ProtonVPN Recenze

ProtonVPN

 • Ceny

  Z 8,00 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS

V této recenzi ProtonVPN vysvětlujeme, proč je Proton považován za nejlepší bezplatnou VPN roku 2020 a podíváme se na jeho vynikající prémiovou službu.

ProPrivacy.com Skóre
9.1 z 10

souhrn

ProtonVPN je švýcarská síť VPN bez protokolu od společnosti Proton Technologies AG, která stojí za inovativní a vysoce respektovanou e-mailovou službou ProtonMail v oblasti soukromí. Proton vede kandidát na Harvard PhD a výzkumný pracovník CERN Andy Yen, takže není divu, že ProtonVPN je velmi pečlivě promyšlený produkt.

Rychlé statistiky

 • Země
  16
 • Jurisdikce
  Švýcarsko
 • Současná propojení
  5
 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  0 Mb / s

Společnost Proton Technologies AG se sídlem ve Švýcarsku nyní také představila službu VPN (Virtual Private Network). Vzhledem k tomu, že si ProtonMail zaslouží dobrou pověst, není překvapivé, že očekávání ProtonVPN jsou velmi vysoká. Čtěte dále a zjistěte, zda ProtonVPN splňuje tato očekávání!

Cena

ProtonVPN nabízí čtyři odlišné plány, z nichž každý nabízí 20% slevu, pokud si zakoupíte roční předplatné (samozřejmě s výjimkou plánu VPN zdarma).

12 měsíců

8,00 $
za měsíc

Zdarma plán

ProtonVPN získal dobrou cenu za nejlepší bezplatnou VPN 2020. Na rozdíl od většiny ostatních „bezplatných“ sítí VPN poskytuje převážně neomezenou službu, která je tak dobrá, že mnoho uživatelů nemusí cítit potřebu upgradovat na prémiovější plán.

Primárním omezením je přístup pouze k sedmi serverům VPN umístěným v Japonsku, Nizozemsku a Spojených státech.

Neexistují žádné omezení šířky pásma ani rychlosti, i když nevyhnutelné zvýšené zatížení bezplatných serverů znamená, že rychlosti nejsou tak dobré jako při použití prémiových serverů ProtonVPN (alespoň teoreticky - v praxi jsme zjistili, že volné servery jsou téměř stejně rychlé jako prémiové servery) ty!).

Bezplatní uživatelé nemohou používat tuto VPN pro torrenting. Povoleno je pouze jedno simultánní připojení, ale nic vám nebrání v registraci do více bezplatných účtů.

V minulosti bylo nutné ověřovat bezplatné účty pomocí SMS zprávy zaslané na váš telefon, takže s potěšením konstatujeme, že nyní je možné účty ověřovat pouze pomocí e-mailové adresy. A jednorázová e-mailová adresa funguje dobře.

Základní plán

Hlavní omezení pro většinu uživatelů s tímto plánem jsou pouze dvě současná připojení a žádný přístup ke speciálním streamovacím serverům ProtoVPN. Jinak získáte přístup ke všem vysokorychlostním standardním serverovým sítím ProtonVPN, včetně serverů, kde je povoleno P2P torrentování.

Plus plán

Toto je hlavní plán s 5 současnými připojeními a přístupem ke všem funkcím ProtonVPN.

Vizionářský plán

Toto je plán Plus s předplatným Visionary Plan ProtonMail a dalšími pěti současnými spojeními, které jsou vyvolány. Je třeba říci, že Visionary Plan nemá pro většinu uživatelů silný ekonomický smysl, když se podíváte na pravidelné ceny ProtonMailu, Pravděpodobně tak osloví pouze podniky a ty, kteří chtějí Proton podporovat nad rámec povinností.

Pokud se zaregistrujete do bezplatného plánu, automaticky vám nabídneme 7denní 100% bezplatnou zkušební verzi plánu Plus. To je fantastické, protože získání bezplatné zkušební verze VPN bez zadání údajů o kreditní kartě je obtížné.

ProtonVPN přijímá platby kartou nebo PayPal. Je také možné platit prostřednictvím bitcoinu, jakmile máte účet. Není tak dobře inzerovaná schopnost platit v hotovosti nebo přímým bankovním převodem, pokud kontaktujete podporu.

