Recenze Keenow Unblocker

Keenow Unblocker

 • Ceny

  Z 5,79 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
8.5 z 10

souhrn

Stopa je ve jménu! Keenow Unblocker nabízí službu VPN jako součást svého prémiového plánu, ale primárně to má za cíl zálohovat její základní inteligentní službu DNS. Keenow Unblocker je o odblokování webových stránek, takže můžete sledovat nejlepší a nejaktuálnější datový proud z celého světa. Jak uvidíme v tomto Keenow Unblocker Review, je to velmi dobré.

Rychlé statistiky

 • Jurisdikce
  Izrael
 • Země
  42
 • Současná propojení
  -1

I přes toto zaměření je software VPN překvapivě plně funkční. V některých konfiguracích je alespoň velmi bezpečný. Pokud chcete službu VPN, získejte službu VPN. Ale pokud chcete odblokovací službu, která také poskytuje slušnou zálohu VPN, Keenow Unblocker je docela dobrý.

Ceny a plány

Keenow stojí 9,95 $ za měsíc, což se sníží na 5,79 $ za měsíc, pokud se platí ročně. Roční předplatné přichází s 30denní zárukou vrácení peněz.

Keenow také nabízí bezplatný plán „Lite“, který je určen především jako tester pro tuto službu.

Platba za prémiový plán probíhá přes PayPal, kreditní / debetní kartu a bitcoin.

Funkce

Premium uživatelé mají následující funkce:

 • Inteligentní služba DNS
 • VPN služba
 • Servery ve 13 zemích, včetně Kanady, Velké Británie, Nizozemska, Austrálie, Japonska, Francie, Německa a USA
 • Virtuální WiFi
 • „Platinová“ úroveň podpory
 • Torrenting povolen (na vybraných serverech)

Bezplatní uživatelé mají přístup pouze k inteligentní službě DNS (nikoli VPN) a pouze k americkým serverům. Denní limit 512 MB také zajišťuje, že služba Lite je pouze pro testovací účely, protože to vážně omezí, kolik TV atd. Můžete streamovat.

SmartDNS

Keenow je především inteligentní služba DNS, spíše než služba VPN. Inteligentní DNS je technologie používaná ke skrytí vaší online polohy a předstírání, že jste někde jinde.

To je velmi užitečné pro přístup ke streamovacím službám, jako je US Netflix a BBC iPlayer, které blokují zahraniční návštěvníky. Funguje tak, že řeší vaše požadavky DNS na určeném místě a má oproti použití VPN následující výhody:

 • Je to mnohem rychlejší, protože není vyžadováno šifrování / dešifrování. To znamená méně problémů s ukládáním do vyrovnávací paměti.
 • Lze jej použít s jakýmkoli zařízením podporujícím internet, včetně mnoha zařízení, která nemohou spouštět software VPN. Například chytré televizory, herní konzole a zařízení Roku.
 • Je méně pravděpodobné, že bude blokována službami, jako je Netflix, které se snaží zakázat uživatelům VPN

SmartDNS neposkytuje žádnou z výhod soukromí a zabezpečení VPN, ale je to pravděpodobně vynikající technologie pro jednoduché odblokování webových stránek.

VPN

Kromě služby Smart DNS mají zákazníci Premium také přístup ke službě VPN společnosti Keenow. Chcete-li se dozvědět více o tom, co je služba VPN a jak vám může přinést užitek, přečtěte si příručku Můj průvodce VPN pro začátečníky.

Nyní ... první věc, která se o Keenow zdůrazňuje, je, že se účtuje pouze jako odblokovací služba. Bylo by proto nespravedlivé klepat na to, že to není něco, o čem nikdy tvrdí, že je - služba ochrany soukromí.

Síť VPN pomůže zabránit poskytovateli internetových služeb v omezení vašeho připojení, protože používáte konkurenční službu. Může také fungovat tam, kde je blokován inteligentní DNS. VPN tedy představuje skvělou možnost zálohování pro odblokovací službu.

Dobrým příkladem je mobilní aplikace Netflix. To používá pevně kódované DNS (8.8.8.8 a 8.8.4.4 Google) a pevně kódované IP adresy pro některé domény Netflix. To znamená, že inteligentní DNS nelze použít k tomu, aby se zabránilo blokování na mobilních zařízeních. VPN však může!

VPN společnosti Keenow také poskytne zabezpečení tím, že vás chrání před hackery, když používáte veřejné WiFi hotspoty. Kromě toho poskytuje některé výhody ochrany osobních údajů tím, že skrývá vaši IP adresu před navštívenými weby.

Uvědomte si však, že webové stránky k identifikaci a sledování vás používají také mnoho jiných záludných taktik. Proti tomu nemůže pomoci žádná VPN, ačkoli některé doplňky prohlížeče mohou.

