Recenze MyPrivateNetwork

MyPrivateNetwork

 • Ceny

  Z 7,46 $
  / Měsíc

UPDATE: MyPrivateNetwork se sloučila s Le VPN.

ProPrivacy.com Skóre
6.7 z 10

souhrn

Moje privátní síť je služba VPN, jejímž primárním cílovým trhem je Spojené království. To je zcela zřejmé ze skutečnosti, že její ceny jsou v britských librách a název jejich domény končí v .co.uk. Je to možnost pro britské expatrenty, kteří chtějí mít přístup k trochu domova, ale zároveň by se k nim mělo přistupovat opatrně kvůli některým poněkud neortodoxním plánům připojení.

Funkce

Moje privátní síť poskytuje komplexní sadu funkcí očekávanou od jakéhokoli prvotřídního poskytovatele. Podle jejich webových stránek tyto funkce zahrnují:

 • Servery ve 44 zemích
 • Klientský software VPN pro stolní počítače Windows, Linux a Mac
 • Klientský software VPN pro iOS, Android a Kindle
 • Podpora směrovačů používajících DD-WRT
 • Až 5 současných připojení ze stejného místa
 • Podpora různých protokolů VPN včetně OpenVPN
 • Podpora P2P v některých zemích
 • Žádné protokolování
 • Komplexní časté dotazy

Servery jsou k dispozici v následujících zemích:

Moje soukromé síťové servery

Níže jsou uvedeny další pozoruhodné funkce a některé věci, které je třeba mít na paměti:

MyTelly

Tato inteligentní služba DNS je zdarma zahrnuta do jakéhokoli předplatného VPN do mé soukromé sítě. Jak již název napovídá, tato služba umožňuje připojení k televizním kanálům dostupným přes internet, které mohou být geograficky omezené.

Je důležité si uvědomit, že MyTelly se liší od běžné služby VPN poskytované mojí soukromou sítí v tom, že když je aktivní, nešifruje váš provoz, ať už jde o přenos dat nebo přenos televizních kanálů. Rovněž nemaskuje vaši IP adresu, protože vám ji přidělí váš poskytovatel internetových služeb.

Cílem této služby je umožnit prohlížení televizního obsahu se zeměpisným omezením bez jakýchkoli režijních nákladů, které jsou přidány šifrováním, čímž vám nabídne lepší uživatelský dojem pro video. Jediným omezením je, že pracuje pouze s kanály, které jsou podporovány a které do služby přidáte ručně. Více na stránce MyTelly, včetně rozsáhlého seznamu podporovaných kanálů, naleznete na stránce Moje soukromá síť.

Single vs Globální plán

Jak již bylo zmíněno, moje soukromá síť nabízí jediné země i globální plány. Plány jednotlivých zemí by měly být vybrány pouze v případě, že jste si jisti, že existuje pouze jedna země, ze které chcete služby využívat. Cenový rozdíl je podstatný, téměř dvojnásobek nákladů, pro globální předplatné ve srovnání s předplatným v jedné zemi.

Tato funkce posiluje skutečnost, že tento poskytovatel VPN je skutečně zaměřen více na zákaznickou základnu ve Velké Británii, protože britští expat mohou využít výhod nižších nákladů na předplatné v jedné zemi, aby získali přístup k britským online službám..

Pokud změníte názor po zakoupení jediného plánu země, stránka nevysvětluje postup ani možné sankce za takovou změnu. Jste prostě poučeni, abyste „zaslali e-mailovou podporu a poradí vám, jak to udělat nejlépe“.

Omezení služeb P2P

Nyní, co se týká služeb P2P, stojí za zmínku, že všechny torrenty byly zablokovány na serverech v USA, Evropě a několika dalších zemích prosazujících zákon DMCA (Digital Millennium Copyright Act). My Private Network však uvádí, že její servery v Rusku a Malajsii umožňují torrenting.

Podle několika článků znalostní báze dodává společnost také vyhrazený klastr torrentů. Nikde na webu nebyly nalezeny žádné další informace o tom, kde se nachází nebo jak se k nim připojit.

Je důležité si uvědomit, že moje soukromá síť a autor této recenze nijak neschvalují sdílení materiálu chráněného autorskými právy, protože je to nezákonné ve všech zemích, kde má společnost VPN servery.

