Recenze Kepard

Keparde

  • Ceny

    Z 7,00 $
    / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
7.2 z 10

souhrn

Kepard je poměrně malá moldavská společnost VPN, která poskytuje skromné ​​služby za nízkou cenu. Vyniká však stylovým provedením a skvělým softwarem na zakázku. Uživatelé počítačů Mac a iPad / iPhone budou mít méně nadšení, ale uživatelé Windows a Android ocení některý z nejvíce uživatelsky přívětivých VPN programů, se kterými jsme se dosud setkali. Kromě toho, i když nabízejí bezplatnou půlhodinovou zkušební verzi, není to špatné, není to zdaleka tak dobré jako 15denní bezplatná zkušební verze, která z nějakého důvodu Kepard mlčí.

Ceny a funkce

Kepard má pouze jeden (prémiový) cenový plán na 7 $ za měsíc (nebo 35 $ na 12 měsíců). Za tímto účelem získáte přístup k serverům VPN v USA, Velké Británii, Německu, Kanadě a Nizozemsku připojením pomocí protokolů OpenVPN, L2TP nebo PPTP. Neexistují žádné omezení rychlosti přenosu ani využití dat a současně mohou být připojena až dvě zařízení. Používání P2P torrentu je povoleno, pokud jste připojeni k serveru v Nizozemsku a Kepard je rád, že máte dvě zařízení připojena současně..

Kromě toho nabízí Kepard zkušební službu, která vám umožňuje připojit se k VPN serverům každý den půl hodiny. To, co není nikde na webu uvedeno, a to se projeví až při instalaci klientů se systémem Windows nebo Android, je také to, že je k dispozici také bezplatná 15denní zkušební verze služby Premium.

webová stránka & Zákaznická podpora

Web vypadá skvěle a snadno se naviguje. Kepard je jasně hrdý na svou aplikaci VPN pro Android, protože malý zelený robot se pyšní místem na domovské stránce. Na webových stránkách je jinak k dispozici pouze omezené množství informací, částečně ve formě krátkých často kladených otázek, ale vzhledem k tomu, že služba nemá žádný smysl, tento nedostatek informací nás příliš neznepokojuje. Kepard chce inzerovat svůj affiliate program a nabízí 40 až 100% provizi z prodeje. K dispozici je také stránka blogu zabývající se hlavně Kepardovými vlastními skutky, ale tato je aktualizována pouze každý měsíc nebo tři.

Zákaznická podpora je pouze prostřednictvím ticketového e-mailového systému, ale když jsme provedli dotaz, byli jsme zodpovězeni během několika minut, takže i když základní, zdá se, že je docela efektivní.

Soukromí a bezpečnost

Kepard uchovává záznamy po dobu 3 dnů. Zaznamenávají vaši skutečnou IP adresu, čas zahájení a ukončení relace a e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali (což jsou jediné informace uchovávané v souboru po 3 dnech). Ve svých obchodních podmínkách Kepard prohlašuje, že budou spolupracovat s moldavskými úřady v případě předvolání, ale protože jen velmi málo informací uchováváno po dobu 3 dnů, nepovažujeme to za hlavní problém.

Pokud jde o šifrování, zatímco web zmiňuje „až 265bitové šifrování“, když jsme se ptali, bylo nám řečeno, že 128bitová blowfish OpenVPN je výchozí. Jak jsme již řekli dříve, preferujeme standardní šifrování alespoň 256bitové, ale pro většinu uživatelů je 128bitové v pořádku.

Proces

Registrace

Rozhodli jsme se, že by bylo dobré vyzkoušet bezplatnou půlhodinovou službu před stanovením jakýchkoli doporučení. K tomu jsme potřebovali pouze stáhnout a nainstalovat klienta a poté se zaregistrovat pouze s e-mailovou adresou a heslem, které se od nás požaduje.

Jakmile jsme se zaregistrovali, byli jsme pro příjemné překvapení, protože bez fanfár se zdá, že jsme dostali 15denní bezplatnou službu Premium VPN. Yay!

Pokud chcete platit za službu Premium po uplynutí zkušební doby, budete požádáni o další osobní údaje.

Platební možnosti jsou trochu omezené, ale pro většinu lidí by měly být v pořádku. Neexistuje však žádná možnost platby bitcoinem, což je ostuda.

Klient VPN systému Windows

Klient Windows VPN je čistě rozvržený a docela stylově vypadající, s velkým „vypínačem“ uprostřed pro zapnutí a vypnutí připojení. Měnící se země jsou jednoduše záležitostí klepnutí na vlajku a výběru.

Výběr protokolu, ke kterému se chcete připojit, kromě dalších základních parametrů, je také samotná jednoduchost.

To, že si můžeme vybrat mezi TCP a UDP verzí protokolu OpenVPN, je příjemné. Rozdíl mezi nimi je velmi technický, ale teoreticky je TCP pomalejší než UDP, ale spolehlivější.

Spojení s Nizozemskem je důležité, protože torrent P2P lze použít pouze v tomto případě. Musíme říci, že vidíme rychlejší rychlosti, ale na druhé straně je považují za přijatelné.

Jiné platformy

Kepard poskytuje specializované VPN klienty pro Windows a Android a také podrobné pokyny pro konfiguraci Windows, Linux a OSX pro různé protokoly (bez L2TP pro Linux). K dispozici jsou také pokyny pro nastavení systému Android a ručně pomocí PPTP a L2tP / IP Sec. Pokud hledáte VPN pro iOS nebo VPN pro Mac s vlastním klientem, musíte zvážit jinou službu.

Závěr

Raději se nám líbil Kepard. Kromě aplikace pro Android nedělá nic zvláštního, ale dělá to stylově, efektivně a za skromnou cenu. Klient Windows VPN je skvělý kus softwaru, který doplňuje fantastická aplikace pro Android. Ještě nikdy jsme nenašli připojení telefonu k VPN serveru pomocí OpenVPN tak snadné a milujeme soudržnost mezi stolním a telefonním rozhraním. Za zmínku stojí také zahrnutí 15denní bezplatné zkušební verze, což znamená, že existuje jen velmi malý důvod, proč se služba nevyzkoušet.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me