení nebo zabavení ze strany úřadů s rozkazem.

Naděje se neztrácí pro ty, kteří chtějí využít relativně slušné ceny společnosti Google pro cloudové úložiště, protože uživatelé mohou pro lepší ochranu svých informací využívat šifrovací služby na straně klienta..

Technické zabezpečení

Jak se očekávalo, Disk Google chrání informace pomocí vládního standardního šifrování a při nahrávání data rozdělí na kousky pomocí AES-256. Při použití standardu TLS jsou data krátce dešifrována, když dorazí na servery Google, a poté jsou znovu šifrována pomocí AES-128 pro ochranu. Ačkoli se to děje během několika milisekund s minimální pravděpodobností úniku, představuje malý problém, který by mohl způsobit nepříjemné pocity.

Kvůli vyšší bezpečnosti jsou šifrovací klíče také zabaleny do svého vlastního šifrování, aby se zabránilo útokům, které se dešifrují, pouze pokud je k Disku Google připojeno uživatelské účty. To znamená, že nikdy nemáte kontrolu nad svými vlastními šifrovacími klíči.

To může být změněno použitím šifrovacích služeb na straně klienta, pokud je to problém, ale pro zákazníka to znamená dodatečnou práci. Svou ochranu můžete také posílit povolením dvoufaktorové autentizace, která se následně aktivuje pro všechny služby Google, které používáte se stejnou e-mailovou adresou.

Problémy

Kryptografie prohlížeče

Prohlížeče nejsou tak bezpečné nebo soukromé jako jejich alternativní aplikace. Není jisté, co kryptografie Google používá, ať už se jedná o dlouho zastaralý JavaScript nebo o něco přijatelnější rozhraní WebCrypto API; web je však méně ideální platformou pro doručování s mnohem více sledovateli. Rovněž umožňuje mateřské společnosti tlačit rušivý kód bez detekce.

Uzavřený zdroj

Stejně jako ostatní produkty společnosti, i Disk Google je proprietární služba vedená uzavřeným zdrojem jménem autorských práv. To znamená, že je nemožné říct, co se děje pod povrchem, což vyžaduje, abyste důvěrně věřili záměrům Google. To ovlivňuje zabezpečení a soukromí, protože externí odborníci nemohou ověřit integritu platformy, což potenciálně umožňuje zneužití zneužití a vydavatel škodlivého kódu vstřikuje vydavatel..

Snadnost použití

Disk Google nabízí velmi dělící zážitek v závislosti na tom, jak jej používáte. Podporované aplikace jsou ve srovnání s robustní mobilní iterací a plně funkční verzí prohlížeče neuvěřitelně minimalistické.

plocha počítače

Aplikace Backup and Sync funguje z Průzkumníka Windows a Mac Finder, poskytuje přímý přístup k synchronizovaným složkám a umožňuje nahrávat do cloudu.

Bohužel to také odstraní funkce zpět. Verze verzí souborů zde není k dispozici, neexistuje žádný způsob, jak upgradovat plán úložiště a nemůžete přistupovat k veřejným souborům, které s vámi byly dříve sdíleny, pokud jste je výslovně nepřidali na svůj Disk. Logika zde je pravděpodobně taková, že všechny počítače mají přístup k prohlížeči, ale to není ideální postoj.

mobilní, pohybliví

Aplikace Drive pro Android nabízí mnohem více. Nejenže můžete synchronizovat své fotografie, ale také můžete vytvářet automatické zálohy a nahrávat soubory na cestách.

Disk Google Android

K dříve sdíleným souborům můžete přistupovat mimo disk, zkontrolovat soubory uložené v jednotlivých zařízeních Windows a Mac v části Počítač a zvolit, zda chcete omezit přenos souborů na Wi-Fi za účelem uchování dat. Je smutné, že verzování souborů zůstává touto metodou stále nepřístupné.

Prohlížeč

Konečnou verzi Disku Google najdete v podporovaných prohlížečích, která je kompletní s každou funkcí. Rozložení je neuvěřitelně uživatelsky přívětivé a většina možností je zobrazena v levém panelu nebo kliknutím pravým tlačítkem myši na objekt. Aktivita je obzvláště užitečná funkce pro sdílené složky a lze ji najít v informačním oddílu v pravém horním rohu.

Závěrečné myšlenky

Disk Google je ve své sadě funkcí komplexní a s poměrně poutavými cenami láká nové a vracející se zákazníky. Společnost se snaží být inkluzivní s různými způsoby platby, mínus kryptoměna a naštěstí umožňuje lidem platit měsíčně nebo ročně na určitých úrovních.

Dvě téměř bezkonkurenční funkce jsou kancelářské sady společnosti Google a možnosti usnadnění. Uživatelé mohou editovat nejen na cestách, ale lidé se zrakovým a sluchovým postižením mohou díky těmto inkluzemím co nejlépe využít služby. Rozdíl mezi platformami je však zcela znatelný a neumožňuje mnoho možností, jak používat cloudové služby, zejména pokud chcete využívat každou funkci.

Disk Google je většinou zabezpečený, ale jeho nedostatek zásad nulových znalostí a obchodní model založený na reklamě jsou pravděpodobně dostatečné k tomu, aby obhájce soukromí byli nepříjemní. Místo toho služba cloudového úložiště Google pravděpodobně osloví zákazníky hledající pohodlí a funkčnost. Zákazníci mohou vylepšit své zkušenosti pomocí šifrovacích služeb na straně klienta a správců hesel, ale v okolí je více soukromých možností, které by se mohly lépe hodit k vyúčtování.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me