Recenze FlashRouters

FlashRouters

FlashRouters je americká společnost, která si pro sebe vytvořila poněkud unikátní výklenek. Prodávají směrovače, které jsou předem zabaleny firmwarem DD-WRT nebo Tomato. V této recenzi prozkoumáme jejich blikající směrovače i vlastní aplikaci VPN FlashRouters VPN.

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Úzce spolupracují s mnoha poskytovateli VPN. Proto budou pravděpodobně spolupracovat s vaším poskytovatelem VPN. FlashRouters proto poskytuje řešení VPN routerů typu plug-and-play.

Nyní také vyvinuli vlastní aplikaci DD-WRT, která funguje jako doplněk k firmwaru DD-WRT. Tato aplikace umožňuje snadno přepínat mezi mnoha populárními službami VPN a navíc přidává některé užitečné funkce související s VPN.

Cena

FlashRouters prodává 15-20 různých typů směrovačů od 3 předních výrobců: Linksys, Netgear a Asus. Modely, které prodávají, se liší od příkladů nižších úrovní, jako je Netgear R6400 (150 $), až po plné směrovače, jako je ASUS RT-AC5300 (499,99 $). Tyto ceny jsou podobné a v některých případech nižší než jejich konkurenti.

Za tuto cenu získáte také jejich fantastickou podporu, kterou nastíníme později v tomto příspěvku. Je to dražší, než kdybyste si router zakoupili samostatně a pak to sami zablikali, ale nakonec byste mohli mít nějaké problémy.

Směrovače z FlashRouters jsou vždy úspěšně předzáblesky. Nahrazují neplatnou záruku výrobce zárukou od společnosti FlashRouters (90denní, prodloužitelná až o dva roky za příplatek).

Pro všechny směrovače FlashRouters je aplikace VPN zdarma.

Funkce aplikace FlashRouters VPN

Aplikace FlashRouters VPN obsahuje mnoho skvělých funkcí:

 • Snadno přepínejte mezi výběrem služeb VPN
 • Globální přepínač zabíjení
 • Směrování zásad pro zařízení
 • Směrování zásad pro hostitele (domény)

V současné době podporuje 11 služeb VPN: Black Box Unzoner (pouze odblokovací služba), ExpressVPN, HMA, IPVanish, IVPN, NordVPN, soukromý přístup k internetu (PIA), ProtonVPN, PureVPN, SaferVPN, VyprVPN a Windscribe.

Je třeba poznamenat, že DD-WRT sám podporuje ruční konfiguraci pro téměř všechny VPN služby, které podporují PPTP a OpenVPN. Pokud si tedy zakoupíte router od FlashRouters, ale nechcete používat jednu ze služeb VPN podporovaných jeho aplikací, můžete. Budete ji však muset nakonfigurovat ručně a nebudete těžit z dalších funkcí, které aplikace nabízí.

Podpěra, podpora

FlashRouters má rozsáhlé podpůrné mechanismy: e-mail, lístek, živý chat, vzdálená plocha, znalostní báze a telefon. I když žádný z nich není 24/7, je hezké vidět takový významný rozsah.

Jejich živé systémy chatu, e-mailu a lístků obvykle odpovídaly rychle. Dokázali nám pomoci s většinou věcí, které byly problematické. U složitých problémů, kde potřebují přístup na plochu, budete pravděpodobně potřebovat vzdálenou podporu. Testovali jsme to také, a bylo to skvělé.

Pro aplikaci také poskytují pokyny pro nastavení na svých webových stránkách. To zahrnuje pokyny pro nastavení některých podporovaných poskytovatelů VPN. Kupodivu však neplatí pro ExpressVPN, který má nejsložitější požadavky na nastavení šarže.

Když jsme se na ni poprvé podívali, setkali jsme se s některými problémy s aplikací, ale velmi nás ohromila reakce týmu podpory FlashRouters. Tvrdě pracovali na identifikaci problémů a po potvrzení problému rychle vytiskli aktualizace firmwaru.

Proces

Dostali jsme náš blikající router, který běží na firmwaru Tomato. V rámečku byl také návod, jak nastavit a optimalizovat naše nastavení. Celý proces od objednání až po nastavení byl rychlý a snadný.

Chcete-li používat aplikaci FlashRouters, budete potřebovat předplatné u jedné ze služeb VPN podporovaných aplikací. Pokud ještě žádný nemáte, budete si jej muset zaregistrovat.

