Recenze AirVPN

ZMĚNili jsme, jak sledujeme revize!
Nedávno jsme aktualizovali náš bodovací proces pro všechny recenze na webu ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových bodovacích kritériích najdete zde

AirVPN

 • Ceny

  Z 4,64 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS

AirVPN má vynikající šifrování a zabezpečení. Funkce jako VPN prostřednictvím Tor a podpora OpenVPN jsou jen některé z důvodů, proč je AirVPN vynikající VPN službou. Ocenění ProPrivacy.com Awards jsou uznávána jako zlatý standard v oboru pro určování vynikajících výsledků v odvětví VPN. Na letošní exkluzivní události v Las Vegas získala AirVPN nejlepší cenu VPN za ochranu soukromí. Pokračujte ve čtení této recenze a zjistěte, proč byla společnost AirVPN druhým rokem korunována jako nejlepší VPN pro ochranu soukromí!

ProPrivacy.com Skóre
8.9 z 10

souhrn

AirVPN je italský poskytovatel VPN, který se pyšně chlubí tím, jak bylo nastaveno „hacktivisty a aktivisty“, a tak si téměř zachovává soukromí uživatelů. Začnu tuto recenzi tím, že si všimnu, že poté, co ji používám jako svou osobní VPN službu po dobu dvou let, jsem větším fanouškem AirVPN než kdykoli předtím. Využívá také vynikající šifrovací a bezpečnostní opatření a nabízí fantastické funkce zvyšující soukromí (například VPN přes SSL a VPN přes Tor). Podle mých zkušeností je AirVPN také téměř jistě nejrychlejší a nejstabilnější službou VPN, jakou jsem kdy použil.

Rychlé statistiky

 • Země
  19
 • Současná propojení
  5
 • Jurisdikce
  Itálie

Funkce

Společnost AirVPN sídlí v Itálii a nabízí servery v 15 zemích, z nichž většina je v Evropě s výjimkou serverů v USA, Kanadě a Hongkongu. Ve srovnání s některými poskytovateli to není moc, ale pokrývá nejoblíbenější místa. AirVPN podporuje pouze protokol OpenVPN, protože PPTP a dokonce L2TP / IPsec jsou příliš nezabezpečené (porota je na IPSecu, ale OpenVPN je vzdorně zabezpečená a obecně se považuje za nejlepší protokol VPN dostupný pro komerční použití). Vzhledem k tomu, že OpenVPN nyní běží na všech hlavních platformách (kromě Blackberry a Windows Mobile), není pravděpodobné, že by to byl problém pro většinu uživatelů. Uživatelé mají povoleno až 5 současných připojení (ideální pro připojení počítače, telefonu, tabletu a několika dalších zařízení najednou).

Směrování DNS

Vzhledem k tomu, že stále více a více streamovacích služeb blokuje uživatele v obcházení jejich geo-omezení pomocí VPN a dalších geo-spoofingových technologií, je velmi vítán směrovací systém DNS společnosti AirVPN, který „zdvojnásobí“ vaše připojení prostřednictvím interních serverů, aby takovou cenzuru obešel. Toto je skvělá VPN pro iPlayer a další streamingové služby, jako je Hulu. To znamená, že i když jsou připojeny k serverům VPN mimo USA nebo Velké Británii, jedná se o VPN, která spolupracuje s Hulu a BBC iPlayer (není dokonce nutné se připojit k VPN serveru v zemi, která je hostitelem geo-omezené služby!) . Při použití se mi zdá, že to obecně funguje dobře, ale ne vždy. V těchto situacích pro mě vždy fungovalo připojení k serveru nacházejícímu se v požadované zemi. Měl bych také poznamenat, že návštěva Netflix.com mě vezme na lokální verzi webu (na základě IP adresy mého VPN serveru).

VPN přes Tor

Spolu s BolehVPN
AirVPN je jedinou službou, o které vím, že nabízím VPN prostřednictvím Tor, kde se nejprve připojíte k síti Tor, poté k AirVPN. Pokud používáte také anonymní způsob platby (například správně smíšené bitcoiny), znamená to, že AirVPN nemůže vědět, kdo jste, protože nevidí vaši skutečnou IP adresu. VPN přes Tor poskytuje velmi vysokou úroveň skutečné anonymity, což u VPN obvykle není možné. Proto se obvykle považuje za nejlepší způsob, jak kombinovat výhody VPN a Tor v oblasti soukromí, ačkoli skutečnost, že AirVPN představuje pevný bod v řetězci, který by mohl být ohrožen, je bod, který je třeba mít na paměti. AirVPN také poskytuje pokyny pro používání prohlížeče Tor k dosažení bezpečného Tor prostřednictvím VPN (což je mnohem bezpečnější než funkce „transparentního mostu“ Tor prostřednictvím VPN, kterou nabízejí někteří poskytovatelé).

