Recenze ElephantDrive

ElephantDrive

 • Ceny

  Z 10,00 $
  / Měsíc

Pojmenován podle idiomu, na který slon nikdy nezapomene a že služba „pracuje pro arašídy“, se ElephantDrive pyšní nabídkou nástrojů pro ukládání a zálohování podnikové třídy, které byly původně vyhrazeny pro větší společnosti.

ProPrivacy.com Skóre
7 z 10

souhrn

Schopnost vybrat si vlastní šifrování jistě způsobí, že ElephantDrive bude jeden sledovat, ale je to dost, aby se potýkali s jinými prémiovými cloudovými službami stejné ceny? Zjistíme to v této podrobné recenzi slona.

Líbí se

 • Měsíční & zlevněné roční ceny
 • Podúčty
 • Uživatelsky přívětivý
 • Podpora napříč platformami
 • Verze souboru
 • Podúčty

Nelíbí se

 • Nedostatek politiky nulových znalostí
 • Uzavřený zdroj
 • Umístěný v USA
 • Žádná dvoufaktorová autentizace na webu
 • Nic k prohlížení nebo úpravám dokumentů

Ceny & Dostupnost

ElephantDrive je rozdělen do čtyř balíčků, z nichž každý je zaměřen na jiný trh. Můžete si ponořit špičku s volným účtem nastaveným na 2 GB úložného prostoru a limitem nahrávání 100 MB, nebo můžete tato omezení rozšířit o 30denní zkušební období libovolné následující úrovně, kde můžete upgradovat, downgradovat a zrušit, kdykoli se rozhodnete.

Úroveň Home je nákladově nejefektivnější, cena za 10 USD měsíčně za 1 TB úložiště.

Balíček Home je vhodný pro jednotlivce a rodiny, stojí 10 $ měsíčně za 1 TB úložiště. Zákazníkovi je poskytována úroveň flexibility, přičemž za každý přidaný 1 TB je k dispozici další úložný prostor za 10 USD měsíčně, maximálně 15 TB. Stojí za zmínku, že nahrávání je omezeno na 2 GB na soubor a že cokoli větší bude odmítnuto. Domácí účty jsou k dispozici na 10 zařízeních současně a mohou obstarávat až 3 samostatné podúčty.

Malé podniky mají lepší balíček s obchodním balíčkem 20 $ měsíčně, s 1 TB základního úložiště. Tentokrát to stojí 20 USD za 1 TB, až na neuvěřitelných 50 TB a jednotlivé nahrané soubory mohou dosahovat až 15 GB na soubor. ElephantDrive for Business lze nainstalovat na 25 různých zařízeních a umožňuje až 20 různých podúčtů.

Možnost Enterprise je špičkou potravinového řetězce a je určena pro větší podniky se 100+ zařízeními a 100+ podúčty. Opět platí, že základní úložiště začíná na 1 TB a další terabajty se přidávají po 30 $. Neexistuje žádná omezení, kolik může společnost tentokrát přidat, a maximální velikost jednotlivých souborů může být až neuvěřitelných 200 GB.

Poznámka

Jako pobídka k předběžnému nákupu po celý rok vyhazuje ElephantDrive své roční balíčky dva měsíce. Jednoduše vynásobte jakoukoli z výše uvedených cen 10 a zjistěte navrhované hromadné náklady.

Funkce

 • Verze souboru & zotavení
 • Podpora sdílení souborů
 • Synchronizace napříč platformami
 • Integrace operačního systému
 • Podúčty
 • Přístup offline

Verze souboru & zotavení

I když ElephantDrive nenabízí žádný způsob prohlížení nebo úpravy souborů, sleduje historii verzí všeho, co je nahráno na server. To je obzvláště užitečné, pokud viry ohrožují vaše data nebo je sdílený projekt upravován příliš těžce, protože se můžete vrátit k jedné z mnoha dřívějších verzí přihlášených.

Pokud se synchronizuje vaše záložní složka, která mi zpočátku způsobila potíže, můžete si upravit způsob zálohování souborů pomocí nastavení zálohování. Odtud můžete naplánovat zálohu, nastavit výjimky na pravidlo, upravit archivaci a dokonce upravit, kolik verzí souborů se uchová a na jak dlouho.

Možnosti verzování souborů jsou komplexní, ale vysoce nekonzistentní, protože během testování odmítly fungovat.

Neexistuje žádné pevné omezení, jak dlouho můžete ukládat předchozí iterace, ale je nutné otestovat, zda verze souborů funguje před knucklingem, protože byste mohli zjistit, že starší verze nejsou ukládány podle očekávání jinak. Dokonce i poté, co řekli ElephantDrive, aby ukládali verze souborů na neurčito, po jednom dnu bez vysvětlení nadále mizeli..