Současná propojení

Moje privátní síť umožňuje použít až pět současných připojení se stejnými přihlašovacími údaji VPN. Mějte však na paměti, že to bude možné pouze tehdy, budou-li spojení navázána ze stejného místa. To znamená, že všechna zařízení, ať už mobilní, stolní nebo směrová, se musí připojit k Internetu prostřednictvím stejného připojení k Internetu.

Pokud například někdo používá připojení VPN z počítače ve vaší kanceláři a cestujete a rozhodnete se připojit pomocí mobilního zařízení, bude vaše připojení odmítnuto. Ačkoli mechanismy, kterými se to provádí, nejsou na webu vysvětleny, je to nejpravděpodobněji dosaženo sledováním, ze které IP adresy byl podán požadavek na připojení VPN. Pokud jsou použity dvě různé adresy, bude druhé pokus o připojení odmítnuto.

Chcete-li používat VPN z různých míst, musíte si zakoupit další předplatné.

Rychlosti a výkon

Značný počet světových poskytovatelů VPN je důsledně testován pomocí vědecky objektivního testovacího systému ProPrivacy. Více o našich standardních metodách testování rychlosti si můžete přečíst na stránce VPN Speed ​​Testing Done Right.

Toto srovnání poskytuje přednímu světovému pohledu na to, jak rychle uživatelé mohou očekávat, že bude moje privátní síť vykonávat, zejména u datově náročných úkolů, jako je streamování videa. Na obrázku níže vidíte, že ve srovnání s jinými poskytovateli je moje privátní síť (označená jako mypn) poněkud pomalá.

Rychlostní test mé soukromé sítě

S průměrnou rychlostí dosahující 12,4 Mb / s a ​​maximálně přes 40 Mb / s je to asi třetina rychleji než poskytovatel čtvrtého místa. Všichni ostatní poskytovatelé VPN mají trojnásobné maximální rychlosti, takže výkon mé soukromé sítě je poněkud skličující.

Rychlost vyhledávání DNS však ukazuje mírně odlišný obrázek. Ve srovnání se stejnými poskytovateli dosáhla My Private Network třetí nejvyšší průměrné rychlosti vyhledávání DNS a poměrně nízké maximální doby vyhledávání DNS. To znamená, že používání My Private Network bude mít minimální dopad na procházení webu.

Rychlostní test mé soukromé sítě

Nakonec doba připojení, která je znázorněna na následujícím grafu, ukazuje, jak rychle budete připojeni ke službě VPN. Ve srovnání s ostatními poskytovateli služeb má relativně vysokou průměrnou dobu připojení více než 8 sekund, přičemž maximum ukazuje neuvěřitelných 66 sekund.

Rychlostní test mé soukromé sítě

Všechny výše uvedené testy ukazují průměrný výkon z My Private Network, z nichž nejhorší má bohužel co do činění s rychlostmi stahování, která z těchto tří testovaných parametrů je pravděpodobně nejdůležitější. Tato VPN začíná vypadat jako rip-off.

Testy těsnosti IP

Pro tento test bylo použito připojení k serveru VPN v Maďarsku. Pomocí služeb poskytovaných ipleak.net se mi podařilo ověřit, že služba VPN skutečně funguje správně. Bohužel jsem nemohl otestovat úniky IPv6, protože to můj ISP nezajišťuje. Nebyly zjištěny žádné úniky DNS.

Test netěsnosti mé soukromé sítě

IP adresa přiřazená mému zařízení službou VPN je soukromá adresa, jak je vidět níže. To je to, co lze očekávat.

Test netěsnosti mé soukromé sítě

Při pokusu o rozlišení dostupnosti torrentingu z této služby VPN potvrzuje ipleak, že funkce funguje správně, protože je uvedena adresa IP serveru VPN v Maďarsku..

Test netěsnosti mé soukromé sítě

Zde však platí, že na většině evropských serverů je torrentování zakázáno. Testovali jsme a potvrdili tvrzení poskytovatele, že torrentování je k dispozici na serverech v Rusku a Malajsii.

