Posteo recenze

Posteo

 • Ceny

  Z 1,13 $
  / Měsíc

Posteo je bezpečný poskytovatel e-mailů s otevřeným zdrojovým kódem se sídlem v Německu. Někteří uživatelé to preferují před ProtonMail a Tutanota.

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Jednou z výhod této placené e-mailové služby je, že nespadá do jurisdikce národů FiveEyes. Německo má navíc tendenci být místem, které je považováno za dobré při prosazování práv na digitální soukromí.

Německá spolková zpravodajská služba Bundesnachrichtendienst (BND) je však velmi sofistikovaná. V posledních letech získala BND od Merkelové vlády více finančních prostředků než kdy předtím. Kromě toho je známo, že BND v minulosti spolupracovala s GCHQ a NSA (jako součást většího uspořádání 14 očí).

Přes to je spravedlivé říci, že Německo je lepší místo než Spojené království, USA nebo Austrálie (a mnoho dalších národů) pro služby ochrany osobních údajů, které mají být založeny..

Rychlé statistiky

 • Země
  Německo

Ceny

Za prvé, Posteo je levný - přichází za pouhých jedno euro ($ 1,13) za měsíc. Skutečnost, že se jedná o placenou službu, zásadně znamená, že může existovat, aniž by se spoléhala na reklamu a sledování jako na zdroj příjmu. Výsledkem je, že Posteo vyžaduje od uživatelů velmi málo informací ve fázi předplatného. Ve skutečnosti je jednou z nejkrásnějších věcí společnosti Posteo její obchodní etika a zásady snižování dat, které zahrnují uchovávání co nejméně údajů o předplatitelích, aby se vyloučilo riziko nesprávného zacházení s daty a hackování.

Odběratelé se mohou rozhodnout platit v hotovosti prostřednictvím pošty, PayPal, bankovním převodem, kreditní kartou nebo pomocí poukázky. Posteo také nabízí 14denní záruku vrácení peněz. I když si nemůžete vyzkoušet e-mailovou službu zdarma - můžete si to rozmyslet a získat náhradu, pokud se vám to nelíbí. Zeptal jsem se Posteo, proč nepřijímá bitcoiny. Firma mi řekla: "Jsme udržitelný podnik, o kterém nemůžeme říci o bitcoinech. Jsme skeptičtí ohledně energetických potřeb blockchainu a nejasného původu použité energie. Naše bankovní transakce jsou ekologičtější a jsou pro nás dokumentovány jako udržitelné. Problematická je také volatilita měny. To nepředstavuje hospodářskou udržitelnost." Což je dost fér.

Funkce

Za měsíc získají uživatelé přístup k následujícím primárním funkcím:

 • Dvě aliasové adresy (bohužel nejsou k dispozici žádné adresy .com)
 • Účet úložiště e-mailů 2 GB (lze upgradovat na 20 GB za cenu 0,25 EUR měsíčně za každou další GB)
 • E-mailové přílohy až do velikosti 50 MB
 • Nahrajte více souborů
 • Kompatibilita napříč zařízeními díky IMAP / POP3. předplatitelé mohou synchronizovat svůj e-mail na svých chytrých telefonech, tabletech nebo počítačích
 • E2E šifrování e-mailů pomocí PGP
 • a kompatibilita hlavičky OpenPGP
 • Filtr nevyžádané pošty a virů (s možností přidání na bílou listinu)
 • Přizpůsobitelné filtry - pro automatické třídění e-mailů při jejich příchodu
 • Neomezené adresy filtrů pro udržování pořádku v doručené poště
 • Uživatelé mohou bezpečně migrovat až tři externí e-mailové účty
 • Seznam nebo zobrazení konverzace
 • Podpisy
 • Automatická odpověď (například když jste na dovolené)
 • Spedice
 • Rychlé vyhledávání
 • E-maily HTML
 • Kalendář

Soukromí

Společnost Posteo nevyžaduje, aby uživatelé k otevření účtu zadali jméno, adresu nebo záložní e-mail. V rámci politiky snižování dat společnost Posteo slibuje, že nebude shromažďovat žádná uživatelská data - ani si nebude uchovávat žádná provozní data (jako jsou adresy IP) v souvislosti s účtem. Posteo anonymizuje všechny platby za předplatné. Rovněž zajišťuje, aby se platební údaje nikdy neuchovávaly spolu s údaji o samotném e-mailovém účtu.

