Přezkum privatizace

Privatoria

 • Ceny

  Z 2,74 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
6.5 z 10

souhrn

Skutečnost, že Privatoria nevede žádné záznamy, je také vždy dobrým způsobem, jak se dostat na pravou stranu mě. Rychlost stahování z důvodu smutku však ztěžuje doporučit službu.

Rychlé statistiky

 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  8 Mb / s
 • Jurisdikce
  Česká republika.
 • Současná propojení
  5
 • Země
  20

Jak uvidíme v tomto přehledu Privatoria, tento poskytovatel VPN v České republice nabízí nízkonákladovou službu s řadou zajímavých zvonků a píšťalek, které jsou zahozeny zdarma. Má také docela cool aplikace pro Android.

Navštivte Privatoria »

Funkce

Privatoria nabízí servery na 20 místech po celém světě. Mezi neobvyklejší umístění patří servery v Rusku, Brazílii a Indii.

Mezi vlastnosti patří:

 • Během používání služby můžete připojit až pět zařízení najednou
 • Kromě VPN nabízí Privatoria Tor prostřednictvím VPN bez nutnosti prohlížeče Tor
 • Web Proxy Tor
 • „Anonymní proxy“
 • „Anonymní e-mail“
 • Aplikace pro Android

Naneštěstí je torrentování výslovně zakázáno. Privatoria však tvrdí, že neuchovává žádné záznamy, takže jak (a pokud) je to v praxi vymahatelné, zůstává otevřenou otázkou.

VPN Plus Tor

Tato funkce umožňuje Tor prostřednictvím VPN.

Tvůj počítač -> VPN -> Tor -> Internet

Úplnou diskusi o důsledcích tohoto naleznete v tématu Společné používání VPN a Tor. U Privatoria je to dosaženo transparentním směrováním vašeho připojení ze speciálně nakonfigurovaného serveru VPN do sítě Tor.

Je však třeba poznamenat, že Tor prostřednictvím VPN lze také dosáhnout jednoduše pomocí Tor Browser při připojení k VPN. Toto je mnohem bezpečnější než použití transparentního proxy typu, který nabízí Privatoria, protože:

 • Šifrování Tor se provádí end-to-end z vašeho počítače na servery Tor. U transparentních serverů proxy je možné, že váš poskytovatel VPN (např. Privatoria) mohl zachytit provoz dříve, než bude šifrován servery Tor..
 • Prohlížeč Tor byl utvrzen proti různým hrozbám tak, že váš obvyklý prohlížeč téměř jistě nebyl.

V zásadě je mnohem lepší používat Tor Browser, když jste připojeni k VPN.

Web Proxy Tor

Je to podobné jako „VPN Plus Tor“, s výjimkou použití HTTP proxy.

Anonymní e-mail

Privatoria nabízí svůj vlastní e-mailový server (POP3 / IMAP). Příchozí a odchozí e-maily jsou šifrovány pomocí připojení HTTPS.

Ve výchozím nastavení jsou také uloženy na serveru Privatoria pomocí šifrování AES-256. Toto šifrování provádí Privatoria. Tím se zastaví přístup k e-mailům hackery atd., Ale Privatoria k nim může přistupovat a předat je donucovacím orgánům, pokud to bude ze zákona vyžadováno..

Dobrou zprávou však je, že e-mail Privatoria podporuje šifrování end-to-end PGP. To je velmi bezpečné (ačkoli metadata záhlaví jsou stále viditelná) a měla by zajistit, aby e-maily (nebo otevřené přílohy) nemohl číst nikdo kromě odesílatele a zamýšlených příjemců..

Nastavení PGP je vždy mírně zapojený proces, ale Privatoria ho učinila co nejbolestivější. Ve skutečnosti přidal do ovládacího panelu vynikající šifrovací příručku PGP. To je skvělé, ale jako vždy u PGP musí odesílatel i příjemce používat PGP, aby fungoval.

„Anonymní proxy“

První věc, kterou si všimněte, je, že tato proxy služba není ve skutečnosti „anonymní“. Jedná se o HTTP proxy šifrovaný HTTPS s umístěními serverů v 15 zemích..

Stejně jako u VPN bude proxy skrývat vaši skutečnou IP adresu ze všech navštívených webů. Připojení HTTPS také zajistí, že váš poskytovatel internetových služeb neuvidí, co na internetu získáte. Ten, kdo provozuje proxy server (v tomto případě Privatoria), však může vidět, na co se na internetu díváte. Použití proxy je tedy stěží „anonymní“.

Pro prohlížeče Chrome a Opera je nyní k dispozici plugin proxy prohlížeče Privatoria. Při používání jsem nezjistil žádné úniky DNS, i když WebRTC odhalil moji skutečnou IP adresu. US Netflix mě zablokoval, ale pomocí pluginu jsem mohl sledovat BBC iPlayer.