Služby VOD

Moje privátní síť byla testována se službou US Netflix a službou BBC iPlayer. Při připojení k serveru VPN v USA pro Netflix a ve Velké Británii pro BBX iPlayer fungovaly obě služby úspěšně.

Ceny a plány

Moje soukromá síť nabízí tři plány se dvěma různými typy předplatného. První je předplatné jedné země, které umožňuje přístup k serverům VPN pouze v jedné zemi, kterou si vyberete, zatímco druhé, globální předplatné, poskytuje přístup ke všem jeho serverům ve 44 zemích po celém světě.

Pro předplatné jedné země existuje měsíční, čtvrtletní a roční plán. První z nich je k dispozici za 4,97 GBP (6,98 $) za měsíc, zatímco roční plán, který je z hlediska nákladů nejefektivnější, je 3,97 GBP (5,57 $) měsíčně.

Moje cena soukromé sítě

Opět platí, že tyto plány umožňují přístup do jedné země podle vašeho výběru, kterou musíte provést v době nákupu a držet se až do doby obnovy nebo do přechodu na jiný plán..

Obdobně platí, že globální předplatné má stejné trvání trvání plánu při očekávaných vyšších nákladech. Konkrétně je 1-měsíční plán k dispozici za 8,97 GBP (12,59 $), zatímco roční plán, opět, nákladově nejefektivnější, je 7,17 GBP (10,06 $) měsíčně.

Moje cena soukromé sítě

Moje soukromá síť navíc nabízí bezplatnou službu VPN s omezenými funkcemi. Níže vidíte srovnání funkcí uvedených v bezplatném plánu ve srovnání s ročním plánem předplatného pro jednu zemi.

Moje cena soukromé sítě

Omezení bezplatného plánu zahrnují maximální rychlost 1 Mbps, žádný výběr země a pouze jedno připojení na účet. Pro některé uživatele může být toto řešení správné, v závislosti na aplikaci, pro kterou je VPN používána.

Moje privátní VPN vám umožňuje zdarma vyzkoušet jejich služby na tři dny. Vše, co potřebujete, je vytvořit uživatelské jméno a heslo a uvést vaši e-mailovou adresu. Nejsou nutné žádné další informace ani zadávání platebních metod. Mějte však na paměti, že jakmile vyberete a aktivujete možnost bezplatné zkušební verze, není jasné, zda byla skutečně aktivována. Důvodem je, že vám nabízíme výběr jediného nebo globálního předplatného, ​​jak je vidět níže. Pokud zvolíte jednu z těchto možností a budete pokračovat v procesu, budete nakonec požádáni o platbu.

Moje předplatné v soukromé síti

Místo výběru jedné z výše uvedených možností klikněte na ikonu Služby možnost v levém panelu.

Moje privátní síť

Jakmile na něj kliknete, uvidíte, že bezplatná zkušební verze byla skutečně aktivována a nejsou zapotřebí žádné další akce.

Moje privátní síť Produkty a služby

Záruka vrácení peněz je nabízena až neuvěřitelných 90 dní po datu platby! Jedná se o velmi štědrou a osvěžující nabídku ve srovnání s mnoha dalšími poskytovateli VPN. I když tuto záruku uplatníte po 90 dnech, stále budete mít možnost získat své peníze zpět, protože podle jejich často kladených dotazů bude vrácení peněz za jakékoli takové žádosti „provedeno podle našeho uvážení“.

A konečně, platební možnosti zahrnují pohodlí PayPal a BitPay.

Způsoby platby v mé soukromé síti

Pro ty, kteří chtějí platit co nejvíce anonymně, mějte na paměti, že i když během transakce nezveřejníte žádné osobní údaje poskytovateli VPN, bez ohledu na způsob platby, který používáte, poskytovatel VPN vždy zná vaši skutečnou IP adresu.

Soukromí a bezpečnost

Pokud se chcete přihlásit k odběru služby VPN, bude na vás určitě na soukromí. Tato část obsahuje právní informace, zásady poskytovatele VPN, zásady ochrany osobních údajů týkající se plateb a sledování webových stránek.

Opatření

Moje soukromá síť zahrnuje všechna pravidla a povinnosti spojené s používáním jejích služeb ve třech dokumentech: Podmínky, Zásady přijatelného použití a Zásady ochrany osobních údajů.

