Recenze NordPass

NordPass

 • Ceny

  Z 2,49 $
  / Měsíc

NordPass je zcela nový správce hesel, který právě vydali vývojáři společnosti NordVPN. Jedná se o správce hesel, který je nabízen jako bezpečný a soukromý, což znamená, že je to teoreticky vynikající volba pro každého, kdo chce chránit účty online, aniž by si musel pamatovat spoustu hesel..

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

NordPass může být nový, ale již má rozšíření pro Chrome, Firefox, Opera a Edge, nemluvě o úplných klientech pro zařízení Android nebo iOS. A co víc, NordPass je plně vybavený správce hesel, který přímo konkuruje některým z nejvíce zavedených služeb na trhu. To znamená, že správce hesel je vhodný pro většinu uživatelů hned po vybalení.

Je tedy tento správce hesel všechno, co tvrdí? Stojí bezplatná verze za váš čas? Jaká je použitelnost a je vhodná pro začátečníky? A je to služba, za kterou se vyplatí chránit vaše hesla bezpečně na více zařízeních?

Přehled NordPass

NordPass je softwarové řešení moderních potřeb lidí. Slibuje bezpečné uložení hesel předplatitelů a přístup k nim bezpečným a soukromým způsobem. Stejně jako v případě jiných správců hesel umožňuje NordPass uživatelům přístup ke všem svým online účtům a službám se silnými jedinečnými hesly - přičemž si musí pamatovat pouze jedno hlavní heslo.

Webové stránky NordPass

Společnost NordPass šifruje hesla uložená na svých serverech pomocí bezpečné kryptografie na straně klienta, což uživatelům poskytuje úplnou kontrolu nad hesly v jejich úschovně. V důsledku tohoto šifrování typu end-to-end (e2ee) se odběratelé společnosti NordPass nikdy nemusí bát, že budou jejich hesla hackována ze serverů společnosti Nord v čistém textu nebo aby k nim měli přístup zaměstnanci společnosti NordPass (i když je tento software uzavřený zdroj - více o tom později ).

Správce hesel je k dispozici pro většinu populárních platforem díky svým rozšířením založeným na prohlížeči. To znamená, že můžete začít používat správce hesel hned na jakémkoli systému. Je pravda, že ještě není k dispozici pro Safari - takže pokud jste uživatel Mac, budete muset místo toho uvažovat o jeho použití ve Firefoxu. Toto je drobné dohadování, protože Firefox dáváme přednost Safari (je to mnohem rychlejší).

Ceny a náklady

Stejně jako většina správců hesel lze NordPass použít buď na freemiovém modelu - nebo zakoupit s předplatným v plné výši. Bezplatný tarif se liší od prémiové verze v tom, že uživatelé nemohou synchronizovat svá hesla na více zařízeních. Místo toho jsou jejich hesla k dispozici pouze na počátečním zařízení, které používají. Kromě toho funkce sdílení bezpečného hesla (a poznámky) není k dispozici, pokud nezaplatíte.

To omezuje všestrannost a praktičnost verze freemium. Dává to však spotřebitelům možnost vyzkoušet si službu a používat ji neurčitě na alespoň jednom zařízení.

Cena NordPass

Za cenu 4,99 $ za jeden měsíc je NordPass rozhodně na drahých stránkách. Tyto náklady se však výrazně snižují, pokud se zavazujete delší dobu. 35,88 $ za jeden rok odpovídá pouhých 2,99 $ měsíčně. A za cenu 59,76 $ za dvouleté předplatné (ekvivalent 2,49 $ za měsíc) lze NordPass považovat za docela levný.

Na druhé straně jsou tyto ceny na osobu a NordPass v současné době nemá rodinný plán, který poskytuje slevu rodinám, které se rozhodnou přihlásit k odběru prémiové verze NordPass. LastPass například poskytuje možnost šesti uživatelům využívat správce hesel za pouhých 4 $ měsíčně - a doufáme, že NordPass zváží přidání tohoto druhu plánu do svého repertoáru v blízké budoucnosti..

Konečně stojí za zmínku, že kromě plateb kartou, NordPass přijímá platby bitcoinů pro ty, kteří chtějí platit s přidanou anonymitou.

Funkce

Pokud jde o funkce, NordPass má všechny nejběžnější funkce, které pravděpodobně uvidíte u kterékoli ze svých konkurentů. Celkově je tato sada funkcí působivá a jasně konkuruje dalším pokročilým správcům hesel na trhu.