Alternativní porty, tunelování SSL a SSH

Blokování sítí VPN je vzácné, ale vyskytuje se na takových místech, jako je Čína a Írán (i když je to obvykle jen částečně účinné). AirVPN vám umožňuje čelit takovým opatřením spuštěním provozu OpenVPN přes TCP port 443, což je stejný port, který používá běžný SSL přenos (standard šifrování používaný celým internetem k zabezpečení webů a internetových služeb). Díky tomu bude OpenVPN provoz vypadat stejně jako běžný SSL přenos, který ho skryje, a je velmi obtížné blokovat (protože tak efektivně narušuje internet!)

Nastavení portu lze v klientovi snadno změnit. Kromě portu TCP 443 se můžete vyhnout cenzuře přepnutím různých portů, u kterých je nepravděpodobné, že budou zablokovány.
Velmi odhodlaný protivník však může provést sofistikovanou hloubkovou kontrolu paketů, aby zjistil, že jsou používány protokoly VPN (a místa, jako je Čína, nepřekračují internet pro uživatele!).

Odpovědí AirVPN na to je umožnit uživatelům zabalit svá šifrovaná data OpenVPN do další vrstvy šifrování (SSL nebo SSH). To by mělo téměř znemožnit jakoukoli metodu používanou k detekci použití VPN (NSA může být schopen dešifrovat starý protokol SSH, takže v případě potřeby doporučuji SSL tunelování). Díky tunelování SSL a SSH je to skvělá VPN v Číně a více než schopnost porazit Velký čínský firewall, ale je třeba poznamenat, že oba vyžadují další procesorový výkon pro další vrstvu šifrování, což zpomalí vaše připojení k internetu. Vzdálené přeposílání portů je k dispozici také uživatelům, kteří vyžadují až 20 otevřených portů pro příchozí připojení, což je užitečné pro webové servery a herní servery s vlastním hostitelem..

Rychlost a výkon

Testy rychlosti byly provedeny na širokopásmovém připojení UK 50Mbps / 3Mbps UK.

Jak vidíme, výsledky jsou celkem dobré, i když (trochu podivně) je pro mě rychlejší připojení k serveru v Nizozemsku než ve Velké Británii. Americký výkon ze Spojeného království je velmi solidní. Dokonce i bez aktivovaného síťového zámku jsem nikdy nenarazil na problém s únikem DNS a jak již bylo uvedeno, Eddie zabraňuje únikům IPv6 a (pokud je síťový zámek povolen) únikům WebRTC. Při použití AirVPN jsem velmi zřídka trpěl výpadky VPN.

Společnost AirVPN účtuje za měsíční předplatné 7 EUR (přibližně 8 USD), přičemž obvyklé slevy dostupné pro hromadné nákupy klesnou na 4,50 EUR (přibližně 5 USD), pokud se zakoupí roční předplatné. 3denní bezplatná zkušební verze je k dispozici na písemnou žádost, nebo pokud jste netrpěliví, lze za 3 € získat třídenní předplatné. / blog / 29990 / vpn-šifrování-podmínky-vysvětleno-aes-vs-rsa-vs-sha-etc /

Všechna předplatné poskytují plný přístup ke všem funkcím AirVPN, díky čemuž je AirVPN ve srovnání s mnoha konkurenčními službami poměrně levnou možností..

AirVPN přijímá platby přes PayPal a působivě širokou škálu zpracovatelů plateb, což znamená, že uživatelé v částech světa, kteří jsou při provádění mezinárodních plateb jinak často diskriminováni, by při nákupu předplatného neměli mít žádné problémy. Přijímá také platby nejen prostřednictvím bitcoinů, ale také prostřednictvím téměř jakékoli jiné kryptoměny, kterou chcete pojmenovat.

Snadnost použití

Registrace

AirVPN podporuje mobilní uživatele pomocí aplikace VPN pro Android a také aplikace VPN pro iOS. AirVPN také VPN pro uživatele Mac, Linux a Windows. Klient Linux VPN má GUI, které je identické s verzemi Windows a OSX.