První dva mají co do činění s vašimi povinnostmi uživatele služby, zatímco třetí představuje způsoby, kterými společnost spravuje informace, které o vás mohou potenciálně shromažďovat. První dva mohou a měly by být přezkoumány, zde však uvedu některé z důležitějších bodů uvedených ve třetím dokumentu:

Podle My Private Network to:

 • Nezachovává ani neukládá žádné informace týkající se vaší internetové aktivity, jako jsou protokoly brány firewall.
 • Nezachovává ani neukládá žádné informace o šířce pásma, kterou používáte.
 • Nezachovává ani neukládá žádné vaše dotazy DNS.

Má moje soukromá síť protokoly?

Podle zásad ochrany osobních údajů jsou doby připojení a odpojení uchovávány pro účely účtu a správy pouze v případě, že dopravní záznamy nejsou zaznamenány vůbec. Realita je však taková, že časová razítka připojení uložená vedle IP adres - a dokonce i jen podrobnosti o předplatném - mohou být nakonec použity k připojení útoku časové korelace e2e. To by mohlo být použito k objevování toho, co jste udělali online, proto mnoho lidí dává přednost použití VPN, která je nulová.

V mé soukromé síti je zaveden mechanismus záručních kanálů, který dále chrání soukromí uživatelů. Pro více informací klikněte zde. Existují však otázky týkající se legitimity Kanárských praporů (protože Spojené království může ukládat objednávky roubíků).

Zásady nalezené v těchto dokumentech jsou dostatečně komplexní a jasné a používají jasný a srozumitelný jazyk. Pro většinu lidí není pravděpodobné, že by protokol připojení způsoboval mnoho sporů, protože útok e2e je obvykle vždy vynucen, aby zachytil docela vážného zločince. Pro některé lidi to však může být obchod s penězi.

Právní situace

Moje soukromá síť sídlí v Hongkongu. Od roku 1997 je Hongkong pod čínskou kontrolou a je dobře známo, že Čína má některé z nejpřísnějších zákonů týkajících se provozu a používání VPN. HK si však zachová ekonomickou a demokratickou nezávislost 50 let poté, co ji Spojené království vrátí do Číny.

Z tohoto důvodu má Hongkong některé z nejotevřenějších zákonů o internetu a VPN. Neexistují žádné povinné zákony o uchovávání dat, takže společnosti VPN mají zákonnou volnost, aby smazaly všechny protokoly nebo je vůbec nezaznamenaly. Z tohoto důvodu je poněkud zklamáním, že VPN v privátní síti se rozhodl je zachovat. Další informace o sítích VPN v Hongkongu naleznete v tomto souvisejícím článku ProPrivacy.

Přestože se hlavní sídlo nachází v Hongkongu, jeho VPN servery v jiných zemích podléhají zákonům těchto zemí. Z tohoto důvodu může být například vyžadováno, aby servery VPN v USA vedly protokoly a záznamy (pokud byly vydány příkazy). Další informace o zákonech týkajících se VPN a ochrany soukromí online v různých zemích najdete na stránkách Five Eyes, Nine Eyes a 14 Eyes Intelligence.

Platební procesory

Platební procesory, které přijímá moje privátní síť, zahrnují PayPal, Gate2Shop, Stripe a BitPay.

Pro zájemce o předcházení podvodům, zabezpečení plateb a ochranu kupujících jsou všichni tito zpracovatelé více než dostačující k pokrytí všech základen. Pokud je však vaším primárním zájmem anonymita, musíte mít na paměti, že zpracovatelé plateb jsou vázáni zákony zemí, ve kterých sídlí. To znamená, že v některých zemích, například ve Spojených státech, musí být informace o kupujícím a transakcích poskytnuty vládě na vyžádání.

Podle našeho výzkumu jsou PayPal, Stripe a BitPay založeny ve Spojených státech, ale přidružená společnost Gate2Shop, SafeCharge, původně sídlila v Bulharsku, což může přinést trochu větší klid. Pokud je to pro vás mimořádně důležitý problém, před rozhodnutím o procesoru, který použijete, si přečtěte jejich zásady ochrany osobních údajů.