To znamená, že uživatelé mohou bezpečně platit kreditní kartou nebo PayPal. Jediné, co se o vás mohou orgány dozvědět, je to, že váš účet PayPal (nebo kreditní karta) otevřel účet Posteo v určitý den. Je třeba poznamenat, že daňové zákony nutí uchovávat platební informace po dobu 10 let.

Bezpečnostní

Posteo implementuje silné šifrování AES na všech svých e-mailových serverech, aby chránil před hackery a jinými nežádoucími vniknutími. Základní přístup k serverům je šifrován (TLS s Perfect Forward Secrecy [PFS] pro IMAP, POP3, webmail, CardDAV a CalDAV). Posteo také implementuje IP stripping. Tím je zaručeno, že k odchozí e-mailové zprávě není nikdy připojena vaše místní ani veřejná adresa IP.

Metadata e-mailu jsou během přenosu chráněna pomocí protokolu TLS s technologií Perfect Forward Secrecy (PFS) - pokud to e-mail příjemce také podporuje. Funkce oznámení o doručení TLS zajišťuje, že e-maily nebudou odesílány, pokud účet příjemce nepodporuje TLS (uživatelé jsou upozorněni a mají možnost odeslat e-mail bez šifrování).

Šifrování e-mailů PGP E2E je k dispozici také v klientovi webové pošty, ale bude vyžadovat instalaci doplňku s názvem MailVelope. Uživatelé si také mohou zvolit šifrování své doručené pošty, i když to bude mít určité důsledky z hlediska funkčnosti (vyhledávání e-mailů přestane fungovat). Příchozí e-maily lze šifrovat pomocí vašeho soukromého klíče S / MIME nebo OpenPGP.

To znamená, že nemusíte věřit šifrování doručené pošty společnosti Posteo, pokud to nechcete. Pro ty, kteří nejvíce dbají na bezpečnost, je rozhodně to, jak držet své vlastní klíče. Nakonec je pro všechny účty k dispozici dvoufaktorové ověřování (2FA). Uživatelé si mohou vybrat, zda budou používat aplikace TOTP, jako je Google Authenticator, ale Posteo doporučuje FreeOTP od Fedory, protože je otevřený zdroj. Uživatelé s YubiKey mohou použít pro 2FA, pokud dávají přednost.

Proces

Otevření účtu u Posteo je velmi snadné a netrvá déle než minutu nebo dvě.

<img data-lazyfied ="OK " class ="frfic fribib " src ="https://cdn.proprivacy.com/storage/images/proprivacy/2018/12/posteo-sign-up-content_image-default.png " alt ="Posteo proces ">

Jediné potřebné údaje jsou:

 • Uživatelské jméno (může to být anonymní pseudonym)
 • Heslo
 • Způsob platby (Hotovost, Paypal, bankovní převod, kreditní karta nebo s poukazem)

přihlášení

Jedna věc, kterou jsem mírně zklamal, byl nedostatek dostupnosti .com adres. Adresa .com je výhodou pro všechny firmy nebo jednotlivce, kteří se spoléhají na to, že si lidé budou moci zapamatovat svou e-mailovou adresu. Pokud jste spokojeni s e-mailovou adresou končící na .net, .org, .de, .co.uk, .af, .jp - nebo na jedné z mnoha dalších, Posteo by mohl být pro vás.

Klient Posteo Roundcube

Webe klient Posteo je založen na Roundcube, klientovi s otevřeným zdrojovým kódem. Implementace Roundcube společnosti Posteo však přináší ve srovnání se standardním klientem Roundcube spoustu dalších funkcí. V pravém horním rohu se zobrazí nabídka s následujícími kartami: E-mail; Adresář, kalendář, poznámky, nastavení, nápověda a odhlášení.

Jak můžete vidět na obrázku výše, Posteo má přitažlivé a čistě vypadající rozhraní. Také zjistíte, že je Posteo snadno použitelný - ať už máte v úmyslu dělat technicky náročné věci, jako je šifrování e-mailů - nebo ho jednoduše chcete použít jako běžného e-mailového klienta, abyste se zbavili pochopení Gmailu. Pokud raději nepoužíváte klienta Roundcube, máte možnost použít Thunderbird, e-mail pro Android nebo libovolného klienta, kterého dáváte přednost.

