Recenze BlackVPN

BlackVPN

 • Ceny

  Z 5,11 $
  / Měsíc

BlackVPN funguje od roku 2009. Původně sídlil v USA, od té doby se však přestěhoval do Hongkongu. To je obrovské zlepšení, protože americké firmy mohou být vystaveny rozkazům a gagovým objednávkám.

Black VPN nabízí různé plány předplatného, ​​které jsou uzpůsobeny pro streamování videa, soukromí a torrentování. Jedná se o službu VPN bez protokolování s dobře implementovaným šifrováním, což znamená, že je zabezpečená. Poskytuje také přiměřenou rychlost a umožňuje stahování typu peer-to-peer (P2P) na většině serverů (nikoli v USA a Velké Británii).

ProPrivacy.com Skóre
7.1 z 10

souhrn

Donedávna BlackVPN neměla vlastní klienty, což znamenalo, že chyběly určité funkce (jako zabiják). BlackVPN nyní vyvinula vlastní klienty pro Windows, Android a iOS. Bohužel tito beta klienti jsou plné chyb a nepřipojí se k mnoha serverům. Dokonce ani klient Android - který je mimo beta - postrádá zabiják a nedokáže se připojit k mnoha serverům. Pojďme se blíže podívat ...

Rychlé statistiky

 • Jurisdikce
  Hongkong
 • Současná propojení
  7
 • Země
  18
 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  0 Mb / s

Ceny a plány

Společnost nabízí tři různé balíčky pro předplatitele na výběr. První je "Soukromí" balíček, který poskytuje přístup k serverům v 16 zemích a umožňuje stahování P2P. Tento plán je dobrý - ale chybí americké a britské servery - což pravděpodobně vylučuje mnoho lidí.

"televize" balíček umožňuje předplatitelům přístup pouze k serverům v USA a Velké Británii. Za 75 USD je to poněkud drahé, protože server UK a USA stále nelze použít pro torrenting. Pro ty, kteří se zajímají pouze o streamování obsahu z těchto míst, by to však mohlo zajímat.

Globální balíček kombinuje balíčky TV a soukromí - a je v podstatě přesně stejný jako výchozí plán u většiny ostatních sítí VPN na trhu. Z tohoto důvodu se v tomto přezkumu soustředíme na globální plán.

Ceny BlackVPN

Všechny balíčky lze zakoupit měsíčně, 3 měsíce nebo ročně. Globální plán vyjde na 11,60 USD za jeden měsíc, 33,02 $ za tři měsíce a 121,08 $ za rok (ekvivalent 10 $ za měsíc). Tyto ceny jsou ve srovnání s jinými špičkovými VPN VPN - které mají na výběr z více než 60 zemí - poměrně drahé.

Chcete-li zobrazit tyto možnosti, klikněte na výběr v části Globální (nebo jeden z dalších plánů, pokud dáváte přednost). Poté budete mít možnost zvolit délku předplatného. Bizarně BlackVPN uvádí své ceny pouze v eurech. Snažil jsem se připojit k americkému VPN serveru, abych viděl ceny v dolarech, ale stále to bylo v eurech, což je docela neortodoxní. (Pro vaši recenzi jsem ceny převedl na dolar sám.)BlackVPN globální cenové balíčky

Pamatujte, že ačkoli globální balíček zahrnuje všechny servery společnosti, stále vám nedovoluje provádět torrenting, když je připojen k Velké Británii nebo USA.

Uživatelé mohou získat třídenní bezplatnou zkušební verzi globálního balíčku, pokud instalují aplikaci pro Android nebo nového klienta beta iOS VPN. Je smutné, že ve Windows nebo OS X není zkušební verze zdarma. BlackVPN však nabízí plnou 14denní záruku vrácení peněz: takže můžete testovat službu bez rizika.

Odběratelé se mohou rozhodnout platit kreditní kartou, PayPal, Bitcoin a UnionPay. Stejně jako bankovním převodem a dárkovými kartami.

Je třeba si uvědomit, že placení bitcoiny zvýší vaše soukromí - ale nezpůsobí vás anonymní, protože VPN má stále možnost znát vaši skutečnou IP adresu pokaždé, když se připojíte (v reálném čase), i když není zaznamenána, jakmile relace končí. To platí pro všechny VPN bez protokolu (a protokolování).