Verze verzí souborů se objeví na všech platformách, což vám umožní kliknout pravým tlačítkem na soubory v prohlížeči, Průzkumníkovi Windows a Mac Finderu nebo kliknutím na informační symbol (i) v mobilních aplikacích. Můžete dokonce vytvořit sdílené odkazy na konkrétní verze na ploše a obnovit celé složky, které byly změněny nebo odstraněny.

Podpora sdílení souborů

ElephantDrive umožňuje krátkou práci při sdílení souborů, umístění možnosti v nabídce pravým tlačítkem myši na ploše a nabídky informací v mobilních aplikacích. Setkáte se s dlouhým odkazem, který můžete vyzkoušet pomocí tlačítka „Otevřít odkaz“ a omezit přístup přidáním hesla. Bohužel neexistuje žádný okamžitý způsob, jak nastavit časovač, jak dlouho je odkaz k dispozici.

Vypršení platnosti je ve výchozím nastavení zdánlivě nastaveno na dva měsíce, ale to lze ručně upravit v seznamu Shared Link Management, který se nachází v pod záhlaví Odkazy. Pokud přejdete na „Akce“, zobrazí se vám možnost nastavit si vlastní datum nebo úplně zrušit přístup. Tyto možnosti, které nejsou k dispozici při vytváření odkazu, jsou malé nepříjemnosti a něco, co bych rád viděl v budoucnu aktualizovaný, ale vlastní možnosti přizpůsobení nejsou ničím, čím by se váš nos zvedl.

Přes platformu

Můžete přistupovat k libovolnému souboru uloženému na ElephantDrive prostřednictvím prohlížeče, ale společnost oficiálně vydala aplikace pro Windows, MacOS, iOS 9.2 nebo novější, Android 2.3 nebo novější a různá Linuxová distribuce a síťová úložiště (NAS). ElephantDrive automaticky vytvoří během instalace složku „Everywhere“, která propojí všechna připojená zařízení a slibuje okamžitou synchronizaci souborů.

Integrace OS

ElephantDrive brání svým uživatelům v nahrávání souborů přes prohlížeč kvůli inherentním bezpečnostním obavám, takže aplikace jsou povinné, aby se služba co nejlépe využila. Naštěstí se každý vložil do svého operačního systému, aby proces zefektivnil.

Vyhrazené složky se objevují v Průzkumníkovi Windows a Mac Finder na ploše a automaticky nahrávají soubory, které jsou přetaženy. Uživateli je také poskytnuta řada možností klepnutí pravým tlačítkem, díky kterým je sdílení souborů a návrat ke starším verzím mnohem snazší.

Intergrace Mac OS

Zatímco se cloud neustále synchronizuje na pozadí, středisko ElephantDrive se nachází v oznamovací oblasti vedle vašich hodin. Na Macu se to jeví mnohem stabilnější než na Windows, protože jsem v softwaru zažil hrst vizuálních závad a chyb.

Předvolby jednotky Mac Elephant

Mobilní uživatelé nemají tolik funkcí, se kterými by si mohli zahrát, ale je zde integrace operačního systému. Chcete-li odeslat soubor přímo do cloudu, nemusíte spouštět aplikaci, místo toho stačí kliknout na „share“ a přejetím prstem, dokud nenajdete možnost ElephantDrive.

Podúčty

Uživatelům jsou automaticky poskytovány 3 podúčty při zakoupení balíčku Home a 20 podřízených účtů na úrovni Business vedle standardního nadřazeného účtu. To vám umožní sdílet úložný prostor s ostatními důvěryhodnými uživateli, aniž byste se museli rozloučit s citlivými informacemi, místo toho jim poskytnout přístup prostřednictvím své vlastní e-mailové adresy a hesla.

Úložný prostor můžete sdílet s dílčím účtem pracovní skupiny nebo rozdělit a dobýt pomocí nezávislých podúčtů.

Podle toho, jak chcete sdílet ElephantDrive, existují dva různé typy podúčtů. Podúčty pracovní skupiny mají stejný přístup jako nadřazený účet a sdílejí plný úložný prostor s jednotlivými hesly. Nezávislé podúčty vyhlašují z vašeho úložiště prostor pro další použití a brání jim v přístupu ke složkám a souborům jiných, pokud s nimi není úmyslně sdíleno.

Vytvoření podúčtu vyžaduje určitý stupeň komunikace mezi stranami, protože musí být provedeno vlastníkem a předáno příjemci. Žádná potvrzovací e-mailová adresa není odeslána, ale pozvaní uživatelé mohou změnit své přidělené heslo po prvním přihlášení. Mějte na paměti, že změna hesel může narušit přístupnost dříve nahraných souborů, pokud se uživatel rozhodl soubory zašifrovat osobně, protože klíče jsou spojeny s původním heslem. Další informace naleznete v části Technické zabezpečení v části Ochrana osobních údajů a zabezpečení.