Jednou z funkcí, které mi připadaly trochu těžkopádné, bylo zobrazení konverzace Posteo. Ačkoli je to hezký doplněk, není tak dobře implementován jako na Gmailu. Důvodem je, že nezahrnuje vaše odpovědi - poskytuje pouze vlákna z e-mailů, které vám byly zaslány. Kromě toho někdy vylučuje kontakty ze seznamu cc, což znamená, že konverzace se mohou rozpadnout na více vláken.

Dalším zklamáním je skutečnost, že webový klient není mobilní prohlížeč přátelský. To znamená, že kdokoli, kdo upřednostňuje přihlášení ke svému e-mailu prostřednictvím svého mobilního prohlížeče (aby z bezpečnostních důvodů nemohl mít osobní data mimo svůj mobilní telefon), si nebude moci vychutnat svůj zážitek z Posteo. Snažil jsem se použít na Chrome v tabletu, ale zjistil jsem, že jsem musel navždy přiblížit a oddálit, protože text měl nesprávnou velikost.

PGP Encryption

Abych mohl používat šifrování PGP, musel jsem nejprve nainstalovat doplněk MailVelope. Uživatelé prohlížeče Chrome ji mohou získat v Internetovém obchodě Chrome a uživatelé prohlížeče Firefox si ho mohou stáhnout z webu Mailvelope. Dobrou zprávou je, že MailVelope je předem nakonfigurován v klientovi Posteo a jakmile jej nainstalujete, objeví se v rozhraní webmailu nové tlačítko s názvem „Compose and Enrypt“.

Chcete-li zkontrolovat, zda funguje, klepněte na něj a pokud v textovém poli uvidíte symbol zámku MailVelope, instalace byla úspěšná. Jedním z problémů s MailVelope (na rozdíl od klientského nativního šifrování typu end-to-end) je to, že není kompatibilní s každým oblíbeným e-mailovým klientem.

Další věcí, kterou si musíte zapamatovat, je, že váš soukromý klíč pro MailVelope je velmi citlivý. Když nastavíte e-maily šifrované pomocí OpenPGP, váš soukromý klíč je zašifrován do přístupové fráze. Je nezbytné, abyste si vybrali silnou přístupovou frázi a abyste se o ni nikdy nikomu neprozradili.

Váš soukromý klíč se používá pouze k dešifrování zpráv zaslaných od lidí, kteří mají váš veřejný klíč. Pokud někdo získá přístup k vašemu soukromému klíči, bude schopen číst vaše šifrované zprávy a podepisovat zprávy tak, aby vypadaly, že jsou od vás.

Každý, kdo dává přednost použití Enigmailu na Thunderbirdu, může tak učinit, a Posteo poskytuje vynikající vodítka pro toto a téměř cokoli jiného, ​​na co si vzpomenete..

Migrace

Abych otestoval migraci na Posteo, importoval jsem si účet Gmail. Použil jsem návod v části nápovědy na webu a neměl jsem vůbec žádné potíže. Každý, kdo chce importovat z AOL, Gmail, GMX, Hotmail, iCloud, Office 365, Outlook.com nebo Yahoo! by to mělo být snadné, protože můžete přenést svůj adresář do Posteo kliknutím na jedno tlačítko.

Ověřování otisků prstů DANE

DANE je vynikající metoda ověřování založená na DNS, která kontroluje otisky prstů digitálních certifikátů jiných poskytovatelů e-mailu. To umožňuje společnosti Posteo odhalit podvodné certifikáty nahrazené kybernetickými zločinci nebo státem podporovanými herci. Jedná se o vynikající funkci, ale je kompatibilní pouze s ostatními e-mailovými klienty, kteří ji podporují, například Tutanota a ProtonMail..

vytvoření e-mailu

Pokud používáte DANE, objeví se nad adresou zamýšleného příjemce malé zelené zaškrtávací políčko, které vás informuje, zda server, se kterým komunikujete, je přátelský vůči DANE.

