Ochrana osobních údajů Jezevec Recenze

Ochrana osobních údajů Jezevec

Ochrana osobních údajů Badger je nástroj na ochranu soukromí vyvinutý společností Electronic Frontier Foundation. Jedná se o velmi užitečné rozšíření, které je k dispozici pro Firefox, Chrome a Opera. Nainstalováním a využitím Badgeru na soukromí mohou zákazníci drasticky snížit množství sledování, které trpí v rukou webů..

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Pěkná věc, která se týká ochrany osobních údajů, spočívá v tom, že kromě zastavení velkého množství sledování také zrychluje doby načítání stránky tím, že minimalizuje množství dat, která musí každá stránka načíst..

Ochrana osobních údajů Jezevec je zcela zdarma, což znamená, že ho může kdokoli použít k okamžitému zablokování sledovacích zařízení. Populární rozšíření funguje tak, že automaticky blokuje sledovače webových stránek třetích stran. A použití ochrany osobních údajů Badger není ošemetná záležitost, jako je tomu v případě více technických blokátorů skriptů, jako je uMatrix..

Logo Badger na ploše

Jak Badger Privacy funguje

Badger na ochranu osobních údajů je k dispozici jako rozšíření pro Chrome, Firefox, Opera a dokonce i pro Firefox v systému Android. Chcete-li získat rozšíření, jednoduše jej vyhledejte buď pomocí prohlížeče, nebo přímo přes Google. Po instalaci funkce Badger Privacy funguje tak, že se automaticky naučí blokovat sledovače. Dělá to tak, že hledá skripty a obrázky třetích stran, které, jak se zdá, zanechávají cookies nebo otisky prstů vašeho prohlížeče.

Rozšíření ochrany osobních údajů Rozšíření lze nalézt v prohlížeči Google Chrome, Firefox a Opera na ploše a také v prohlížeči Firefox v systému Android

Ochrana osobních údajů Badger také využívá záhlaví Nesledovat (DNT) dostupné v prohlížeči. Pokud služba ignoruje požadavek DNT (většina sledovačů zcela ignoruje DNT, protože to není zákonný požadavek), Badger ochrany soukromí bude sledovat jiné weby pro stejný sledovač. Pokud je tento skript objeven a sleduje vás na třech různých webech, Badger ochrany osobních údajů začne tento sledovač blokovat pokaždé, když se s ním setkáte.

Ochrana soukromí Badger také blokuje sledování odchozích kliknutí na Facebook, Google a Twitter. Sledování odkazů je navrženo tak, aby umožnilo online podnikům, aby vás sledovaly, když kliknete na odkaz a opustíte jeho web. To umožňuje firmám pochopit, co vás například zajímá. Badger na ochranu osobních údajů však společnosti Google také zastaví sledování veškerých odkazů, které sledujete v dokumentech Disku nebo konverzacích Hangoutů!

A co víc, ochrana soukromí Badger poskytuje ochranu před „pingem“ sledováním a úniky WebRTC - to znamená, že pokud používáte VPN, která trpí úniky WebRTC - Badger Privacy vás ochrání.

Jak používat Badger

Použití Badgeru na ochranu osobních údajů může být stejně jednoduché jako jeho instalace a nechat ho dělat svou věc. Rozšíření je však třeba pochopit, abyste z něj dostali maximum. Rovněž stojí za zmínku, že pokud chcete získat vodotěsnou ochranu před sledováním, důrazně doporučujeme, abyste ji používali ve spojení s programem uBlock Origin. Důvodem je, že tyto dvě společné práce poskytne mnohem komplexnější zážitek.

Proč? Badger na ochranu soukromí blokuje pouze sledovače třetích stran, které vás aktivně sledují, nikoli domény (i ty reklamní), které se zdají být. Spárování Privacy Badger s uBlock Origin (a možná i Ghostery) tedy může pomoci vytvořit vyčerpávající dragnet pro trackery třetích stran a first-party trackery. Díky tomu jste připraveni začít používat Badger na ochranu soukromí.

Začněte instalací rozšíření Privacy Badger do svého prohlížeče. Od tohoto okamžiku budou sledovače třetích stran vložené na navštívených webových stránkách blokovány; obrovské zlepšení vašeho digitálního soukromí v tomto procesu.

Pro účely této příručky jsme nainstalovali ochranu soukromí Badger v čisté verzi Firefoxu, která je obecně považována za lepší prohlížeč pro ochranu soukromí než Chrome.

domovská stránka jezevce pro ochranu soukromí

Dále jsme navštívili web Forbes, který je dobře známý tím, že obsahuje mnoho sledovačů. Jak vidíte na obrázku níže, PB zjistilo 20 sledovačů.