Podporované platební platformy


Visa / MasterCard


Amex


Kryptoměna

Funkce

Celkem serverů 140
Země 16
Podpora směrovače
Přesměrování portů
Výběr portu
Směrovače podporovány DD-WRT, AsusWRT, AsusWRT-Merlin, OpenWRT, rajče, pfSense, Sabai
Holé kovové nebo virtuální servery Holý kov
Současná propojení 5
Torrenting

ProtonVPN nabízí různé plány s plány s vyššími cenami, které umožňují přístup k většímu počtu funkcí, jak je uvedeno níže:

Toto je recenze „ProtonVPN“ Plus" plán. To poskytuje plný přístup ke všem hlavním funkcím ProtonVPN:

 • Žádné záznamy (další podrobnosti naleznete v části Ochrana osobních údajů a zabezpečení níže)
 • 10 současných připojení
 • P2P torrenting povolen na vybraných serverech (včetně amerických serverů)
 • Úplný přístup ke všem 395+ serverům ve 33 zemích
 • Plný přístup k Secure Core a cibulovým serverům
 • Tor prostřednictvím VPN
 • Zpráva o průhlednosti a rozkaz kanárka
 • Odblokuje US Netflix (pouze placené plány)

Všechny servery používané ProtonVPN jsou fyzické fyzické servery s jediným nájmem.

Zabezpečené jádro

Jedná se o funkci „double-VPN“, jejímž cílem je chránit uživatele před útoky korelace času, což v podstatě znamená pouze sledování připojení, když vstupují a opouštějí server, aby je mohli korelovat s chováním, které je na internetu zajímavé..

Takové útoky se stejně nedají snadno vytáhnout, ale směrování připojení přes dva servery umístěné v různých jurisdikcích dělá už těžší práci ještě těžší.

ProtonVPN Secure Core

Na původním serveru Secure Core je stále možné provádět analýzu provozu, ale ProtonVPN se proti tomu zmírnil tím, že je umístil pouze v zemích s velmi přísnými zákony na ochranu soukromí a jejich ochranou s velmi vysokým standardem fyzické bezpečnosti..

„Servery Secure Core jsou navíc připojeny k internetu pomocí naší vlastní vyhrazené sítě s adresami IP, které vlastní a provozuje náš vlastní místní internetový registr (LIR).“

Zabezpečené jádro je nepochybně zbytečnou nadměrností pro drtivou většinu uživatelů VPN, ale poskytuje smysluplné zvláštní soukromí pro ty, kdo se zajímají o cílený dohled ze strany subjektů na státní úrovni.

Značkou soukromé služby VPN je soukromí podle návrhu a Secure Core ukazuje, že při navrhování ProtonVPN bylo hodně přemýšleno..

Tor přes VPN

ProtonVPN umožňuje transparentní připojení k serverům Tor (cibule) prostřednictvím VPN. V této konfiguraci se nejprve připojíte k serveru VPN a poté k síti Tor před přístupem na internet.

Díky tomu je připojení k síti Tor velmi snadné a to znamená, že nemusíte instalovat Tor Browser. Zabrání poskytovateli Internetu vědět, že používáte Tor, skryje vaši skutečnou IP adresu ze vstupního uzlu Tor a umožňuje vám přístup ke službám Tor Hidden (tmavé webové stránky .onion).

Je však třeba poznamenat, že podobného účinku lze dosáhnout použitím Tor Browser, když je připojen k jakékoli službě VPN. Tato konfigurace je skutečně bezpečnější než nastavení Tor over VPN, které nabízí ProtonVPN.

Rychlost a výkon

ProtonVPN
NordVPN
ExpressVPN

Byl zjištěn únik IPv4?
Datové limity
Limity šířky pásma
Byl zjištěn únik IPv6?
SpeedTest ProPrivacy.com (průměr) N / A 70,28 82,77
Byl zjištěn únik WebRTC?
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) N / A 227,03 284,91

V době psaní této recenze máme k dispozici pouze několik dní výsledky testů rychlosti, takže tuto sekci budeme muset aktualizovat, jakmile shromáždíme další údaje.

To, co máme, ukazuje průměrné rychlosti 15,2 Mbits / sa maximální rychlosti 73,9 Mbits / s. Které jsou naprosto přijatelné, ale nikde ani tak dobré jako nejrychlejší služby venku. Jak ukazují naše neformální testy níže, výkon v reálném světě je silný.