Žádná složka se spamem

Snad nejvíce nepříjemnou věcí na Posteo je, že má automatizovaný systém reakce na spam bez spamové schránky. To znamená, že nebudete moci zkontrolovat, zda e-mail, který očekáváte, byl omylem odfiltrován jako spam. I když můžete přidat na bílou listinu, abyste se ujistili, že se nikdy nevymažou jako spam, nemůžete získat bílou listinu od kontaktů, které neznáte - a neočekávali jste, že dostanou e-maily od.

Ačkoli je to nevýhoda, dobrou zprávou je, že odesílatel e-mailu, který je odmítnut jako spam, je informován o tom, proč byl zařazen do kategorie spam, což jim dává příležitost zkusit to znovu. Časem je možné, že se někteří dokonce rozhodnou, že je to výhoda služby.

Web a zákaznický servis

Osobně jsem zjistil, že web Posteo je naprosto fantastický. Líbilo se mi to jak vizuálně, tak proto, že poskytuje spoustu cenných informací o službě. O službě na webu se doslova nic nedozvíte a její průvodce nastavením a návody jsou velmi dobře sestavené.

Pokud jde o zákaznický servis, zjistil jsem, že agenti jsou velmi užiteční. I když je jejich práce jistě usnadněna bohatou dostupností obsahu na webu, aby k nim uživatelé mohli směřovat. Jednou malou nevýhodou je, že nemá systém založený na lístcích. To znamená, že vás bude zajímat, zda je vaše otázka zodpovězena. To znamená, že na odpověď jsem nemusel čekat déle než 24 hodin. Doporučuji vynaložit trochu trpělivosti, pokud budete potřebovat nějaký čas na jednoho.

Kontaktní formulář

Závěr

Posteo je snadno srovnatelné s oblíbenými soukromými e-mailovými službami, jako jsou Tutanota a ProtonMail. Přestože ProtonMail je některými považován za krále soukromých e-mailů, ve skutečnosti není nic, co ProtonMail dokáže Posteo udělat. Ve skutečnosti má Posteo možnost šifrovat všechna metadata - něco, co ProtonMail ve skutečnosti neudělá. A co víc, náklady ProtonMail v regionu jsou pětkrát vyšší (získáte větší příspěvek v doručené poště - ale s Posteo můžete vždy zaplatit víc, pokud to opravdu potřebujete).

ProtonMail nevyžaduje samostatné rozšíření pro zpracování šifrování typu end to end v klientovi webové pošty. Je také pravda, že někteří e-mailoví klienti nejsou kompatibilní s implementací Posteo MailVelope. To znamená, pokud máte v úmyslu použít klienta Roundcube Posteo - můžete mít potíže s odesíláním a přijímáním e-mailů šifrovaných e2e na některé z vašich kontaktů. K vyřešení tohoto problému byste samozřejmě mohli jednoduše použít Posteo s jiným klientem, jako je Thunderbird.

Stejně jako Posteo i Tutanota sídlí v Německu. Tutanota je ve stejném cenovém rozpětí jako Posteo, a ačkoli Tutanota má několik dalších funkcí (například schopnost odesílat odkazy na zprávy chráněné heslem), jsou velmi, velmi podobné. Kromě toho Posteo má tu výhodu, že je usazenější než Tutanota.

Závěrem lze říci, že Posteo je skvělá e-mailová služba, která stojí za to hledat kohokoli, kdo se chce zbavit invazivnějších poskytovatelů e-mailu, jako jsou Google a Hotmail..

Profesionálové:

 • Náklady jen 1 EUR měsíčně
 • POP3 nebo IMAP pro použití na jakémkoli klientovi v OS X, iOS, Android, Windows nebo Linux
 • Důraz na soukromí, snižování dat, nulové sledování, zelená energie, udržitelnost, sociální spravedlnost
 • Plně vybavený: šifrování e-mailů na straně serveru, kalendář a kontakty, E2E s dalšími klienty / uživateli, je-li to požadováno, kompatibilita mezi klienty
 • E-mailová metadata lze také šifrovat

Nevýhody:

 • Pravděpodobně musí být napsáno „@posteo“ každému, kdo se vás ústně ptá na vaši e-mailovou adresu
 • Nelze použít vaši vlastní doménu
 • K dispozici nejsou žádné adresy .com
 • Umístil v '14 očích' země
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me