 • Rozšíření pro Chrome, Firefox, Edge a Opera
 • Aplikace na pozadí pro Windows, Mac OS a Linux
 • Plní klienti pro Android a iOS
 • Místní úložiště hesel na straně klienta
 • Služba nulových znalostí s koncovým šifrováním pro zálohování a synchronizaci
 • Volitelná dvoufaktorová autentizace
 • Automatické ukládání hesel
 • Automatické vyplňování hesel
 • Generátor hesel pro vytváření bezpečných hesel
 • Kontrola síly hesla
 • Bezpečné ukládání poznámek a datových formulářů (informace o kreditní kartě atd.)
 • Import hesel (přímo ze správců hesel a prostřednictvím CSV)
 • Export hesel (CSV)
 • Synchronizace až 6 zařízení současně (pouze prémiový plán)
 • Bezpečné sdílení (hesla, kreditní karty a poznámky) s rodinou, přáteli a kolegy (pouze prémiový plán)
 • Bezriziková 30denní záruka vrácení peněz
 • Zákaznická podpora 24/7

Založit

Nastavení zařízení NordPass na vašem zařízení je stejně snadné jako instalace klienta na pozadí a rozšíření dle vašeho výběru. Rozhodli jsme se pro verzi Chrome v počítači se systémem Windows a po instalaci rozšíření jsme byli přesměrováni na webovou stránku, která nás požádala o instalaci hlavní aplikace Windows na pozadí.

Jak je vidět na obrázku níže, aplikace na pozadí jsou k dispozici pro počítače Mac, Windows a Linux - to znamená, že tento správce hesel je vhodný pro všechny platformy.

Prohlížeč NordPass

Aplikaci na pozadí jsme stáhli kliknutím na příslušný odkaz a následovali kroky průvodce instalací. Instalace systému NordPass vyžaduje, abyste souhlasili s licenčními podmínkami, ale v tomto dokumentu není nic neobvyklého.

Instalace programu NordPass

Je třeba poznamenat, že tento správce hesel může používat kdokoli, aniž by skutečně zaregistroval účet. Tito uživatelé však budou moci ukládat svá hesla pouze lokálně na svém vlastním počítači. Tato hesla jsou uložena v bezpečně šifrovaném formátu. Pokud však chcete zálohovat svá hesla na serverech společnosti Nord (pouze v případě, že dojde k poškození nebo poškození zařízení), budete si muset vytvořit účet, který je zaregistrován na e-mailovou adresu..

S úspěšnou instalací aplikace na pozadí NordPass jsme pokračovali a v našem prohlížeči Chrome jsme klikli na rozšíření NordPass. To nás přimělo k zadání e-mailové adresy pro náš účet a poté jsme dostali šestimístný potvrzovací kód.

Číselný kód NordPass

Po zadání šestimístného kódu budete vyzváni k zadání hlavního hesla. Je nezbytné, aby toto heslo bylo jedinečné a robustní, protože bude klíčem k vašemu úschovně hesel. Hlavní heslo lokálně šifruje vaše hesla, a pokud zapomenete hlavní heslo, nebude NordPass schopen dešifrovat obsah vašeho úložiště. Z tohoto důvodu je důležité, abyste nezapomněli na své hlavní heslo.

NordPass nastaví hlavní heslo

Abychom vám však pomohli, firma vám vydá klíč pro obnovení, který můžete bezpečně uložit. Tento kód je k vašemu účtu připojen vedle hlavního hesla pro případ, že byste jej zapomněli, což vám pomůže pokračovat v přístupu k vašemu účtu a dešifrovat vaše hesla - prostě neztratíte ani kód pro obnovení. Společnost NordPass jasně varuje, že ztráta kódu bude mít za následek úplnou nemožnost přístupu k vašemu šifrovanému úschovně hesel.

uložení kódu pro obnovení

S uloženým kódem pro obnovení budete automaticky přihlášeni do aplikace NordPass v prohlížeči - a můžete začít ukládat svá hesla.

Snadnost použití

Aplikace pro NordPass založená na prohlížeči začíná tím, že vás požádá o import hesel. To lze provést výběrem správců hesel nebo pomocí souboru CSV. Rozhodli jsme se pro soubor CSV, který jsme stáhli z našeho účtu Google. Další informace o tom, jak to provést, naleznete v této užitečné příručce.

Celý proces jsme zjistili, že je velmi snadný a jsme rádi, že všechna hesla byla úspěšně importována. Jak vidíte níže, všechna tři z našich testovacích hesel byla úspěšně importována.

