Recenze Mullvad

ZMĚNili jsme, jak sledujeme revize!
Nedávno jsme aktualizovali náš bodovací proces pro všechny recenze na webu ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových bodovacích kritériích najdete zde

Mullvad

 • Ceny

  Z 5,50 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Linux
 • Odblokuje:


  • iPlayer

Ocenění ProPrivacy.com Awards jsou nyní považována za zlatý standard v oboru uznávání úspěchů v sektoru VPN. Na letošní exkluzivní události v Las Vegas se Mullvad VPN umístil na druhém místě v naší vyhledávané Nejlepší VPN pro ochranu soukromí a Nejlepší VPN pro rychlost ocenění. Pokračujte ve čtení a zjistěte, proč je Mullvad VPN v roce 2020 považován za druhou nejlepší VPN pro soukromí a rychlosti připojení.

ProPrivacy.com Skóre
9.1 z 10

souhrn

Mullvad je známý jako jediný poskytovatel virtuální privátní sítě (VPN), který přijímá platby v hotovosti zaslané poštou. Jak uvidíme v této recenzi Mullvad, tento švédský poskytovatel VPN více než dodržuje pověst, kterou to naznačuje.

Rychlé statistiky

 • Země
  32
 • Současná propojení
  5
 • Jurisdikce
  Švédsko

Mullvad je jednou z nejvíce orientovaných VPN služeb na trhu. Je také jednou z technicky nejnáročnějších a nabízí řadu pokročilých anti-cenzurních technologií.

K tomu všemu je jeho software snadno použitelný. To znamená, že se službou bude spokojen i více příležitostných uživatelů VPN, i když problémem je poněkud pomalá podpora.

Funkce

Mullvad nabízí všem uživatelům této služby následující funkce:

 • Pět současných připojení
 • Připojení proxy serveru SOCKS5
 • Přesměrování portů
 • Výběr portu
 • Protokol OpenVPN
 • P2P torrentování povoleno
 • Mosty Obfsproxy a Shadowsock (technologie proti cenzuře)
 • Tunely Secure Shell (SSH) a Secure Sockets Layer (SSL) (stunnel) (technologie proti cenzuře)
 • Multi-hop VPN
 • Úplné směrování internetového protokolu verze 6 (IPv6)
 • Servery ve 22 zemích

Většina serverů je v Evropě, ale Mullvad má také servery v Severní Americe, Austrálii a Velké Británii. Ve srovnání s jinými komerčními službami je to poněkud omezené a může to omezit užitečnost Mullvad pro uživatele na místech, jako je Asie.

Na druhou stranu, všechny servery Mullvad jsou holé kovové servery (nikoli instance Virtual Private Server) pod přísnou kontrolou Mullvadu. K Mullvad můžete najednou připojit až pět zařízení, což je velkorysé.

Je také třeba zdůraznit skutečnost, že Mullvad je jedinou službou VPN, o které vím, že správně směruje připojení IPv6 přes VPN tunel. Většina ostatních dobrých služeb VPN jednoduše deaktivuje protokol IPv6, aby se zabránilo únikům IP. V současné době to není hlavní problém, ale kudosi Mullvadovi za to, že se podíval do budoucnosti.

Výběr portu a předávání portů

Blokování sítí VPN je vzácné, ale vyskytuje se na takových místech, jako je Čína a Írán (i když je to obvykle jen částečně účinné). Mullvad vám umožňuje čelit těmto opatřením spuštěním VPN na téměř jakémkoli portu (několik portů je zablokováno pro řešení spamu a bezpečnostních problémů).

Nejběžnějším použitím je provozování protokolu OpenVPN přes port 443. Transmission Control Protocol (TCP). Toto je port používaný HTTPS, šifrovaným protokolem, který zajišťuje webové stránky. Bez HTTPS by nebyla možná žádná forma online obchodu, jako je nakupování nebo bankovnictví. Je proto velmi vzácné, aby byl tento port zablokován.

Jako další bonus je provoz VPN na portu TCP 443 směrován uvnitř šifrování Transport Layer Security (TLS) používaného protokolem HTTPS. Díky použití hloubkové kontroly paketů (DPI) je proto mnohem obtížnější zjistit. TCP port 443 je proto oblíbeným portem pro obcházení VPN bloků.