Ochrana osobních údajů Chrom rozšíření

Kliknutím na ikonu PB na panelu nástrojů rozšíření zobrazíte přehled blokovaných sledovačů. To vám dává možnost změnit to, co Badger Privacy dělá, s případnými sledovacími zařízeními detekovanými z domén třetích stran. Skripty domén třetích stran zjištěné PB jsou rozděleny do tří skupin:

  1. Sledovače, které se zobrazují jako červené, jsou zcela blokovány.
  2. Žluté sledovače - s posuvníkem uprostřed - jsou sledovače třetích stran, které jsou povoleny, protože se jeví jako nezbytné pro správnou funkci webu. Žluté sledovače mají povoleno načítat obsah ze svých příslušných domén - ale PB je aktivně kontroluje, aby vyřadily soubory cookie třetích stran a odkazy z nich.
  3. Zelené sledovače - s posuvníkem napravo - jsou skripty z domén třetích stran, které PB nezjistila, že vás sledují na více webech (zatím). Dokud si PB nevšimne sledování domény na třech různých webech, nezačne je blokovat.

Obecně doporučujeme nechat Badgeru zablokovat vše, co chce. Jsou však časy, kdy je možné, že funkčnost některých webů bude při používání PB narušena. Pokud k tomu dojde, máte dvě možnosti:

  1. Přesuňte posuvník pro webovou službu, o které si myslíte, že je potřeba, do středu nebo doprava, abyste zjistili, zda se tím vyřeší, jak se web načítá a funguje. Pokud si nejste jisti, která služba je potřebná, můžete je testovat jeden po druhém, dokud nenajdete tu, kterou potřebujete.
  2. Úplně deaktivujte PB na tomto webu, abyste získali přístup k funkcím, které potřebujete. Ochrana osobních údajů Badger také umožňuje odesílat informace zpět do EFF s informacemi, že web byl aplikací poškozen. To umožňuje EFF zkontrolovat web a rozhodnout se, zda je bezpečné začít povolit tuto službu prostřednictvím dražé.

Jak je vidět na obrázku níže, dva z trackerů, které jsou na Forbes nastaveny jako žluté, jsou Google a Facebook. To znamená, že PB věří, že tyto sledovače jsou nezbytné pro fungování stránky. Přesto je naší preferencí nesledovat Google ani Facebook, a proto jsme se rozhodli je přesunout doleva.

soukromí jezevec ukazující sledování

Po přesunutí těchto posuvníků doleva jsme stránku obnovili obnovením, abychom zajistili, že stránka stále funguje. Jak se dalo předpokládat, stránka fungovala dobře, což znamená, že jsme manuálním blokováním těchto skriptů získali trochu většího soukromí.

Ochrana osobních údajů Jezevec zobrazující skripty blokující soukromí

Vezměte si svá data s sebou!

Za zmínku také stojí, že Badger na ochranu soukromí má nástroj pro import / export. To vám umožní exportovat jakékoli informace, které se vaše instance PB naučila v jednom prohlížeči a přenést je do jiného. Výsledkem je, že při každé instalaci nemusíte začínat učit odposlouchávač soukromí od začátku.

Chcete-li tuto funkci využít, stiskněte ozubené kolečko v pravé horní části obrazovky rozšíření a vyberte možnost Správa dat.

export uživatelských dat z jezevce na ochranu osobních údajů

Poté klikněte na možnost Stáhnout nebo Importovat. Data jsou exportována jako soubor Json, který je uložen ve vašem počítači a lze jej importovat z pevného disku nebo z USB hardwarového klíče, pokud je chcete vzít s sebou a importovat do pracovního počítače nebo jinde.

Důležitá nastavení

Kliknutím na velké kolečko v pravém horním rohu rozšíření se otevře okno prohlížeče s nastavením rozšíření. Zde se můžete rozhodnout zapnout blokování WebRTC a sledování trackeru v režimu inkognito (Chrome) nebo soukromého prohlížení (Firefox).

blokovat blokování webrtc v anonymním režimu

Zda tyto funkce chcete, závisí na vašich osobních preferencích. Obecně však doporučujeme zapnout ochranu proti úniku WebRTC, protože je to užitečná funkce.

Dalším důležitým prostředkem pro sledování je Zakázané weby tab. To vám umožní zkontrolovat, na kterých webech jste zakázali ochranu osobních údajů. Na této kartě můžete zkontrolovat, kde je PB zakázáno, a můžete změnit názor odstraněním webu ze seznamu povolených.

Závěr

Použití Badgeru na ochranu osobních údajů k blokování skriptů třetích stran je velmi snadné a pro většinu lidí stačí instalace a nechání běžet na pozadí. Nicméně kdokoli, kdo má zájem blokovat co nejvíce nežádoucích sledovačů, má možnost hrát si tím, že nastaví více sledovačů na levou stranu.

Kromě toho je možné nastavit konkrétní sledovače na žlutou nebo zelenou nebo zcela zakázat Badger, pokud má negativní vliv na web, který chcete použít. Nezapomeňte však, že deaktivace PB při návštěvě webů, které se porušují (například streamování webů, které odmítají přehrávat videa, pokud nezakážete všechny blokování reklam), vás může otevřít až do rizikových vyskakovacích oken a sledování.

Doporučujeme také používat PB ve spojení s programem UBlock Origin, abyste zajistili, že bude blokováno co nejvíce nežádoucích skriptů. Tím se ještě více zpřísní váš bezpečnostní pás - a zároveň vám poskytne lepší časy načítání stránek na všech navštívených webech!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me