Sledování webových stránek

Sledování prováděné na webu poskytovatele VPN nijak neohrožuje integritu soukromí vašich relací VPN s tímto poskytovatelem. Jakékoli rozsáhlé sledování webových stránek společností, která slibuje péči o vaše soukromí, však lze považovat za sporné.

Měření je legitimní a je pochopitelně populární, protože je to skvělý způsob, jak vlastníci posoudit popularitu svých stránek a pochopit, jak s nimi návštěvníci interagují. Sledování však může být pro návštěvníky webových stránek velmi invazivní, zejména pokud sledování nevykonávají přímo majitelé stránek, ale třetí strany, například Facebook..

Z tohoto důvodu jsme použili Badger na ochranu soukromí, abychom zjistili, kolik sledovačů tuto stránku potenciálně sleduje.

Sledování mé soukromé sítě

Jak je vidět z obrázku výše, existuje sedm potenciálních sledovačů včetně Facebooku, Google a DoubleClick. Na jedné straně je to docela rozumné, protože u stránek některých poskytovatelů VPN je známo, že mají dvacet nebo více potenciálních sledovačů. Na druhé straně, mít třetí strany provádějící sledování není poněkud ideální.

Navštivte moji soukromou síť »

Šifrování

Při posuzování zabezpečení služeb poskytovatele VPN vždy zkontrolujeme jejich konfiguraci OpenVPN. Implementace OpenVPN s My Private Network je velmi bezpečná. Moje privátní síť používá následující nastavení:

AES-256-CBC a SHA-256 se používají pro šifrování datového kanálu a hašovací autentizaci. Řídicí kanál se vyjednává při každém navázání spojení, přičemž výhodné parametry jsou nastaveny na působivém AES-256 pro šifru řídicího kanálu a SHA-384 pro jeho autentizaci. Použitý handshake je RSA-4096 a dopředné tajemství je ve výchozím nastavení povoleno pomocí 1024bitových klíčů Diffie-Hellmann.

Stojí za zmínku, že celkové nastavení je silné a lze ho zařadit mezi nejlepší konfigurace nastavení šifrování a zabezpečení, které jsou k dispozici na VPN zkontrolovaných na webu..

Podrobnější technické informace o problémech se zabezpečením VPN naleznete v šifrování VPN: Úplný průvodce obsahuje další informace.

Snadnost použití

Při zkoumání informací o mé soukromé síti jsem zjistil, že web byl zpočátku jasný a intuitivní. Ale jak jsem pokračoval v navigaci, bylo trochu obtížné se dostat ke konkrétním částem, protože přímé odkazy na ně nebyly k dispozici z hlavní stránky..

Část nazvaná „The Techie Bits“ vysvětluje, jak funguje VPN, jaké protokoly podporuje a další užitečné informace pro začátečníky i pokročilé uživatele. Tato sekce nemá tlačítko hlavního menu, ale nachází se pouze pomocí malého odkazu na hlavní stránce, který může být obtížné najít. Návrháři mohou považovat tyto informace za nedůležité pro většinu uživatelů, ale nesouhlasím.

Také jsem nemohl snadno najít všechny informace týkající se funkcí a služeb poskytovaných s každým předplatným. Byl jsem však velmi šťastný, když jsem zjistil, že znalostní báze, která je v zásadě částí FAQ, odpověděla téměř na všechny mé otázky pomocí vyhledávacího zařízení. Tato důležitá část však opět nemá odkaz na hlavní nabídku, ale je přístupná pouze pomocí odkazu „jemný tisk“ v dolní části stránky..

Zásady ochrany osobních údajů se také nacházejí pouze v dolní části stránky a odkaz je ve skutečnosti přerušen, když na něj klepnete na stránce znalostní báze.

Můj soukromý webSekce Nastavení, která podrobně popisuje instalační pokyny týkající se klienta pro každou platformu, byla docela dobře napsaná a dostatečně úplná, alespoň pro instalační postupy, které jsem sledoval.

Ačkoli to má nějaké zvláštnosti v rozvržení a přerušený odkaz, který jsem právě náhodou našel, podrobná a úplná znalostní báze a sekce Nastavení jsou vykupujícími vlastnostmi webu.