3 položky přidány do nordpass

Dále jsme se rozhodli vyzkoušet funkci automatického ukládání přejetím na náš účet Facebook a zadáním našich přihlašovacích údajů. Přihlašovací pole nyní obsahovalo logo NordPass a dalo nám vědět, že správce hesel pracoval na pozadí. A když jsme zadali naše přihlašovací údaje a heslo, byli jsme okamžitě vyzváni k uložení hesla do šifrovaného trezoru.

NordPass pracuje v prohlížeči

Kliknutím na Uložit v potvrzovacím okně budete vědět, že vaše heslo bylo úspěšně uloženo automaticky. Je třeba říci, že tato hladká integrace je asi tak dobrá jako u jakéhokoli správce hesel, který jsme kdy použili. Díky tomu je NordPass vhodný pro začátečníky, kteří chtějí získat lepší zabezpečení heslem online.

S našimi hesly uloženými do systému NordPass jsme se rozhodli otestovat funkci automatického vyplňování (automatické vyplňování formulářů). Když se vracíme na Facebook, abychom zjistili, zda by správce hesel uspěl v importu našich přihlašovacích údajů a hesla, kliknutím na přihlašovací pole uvidíme, že naše uživatelské jméno a heslo byly okamžitě importovány z úložiště..

Přihlaste se pomocí programu NordPass

Tento proces je opět bez námahy, díky čemuž je NordPass ideální pro každého, kdo chce zážitek bez námahy hned po vybalení z krabice.

Nakonec jsme se rozhodli přímo vyzkoušet zadávání hesel do rozhraní prohlížeče rozšíření. Nejprve jsme klikli na Přidat přihlášení tlačítko v pravém horním rohu. Dále jsme zadali přihlašovací údaje, URL a další data, která byla potřebná pro přihlášení k Netflixu. Po dokončení se přihlášení objevilo v našem trezoru.

přihlášení v aplikaci

Celkově tak získáte tři možnosti zadávání hesel - prostřednictvím importu, ručního zadávání nebo automatického ukládání.

Generátor hesel

Generátor hesel umožňuje vytvářet robustní hesla pro všechny nové účty, které si předplatíte automaticky, aniž byste museli poškrábat hlavu a rozhodovat, zda je heslo vhodné a silné sami.

#, 6r $ Y =) j8b.5e je mnohem silnější než „heslo“ nebo „12345“, což jsou nejběžnější hesla

Chcete-li použít generátor hesel, jednoduše klikněte v prohlížeči na ikonu rozšíření NordPass a poté vpravo nahoře na ikonu nastavení. Nyní vyberte generátor hesel. Tato aplikace umožňuje vytvářet hesla až 60 znaků na délku - vyrobené z velkých a malých písmen, čísel a symbolů. Generátor hesel vám také umožňuje přepínat nejednoznačné znaky - například malá písmena l (L) a velká písmena I (i), například.

Provedení generátoru hesel se obecně jeví jako vynikající. Naše jediná drobná dohadka s tím je, že vygenerovaná hesla jsou ve výchozím nastavení odhalena na obrazovce v prostém textu. Vzhledem k tomu, že správce hesel bude tato hesla zaznamenávat a ukládat jménem uživatele, bylo by lepší je udržovat v tajnosti, pokud uživatel výslovně nepožádá o jejich zobrazení. Tímto způsobem bude správce hesel automaticky chránit hesla před možnými případy malwaru pro nahrávání obrazovky.

Kontrola síly hesla

Tato funkce je docela samozřejmá. Je to užitečný způsob, jak rychle analyzovat zdraví hesel a vytisknout všechna, která potřebují aktualizace. Toto je určitě funkce, kterou stojí za to využít, abyste zajistili, že ve vašem trezoru nezůstane slabé heslo.

Bezpečné sdílení hesel

Pro kohokoli, kdo zaplatil za předplatné (nebo kdo využívá sedmidenní bezplatnou zkušební verzi premium) - je možné bezpečně sdílet hesla. Chcete-li tak učinit, jděte do úschovny hesel a klikněte na tři tečky vedle hesla, které chcete sdílet. Poté klikněte na Podíl.

Přihlašovací údaje NordPass

Dále budete vyzváni k zadání e-mailové adresy, se kterou chcete sdílet své heslo. Níže se zobrazí také všechna dosud sdílená hesla, která čekají na vyřízení. To vám umožní sledovat veškeré probíhající akcie již rozeslané. Rovněž vám umožňuje zrušit nevyřízené sdílení, pokud si přejete změnit názor (velmi užitečnou funkci, kterou doporučujeme pro rozvoj společnosti NordPass)..

e-mail, kontaktní e-mail

Poté jsme zamířili na e-mailovou adresu, se kterou jsme sdíleli naše heslo Netflix. Dost jsme dostali e-mail, který nás informoval o tom, že byl učiněn pokus o sdílení hesla. E-mail nám řekl, že pokud chceme heslo získat, měli bychom si otevřít účet zdarma. Proto stojí za zmínku, že sdílení hesel je k dispozici pouze u účtů NordPass - nikdy uživatelům mimo NordPass.