Chcete-li získat přístup k aplikaci, přihlaste se do ovládacího panelu routeru DD-WRT v prohlížeči -> Karta stavu -> Moje stránka. Teoreticky můžete také do adresy URL zadat jako zkratku „flashroutersapp.com“, ale to pro nás nikdy nefungovalo.

Ovládací panel DD-WRT

Aplikace FlashRouters DD-WRT

Hlavní strana

Hlavní stránka aplikace umožňuje vybrat vaši službu VPN ze seznamu podporovaných poskytovatelů. Ve většině případů stačí zadat své uživatelské jméno a heslo, vybrat umístění serveru a připojit se.

Aplikace Flashrouters VPN

Jeden problém, se kterým jsme se setkali, je, že názvy umístění serveru jsou založeny na jménech, které poskytovatelé dali svým konfiguračním souborům OpenVPN (.ovpn). Jak vidíme v níže uvedeném příkladu, v některých případech mohou být tato jména velmi kryptická a k dešifrování je třeba určité chápání terminologie VPN!

Volič umístění Flashrouters VPN

Naštěstí vám aplikace umožňuje třídit servery VPN podle nejbližšího ve vybrané zemi. Případně můžete nechat aplikaci vybrat server podle toho, který server je v dané zemi nejméně načten.

Volič země Flashrouters VPN

FlashRouters nás informuje, že jeho testy odhalí, že výběr nejméně zatíženého serveru téměř vždy vede k nejlepšímu výkonu (dokonce více než výběr serveru v zemi, která je vám nejblíže).

Hlavní stránka aplikace také umožňuje zvolit automatické připojení VPN při spuštění routeru a povolit přepínač globálního zabíjení.

Většina služeb VPN potřebuje k připojení pouze uživatelské jméno a heslo, ale u ExpressVPN musíte také vložit svůj uživatelský certifikát a soukromý klíč. V současné době nejsou k dispozici pokyny, jak to provést, ačkoli jsme mohli odvodit informace z obecnějších pokynů DD-WRT na webu FlashRouters..

Menší pochybnost je, že pokud změníte poskytovatele VPN, vaše přihlašovací údaje se při příštím výběru tohoto poskytovatele neuloží. Tento problém je však obtížnější pro recenzenty, jako jsme my sami, než většina běžných zákazníků VPN.

Killswitch

Tato aplikace je vybavena přepínačem kill, který v případě selhání připojení VPN přeruší internetové připojení routeru. Jedná se o základní bezpečnostní funkci, která zabraňuje vystavení skutečné IP adresy, když k tomu dojde.

V praxi také zabraňuje únikům DNS, což není překvapivé, protože „přepínač kill“ používá zdi brány routeru, aby bylo zajištěno, že mimo rozhraní VPN není možné připojení k internetu. Jako takový funguje stejně dobře při prevenci úniků IP, jako při přepínání zabíjení.

Jako zabiják to funguje ... ale trochu moc dobře. Než jsme ztratili připojení k internetu, nemohli jsme jít déle než několik minut s aktivovaným přepínačem kill. To by asi nebylo tak nepříjemné, kdyby aplikace okamžitě automaticky znovu připojila VPN. Ale jak to bylo, museli jsme ručně vypnout vypínač zabíjení pokaždé, když jsme znovu použili internet.

Netrvalo to dlouho, než jsme byli tak naštvaní, že jsme pouze deaktivovali přepínač zabíjení, což také znamenalo, že jsme ztratili ochranu proti úniku DNS..

Možnosti

Stránka Možnosti umožňuje nastavit směrování zásad pro zařízení a hostitele. Toto je často jinde známo jako split tunel. Směrování zásad pro zařízení vám umožňuje zvolit, jak bude každé zařízení připojené ke směrovači komunikovat s připojením VPN. K dispozici jsou tři možnosti:

 • Výchozí: přenos do a ze zařízení bude směrován tunelem VPN, pokud je VPN povolena. Pokud je přepínač kill ve výchozím nastavení zapnutý, zařízení jej také použije.
 • Killswitch: stejný jako výchozí, ale s povoleným přepínačem globální kill, pokud není ve výchozím nastavení zapnutý.
 • VPN bypass: přenos do a ze zařízení neprochází tunelem VPN.

Výběr směrovače VPN směrovače VPN

Chcete-li povolit možnost VPN obejít, musíte změnit nastavení v běžném rozhraní DD-WRT a restartovat router. Je to dost snadné a je třeba provést pouze jednou. Fungovalo to tak, jak jsme inzerovali, když jsme to testovali.