Podpěra, podpora

Ačkoli v arzenálu funkcí této VPN chybí podpora 24/7, je systém lístků podpory přiměřeně přiměřený. Zeptal jsem se na tento systém a do pěti minut jsem obdržel úplnou a podrobnou odpověď. Teď, je-li to přiznáno, mohlo se jednat o náhodnou událost, nicméně po odeslání druhé žádosti o několik hodin později mi byla zodpovězena téhož dne.

To, na co jsem neměl radost, byl online systém odpovídání na lístek, který, jak se zdálo, nefungoval. Jste vyzváni, abyste odpověděli: Zákaznický servis mé soukromé sítě

Když na něj klepnete a začnete zadávat text, stane se deaktivovaným a nemůžete zadat žádný text:

Moje soukromá síť Zákaznická podpora

Musel jsem odpovědět pomocí e-mailu, který je stejně účinný, ale je poněkud zklamáním. Pro záznam jsem používal Chrome. Při pokusu o totéž pomocí aplikace Internet Explorer jsem narazil na stejné chování.

Podpora byla rychlá a dobře informovaná, ale na webových stránkách podpory byly chyby.

Proces

Proces registrace byl velmi jednoduchý a rychlý. Poskytl jsem jméno, uživatelské jméno, heslo a e-mailovou adresu a vybral jsem globální předplatné na měsíc. Platil jsem přes PayPal a můj účet byl aktivován. Upozorňujeme, že při přihlášení k účtu na samotném webu musíte použít svou e-mailovou adresu; při přihlášení ke službě pomocí klienta VPN by mělo být použito uživatelské jméno. To nebylo v procesu zcela objasněno a může to způsobit trochu zmatek.

Instalace

Instalační pokyny jsou přizpůsobeny pro každý typ instalace, který můžete provést. Každý obsahuje podrobné pokyny krok za krokem a některé stránky nastavení systému Windows obsahují také užitečné videonávody. Nastavení aplikace Mac VPN je velmi podobné klientovi Windows a na jejich webových stránkách je průvodce nastavením.

Nastavení mé soukromé sítě

K instalaci jsem použil Windows 7. U všech instalací Windows je proces téměř totožný. Stáhl jsem soubor a spustil jej pro zahájení instalace.

Jedna věc, která je trochu divná, je, že jste dostali pokyn k výběru některých parametrů připojení během instalace. Otravně si musíte vybrat, ke kterým zemím se chcete v této fázi připojit. Pokud jste si zakoupili předplatné jedné země, budete si v této fázi muset vybrat jednu zemi a držet se jí.

Moje nastavení soukromé sítě

Pokud jste si vybrali globální předplatné, jako jsem to udělal, můžete si vybrat libovolný počet zemí. V této instalaci jsem vybral všechny z nich, aby moje možnosti zůstaly otevřené. Pokud se rozhodnete instalovat pouze některé země a později chcete přidat další, budete muset znovu spustit instalační program. Doporučuji je všechny vybírat.

Dalším parametrem, který musíte během instalace zvolit, je metoda připojení. Nyní tento konkrétní klient podporuje pouze OpenVPN, ale budete požádáni, abyste určili, zda to bude použito pomocí TCP nebo UDP a jaký port chcete použít..

Moje nastavení soukromé sítě

UDP poskytuje poněkud rychlejší rychlost připojení, protože je nižší režie než TCP. Pokud si nejste jisti, jaké jsou výhody každého z nich, nebo nemáte důvod změnit číslo protokolu nebo portu, ponechte výchozí.

Poté začne instalace. Během instalace vyžaduje další kus softwaru povolení k instalaci. To je nezbytné, aby OpenVPN mohl správně fungovat s klientem. Klikněte na Nainstalujte pokračovat.

Instalace mé soukromé sítě

Po kliknutí na Nainstalujte dokončení instalace může trvat několik minut. Po dokončení instalace a na liště se objeví červená ikona klienta VPN, víte, že je instalace dokončena.