To je trochu škoda. Celkově jsme však zjistili, že funkce bezpečného sdílení je skvělá a přístupná každému, aniž bychom museli platit, protože NordPass je k dispozici zdarma.

Zabezpečené poznámky a data

Poslední funkcí, která stojí za testování, jsou funkce zabezpečených poznámek a dat. Uživatelé se mohou rozhodnout pro ukládání bezpečných poznámek pro sebe obsahujících hodnotná data a informace. A dokonce i pro ukládání informací o kreditní nebo debetní kartě do jejich šifrovaného úschovny.

karta zabezpečených poznámek

Chcete-li začít, vyberte Zabezpečené poznámky v nabídce následuje Přidejte bezpečnou poznámku. Otevře se nové okno, které vám umožní vytvořit poznámku s jedinečným názvem. Poznámky mohou být tvořeny libovolné délky, což je skvělé.

Stejně tak můžete uložit údaje o své kreditní nebo debetní kartě. Klikněte na Kreditní karty. Budete mít k dispozici snadno vyplnitelný formulář pro uložení údajů o vaší kreditní kartě.

bezpečně uložte údaje o kreditní kartě

Tyto údaje lze automaticky vyplnit do online nákupních formulářů, což znamená, že při každém nákupu nemusíte znovu zadávat údaje o své kreditní kartě..

Synchronizace se systémem NordPass pro iOS

Mysleli jsme si, že nejlépe otestujeme funkci synchronizace, abychom zjistili, jak snadné je získat hesla z jedné platformy na druhou. Stáhli jsme a nainstalovali aplikaci pro iOS, poté jsme byli požádáni o zadání dalšího šestimístného kódu z naší e-mailové adresy. Po zadání kódu jsme museli pouze zadat hlavní heslo a účet odemknout, předem synchronizovaný se všemi našimi hesly. To je opravdu stejně snadné jako synchronizace.

synchronizovat s iOS

Pokud jde o aplikaci pro iOS, je snadné ji používat se všemi stejnými funkcemi, jaké získáte v jiné verzi, a to ve formátu, který lze snadno navigovat. Uživatelé navíc mají možnost odemknout své zařízení NordPass pomocí dotykové identifikace, což je pěkný doplněk zabezpečení. Uživatelé mohou také přejít přímo do centra nápovědy z aplikace, což je skvělé.

Soukromí a bezpečnost

NordPass je správce hesel, který tvrdí, že poskytuje rámec pro nulové znalosti. To znamená, že uživatelé mají plnou kontrolu nad svými šifrovacími klíči. Tento druh šifrování typu end-to-end (e2ee) je zlatým standardem pro služby ochrany soukromí, jako jsou správce hesel, protože to znamená, že nikdo, kromě předplatitele, nemá přístup k datům, která ukládají v cloudu.

NordPass 'e2ee používá robustní moderní kryptografii - konkrétně šifrovací algoritmus XChaCha20. Jedná se o šifrovací algoritmus, který roste v popularitě díky své budoucí povaze. NordPass implementuje XChaCha20 s 256bitovou délkou klíče v kombinaci s funkcí odvození klíče Argon2. Toto je považováno za silné šifrování na straně klienta.

Uzavřený zdroj

S ohledem na to je třeba poznamenat, že NordPass je zcela patentovaná platforma. Jedná se o uzavřený zdrojový program, což znamená, že není možné provádět audit a ověřovat, zda provádí věci, které říká. To by mohlo znamenat, že data nejsou zabezpečena, jak je požadováno. A mohlo by to znamenat, že firma umístila zadní plošiny na platformu, která jí umožňuje ukrást vaše hesla. To se může zdát nepravděpodobné a pravděpodobně to tak je. Je to však možné, a proto nemůžeme s konečnou platností říci, že se to neděje.

Jako vždy je rozhodnutí o použití uzavřených zdrojových platforem na vašem vlastním modelu hrozby. Pro většinu lidí bude NordPass pravděpodobně poskytovat dostatečně robustní řešení požadavků na zabezpečení heslem. Avšak pro zákazníky, kteří chtějí ujištění - vždy bude lepší držet se správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem, který poskytuje e2ee na straně klienta.