Funkce

Funkce BlackVPN zahrnují:

 • Servery v 18 zemích (podle globálního plánu)
 • 14denní záruka vrácení peněz
 • Zásady nulových protokolů
 • P2P je povolen na většině serverů (nikoli ve Velké Británii nebo USA)
 • Možnosti šifrování OpenVPN, L2TP a PPTP
 • Povolení sedmi souběžných připojení
 • Žádné omezení využití dat ani šířky pásma
 • Ochrana distribuovaného odmítnutí služby (DDoS)

Síť serveru BlackVPN je ve srovnání s jinými cenově dostupnými (a dokonce levnějšími) VPN poměrně malá. Globální balíček má servery ve Velké Británii, USA, Austrálii, Brazílii, Kanadě, České republice, Estonsku, Francii, Německu, Japonsku, Litvě, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, Rumunsku, Španělsku, Švýcarsku a na Ukrajině..

Abych byl spravedlivý, jedná se o velmi pěkné rozšíření serverů, se kterými bude většina lidí spokojena.

Bezpečnostní

Předplatitelé si mohou při použití BlackVPN vybrat ze tří různých protokolů VPN. Jedná se o PPTP, L2TP / Internet Protocol Security (IPSec) a OpenVPN. Z toho doporučujeme OpenVPN, protože je nejbezpečnější. Kromě toho obecně žádáme uživatele, aby se drželi dál od PPTP, což je zastaralý a nejistý protokol.

S potěšením oznamujeme, že implementační standardy BlackVPN pro OpenVPN jsou jedním z nejsilnějších v oboru. Používá šifrování AES (Advanced Encryption Standard) s 256bitovým klíčem. Implementuje 4096-bit RSA handshake - což je extrémně bezpečné. Jak datový, tak i kontrolní kanál mají mimořádně vysoký standard, což znamená, že s touto VPN je zajištěno zabezpečení.

Soukromí

BlackVPN nemá zásady žádné protokoly. Společnost odstraní všechny záznamy relace, jakmile se uživatel odhlásí. Nezachovává protokoly aktivit ani protokoly připojení. BlackVPN se také přestěhoval z USA do Hongkongu, aby se vyhnul rozkazům a příkazům roubíků, které by ho mohly vystavit tlaku, aby poskytoval přístup k účtům v reálném čase (nebo dokonce začal tajně vést záznamy). To je opravdu dobrá zpráva. Z této zásady:

Podmínky služby BlackVPN

Jedna platná otázka obklopuje nepřítomnost P2P na serverech UK a USA. Pokud neudrží absolutně žádné protokoly, zdá se, že BlackVPN nemá způsob, jak zjistit, zda uživatelé tato pravidla skutečně porušují. Mluvil jsem s agentem BlackVPN a oni mi řekli toto:

"Namísto uchovávání protokolů připojení za účelem zabránění zneužívání se budeme spoléhat na reakci na příchozí zprávy o zneužití dočasným zablokováním přístupu na ty weby a služby, které jsou zneužívány..

"Můžeme také sledovat připojení k zneužívaným IP za účelem nalezení a zákazu zneuživatele. Sledování ponecháme na místě, dokud se zneužití nezastaví, obvykle jen několik dní."

Další informace o zásadách BlackVPN no logs najdete zde.

Webová stránka

Web BlackVPN je docela v pohodě, s příjemným animovaným pozadím, když dorazíte na domovskou stránku. Posouváním po stránce získáte spoustu informací o hlavních funkcích služby. Zahrnuje dokonce zmínku o holých kovových serverech a skutečnost, že nemá "virtuální" Umístění VPN, to je vysoká úroveň detailů.

Tento web je nyní chráněn také Cloudflare poté, co v roce 2016 utrpěl útok DDoS. To je dobré a znamená, že se web pravděpodobně nestane obětí jiného útoku, který by mohl uživatele uzamknout. Znamená to, že budete občas požádáni o vyplnění záznamu.