Soukromí a bezpečnost

Jurisdikce

ElephantDrive je situován ve Spojených státech a je v souladu s rámcem EU pro ochranu soukromí v EU a je předmětem vyšetřování FTC a dalších vládních orgánů. To není ideální, vzhledem k tomu, že USA byly opakovaně vybízeny ke svému zálibu v dohledu a pochybném postoji k soukromí. Obzvláště nechcete předávat citlivé informace společnosti, která nepřijímá žádná opatření, aby se nedostala do rukou Národní bezpečnostní agentury (NSA)..

Nulové znalosti

Tato trápení jsou poněkud zmírněna volitelnou politikou nulových znalostí. I když je ElephantDrive průhledný při shromažďování minimálního množství osobních identifikačních údajů (PII), jako jsou e-mailové adresy, jména a platební údaje potřebné pro spuštění služby, dává vám na výběr, zda chcete, aby vaše šifrovací klíče byly zpracovány společností nebo osobně pomocí své vlastní heslo.

klíče pro nulové znalosti slonů

Služba výslovně uvádí, že tým, který manipuluje s ukládáním vašich souborů, je oddělený od týmů, které manipulují s vašimi klíči, takže všechno, co zbabělci zůstanou „úplně nečitelné“, to však nezastaví stejný vládní zásah a dohled, jaký jsou známy USA. pro.

Vždy doporučujeme osobní šifrování spárované se správcem hesel.

Osobní šifrování vašich souborů vám poskytne klid z vládních příkazů s end-to-end šifrováním, ale ElephantDrive si umyje ruce ukládáním hesla, protože se používá k ochraně vašich dat. To na vás klade zvláštní odpovědnost, protože nebudete moci obnovit své heslo a změna hesla se stává výrazně těžší s tím, že se soubory stanou nečitelnými. Naštěstí jsme uvedli nejlepší správce hesel, kteří vám pomohou přijít se silnějším heslem.

Můžete si vybrat třetí možnost vůbec žádné šifrování, ale je to něco, co důrazně nedoporučujeme, protože ponechá všechna vaše nahraná data zranitelná.

Technické zabezpečení

Bez ohledu na to, jakou metodu šifrování zvolíte, jsou všechny soubory chráněny na straně klienta pomocí vojenského šifrování AES-256 před opuštěním systému. Vaše data jsou přenášena přes solidní 128bitový kanál SSL a jsou chráněna proti útokům typu „člověk uprostřed“, dokud nedosáhnou zabezpečených serverů ElephantDrive, kde nadále používají šifrování v klidu.

Společnost používá ke svým systémům přístup „Open Design“, který autorizovaným nezávislým bezpečnostním odborníkům umožňuje přezkoumávat postupy a zpětnou vazbu společnosti ElephantDrive o potenciálních nedostatcích a zranitelnostech, ať už jsou teoretické nebo již existující. ElephantDrive zatím nepodporuje dvoufaktorové ověřování.

Problémy

Kryptografie prohlížeče

ElephantDrive automaticky přesměruje odesílatele z verze prohlížeče do příslušných programů platformy a uvádí, že jeho aplikace jsou mnohem bezpečnější. Je pravděpodobné, že společnost uznává, že jazyky založené na Javascriptu nejsou nejlepší pro zabezpečení a zabraňovaly nahrávání prohlížeče jako znamení důvěry své uživatelské základně, ale toto je předpoklad, který prozatím zůstává nepotvrzený.

Aby bylo možné aktualizovat, aktualizace aplikace vyžaduje potvrzení od uživatele, aby bylo možné pokračovat, s průhlednými průvodními poznámkami. Kryptografie prohlížeče naproti tomu přijímá jakýkoli kód, který vydavatel vydává, a vyžaduje, aby uživatelé implicitně věřili záměrům společnosti. Naštěstí se to nezdá být problémem tady, i když stahování a přesměrování do aplikace odstraní trochu pohodlí z procesu.

Uzavřený zdroj

Navzdory bezprecedentní transparentnosti svých systémů si ElephantDrive udržuje svoji architekturu uzavřeným zdrojem. Jedná se o zcela standardní postup, který pomáhá službě zůstat konkurenceschopnou na cloudovém trhu, ale bez schopnosti říct, co se děje pod sebou, musíme společnost jednoduše vzít na vědomí, že vše je tak, jak se říká, že je.