Z níže uvedených důvodů však Keenow není vhodná služba pro ty, kteří chtějí VPN především kvůli ochraně soukromí. Nejedná se o kritiku, protože Keenow nikdy tvrdí, že chrání vaše soukromí, ale měli byste si toho být vědomi.

Soukromí

Nebudu se tím zabývat, protože, jak bylo uvedeno, Keenow netvrdí, že poskytuje soukromí. Stačí říci, že Keenow je izraelská společnost a že izraelská vláda provádí rozsáhlý online dohled.

Keenow také vede rozsáhlé protokoly připojení. Patří sem protokol využití šířky pásma přenášených dat, časové razítko a IP adresa použitá pro připojení k jeho serverům.

Ale jak říkám, Keenow je služba pro odblokování, nikoli služba pro ochranu soukromí.

Vzhledem k této skutečnosti s potěšením konstatuji, že Keenow umožňuje torrentování P2P na některých svých serverech (USA, Nizozemsko, Jižní Afrika a Brazílie). Jedná se o jednoznačné plus služby.

Bezpečnostní

Se zaměřením na odblokování streamovaného obsahu jsem trochu překvapen tím, jak silné je šifrování používané Keenowem. Používá protokol OpenVPN:

„Poskytujeme několik různých sad konfigurace na různých portech. Nejbezpečnější v současné době je šifrování AES-256-CBC a SHA512 pro HMAC (ověřování zpráv), zatímco velikost klíče DH je 4096 bitů. Od PFS dochází k opětovnému vyjednávání klíčů jednou za hodinu jako výchozí pro openvpn. “

Není jasné, jak široce je tato úroveň šifrování nasazena, ale je to působivé. Abych byl upřímný, pro odblokování je dostačující téměř jakákoli úroveň šifrování.

Webová stránka

Web Keenow vypadá dostatečně chytře a existuje FAQ, které zodpovídá nejdůležitější otázky. Existují také rozsáhlé instalační příručky, které jsou znázorněny pomocí screenshotů. Podrobná správa účtu je k dispozici prostřednictvím snadno použitelné webové konzole.

Zajímavé je, že kliknutím na „Blog“ se dostanete na stránku Reddit. V době psaní zde byly pouze dva příspěvky, ale jsem si jist, že to poroste. K dispozici je také pěkná mapa, která ukazuje, kde se nacházejí servery DNS proxy a servery VPN společnosti Keenow.

Podpěra, podpora

Kromě právě zmíněných často kladených často kladených otázek a průvodců nastavením, Keenow provozuje systém podpory e-mailů.

Odpověď na můj dotaz trvalo asi hodinu a půl, což je naprosto rozumné. To platí zejména proto, že jsem měl v té době pouze bezplatný účet. Odpověď byla velmi podrobná a dobře informovaná.

Keenow Průvodce řešením problémů

Automatický průvodce řešením problémů může pomoci vyřešit jednoduché problémy

Proces

Pro použití bezplatné služby je vyžadována platná e-mailová adresa. Údaje o platbě jsou samozřejmě nutné pro přístup k plánu Premium. Je možné platit pomocí bitcoinů. Vzhledem k tomu, že Keenow není službou v oblasti ochrany osobních údajů, zdá se mi to však zbytečné.

Jakmile se zaregistrujete, obdržíte uvítací e-mail. Nyní si můžete stáhnout klienta Windows nebo nakonfigurovat zařízení ručně.

Klient Windows

Software Windows je jednoduchý, ale práci zvládne.

Zdarma Keenow 1

Keenow úspěšně odblokoval všechny americké streamingové služby uvedené na stránce Unblock Services… což je obrovské množství služeb! Uvědomte si však, že pro přístup k prémiovým službám budete stále potřebovat platné předplatné.

Netflix nás

Tady jsem ve Velké Británii a sleduji americkou Netflix s laskavým svolením Keenow

Jak již bylo uvedeno, bezplatný plán Lite má datový limit 512 MB. To mě dostalo asi půl hodiny pozorováním Orange není jediný Black na Netflix. Poté jsem nemohl vyzkoušet nové streamovací služby nebo sledovat jiné pořady na Netflixu, ale byl jsem schopen pokračovat ve sledování stejné epizody Orange není jen černý.

To znamená, že Netflix zkontroluje vaši polohu pouze při prvním načtení epizody. Takže můžete sledovat celou epizodu Netflix denně pomocí pouze bezplatného plánu Keenow Lite! To není špatné.

Po připojení k francouzskému serveru DNS se mi nepodařilo streamovat obsah z kanálu Canal +, ale zdá se, že většina mezinárodních streamovacích služeb funguje dobře.

Součástí plánu Premium je také služba VPN.

Keenow Vpn On

Opět je to celkem jednoduché, ale práce je dobře odvedena.