Web BlackVPN má pro svou nabídku vhodnou černou hlavičku. Tato nabídka zůstane v zobrazení, zatímco posouváte stránku dolů, což je užitečné. Web má ve skutečnosti několik stránek, ale to proto, že většina prodejních informací je obsažena na domovské stránce.

Snímek webové stránky BlackVPN

Odkaz na firemní blog odkazuje na Střední - kde je hostitelem jeho blogu. Blog obsahuje řadu zajímavých článků, ale není to něco, co se pravidelně aktualizuje. Místo toho se zdá, že BlackVPN oznamuje přidávání nového serveru nebo funkce do své služby a vysvětluje funkce, které již má. Některé sítě VPN také poskytují zprávy o problémech s ochranou osobních údajů - BlackVPN se tím neobtěžuje.

Příspěvek na blogu BlackVPN

Zápatí webu BlackVPN obsahuje také odkazy na různé části souboru Sitemap. Různé různé balíčky najdete zde, aby bylo možné proklikat a získat více informací. Smluvní podmínky, zásady vrácení peněz a část nazvaná "vaše práva" najdete také zde. "kontaktujte nás" odkaz najdete také v zápatí.

Nakonec je zde odkaz na "Číst a vypalovat" bezplatný online nástroj využívající technologii BlackVPN, který umožňuje lidem poslat jednorázovou soukromou zprávu, která se automaticky zničí, jakmile bude přístupný.

Zápatí webové stránky BlackVPN

Na první pohled jsem byl zklamán tím, že smluvní podmínky byly zahrnuty do zápatí, nikoli však do zásad ochrany soukromí VPN. Když jsem však klikl na ToS, zjistil jsem, že zahrnuje Zásady ochrany osobních údajů, včetně důležitých specifik o zásadách nulových protokolů.

Podpěra, podpora

Stránka podpory webu BlackVPN obsahuje odkazy na stránku FAQ a formulář pro vytvoření lístku podpory. Přístup k nim získáte kliknutím na Nápověda v horním menu.

Podpora živého chatu BlackVPN

Knowledgebase vás zavede na stránku FAQ. Sekce FAQ je bohužel poněkud holá. Budete tedy muset otevřít lístek, abyste získali nápovědu pro většinu problémů.

Na webu je k dispozici funkce chatu a agent chatu mi řekl, že je k dispozici 24/7. Podle mých zkušeností však má tendenci obsluhovat přibližně 16 až 18 hodin denně. To je pořád docela dobré.

Podpora živého chatu BlackVPN

Pokud chatovací pole v pravém dolním rohu obrazovky říká, že živá nápověda je online, kliknutím na ni otevřete živého chatového agenta. Chcete-li zahájit konverzaci, musíte zadat své jméno a otázku.

Jakmile bude k dispozici operátor podpory, zahájí se konverzace.

Proces

Registrace

Registrace do BlackVPN je snadná. Klikněte na "Kup nyní" v pravé horní části obrazovky a poté "vybrat" v rámci balíčku, který vás zajímá. Chtěl jsem vyzkoušet prémii "globální" účet - tak jsem se rozhodl pro to.

Rozhodl jsem se zaplatit s Paypal pro snadné použití a skutečně jsem použil falešný e-mailový účet, abych mohl udělat nějaké tajemné nákupy, když došlo k otevření podpůrné vstupenky.

Dále se budete muset rozhodnout o způsobu platby. Pro snadné použití jsem použil PayPal. Pokud chcete, můžete si vybrat bitcoiny nebo paměťovou kartu pro větší soukromí.

Odběratelé jsou žádáni, aby to potvrdili "souhlasíte s tím, že nebudete stahovat ani sdílet žádný materiál chráněný autorskými právy pomocí serverů VPN USA nebo UK VPN." Další kliknutí "Pokračujte k platbě". Po vyplnění všech potřebných údajů a vyúčtování platby se v prohlížeči zobrazí potvrzovací obrazovka.

Následně obdržíte dva e-maily od BlackVPN. První obsahuje vaše uživatelské jméno a heslo. Druhý obsahuje odkazy na průvodce nastavením a stránku pro stažení aplikace.