Tunely SSL a SSH

Pokud přepnutí na port TCP 443 nestačí k tomu, aby se vyhlo cenzuře nebo jinak skrylo skutečnost, že používáte VPN, nabízí Mullvad tunelování SSH a SSL (stunnel). Toto zabalí vaše VPN data do další vrstvy šifrování SSH nebo TLS / SSL.

Protože techniky DPI nejsou schopny proniknout do této „vnější“ vrstvy šifrování, nemohou detekovat šifrování OpenVPN „uvnitř“. Další podrobnosti o této technice naleznete v příručce Jak odpojit bloky VPN.

Stínové ponožky

Mullvad také podporuje Shadowsocks. Toto je „open-source proxy aplikace, široce používaná v pevninské Číně k obcházení internetové cenzury.“ Je to open source anti-Great Firewall nástroj / protokol / server vytvořený čínským vývojářem. V zásadě jde o speciální proxy server Socket Secure (SOCKS5).

Rovněž stojí za zmínku, že připojením k jednomu ze svých přemosťovacích serverů mohou uživatelé Mullvad více připojení přes VPN. To je užitečné zejména při komplikacích útoků analýzy provozu.

Další informace naleznete znovu v příručce Jak odpojit bloky VPN.

SOCKS5 proxy

Přečtěte si, co je server proxy? pro úplnou diskusi o tom, co je proxy server SOCKS5. Obzvláště užitečné jsou pro torrentery P2P, protože můžete buď nakonfigurovat pouze ochranu svého klienta BitTorrent (namísto použití úplného připojení VPN), nebo můžete použít SOCKS5 a VPN společně pro „dvojitou ochranu“ při torrentování.

Mullvad také používá SOCKS5 k odtržení některých úhledných triků, jako je například povolení připojení stunnel a rozdělení tunelů (průvodce nastavením je k dispozici).

Rychlost a výkon

Všechny testy byly provedeny na mém optickém připojení Virgin Media UK pomocí protokolu OpenVPN User Datagram Protocol (UDP).

Mullvad Rychlost stahování

Rychlost nahrávání Mullvad

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění. Další podrobnosti viz vysvětlení testu plné rychlosti.

Transatlantické rychlosti jsou trochu neinspirující, ale při mém připojení by mělo být stále dostatečně rychlé, aby streamoval obsah bez jakýchkoli problémů s vyrovnáváním. Rychlosti v Evropě jsou vynikající. Mullvad provozuje mnoho serverů ve své domovské zemi Švédska. Jak vidíme, ty fungovaly lépe než servery, které jsou ke mně geograficky blíže.

Testy těsnosti Mullvad Ip

Zjistil jsem žádné úniky IP

Upozorňujeme, že IP adresy RFC pro soukromé použití jsou pouze místní IP. Nelze je použít k identifikaci jednotlivce, a proto nepředstavují únik IP. Můj poskytovatel internetových služeb (Virgin Media UK) bohužel nepodporuje připojení IPv6, takže v tuto chvíli nemohu testovat úniky IPv6. Toto je situace, která by se měla v blízké budoucnosti změnit.

Mullvad byl blokován Netflixem na každém americkém serveru, který jsem zkusil, ale fungoval dobře pro BBC iPlayer na britském serveru.

Cena

1 měsíc

5,50 $
za měsíc

12 měsíců

5,60 $
za měsíc

Ceny Mullvad nemohly být jednodušší. Stojí to 5 EUR měsíčně (přibližně 5,75 USD v době psaní) a to je vše. Na rozdíl od většiny služeb VPN neexistují žádné slevy při nákupu delších odběrů. Jediným zalomením je, že platba v bitcoinech má 10% slevu „kvůli nižším poplatkům a nižší správě“.

Platba Mullvad

Docela krátká, tříhodinová bezplatná zkušební verze vám umožní zkontrolovat, zda služba funguje tak, jak má. Kromě toho nabízí Mullvad 30denní záruku vrácení peněz (s výjimkou plateb zasílaných v hotovosti, kvůli předpisům proti praní peněz).