Keenow Settigs 1

Součástí je ochrana proti úniku IPv6 a přepínač zabíjení. Je také možné změnit číslo portu, což může být užitečné pro děrování firewallem. Ochrana úniku DNS IPv4 není explicitně podporována, ale protože jsem nezjistil žádné úniky DNS, je pravděpodobně zapečený.

Klient také nabízí funkci „WiFi ochrany“. Pokud zjistí, že jste připojeni k šifrovanému hotspotu WiFi, může se automaticky připojit k serveru VPN.

Virtuální WiFi / Router

Zajímavou vlastností, kterou jsem nikdy předtím v klientovi VPN neviděl, je možnost používat počítač se systémem Windows jako WiFi hotspot. To by vám mělo umožnit připojení jakéhokoli zařízení podporujícího WiFi k tomuto „virtuálnímu routeru“ a bude těžit z inteligentní služby DNS a VPN nabízené společností Keenow.

Tato funkce využívá vestavěnou funkci mobilního hotspotu Windows. Bohužel se zdá, že můj adaptér WiFi Netgear A6210 AC1200 to nepodporuje. Takže nemohu vyzkoušet Keenowovu implementaci.

Výkon VPN (testy rychlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Všechny testy byly provedeny na mém optickém připojení Virgin UK pomocí OpenVPN UDP. Tyto testy se týkají pouze služby VPN. Překlad DNS je víceméně okamžitý, takže u SmartDNS je jediným faktorem, který je třeba zvážit, vzdálenost.

Keenow Down

Keenow Up

Tyto rychlosti nejsou skvělé a transatlantické výsledky jsou hrozné. Je však třeba si uvědomit, že Keenow je především inteligentní služba DNS.

Keenow Ip Leaks

Zjistil jsem žádné úniky DNS nebo WebRTC IPv4. Upozorňujeme, že RFC IP pro soukromé použití je pouze lokální IP. Nelze jej použít k identifikaci jednotlivce, a proto nepředstavuje únik IP.

Můj ISP (Virgin Media UK) bohužel nepodporuje připojení IPv6, takže v tuto chvíli nemohu testovat úniky IPv6. Toto je situace, která by se měla v blízké budoucnosti změnit.

K jakémukoli serveru VPN, ke kterému jsem se připojil, se moje adresa DNS neustále zobrazovala jako francouzština. To i po vyprázdnění mezipaměti DNS, přeinstalaci klienta Keenow a restartování počítače. Přestože je to trochu zvláštní, nejedná se o únik IP.

Jiné platformy

Keenow poskytuje vlastní software pro Windows a Android. Poskytuje také manuální průvodce nastavením Smart DNS a VPN pro řadu platforem.

Příručky Inteligentní DNS jsou k dispozici pro MacOS, ChromeOS, Android, iOS, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Samsung Smart TV, Asus router, D-Link router, Amazon Fire TV a Roku.

Příručky VPN (OpenVPN) jsou k dispozici pro MacOS, ChromeOS, Android, iOS, DD-WRT router a Asus router.

Aplikace pro Android

Aplikace pro Android je pouze VPN. Inteligentní DNS však lze v systému Android nakonfigurovat ručně.

Keenow Android

Vypadá velmi podobně jako desktopový klient a zahrnuje také přepínač zabíjení, výběr portu a nekódovanou ochranu WiFi. Během používání aplikace jsem nezjistil žádné úniky IP. Mohu také potvrdit, že aplikace Android Netflix spolupracovala s Keenow Unblocker.

Závěr

Keenow Unblocker dělá přesně to, co říká na plechovce - s výjimkou francouzského Canal +, úspěšně odblokoval všechny streamingové služby, které jsem na něj hodil. Proto je Keenow Unblocker podle svých vlastních slov obrovským úspěchem.

Služba VPN je sekundární k inteligentní službě DNS a jako záložní technologie, která také přináší některé výhody ochrany osobních údajů a zabezpečení, je v pořádku. Zdá se, že přinejmenším některé servery Keenow využívají vynikající zabezpečení a klient obsahuje mnoho užitečných funkcí.

Služba VPN je také velmi užitečná pro ty, kteří chtějí doplnit streamování pomocí malého stahování P2P. Pokud je vaším hlavním úkolem odblokování streamovaného obsahu, Keenow je opravdu skvělá volba.

Aktualizace

Společnost Keenow nás kontaktovala a řekla, že na základě této recenze vyřešila řadu problémů:

 1. Odebrány pomalé servery VPN
 2. Opraveno vydání Francie
 3. Přidány servery podporující Netflix v Mexiku, Izraeli, Rusku a Indii

Netestoval jsem tato vylepšení, ale jsem rád, že Keenow vezmu za jeho slovo.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me