Klient VPN BlackVPN Windows

Funkce BlackVPN fungovala pouze pomocí klienta OpenVPN GUI od jiného výrobce. Uživatelé mohou stále tohoto klienta používat (a budou se muset připojit k určitým serverům).

Dobrou zprávou je, že BlackVPN má nyní vlastního klienta Windows VPN ve verzi beta. Přístup k němu získáte kliknutím na "VPNSetup" v nabídce topnav. Výběrem Windows se dostanete na řadu možností. Toto je ten, který chcete:

Aplikace BlackVPN

Jakmile se software stáhne a nainstaluje, spustí se automaticky. Klient vypadá skvěle, je to zábavný a atraktivní klient, který se zdá být nabitý funkcemi.

První věc, kterou musíte udělat, je zadat své přihlašovací údaje do pravého horního rohu. Toto je váš první uvítací e-mail.

Nastavení aplikace BlackVPN

Kliknutím na zeměkouli v horní části se dostanete na možnosti serveru. Ve výchozím nastavení je VPN nastavena na Nizozemsko. Testoval jsem několik serverů a zjistil jsem, že se tento beta klient nepřipojí k žádným americkým serverům, Kanadě, Brazílii, Austrálii, Španělsku, Česku, Norsku nebo Japonsku. Všechny ostatní evropské servery však na klientovi beta fungovaly dobře.

Z tohoto důvodu, stále budete muset používat klienta GUI OpenVPN pro připojení k mnoha důležitým serverům (zatímco tento beta klient je stále ve vývoji).

Vyberte server BlackVPN

Srdce na pravé straně v současné době nic nedělá.

V nastavení můžete přepnout několik možností šifrování OpenVPN. Ve výchozím nastavení je nastavena na UDP 443 a AES-256-CBC. Tato nastavení jsou pro většinu lidí v pořádku, takže není třeba tato nastavení aktualizovat. Momentálně nejsou nabízeny žádné jiné protokoly. Protože je však OpenVPN nejlepší, nejedná se o problém.

Auto-Connect je dobrý doplněk, zejména pokud je vytvořen tak, aby pracoval v kombinaci se zabijákem. Dobrou zprávou je, že beta klient přichází s ochranou proti úniku DNS a přepínačem kill. Tyto funkce nelze vypnout: jsou zapnuté vždy, když navazujete spojení. Po navázání spojení se oba mraky změní na zelenou. P2P je označena jako červená, protože jsem byl připojen k britskému serveru.

Vypínač BlackVPN

Testoval jsem přepínač zabíjení tak, že jsem odpojil internet a poté se znovu připojil a zjistil jsem, že nemám internet, dokud nebude znovu navázáno připojení VPN. Zdálo se mi, že to funguje dobře. BlackVPN však připustil, že funkce killswitch není "zatím plně implementováno" ve Windows beta. Takže to může být trochu buggy.

Také jsem úmyslně havaroval VPN, abych zkontroloval přepínač zabíjení a zjistil, že je to funkce založená na aplikaci, která nebude fungovat, pokud VPN z nějakého důvodu selže. Nicméně, běžel jsem BlackVPN beta 16 hodin solidně a nikdy to nehroutilo jednou.

Nakonec mají uživatelé možnost zapnout maskování VPN pomocí Stunnel. Je to vynikající funkce, která lidem umožní obcházet brány firewall na místech, jako je Čína, Egypt a Írán (kde je používání VPN omezeno poskytovateli internetových služeb). Funguje tak, že skrývá provoz VPN, takže je nezjistitelný.

Výkon (testy rychlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Testoval jsem BlackVPN pomocí naší vědecké metodologie rychlého testování na serveru. Konfigurační soubory OpenVPN jsme použili ke kontrole rychlosti pomocí našeho doporučeného protokolu.

Rychlosti stahování BlackVPN

Jak vidíte, ve srovnání se čtyřmi dalšími oblíbenými službami VPN se BlackVPn daří velmi dobře. Průměrná rychlost stahování je 30,3 Mbits za sekundu s maximální rychlostí 71,7 Mbits za sekundu. Tyto výsledky ukazují, že tato VPN je určitě dostatečně rychlá pro streamování v HD.