Instalace mé soukromé sítě

Desktopový klient

Použití klienta je poměrně jednoduché, i když v některých funkcích může být trochu nepříjemné. Kliknutím pravým tlačítkem myši na červenou ikonu klienta VPN se zobrazí nabídka se všemi dostupnými zeměmi, ke kterým se můžete připojit. Konkrétní země, které se objeví v nabídce, závisí na volbách, které jste provedli během instalace. Protože jsem si vybral všechny z nich, nabídka je poměrně dlouhá a trochu obtížná navigace.

Můj klient v soukromé síti

K výše uvedené zemi se můžete připojit pomocí výše uvedené nabídky. Když tak učiníte, zobrazí se okno ukazující podrobné prováděné akce a stav VPN. V tomto příkladu jsem se připojil k serveru VPN v Maďarsku.

Moje soukromá síťová konfigurace

Po dokončení se červená ikona změní na zelenou a budete informováni o vaší IP adrese a připojení je dokončeno.

Moje soukromá síťová konfigurace

Všimněte si, že moje privátní síť poskytuje adresu IP ve tvaru 10.X.X.X. Toto je známé jako soukromá IP adresa podle RFC 1918. Moje privátní síť poskytuje soukromé IP adresy všem svým klientům, což znamená, že na VPN serveru se používá překlad síťových adres. Uživatelé by si však měli být vědomi toho, že u některých typů činností prováděných pomocí VPN, jako je Voice over IP, by to mohlo přinést některé komplikace.

Po připojení můžete zkontrolovat stav připojení pravým kliknutím na zelenou ikonu VPN, výběrem aktivního připojení, označeného zaškrtnutím a výběrem Zobrazit stav.

Moje soukromá síťová konfigurace

Výsledné okno, které se objeví, zobrazuje všechny předchozí události, které se odehrály, jakož i aktuální stav připojení:

Nastavení mé soukromé sítě

A konečně, pro ty, kteří jsou technicky důvtipní a chápou, co se děje pod kapotou, máte možnost upravit konfigurační soubor OpenVPN pro každý server, ke kterému se připojujete. Klikněte pravým tlačítkem myši na zelenou ikonu VPN, zvolte připojení VPN, které chcete upravit, a klikněte na Upravit konfiguraci.

Moje soukromá síťová konfigurace

Otevře se soubor .opvn spojený s konkrétním serverem VPN. Tyto soubory slouží k uložení podrobných nastavení připojení pro relaci OpenVPN.

Chcete-li zkontrolovat obecná nastavení klienta, můžete kliknout pravým tlačítkem na zelenou ikonu VPN, posunout dolů nabídku (pokud nabídka nepřesahuje výšku obrazovky) a zvolit Nastavení…Konfigurace mé soukromé sítě

Odtud můžete vyladit některé funkce klienta. V Všeobecné karta, můžete změnit jazyk, s množstvím dostupných možností, zvolit spuštění klienta při spuštění systému Windows, a také nakonfigurovat některé preference, které se týkají vzhledu, protokolování a informačních vyskakovacích oken.

Nastavení mé soukromé sítě

Pokročilý Karta obsahuje další parametry, jako je umístění konfiguračních a protokolových souborů, stejně jako časovače časového limitu pro proces připojení.

Nastavení mé soukromé sítě

O karta obsahuje informace o klientovi, jeho verzi a informace o autorských právech.

Nastavení mé soukromé sítě

Až do tohoto okamžiku všechny výše uvedené možnosti konfigurace zahrnují šifrovací protokol SSL OpenVPN. OpenVPN je upřednostňovanou metodou připojení, protože generuje nejlepší šifrování v síti a obsahuje také další možnosti konfigurace, které nejsou k dispozici u ostatních podporovaných metod..

Pro zařízení Windows VPN, IKEv2, L2TP a PPTP jsou také podporována, a to i na první pohled, a poté, co strávíte nějaký čas hledáním na webu, není zřejmé, jak tato nastavení nakonfigurovat. Po dalším ponoření do znalostní báze webu je konfigurace těchto protokolů podporována pouze pomocí nativního VPN klienta Windows.

Abych byl upřímný, VPN klient a všechny výše popsané postupy, aby to fungovalo, je trochu bolest. Po zkušenostech s VPN a pochopení toho, jak fungují, jsem se s nimi dokázal poměrně rychle dostat, ale moc se mi to nelíbilo. Pro začátečníky i zkušené uživatele - s ohledem na cenu - je tento klient VPN trochu vtip. Alespoň je to OpenVPN.