Přečtěte si prosím Proxy a vs VPN - Jaký je rozdíl? pro úplnou diskuzi o proxy serverech. Většina uživatelů VPN bude potřebovat proxy, ale tato funkce může být pro některé užitečná. Privatoria zřejmě plánuje v budoucnu také podporovat proxy servery SOCKS.

Navštivte Privatoria »

Rychlost a výkon

Rychlosti stahování Privatoria

Rychlosti nahrávání Privatoria

Všechny testy byly provedeny pomocí mého spojení s vláknem ve Spojeném království 50 Mbps / 3 Mbps.

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění. Další podrobnosti naleznete v našem vysvětlení testu plné rychlosti.

Tyto rychlosti stahování jsou upřímně hrozné!

Yay! Žádné úniky IP! Úniky WebRTC musí být blokovány na straně serveru. Všimněte si, že můj poskytovatel internetových služeb (Virgin Media UK) nepodporuje protokol IPv6, takže nemohu testovat úniky IPv6. Podle oficiálního changelogu OpenVPN však byly opraveny úniky IPv6.

US Netflix odmítl hrát, když byl připojen k VPN serveru USA Privatoria, ale BBC iPlayer to udělal, když byl připojen k britskému VPN serveru.

Cena

1 měsíc

2,74 $
za měsíc

Na rozdíl od většiny služeb VPN vyžaduje Privatoria minimální buy-in na tři měsíce. Vzhledem k tomu, že tříměsíční plán stojí velmi 12 000 dolarů za dolar (4,33 $ za měsíc), není pravděpodobné, že by se toho nejvíce bál.

Ceny se sníží na směšně nízké 2,74 USD měsíčně, pokud se zakoupí roční plán.

Pokud vás registrace po dobu nejméně tří měsíců obává, pak je k dispozici jednohodinová, zcela bezplatná zkušební verze. Za tímto účelem nejsou vyžadovány žádné platební údaje.

Kromě toho by neomezená sedmidenní bezplatná zkušební verze měla být více než dostatečná k rozhodnutí, zda je služba pro vás ta pravá. Za tímto účelem jsou vyžadovány platební údaje, ale bude vám účtována částka, pouze pokud ji nezrušíte do sedmi dnů.

Můžete také požádat o vrácení peněz do 30 dnů, pokud narazíte na technické potíže, které tým zákaznické podpory Privatoria nedokáže vyřešit.

Podporované platební platformy

Snadnost použití

Registrace

Chcete-li se zaregistrovat, budete požádáni pouze o uživatelské jméno a e-mailovou adresu. Dostanete heslo, ale vyzýváme vás, abyste si vybrali nové. Jedná se o zabezpečené nastavení a také to znamená, že e-mailová adresa, kterou uvedete během spuštění, nemusí být platná (i dočasně). To je skvělé!

Když se poprvé zaregistrujete, nemusíte za první hodinu poskytovat žádnou platbu. To nemusí být dlouhé, ale mělo by stačit zkontrolovat, zda služba funguje pro vás. Jak již bylo uvedeno výše, můžete bezplatnou zkušební dobu prodloužit až na sedm dní poté, co uvedete platební údaje.

Klient VPN Privatoria Windows

Nebo spíš nedostatek jednoho. Průvodce nastavením je poskytován pro konfiguraci L2TP / IPSec prostřednictvím klienta VPN zabudovaného do Windows a pro konfiguraci OpenVPN prostřednictvím oficiálního klienta OpenVPN..

Teď se to původně týkalo mě. Oficiální OpenVPN klient byl vždy dobrým kusem softwaru v mnoha ohledech, ale neposkytoval žádnou formu ochrany proti úniku IPv4 nebo IPv6 DNS. Od verze OpenVPN 2.3.9 se to však změnilo.

Mírně nepříjemně je každý konfigurační soubor .ovpn stažen pod názvem „openvpn“ a musí být ručně přejmenován, aby byl užitečný.

Oficiální klient OpenVPN samozřejmě nemá v mnoha specializovaných aplikacích žádný z fantastických zvonů a píšťalek (z nichž nejdůležitější je vypínač zabíjení). Nastavení je také o něco obtížnější než většina vlastních klientů. Ale to dělá svou práci a dělá to dobře.

Platformy

Průvodce nastavením L2TP / IPsec je k dispozici pro zařízení Windows, Mac OSX, Android a iOS. Instalační příručky OpenVPN jsou k dispozici pro Windows a Linux (příkazový řádek).