BlackVPN DNS doba vyhledávání

Doby vyhledávání DNS bohužel byly horší. Tyto časy mohou mít skutečný vliv na dobu načítání stránky a jak vidíte, BlackVPN se zaregistroval nejpomalejší rychlosti 5 konkurenčních firem VPN.

Pokud jde o dobu připojení VPN, BlackVPN si vedl docela dobře. Průměrná doba připojení byla 3,3 sekundy. Při použití jejich klientů Beta jsem však zažil mnohem delší dobu připojení. tyto výsledky byly dosaženy pomocí konfiguračních souborů OpenVPN, takže jsou představiteli toho, co můžete očekávat od klienta GUI třetí strany OpenVPN.

Celkově nejsou tyto výsledky testu rychlosti hrozné. Avšak za to, co platíte, nejsou tak rychle jako někteří jiní konkurenti na trhu.

Dále jsem provedl testy IP adresy a DNS úniku pomocí ipleak.net, když jsem se připojil k serveru BlackVPN v Londýně, zkontroloval jsem také chybu WebRTC. Nenašel jsem žádný únik IP ani úniky DNS. Testovací web ukázal pouze IP adresu VPN a server DNS. Web nahlásil úniky webové komunikace v reálném čase (WebRTC), které neměly žádný význam pro mé skutečné umístění, takže i toto bylo zelené světlo. Tyto testy byly provedeny pomocí klienta Windows beta, což znamená, že je klient bezpečný pro účely ochrany osobních údajů.

Poskytovatel internetových služeb (ISP) nepoužívá adresy IPv6, takže jsem nemohl otestovat úniky IPv6.

Streamovací služby

Během mých testů jsem se pokusil připojit k americkým východním a kanadským serverům, abych zjistil, zda bych mohl přistupovat k Netflixu. Zjistil jsem, že aplikace Windows beta se nepřipojí k USA nebo Kanadě. Z tohoto důvodu jsem přešel na OpenVPN GUI, které jsem stáhl z webu BlackVPN (přichází s předinstalovanými servery). Netflix USA i Netflix Kanada mě zablokovaly.

Kontaktoval jsem BlackVPN a oni mi řekli, abych použil server USA West pro přístup k Netflix USA. Bohužel, v klientovi Windows beta jsem se opět nemohl úplně připojit k serveru USA West (uvedlo se připojení na neurčito). Z tohoto důvodu jsem se ještě jednou obrátil na klienta OpenVPN GUI pro testování.

Dobrou zprávou je, že Byl jsem schopen sledovat US Netflix na serveru TV-USA-West pomocí aplikace OpenVPN GUI.

Pomocí serveru US-East (stále na rozhraní OpenVPN GUI) jsem měl přístup k pořadu na CBC. TVA byla také přístupná. ABC.com, na druhé straně, si všiml, že VPN byla používána a nedovolil mi sledovat žádné proudy. NBC.com byl úspěšně odblokován pomocí VPN.

Britský server fungoval v klientovi Windows beta dobře - ale nemohl oklamat systém detekce proxy serveru Netflix ve Velké Británii. BBC iPlayer - který umí blokovat VPN - mě nechal sledovat. To také platilo pro ITV Hub a Channel 4, které byly všechny přístupné pomocí beta klienta Windows.

Jiné platformy

Klienta BlackVPN můžete nainstalovat na Windows, Mac OS X, macOS a Android. BlackVPN také dokončil vývoj svého klienta iOS VPN a nyní jej odeslal do obchodu Apple App Store. V současné době však čeká na schválení. Dobrou zprávou je, že verzi beta můžete stále používat přímým kontaktováním BlackVPN.

Klient Mac VPN je pouze přepsaná verze Tunnelblick. Navíc verze Tunnelblick, kterou BlackVPN dodává, není ani nejnovější verzí. Nejnovější verze Tunnelblick má killswitch, takže bych doporučil, aby si to a přidání .ovpn konfigurační soubory ručně.

Je také možné nastavit BlackVPN na linuxových a DD-WRT, pfSense a OpenWRT routerech. BlackVPN poskytuje konfigurační soubory .ovpn, takže uživatelé na jakékoli platformě se mohou vrátit zpět na oficiálního klienta OpenVPN třetí strany, pokud chtějí.