Mullvad přijímá platby kreditní nebo debetní kartou (přes PayPal), Swish, bankovním drátem a bitcoiny. Je také unikátní mezi poskytovateli VPN, protože přijímá hotovost zasílanou poštou. Kromě toho Mullvad přijímá poukázky, které lze zakoupit v určitých obchodech a které lze platit v hotovosti. To znamená, že Mullvad nemá přímý kontakt s kupujícím.

Samotné tyto téměř jedinečné platební možnosti dávají Mullvadu dobrý nárok na to, že je VPN službou nejvíce orientovanou na soukromí.

Snadnost použití

Webová stránka

Estetiku webu Mullvad bych popsal jako funkční. Rozložení je čisté a informace jsou prezentovány jasným a snadno přístupným způsobem. Samotné informace jsou informativní, dobře napsané a pokrývají většinu otázek, které jsem měl ohledně služby.

Zejména různé průvodce jsou velmi užitečné. To zahrnuje jak průvodce nastavením, tak obecnější průvodce věcmi, jako je nastavení split tunelingu, konfigurace pfSense a jak získat nejlepší výkon od vašeho klienta BitTorrent.

Mullvad také měsíčně vydává zajímavé články v blogu.

Podpora Mullvad

Kromě skvělých průvodců nastavením je podpora omezena na e-mailovou adresu. Když jsem kontaktoval Mullvad, musel jsem čekat tři dny na odpověď. Je však třeba říci, že když to nakonec přišlo, odpověď byla vynikající. Mnoho služeb VPN je extrémně neurčitých nebo zcela nemožných odpovědět, když stisknou podrobnosti o šifrování, které používají. Naproti tomu Mullvad poskytl velmi podrobnou a informovanou odpověď na mé otázky.

Přihlášení k Mullvad

Proces registrace Mullvad je velmi neobvyklý, protože nemusíte zadávat e-mailovou adresu ani heslo.

Číslo účtu Mullvad

Vše, co musíte udělat, je prokázat, že jste člověk s CAPTCHA, a bude vám vydáno číslo účtu.

Účet Mullvad

Toto číslo je jediný způsob, jak Mullvad identifikuje váš účet. Používá se k přihlášení ke klientovi, ke správě plateb na účtu atd.

Klient Windows

Jakmile vygenerujete číslo účtu, můžete si stáhnout software Windows VPN společnosti Mullvad.

Klient Mullvad 1

Jakmile začnete tento software používat, začne se váš tříhodinový zkušební časovač otáčet. Jak vidíte, nemám připojení IPv6.

Klient Mullvad 2

Všimněte si ochrany proti úniku DNS na základě brány firewall a přepínače kill („Blokovat internet při selhání připojení“). Můžete také tunelovat připojení IPv6 prostřednictvím VPN. Pokud tato volba není povolena, IPv6 je jednoduše zakázán.

Klient Mullvad 3

Pokud víte, co děláte, můžete se ručně ovládat pomocí pokročilého nastavení připojení k obsahu vašeho srdce.

I když je klient poměrně strnulý, funguje bezchybně a má všechny funkce, které opravdu potřebujete.

Jiné platformy

Mullvad má vyhrazené klienty pro Windows, Mac OS a Linux, které jsou v zásadě identické. Zejména klient Linux VPN stojí za zmínku, protože klienti Linuxu s grafickým uživatelským rozhraním (GUI) jsou stále velmi vzácní.

Mullvad Linux Mint

Klient Mullvad Linux Mint

Úplné pokyny pro nastavení klienta Linux jsou k dispozici pro Ubuntu / Debian, Fedora 23/24, Fedora 25/26, Mint / Debian a Elementary Freya..

Podrobné manuální instalační příručky (hlavně OpenVPN) jsou k dispozici pro Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android, Qubes OS a výběr směrovačů (včetně DD-WRT a Tomato).

Mullvad je velkým fanouškem experimentálního protokolu WireGuard VPN.

"WireGuard pracuje výrazně rychleji než OpenVPN, často 5-20x rychleji na malých spotřebitelských směrovačích a lépe zvládá roaming."

To není něco, s čím jsem se dříve setkal, ale možná se zajímají o hard-core technici. Mullvad dodává pokyny pro nastavení WireGuard pro Linux a směrovače (což vyžaduje instalaci nového firmwaru do routeru).