Jiné platformy

Moje privátní síť poskytuje klienty VPN pro stolní počítače Windows, Linux a Apple a také pro zařízení iOS, Android a Kindle a směrovače DD-WRT. Na webu není uvedena žádná rozšíření prohlížeče VPN, takže se domnívám, že v současné době nejsou k dispozici žádné ./vpn-comparison/android-vpns/vpn-comparison/android-vpns

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace pro moji soukromou síť, kterou jsem testoval, byla verze Androidu, ale má také VPN pro uživatele iPhone. Instalace a testy byly provedeny na Samsung Galaxy S8 + se systémem Android 8.0.0.

Aplikace Android VPN má v obchodě Google Play hodnocení 3,8, má velikost asi 20 MB a byla stažena a nainstalována poměrně snadno. Po otevření budete vyzváni k zadání pověření VPN.

My Private Network Mobile App

Po zadání přihlašovacích údajů klepněte na Přihlásit se. Na následující zobrazené stránce se zobrazuje vaše aktuální poloha, adresa IP a velká ikona, která označuje, že jste právě odpojeni. Přestože je aplikace spuštěna, dosud nebyla navázána žádná připojení VPN.

My Private Network Mobile App

V rozbalovací nabídce dole najdete výzvu k výběru země. Na rozdíl od desktopového klienta jsou automaticky zahrnuty všechny země.

My Private Network Mobile App

Vybral jsem znovu Maďarsko.

My Private Network Mobile App

Pak jsem poklepal na Připojit tlačítko dole. Zobrazí se varování operačního systému, které naznačuje, že aplikace chce vytvořit VPN.

Moje soukromá síť Android App

Po klepnutí na OK se indikátor po úspěšném připojení změní na žlutou a poté zelenou. Je vám sděleno místo, ke kterému jste připojeni, a IP adresa VPN serveru, ke kterému jste připojeni, tj. Adresa, kterou služby na internetu vidí jako vaši adresu při každém připojení. V levé horní části stavového řádku se také zobrazí ikona klíče, která označuje, že jste připojeni přes VPN.

Moje aplikace pro privátní síť pro iPhone

Kliknutím na tlačítko nabídky vlevo nahoře zobrazíte podrobnosti o svém účtu a možnostech týkajících se připojení.

My Private Network Mobile App

Pod Nastavení máte stejné čtyři možnosti poskytnuté během instalace desktopového klienta. Zde máte možnost je změnit i po instalaci.

Nastavení mobilní aplikace Moje soukromá síť

Z použití této aplikace se zdá, že je podporována pouze OpenVPN. Pokud chcete použít jednu z dalších dostupných možností šifrování, musíte použít nativního klienta VPN VPN. To je potvrzeno v postupných tutoriálech, které jsou na webu k dispozici pro nastavení dalších protokolů pomocí systému Android.

Na rozdíl od desktopového klienta a já bych rád zdůraznil tento bod, aplikace pro Android je mnohem intuitivnější, umožňuje vám změnit výběr a možnosti po instalaci a poskytuje velmi rychlý a racionální zážitek.

Závěrečné myšlenky

Tato recenze sítě My Private Network VPN začala s velkými nadějemi, protože mnoho popisů na webu bylo povzbudivých a vypadalo skvěle. Jako VPN se zdá, že funguje bezpečně a správně, i když je ve své cenové relaci mnohem pomalejší než ostatní poskytovatelé. Nicméně nevýrazný web a nepříjemný klient Windows a jeho rozhodnutí ukládat protokoly připojení jsou pro mě tímto poskytovatelem méně dojem..

S ohledem na tyto problémy se zdá, že jednotné umístění i globální plány předplatného jsou plýtváním penězi. Pokud jste v pořádku s inelegantním a nemotorným stolním klientem a budete se připojovat pouze k jedné zemi, může být moje soukromá síť v pořádku. Na trhu jsou však sítě VPN, které mají zvonky a píšťalky s více než 30 zeměmi za podobnou cenu. Nakonec se musíte zeptat sami sebe: proč se přihlásit k odběru služby My Private VPN? Rozhodně bych ne.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me