Konfigurační soubory OpenVPN jsou poskytovány pro Windows a Mac OSX / Linux a neexistuje žádný důvod, proč je nelze použít v žádném systému, který může provozovat klienta OpenVPN..

Kromě příruček v oblasti členů webu obsahuje blog další průvodce nastavením. Například o tom, jak nastavit OpenVPN v systému Mac OSX pomocí klienta Viscocity.

Aplikace pro Android

Přestože Privatoria nemá vlastního stolního klienta, má aplikaci pro Android. Kromě toho, že aplikace funguje jako klient VPN, zahrnuje zabezpečený chatovací klient a e-mailového klienta pro svou anonymní e-mailovou službu (viz níže).

Privatoria Android App je pro uživatele zcela zdarma, ale je nutné si vytvořit další účet, aby bylo možné jej používat.

Kromě toho, Android aplikace je docela dobrá. Vypadá to inteligentně, funguje to dobře a během používání jsem nezjistil žádné úniky DNS nebo WebRTC.

Služby zákazníkům

Podpora živého chatu je k dispozici během středoevropských kancelářských hodin. Moje otázky byly zodpovězeny rychle a personál byl přátelský a dychtivý pomáhat. Hloubkové technické znalosti personálu front-line se zdály trochu tenké, ale obtížné otázky byly předloženy technickému týmu a byly obvykle zodpovězeny během několika minut..

Mimo úřední hodiny v České republice je zaveden ticketový e-mailový systém. Odpověď je zaručena do 48 hodin.

Soukromí a bezpečnost

Privatoria podporuje protokoly VPN L2TP a OpenVPN. Jako vždy doporučuji používat OpenVPN tam, kde je to možné. Šifrování OpenVPN používá šifru AES-128 s handshake RSA-4096 a autentizaci dat HMAC SHA-1.

AES-256 se v těchto dnech běžně používá, ale AES-128 zůstává v bezpečí podle nejlepších znalostí někoho. Ve skutečnosti má pevnější klíčový plán než AES-256, což podle některých odborníků zvyšuje jeho bezpečnost.

V konfiguračním souboru OpenVPN nejsou specifikovány žádné klíče Diffie-Hellman, ale podpora Privatoria mě ujišťuje, že je podporováno Perfect Forward Secrecy. HMAC SHA-1 auth je v pořádku a Privatoria mi říká, že plánuje přechod na HMAC SHA-256 „brzy“. Handshake RSA-4096 je vynikající.

Přehled šifrování OpenVPN a použitých výrazů naleznete zde.

Šifrovací sada OpenVPN je velmi dobrá. V oblasti ochrany soukromí se Privatoria také daří:

„Privatoria.net neukládá záznamy o činnosti uživatelů. To zahrnuje procházení, historii stahování a další protokoly o provozu. “

Privatoria sídlí v České republice. Podle OpenDemocracy,

"Český stát nemá kapacity pro vytvoření velkého měřítka internetového monitorovacího programu - ale uchýlil se k více metodám" staré školy "."

Česká republika bez závazných zákonů o uchovávání údajů, bez zvláštních vazeb na NSA nebo GCHQ a bez vlastního dohledu nad státem je dobrým místem pro založení služby VPN zaměřené na soukromí. Privatoria přijímá platby pomocí bitcoinů, což může také zlepšit soukromí.

Závěrečné myšlenky

líbilo se mi

 • Žádné záznamy
 • Skvělá sada šifrování OpenVPN
 • Žádné úniky IP
 • Levný
 • Pět současných připojení
 • Dobré zkušební nabídky
 • Nifty Android aplikace
 • Velká podpora
 • E-mailová služba podporuje PGP
 • Nifty proxy pluginy prohlížeče
 • Přijímá bitcoiny

Nebyl jsem si tím tak jistý

 • VPN s Torem je při připojení k VPN bezpečnější pomocí Tor Bowser

nesnášel jsem

 • Hrozné rychlosti stahování
 • P2P zakázáno

Privatórii je co doporučit. A co je nejdůležitější, neuchovává žádné záznamy a je směšně levné. Přestože nenabízí vlastní desktopovou aplikaci, oficiální OpenVPN klient pracuje velmi dobře a nenarazil jsem na žádné úniky IP (alespoň ve Windows).

Šifrování OpenVPN je skvělé a aplikace pro Android je také docela zábavná.

Extra bezplatné služby jsou pěkné a pro některé mohou být užitečné. Ve všech případech však existují lepší služby, které dělají to samé (nebo v případě Tor je lepší jednoduše používat prohlížeč Tor při připojení k VPN).

Obrovské mouchy v masti jsou však výsledky testu rychlosti stahování, které jsou naprosto hrozné. Pokud jde o to, aby tato služba VPN byla zcela nepoužitelná ...

Navštivte Privatoria »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me