Klient VPN VPN pro Android je jediný klient, který je skutečným zákazníkem bez verze beta. Je k dispozici v obchodě Google Play. Klient umožňuje lidem vybrat mezi OpenVPN UDP a TCP na portu 443. Má také funkci automatického připojení s možností zvolit, zda se má připojit k neznámým a známým veřejným WiFi hotspotům.

Automatické připojení BlackVPN

Klient pro Android opět nemá přepínač zabíjení. Kromě toho by mi to nedovolilo připojit se k žádnému ze serverů v USA, Kanadě, Brazílii, Austrálii, Španělsku, Česku, Norsku nebo Japonsku. To je přesně stejný problém, jaký jsem zažil s platformou Windows beta. Velké zklamání.

Na straně plus, od Android Nougat 7+, Android OS přichází s vyhrazeným VPN killswitch, který bude fungovat pro všechny VPN aplikace. Budete-li tedy mít Nougat 7+ nebo novější, budete moci pomocí této funkce chránit připojení Android. Pokud však chcete používat všechny servery VPN, musíte získat klienta OpenVPN třetí strany pro Android.

Recenze BlackVPN: Závěr

BlackVPN je služba, která je považována za bezpečnou kvůli silné implementaci šifrování a zásadám nulových protokolů. Rychlosti jsou přiměřené a protože na většině serverů umožňuje P2P, je obecně považováno za dobré pro Torrenting. Nedostatek zákaznických klientů se zabijákem je však něco, co lidi v minulosti postavilo (a může to i nadále). Žádný zabiják rozhodně není zdaleka ideální pro torrenting.

Dobrou zprávou je, že BlackVPN má v práci vlastní klienty, i když zatím jsou klienti iOS a Windows stále v beta verzi a jsou velmi buggy. Bohužel se Windows beta snažil připojit k mnoha serverům. Kromě toho mě tým podpory informoval, že přepínač kill není dosud plně implementován. Z tohoto důvodu bych vyzval trochu opatrnosti.

Klient pro Android je plně funkční - stále však chybí přepínač zabíjení. Navíc by se nepřipojilo k mnoha důležitým serverům. Pravděpodobně se tedy budete lépe držet klienta OpenVPN třetí strany. Jednou z výhod je, že uživatelé si mohou vybrat mezi OpenVPN UDP a TCP - skvělé, pokud nepotřebujete používat žádný ze serverů, které se nepodařilo připojit.

Není pochyb o tom, že vlastní klienti s killswitchem budou užiteční, jakmile budou zdokonaleni, ale prozatím možná zjistíte, že musíte použít kombinaci OpenVPN klienta a beta klientů, abyste mohli získat nejvíce ze služby.

Líbilo se mi:

 • Dobře uspořádaný web
 • 14denní záruka vrácení peněz
 • Přísné zásady ochrany osobních údajů bez protokolů
 • Soukromé DNS a žádné úniky
 • Povolení sedmi souběžných připojení
 • Pracuje na routerech a má průvodce nastavením
 • Odblokuje Netflix USA na serveru USA West (pomocí GUI OpenVPN)
 • Odblokuje iPlayer (i na beta verzi)

Nebyl jsem si tak jistý:

 • Klient Mac je pouze Tunnelblick a nemá přepínač zabíjení
 • Podpora živého chatu není k dispozici 24/7
 • Rychlosti mohou být rychlejší
 • Sdílení účtu není povoleno
 • Killswitch na beta verzi Windows stále trochu buggy
 • Žádný Killswitch na klientovi Android

Nesnášel jsem:

 • Klient Android se nepřipojí k mnoha serverům
 • Klient Beta Windows se nepřipojí k mnoha serverům

BlackVPN je dobrá VPN pro lidi, kterým nevadí používání klienta OpenVPN třetí strany. Vzhledem k ceně se však zdá, že ve srovnání s jinými špičkovými službami VPN trochu chybí.

Přeji společnosti BlackVPN štěstí při dokončení implementace jejích beta klientů a těším se, až službu znovu zkontroluji, až se jí podaří vyřešit některé komplikace, které má. Dobrá VPN, která má velký potenciál.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me