Registrace do AirVPN je snadná a bezbolestná, přičemž jedinými požadovanými osobními údaji je platná e-mailová adresa (AirVPN aktivně vybízí uživatele, aby za tímto účelem nasadili jednorázovou e-mailovou adresu). Platby bitcoinů se provádějí prostřednictvím CoinBase, zatímco ostatní platby kryptoměny se provádějí prostřednictvím CoinPayments. Po provedení platby obdržíte uvítací e-mail s několika užitečnými odkazy. Na rozdíl od některých poskytovatelů nejsou žádné podrobnosti o účtu zasílány prostřednictvím e-mailu prostého textu - při registraci si vyberete své přihlašovací jméno a heslo.

Klient VPN pro Windows AirVPN

AirVPN volá svého vlastního Windows VPN klienta (také nabízí tuto VPN pro Mac OSX Mavericks a Yosemite a Linux) „Eddie“, a první, co si toho všimnout, je, že Eddie je plně otevřený zdroj. To znamená, že může být nezávisle auditováno, aby se zajistilo, že se nic neděje, a já bych si přál, aby více poskytovatelů VPN otevřelo svůj software. Eddie je vybaven ochranou proti úniku DNS, dynamickým výběrem serveru a mnoha statistikami, které vám pomohou při rozhodování o nejlepším serveru, ke kterému se chcete připojit.

Spousta informací!

Díky protokolům v reálném čase je možné sledovat přesně to, co Eddie dělá (pokud máte znalosti, abyste jim rozuměli!).

Zámek vpravo nahoře znamená, že je aktivován „Network Lock“. Tím se vytvoří brána firewall, která zabrání jakémukoli provozu ve vstupu nebo výstupu z počítače mimo tunel VPN na servery AirVPN. AirVPN nabízí dobrou ochranu proti úniku DNS i bez aktivovaného síťového zámku (nikdy jsem se setkal s únikem DNS pomocí služby), ale síťový zámek by měl zajistit, že úniky DNS nejsou možné, a zároveň působí jako killswitch. Toto nastavení by také mělo zabránit únikům IP v důsledku chyby „WebRTC“, ale v mém systému je brána firewall v bráně Network Lock v konfliktu s mým běžným firewallem, což znemožňuje tuto funkci fungovat. Protože to nelze vyřešit bez úplného odinstalování firewallu (něco, co nechci udělat), nemohl jsem to zkontrolovat, ale teoreticky by tato funkce měla fungovat dobře. Eddie neodpovídá správně IPv6 požadavkům, ale deaktivuje IPv6, aby se zabránilo únikům DNS (je obtížné přes to zabouchnout AirVPN, protože jiný než Mullvad, žádný poskytovatel nezpracovává požadavky DNS správně). Jediným skutečným problémem, který mám u Eddie, je to, že mění nastavení DNS systému Windows. To je obvykle dobrá věc, protože zajišťuje, že všechny požadavky na DNS jsou vyřešeny servery AirVPN, ale pokud se klient z jakéhokoli důvodu náhle vypne, musím ručně obnovit nastavení DNS, než se znovu připojím k internetu (Ovládací panely) -> Centrum sítí a sdílení -> Změnit nastavení adaptéru -> klikněte pravým tlačítkem na připojení -> Vlastnosti -> vyberte Internet Protocol Version 4 -> Vlastnosti -> Preferovaný server DNS: 8.8.8.8). Eddie je pravděpodobně nejvíce vybavený VPN klient, kterého jsem kdy použil. Stejně jako u většiny věcí souvisejících s AirVPN má však technické zaměření a používá výrazy, že i zkušený uživatel VPN, jako jsem já, někdy potřebuje výzkum, aby plně porozuměl.

Služby zákazníkům

Podpěra, podpora

Podpora je poskytována hlavně prostřednictvím rozsáhlých fór AirVPN. Bohužel, diskuse mají tendenci k velmi techy, a není divu, že mnoho uživatelů je může považovat za velmi zastrašující (vidíte, že se zde téma vyvíjí?). Na druhé straně fóra poskytují poklady znalostí souvisejících s VPN a ochota týmu AirVPN diskutovat o důvěrných podrobnostech jejich činnosti (podpořené jasně silnými technickými znalostmi) je dechem čerstvého vzduchu v odvětví, kde podpora často buď pouze poskytuje jednoduché odpovědi na složité otázky, nebo ještě horší, nezdá se, že má ponětí, o čem to mluví! Kromě zasílání otázek do fór můžete e-mailem (systém vstupenek) zasílat přímo týmu AirVPN. Zkoušel jsem to v minulosti a zjistil jsem, že přijetí odpovědi může trvat až jeden den, ale odpověď je vždy komplexní..