Podpěra, podpora

Podpora ElephanDrive v porovnání s konkurencí zcela chybí, silně se spoléhá na její Centrum nápovědy a blog, který je aktualizován několikrát ročně. Přijímá žádosti prostřednictvím e-mailu, ale doba odezvy se liší v závislosti na době odeslání a tématu. Není možné říci, zda existuje odstupňovaný systém priorit pro platící členy, ale je jasné, že současný systém chybí pro službu, která stojí 10 $ + měsíčně.

Snadnost použití

plocha počítače

Protože aplikace vyžadují plné využití ElephantDrive, existuje velký důraz na jejich výkon. Integrace přesahuje Průzkumníka Windows a Mac Finder, takže je přístup k vašim souborům neuvěřitelně snadný, ať už věnujete pozornost úvodnímu kurzu nebo ne.

Vyhledávač maců slonů

Možnosti systémové lišty jsou bohužel mnohem více roztříštěné. Předvolby, zálohy a přístup k vašim souborům se spíše rozdělují, než jsou propojeny prostřednictvím podnadpisů. Proto je mírně nepohodlné provádět změny a neuvěřitelně frustrující, když se uživatelské rozhraní nevysvětlitelně nezdaří. Také zpochybňuji spolehlivost synchronizace, protože parametry, které jsem nastavil v desktopové aplikaci, se zřídka přenesly na jiné verze.

Prezentace je trochu datovaná, protože společnost sahá až do roku 2006 a může být pomalá, ale všechny funkce, které byste očekávali, jsou přítomny a účtovány. S desktopovými aplikacemi je však stále ještě hodně co si přejí, aby se ElephantDrive v budoucnu snad vrátil.

mobilní, pohybliví

Stahování ElephantDrive do Androidu je již trochu složitější se dvěma různými aplikacemi v obchodě Play. Jeden je jasně označen ElephantDrive Legacy, který již společnost nepodporuje, zatímco možnost ElephantDrive je aktuální aplikace, kterou byste si měli stáhnout.

Mobilní aplikace

Tento zážitek je už příjemnější než jeho stolní protějšek, s čistšími vizuálními prvky a možnostmi připravenými pouhým kliknutím na tlačítko. Zálohování kontaktů, fotografií a videí na vašem mobilním zařízení je snadné pomocí několika klepnutí, můžete omezit sluchátko na Wi-Fi, pouze pokud jsou vaše soubory s vědomím a sdílením dat téměř bez námahy.

Stojí za zmínku, že mobilní aplikaci chybí několik funkcí, jako je například možnost změnit typy šifrování a přidat podúčty, ale stále zůstává uspokojivější verzí ElephantDrive. Během své služby jsem si všiml několika škytavek, ale všechny byly vyřešeny restartem smartphonu..

Prohlížeč

U verzí prohlížeče není vyžadováno žádné stahování, ačkoli přichází s omezeními, na které ElephantDrive sám upozorňuje. Rozhraní je moderní a příjemné pro navigaci, umožňuje vám přístup a stahování všech vašich souborů, ale brání vám v nahrávání. Diskutovali jsme o tom, proč by to mohlo být v sekci kryptografie prohlížeče v části Problémy, ale toto je kritická funkce, díky které je verze prohlížeče nepoužitelná, aniž by byla spárována s aplikací.

Sloní jednotka v prohlížeči

Verze prohlížeče ElephantDrive přesto zůstává nejdůležitějším rozbočovačem, který de facto slouží k provádění změn ve vašem účtu a přidávání podúčtů.

Závěrečné myšlenky

Cíl ElephantDrive je jasný a zaměřuje se na rostoucí potřebu zálohovacího úložiště. To je něco, co dělá obzvláště dobře na trhu NAS, ale možná ne tak dobře pro protějšky spotřebitelů. Cenové plány jsou všestranné, vyhovují většině potřeb zákazníků a umožňují přidávat úložiště na rozmaru za příplatek, ale tyto náklady jsou trochu vysoké, pokud se jim nepodaří splnit standardy, které jsme očekávali, když dvakrát - údaje měsíčně.

Společnost na mě stále zapůsobí svým nadcházejícím přístupem k transparentnosti a implementaci možností, což uživatelům umožňuje zvolit si, jak chtějí šifrovat svá vlastní data. Jedná se o jedinečný přístup, kterému jeho konkurenti často chybí, ale neodvádí se od neodmyslitelné nedostatečné podpory prémiové služby a chybějící dvoufaktorová autentizace je neodpustitelná pro platformu zaměřenou na zabezpečení..

Věřím, že ElephantDrive má vizi stát se nejlepším uchazečem na trhu, ale dokud nebude vyřešen rozdíl v aplikacích nebo dokud nebude upravena cena, je obtížné doporučit ElephantDrive tak, jak je v současné době, když existují lepší alternativy..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me