Průměrná doba vyhledávání DNS 0,94 sekundy je poněkud pomalá, zatímco doba připojení 4,1 sekundy je přibližně průměrná.

Není to zdaleka tak vědecké jako naše testy plné rychlosti, ať už jsme chtěli získat také hrubou představu o tom, jak používání bezplatné služby a Secure Core ovlivňuje výkon internetu. Testy byly provedeny z Velké Británie.

Přezkum rychlosti ProtonVPN

Jak vidíme, rozdíl mezi používáním bezplatného a nesvobodného serveru v Nizozemsku je zanedbatelný. Vzhledem k tomu, že naše data byla směrována do Belgie přes Island, jsme také velmi ohromeni tím, jak rychle je Secure Core.

V systémech Windows a MacOS jsme nezjistili žádné úniky IP, včetně úniků WebRTC a IPv6. V současné době nemůžeme testovat protokol IPv6 na mobilních zařízeních, ale v aplikacích VPN iOS nebo Android VPN jsme nezjistili žádné úniky WebRTC IPv4.

Snadnost použití

Vlastní aplikace VPN jsou k dispozici pro Windows, MacOS, Android a iOS. K dispozici je také skript příkazového řádku Linux pro automatické konfigurace a řízení OpenVPN (který musí být nainstalován samostatně spolu s různými dalšími balíčky). Manuál pro nastavení IKEv2 je k dispozici také pro Linux.

Klient Windows ProtonVPN

Klient Windows VPN je chytrý a poskytuje spoustu užitečných informací. Skvěle vypadající mapa serveru je hlavně pro show, ale po připojení aplikace zobrazuje užitečné statistiky provozu relací. Aplikace Windows používá protokol OpenVPN (UDP nebo TCP).

ProtonVPN aplikace pro Windows

Výběrem země se automaticky připojíte k serveru v této zemi - můžete zadat rychlostí nebo náhodně. Alternativně můžete vybrat jednotlivé servery. Všechny jsou jasně označeny, zda jsou dostupné zdarma uživatelům, mohou být použity nebo P2P, nebo podporují Tor přes VPN. Ukazují také zatížení serveru, které vám pomohou vybrat rychlý server.

ProtonVPN pro nastavení systému Windows

Přepínač kill je založen na bráně firewall, ale nepoužívá bránu firewall systému Windows. To znamená, že pokud démon OpenVPN utrpí selhání, bude vystavena vaše skutečná IP adresa. Spínač zabití jinak funguje dobře. Ochrana úniku DNS je ve výchozím nastavení povolena a jak jsme viděli, funguje dobře.

Unikátní pro aplikaci Windows je rozdělení tunelování. To vám umožní rozhodnout, které aplikace VPN používají nebo nepoužívají, a vyloučit nebo zahrnout určené adresy IP. Stojí za zmínku, že rozlité tunely nefungují s weby nebo službami, které se převádějí na více domén, mezi které patří Netflix, Amazon, BBC iPlayer a mnoho dalších populárních streamovacích služeb. Ale je to škoda, ale je to vlastní omezení technologie. Tato VPN také umožní odblokovat videa YouTube, která jsou ve vaší oblasti omezena,

Jiné platformy

Aplikace MacOS, iOS a Android používají protokol VPN IKEv2. Jejich aplikace MacOS VPN nyní obsahuje přepínač zabíjení. Mobilní aplikace nemají, ale mají „Vždy zapnutou VPN“, což rychle a automaticky obnoví přerušené připojení VPN.

Únik je stále možný, i když se to stane, ačkoli uživatelé Android 7.0 a novější mohou také ručně povolit blokovat připojení bez VPN v nastavení systému a vytvořit správný přepínač zabíjení.

Služby zákazníkům

Kromě stránky podpory ve stylu FAQ, která není rozsáhlá, ale jeví se jako užitečná, je podpora dostupná pouze prostřednictvím e-mailu a odpověď může trvat jeden nebo dva dny (podle našich zkušeností asi jeden den). Přesto jsme byli ohromeni kvalitou odpovědi, když dorazili.