Zabezpečení TLS

Kromě šifrování hesel lokálně před jejich odesláním na servery Nord, NordPass přenáší všechna data bezpečně na své servery pomocí silného zabezpečení TLS (HTTPS). Servery NordPass jsme zkontrolovali pomocí Qualys SSL Labs a zjistili jsme, že máme skóre A +. To znamená, že zabezpečení jeho transportní vrstvy je implementováno na vysoké úrovni a vaše data jsou v bezpečí při přenosu.

Zabezpečení TLS

Zabezpečení kódu obnovy

Užitečným doplňkem je implementace kódu obnovy NordPass. A my jsme byli rádi, že se uživatelé mohou rozhodnout pro vytvoření nového, pokud se obávají, že by ten starý mohl být ohrožen.

kód pro obnovení

Další bezpečnostní funkce

Dostupnost dvoufaktorového ověření při přihlášení je také vynikajícím doplňkem a důrazně doporučujeme uživatelům, aby to povolili, pokud mají v úmyslu používat NordPass. Za tímto účelem mohou uživatelé připojit NordPass ke svému mobilnímu ověřovateli (Google Authenticator, Duo Mobile, Authy atd.) Naskenováním QR kódu, který se objeví během instalace.

dvoufaktorové ověřování

Pro zvýšení bezpečnosti hesel má klient NordPass manuální i automatický zámek. Kliknutím na ruční zámek můžete zakázat přístup do úschovny hesel bez hlavního hesla - díky čemuž je tento správce hesel ideální pro kohokoli, kdo pracuje v rušné kanceláři, knihovně nebo kdekoli jinde..

Zámek

Funkce automatického zamykání lze nastavit na uzamčení v různých intervalech, ale kvůli vyšší bezpečnosti jsme ji nastavili na nejkratší časové období (15 minut). Doporučujeme, aby uživatelé co nejlépe využívali funkci ručního zamykání a zajistili, že si zamknou své heslo kdykoli jsou AFK.

Zásady ochrany osobních údajů

Nakonec jsme zkontrolovali zásady ochrany osobních údajů, abychom se ujistili, že zde není nic podezřelého nebo znepokojujícího. Být sídlem v Panamě staví tuto společnost mimo dosah invazivních jurisdikcí. A protože nemá přístup ke spotřebitelským údajům (kvůli e2ee), nehrozí riziko, že zaměstnanci nebo úřady získají přístup k vašim heslům nebo datům účtu.

NordPass bohužel shromažďuje některé osobní údaje pro marketing

Zásady však ukazují, že pomocí správce hesel společnost NordPass od vás shromáždí některá osobní data. To zahrnuje vaši IP adresu a reklamní ID vašeho zařízení. Zdá se tedy, že společnost NordPass má v úmyslu použít některá vaše data pro marketingové účely; což může některé lidi odložit.

Zákaznická podpora

Pokud jde o zákaznickou podporu, NordPass je vynikající. Tým podpory zákazníků je k dispozici prostřednictvím kontaktního formuláře na jeho webových stránkách nebo prostřednictvím e-mailu. Tato podpora je 24/7. Je pravda, že by bylo hezké, kdyby nabídl podporu živého chatu stejným způsobem, jaký poskytuje NordVPN.

Podpora živého chatu je však pravděpodobně velmi malá, protože tento správce hesel se velmi snadno používá. Proto považujeme e-mailovou podporu 24/7 za fantastickou.

Zeptali jsme se zástupců podpory několik otázek o službě a vždy jsme dostali jasné a užitečné odpovědi.

Závěr

NordPass je správce hesel, který je vhodný pro většinu lidí. Aplikace jsou k dispozici pro všechny platformy a synchronizace hesel napříč platformami je extrémně snadná bez ohledu na platformu, kterou se rozhodnete použít.

Možnost používat NordPass zdarma je vynikající a delší předplatné není příliš drahé, pokud se rozhodnete, že potřebujete synchronizaci napříč zařízeními a možnost sdílení hesla.

Jsme rádi, že tento správce hesel poskytuje silné e2ee, což znamená, že vaše data jsou vždy nahrávána v bezpečném stavu. Někteří lidé se však mohou raději držet zcela otevřené platformy.

Celkově to považujeme za ohromně dobrý vstup do výklenku pro správu hesel. Rozšíření a klienti založené na prohlížeči jsou velmi snadno ovladatelní a software vypadá napříč platformami - což usnadňuje porozumění napříč platformami.

Toto je rozhodně správce bez hesel s nízkou křivkou učení, který je vhodný pro začátečníky. Jak již bylo řečeno, pro každého existuje na trhu správce hesel, který rychle ukládá hesla a automaticky je načítá do online formulářů..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me