Soukromí a bezpečnost

Soukromí je oblast, ve které Mullvad opravdu svítí. V zásadě neuchovává žádné protokoly a její zásada žádné protokolování dat je nejjasnějším a nejkomplexnějším dokumentem, se kterým jsem se kdy setkal. Důležité je, že neexistuje protokolování:

 • provoz
 • Požadavky na systém DNS (Domain Name System)
 • připojení, včetně toho, kdy je vytvořeno, kdy se odpojí, na jak dlouho nebo jakýkoli druh časového razítka
 • IP adresy
 • uživatelská šířka pásma
 • činnost účtu s výjimkou úplných souběžných připojení a platebních informací podrobně uvedených v zásadách

Web také neobsahuje žádné sledovací ani analytické skripty.

Mullvad sídlí ve Švédsku. To není ideální z hlediska ochrany soukromí, protože Švédsko trpí některými problémy s vládním dohledem. Kriticky však poskytovatelé VPN ve Švédsku nejsou ze zákona povinni vést žádné protokoly.

Jak jsem již zmínil, Mullvad přijímá anonymní platbu prostřednictvím bitcoinů nebo hotovost zaslanou poštou. Jak uvidíme za chvíli, Mullvad je také jedinou společností, o které vím, že vůbec nevyžaduje e-mailovou adresu!

To je skvělé a hodně mluví o závazku Mullvad k ochraně soukromí. Nezapomeňte však, že stejně jako u každé služby VPN bude Mullvad stále znát vaši skutečnou IP adresu.

Jeden poslední bod, o kterém si myslím, že stojí za zmínku, je, že Mullvad je velmi otevřený ohledně toho, kdo vlastní a provozuje službu. Na webové stránce je viditelně uvedena fyzická adresa její mateřské společnosti (Amagicom AB), stejně jako skutečná jména jejích majitelů a členů týmu..

Tato úroveň průhlednosti je velmi osvěžující v oboru, kde se majitelé a operátoři VPN sítí rádi drží ve stínu. Pomáhá také inspirovat velkou důvěru v Mullvad.

Navštivte Mullvad »

Skutečný test technické bezpečnosti poskytovatele VPN je v detailech šifrování OpenVPN, které používá. Ve výchozím nastavení používá Mullvad následující nastavení:

Řídicí kanál: šifra AES-256-GCM s šifrováním handshake RSA-4096 a ověřováním hash HMAC SHA-1. Perfektní utajení vpřed zajišťuje výměna klíčů DHE-4096 Diffie Hellman, která se každých 60 minut přepisuje.

Datový kanál: šifra AES-256-GCM. HAC autentizace hash není vyžadována, protože GCM zajišťuje jak důvěrnost, tak integritu. GCM připojuje tzv. Ověřovací značku namísto hash HMAC.

Hash autentizaci na řídicím kanálu lze upgradovat na SHA-384 ruční úpravou konfiguračních souborů. I na výchozích úrovních je to však extrémně bezpečné nastavení

Veškerý vlastní software je plně otevřený zdroj a je digitálně podepsán, což je skvělé.

Chcete vědět více? Podívejte se prosím na můj průvodce šifrováním VPN a 5 nejbezpečnějších VPN pro rok 2017 (což bude pravděpodobně zahrnovat Mullvad při příštím aktualizaci).

Poslední myšlenka

Celkově vzato jsem velkým fanouškem Mullvadu. Málo, pokud vůbec nějaké, mohou ostatní služby VPN přizpůsobit své odhodlání soukromí. Mullvad to podporuje pomocí litinové technické bezpečnosti a mnoha sofistikovaných anti-cenzurních technologií.

Jste-li však příležitostnějším uživatelem, nenechte se tím ničím zbavit. Software Mullvad se snadno používá a funguje bezchybně. Tříhodinová zkušební doba nemusí být moc, ale stačí, aby vám služba fungovala. Pokud problémy přetrvávají, měla by se na vás vztahovat 30denní záruka vrácení peněz.

To je stejně dobře, protože podpora se zdá být poměrně pomalá. Vzhledem k výsledkům rychlostních testů a umístění serverů je také pravděpodobné, že by Mullvad byl nejvhodnější pro evropské uživatele.

Pokud s těmito omezeními můžete žít, považuji Mullvad za jednu z nejlepších VPN služeb tam venku.

Navštivte Mullvad »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me