Soukromí a bezpečnost

ProtonVPN
NordVPN
ExpressVPN

Zmatek (utajení)
DNS s vlastním hostitelem / proxy Ano Ano Ano
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana proti úniku WebRTC
Zabijte Switch

Zásady protokolování

ProtonVPN zaznamenává časové razítko posledního úspěšného pokusu o přihlášení. Toto je uloženo na neurčito, ale je přepsáno při každém přihlášení. Ve výchozím nastavení nejsou IP protokolovány. Toto nastavení protokolování splňuje naše kritéria protokolování VPN, protože představuje minimální ohrožení soukromí uživatelů.

Jurisdikce

Švýcarsko je obecně považováno za dobré místo pro založení společnosti na ochranu soukromí díky svým přísným zákonům o ochraně soukromí, skutečnosti, že se na ně nevztahují právní předpisy EU a není členem pětičích (nebo dokonce čtrnácti očí) špionáží vedených USA. aliance.

Na druhé straně Švýcarsko přijalo některé alarmující nové zákony o dohledu. To vyžaduje, aby poskytovatelé internetových služeb (ISP) a telekomunikační operátoři ukládali podrobné protokoly připojení metadat po dobu 12 měsíců. Není jasné (protože samotné znění zákonů není jasné) je, zda se tyto požadavky na protokolování vztahují na e-maily a služby VPN.

Proton tvrdí, že obdržel ujištění od švýcarské vlády i od svých vlastních právníků, že nové zákony se nevztahují na VPN nebo e-mailové služby se sídlem v zemi, ale v obou ohledech to nebylo schopno poskytnout důkazy o tom.

Protokoly a šifrování

Klient Windows a Linux skript používají OpenVPN, zatímco aplikace VPN pro MacOS, Android a iOS používají IKEv2. Je známo, že OpenVPN je vysoce bezpečný, pokud je správně nakonfigurován, zatímco IKEv2 je teoreticky velmi bezpečný a je obvykle rychlejší než OpenVPN. ProtonVPN používá následující nastavení OpenVPN:

Datový kanál: šifra AES-256-CBC s ověřením hash HMAC SHA-512.

Řídicí kanál: ProtonVPN podporuje řadu šifrových sad, z nichž nejslabší je šifra AES-256 s šifrováním handshake RSA-2048 a ověřování hash HMAC SHA-1. Dokonalé dopředné tajemství zajišťuje výměna klíčů Diffie Hellman (délka klíče neznámá).

Toto nastavení je bezpečné i při nejslabším nastavení. IKEv2 používá šifru AES-256 s šifrováním handshake RSA-2048, což je opět bezpečné.

Jiné věci

Jak již bylo uvedeno, ProtonVPN používá pouze holé kovové servery a žádný z testovaného softwaru neutrpěl úniky IP. Je také možné platit za služby v bitcoinech a dokonce i v hotovosti.

Technika zmatení pro obcházení VPN bloků je omezena na použití OpenVPN TCP (pravděpodobně port 443) k zamaskování VPN provozu jako běžného HTTPS provozu. To může být docela efektivní, ale je poraženo pomocí i poměrně základních technik hloubkové kontroly paketů.

Web používá řadu sledovačů, včetně Google Analytics (GA). Proton nám však řekl, že GA se na citlivých stránkách nepoužívá.

ProtonVPN zveřejňuje zprávu o transparentnosti a provozuje rozkazový kanár. Zpráva o průhlednosti je pěkná, ale stále vyžaduje důvěru v Proton k hlášení všech incidentů. Podle podobné zprávy o průhlednosti ProtonMail Proton vyhověl několika požadavkům na data, která nebyla zazálohována platným soudním příkazem. Zdá se, že v obou případech takové rozhodnutí odůvodňuje. Zdá se, že ProtonMail byl stejně schopen poskytnout velmi málo informací.

Jsme poněkud pochybní o skutečné hodnotě kanárů s rozkazem, ale mnoho lidí je považuje za uklidňující.

Závěrečné myšlenky

Je velmi těžké najít nějakou skutečnou chybu s ProtonVPN. Jedná se o rychlou a bezpečnou službu VPN se spoustou serverů, několika inovativními nápady a skvělým softwarem. To také ukazuje silné odhodlání k soukromí, jak se hodí obávané pověsti, kterou ProtonMail v tomto ohledu vybudoval.

Naše jediná skutečná kritika spočívá v tom, že bychom rádi viděli správné přepínače zabíjení v systémech MacOS a iOS, i když tento problém je do určité míry zmírněn funkcí „Vždy VPN“ v obou aplikacích.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me