Směrování zásad pro hostitele umožňuje určit, jak budou zpracovávány konkrétní názvy domén, adresy IP nebo rozsahy IP. Připojení k zadaným hostitelům může být nuceno vždy procházet VPN (ať už je to jinak povoleno nebo ne), nebo může být vyňata z VPN.

Hostitelé VPN s technologií Flashrouters

To je docela v pohodě, ale přichází s velkou námitkou. Nefunguje pro weby nebo služby, které se převádějí na více domén, mezi které patří Netflix, Amazon, BBC iPlayer a mnoho dalších populárních streamovacích služeb..

Vzhledem k tomu, že osvobození streamovacích služeb ve vaší zemi, které jinak blokují připojení VPN, je významným důvodem, proč si přejete tuto funkci, je to trochu zklamáním. Zdá se, že ani nefunguje pro google.com, což je příklad v příbalové informaci!

Únik DNS

Pomocí serveru ipleak.net jsme spustili úniky DNS a WebRTC IPv4. Nepodařilo se nám otestovat úniky IPv6, protože náš ISP nepodporuje připojení IPipv6.

U zařízení Windows a Android připojených ke směrovači nebyly zjištěny žádné úniky DNS nebo úniky WebRTC, ale při používání VPN bez aktivovaného přepínače zabíjení jsme na našem Macbooku zaznamenali pravidelné úniky DNS IPv4..

Testovali jsme v prohlížečích Firefox i Chrome pomocí soukromého / tajného režimu, abychom zabránili problémům s ukládáním do mezipaměti znečištění výsledku. Zdůrazňujeme, že se jednalo o pravidelné úniky DNS, nikoli o úniky z prohlížeče prostřednictvím WebRTC.

Jak jsme však poznamenali, problém byl vyřešen zapnutím spínače globálního zabíjení. FlashRouters by skutečně měli zvážit přejmenování přepínače globálního zabíjení na „Globální vypínač zabíjení a ochrana proti úniku DNS.“ Ale jak jsme také poznamenali, přepínač zabíjení byl tak nepříjemný, že jsme ho museli vypnout. Což nám zanechalo únik DNS.

FlashRouters by měl lidi varovat, aby je používali pro ochranu proti úniku DNS. V opačném případě bude mnoho uživatelů blaženě nevědomé, že mohou surfovat po internetu se skutečnou IP adresou, když si myslí, že je skrytá za VPN.

FlashRouters: Závěr

Měli jsme rádi

 • Je to nejjednodušší způsob, jak ve vašem routeru nastavit VPN!
 • Zdarma aplikace pro všechny podporované směrovače FlashRouters
 • Podporována je řada služeb VPN
 • Směrování zásad (split tunneling) pro zařízení
 • Směrování zásad pro hostitele
 • Globální přepínač zabíjení (funguje také jako ochrana proti úniku DNS)
 • Fantastická podpora
 • Skvělé směrovače

Nebyli jsme si tak jistí

 • Směrování zásad pro hostitele nefunguje na mnoha webech, kde by to bylo nejužitečnější

Nenáviděli jsme

 • Uživatelé by měli být upozorněni, aby povolili přepínač kill, aby nedošlo k únikům DNS
 • Přepínač zabíjení byl tak nestabilní, že jsme ho museli deaktivovat. Což také znamenalo, že jsme ztratili ochranu před únikem DNS.

Aplikace FlashRouters DD-WRT je zdaleka nejsnadnějším způsobem použití VPN na routeru. Doba. A globální přepínač zabíjení je vyňatý, funguje to dobře. Směrování zásad pro hostitele je v zásadě také skvělé - pokud bychom jen našli web, na kterém to funguje, na kterém ho chceme použít!

Problémy, které jsme měli s přepínačem zabíjení, jsou úplným čmuchem. Zjistili jsme, že je příliš nestabilní, problém se přidal pouze tím, že jsme detekovali úniky DNS, když nebyl aktivován přepínač zabíjení.

Samotné směrovače jsou však fantastické a celkově nemůžeme s FlashRouters najít mnoho chyb! Pokud chcete router DD-WRT nebo Tomato a bojíte se to udělat sami - to je vaše odpověď! Vydejte se na FlashRouters, kde se dozvíte více o nádherném světě předběžných routerů VPN. Nebo vyzkoušejte svého nejprodávanějšího serveru Linksys WRT3200ACM pro router VPN, o kterém je známo, že je impozantní hodnotou.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me