Soukromí a bezpečnost

AirVPN používá velmi silné šifrování. Je téměř samozřejmé, že AirVPN neuchovává žádné protokoly a používá sdílené IP adresy, a je jedním z mála poskytovatelů VPN, který implementuje Perfect Forward Secrecy (bez kterého by OpenVPN neměl být považován za zvláště bezpečný). K tomu používá 4096bitové klíče Diffie-Hellman, které se obnovují každých 60 minut (nebo je lze nastavit častěji prostřednictvím klienta). Díky tomu byl AirVPN vždy imunní vůči potenciálním útokům Logjamu, které vědci odhalili v loňském roce.

Bylo také imunní vůči nedávné chybě zabezpečení „port fail“, která ovlivnila mnoho služeb VPN, a to díky použití samostatných vstupních a výstupních IP adres na každém VPN serveru. Kromě toho je AirVPN jedním z mála poskytovatelů VPN, který chrání uživatele před chybou WebRTC (a jak uvidíme, ochrana proti úniku DNS a killswitch jsou poskytovány také se svolením stolního klienta). Jak bylo uvedeno výše, AirVPN také nabízí různé (volitelné) technologie, díky nimž je používání VPN mimořádně bezpečné a soukromé (a díky VPN prostřednictvím Tor, potenciálně dokonce skutečně anonymní - zejména vzhledem k množství anonymních platebních metod, které AirVPN akceptuje). Podle mého názoru, pokud jde o technické inovace a dokonalost, plus její pozornost k detailům v ochraně soukromí zákazníků, neexistuje žádná jiná služba, která by se dotkla AirVPN.

Je však třeba poznamenat, že jazyk AirVPN používá k popisu účelu své technologie a způsobu, jakým by měla být nastavena, lze nejlépe popsat napjatým a naloženým žargónem. Při pohledu na dokumentaci AirVPN se brzy zjistí, proč by běžní uživatelé mohli utíkat! Dalším potencionálním problémem je, že AirVPN sídlí v Itálii, která je členem čtrnácti očí špionážní aliance, která spolupracuje s NSA a GCHQ. To rozhodně není ideální a Itálie není příliš přátelská, pokud jde o pirátství v oblasti autorských práv. Na druhou stranu, ačkoli ještě před tím, než Evropský soudní dvůr prohlásil neplatnost směrnice EU o uchovávání údajů z důvodu lidských práv, italští poskytovatelé VPN nebyli povinni vést žádné záznamy. AirVPN říká, že pokud by takové požadavky někdy vznesla některá země EU, v níž působí, přineslo by to případ ESD. AirVPN je rád, že uživatelé mohou stahovat P2P z libovolného ze svých serverů.

Závěrečné myšlenky

Dokonce i popis toho, co nesčetné množství funkcí AirVPN v této recenzi dělají, dokazuje silné stránky této služby, ale také to, proč s ní mnoho uživatelů bojuje. Pokud jde o odhodlání k soukromí, skvělým funkcím a technickému know-how, AirVPN je velmi působivý - ve skutečnosti se podle mého názoru v tomto ohledu nikdo jiný na trhu nemůže dotýkat. Ale (a to je velké, ale!) AirVPN zjevně nedokáže oslovit širší publikum kvůli jeho neproniknutelně technologicky těžkému zaměření. V mnoha ohledech je to nespravedlivé, protože klient AirVPN se snadno používá (stačí jej stáhnout a spustit!) A zdá se, že je kritické kritizovat službu za pečlivou pozornost k detailům a za nabídnutí řady funkcí, které jsou jinde zřídka dostupné (pokud Všechno). Pokud se však podíváme na diskuse na fórech, nebo dokonce na velkou část dokumentace určené novým uživatelům, nebo jak jsou možnosti prezentovány v klientovi, je snadné pochopit, proč se návštěvníci webových stránek i stávající stávají zastrašený! Jako takový (a podle mého názoru je skvělý) by se AirVPN pravděpodobně mělo považovat za specializovanou službu zaměřenou na tech-hlavy a feťáky na ochranu soukromí, spíše než za službu vhodnou pro běžné publikum VPN..

* Sekce soukromí a zabezpečení tohoto článku byla aktualizována poté, co mě společnost AirVPN kontaktovala, abych odstranil některé chyby / nejasnosti, z nichž nejvýznamnější se týká použití ověřování HMAC SHA1 v datových a kontrolních kanálech. Nyní jsem přesvědčen, že HMAC SHA1 je velmi bezpečný. Podrobné informace o AirVPN naleznete v tomto článku v části Poznámky.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me