Recenze NordVPN

NordVPN


 • Ceny

  Z 3,49 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Operační Systém Mac

  • Android

  • iOS

  • Okna
 • Odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

NordVPN je poskytovatelem VPN bez protokolování se sídlem v Panamě. V letošním roce NordVPN získala nejvyhledávanější cenu ze všech - naši cenu za nejlepší celkovou VPN. Ocenění ProPrivacy.com se rychle staly průmyslovým zlatým standardem a všichni poskytovatelé bojují o nejlepší místo. Pokračujte ve čtení naší recenze NordVPN a zjistěte, proč byl NordVPN letos korunován nejlepším z Bunch.

ProPrivacy.com Skóre
10 z 10

souhrn

Společnost NordVPN nemá zásady protokolování, funkce zabezpečení fantasitc a schopnost odblokování obsahu. Všechny z nich dělají to jeden z nejlepších VPN výběr tam. Je vybaven funkcemi jako dvojitá VPN, VPN přes Tor, ochrana proti malwaru na bázi DNS, inteligentní DNS a další, vše součástí balíčku za rozumnou cenu.

Rychlé statistiky

 • Jurisdikce
  Panama
 • Současná propojení
  6
 • Země
  62
 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  70,28 Mbps

Díky hlavním televizním reklamám a sponzorským dohodám s globálními značkami, jako je Liverpoolský fotbalový klub, je NordVPN v dnešní době patrně nejznámějším názvem v oboru a první, který se odbočuje do hlavního proudu vědomí. NordVPN samozřejmě mluví, ale mohou chodit? Pojďme to zjistit...

Cena

NordVPN má pouze jeden univerzální účetní plán, i když pro hromadné nákupy jsou k dispozici diskontní „plány“. Pokud se zaregistrujete na dlouhou dobu, tato VPN se stane dostupnější, a přestože se jedná o levné VPN, je to jedna z nejlepších na trhu. NordVPN nabízí 30denní záruku vrácení peněz. Nabízí také 3denní bezplatnou zkušební verzi pro uživatele počítačů a 7denní bezplatnou zkušební verzi pro mobilní aplikace.

36 měsíců

125,64 $ účtováno každé 3 roky

70% sleva

3,49 $
za měsíc

24 měsíců

119,76 $ účtováno každé 2 roky

58% sleva

4,99 $
za měsíc

12 měsíců

Každý rok se účtuje 83,88 $

41% sleva

6,99 $
za měsíc

1 měsíc

11,95 $
za měsíc

Přijímá platby kreditní nebo debetní kartou. Přijímá také bitcoiny, které umožňují potenciálně anonymní platbu. Nicméně, jako vždy, nezapomeňte, že NordVPN bude znát vaši skutečnou IP adresu, bez ohledu na to.

Podporované platební platformy


Visa / MasterCard


Amex


Kryptoměna

Odblokuje NordVPN Netflix?

Ať už díky své funkci Smart Play, nebo ne, široká škála streamovacích služeb, včetně Netflix a BBC iPlayer, bezchybně pracuje s VPN připojenou ve Windows a pomocí staršího klienta Mac OSX OpenVPN..

Přestože společnost NordVPN říká, že je ve všech jejích aplikacích povoleno Smart Play, nemůžeme odblokovat US Netflix pomocí nové aplikace pro MacOS IKEv2 nebo jejího doplňku Firefox. Tato VPN také odblokuje videa YouTube, která jsou ve vaší oblasti omezena.

Rychlost

Nyní jsme vylepšili náš algoritmus testování rychlosti tak, aby odpovídal za služby VPN, jako je NordVPN, jehož software vybírá pro své uživatele nejlepší server, který nabízí vyšší rychlosti. To poskytuje mnohem spravedlivější srovnání mezi tímto druhem nastavení a službami, které vyrovnávají zatížení na několika serverech v daném místě.

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 227,03 284,91 556,2
Byl zjištěn únik IPv6?
Byl zjištěn únik WebRTC?
SpeedTest ProPrivacy.com (průměr) 70,28 82,77 63,92
Byl zjištěn únik IPv4?
Datové limity
Limity šířky pásma

Rozhodli jsme se dát připojení OpenVPN o něco více testování a zjistili jsme, že výsledky jsou velmi závislé na serveru, přičemž mnoho evropských serverů se ukázalo rychleji než lokální servery ve Velké Británii. Někdy jsme však měli potíže s připojením k některým serverům (zejména k serverům v Nizozemsku). Pokud jde o spolehlivost, během našeho zkušebního období jsme neměli žádné odpojení.

Testovali jsme také úniky IP V systému Windows a pomocí nového klienta MacOS IKE2 jsme nezjistili žádné úniky IP. Pomocí staršího klienta OSX OpenVPN jsme však zjistili únik protokolu IPv6 WebRTC. Pokud jste uživatel Mac s připojením IPv6, měli byste použít klienta IKE2, deaktivovat IPv6 ve vašem systému nebo deaktivovat WebRTC v prohlížeči.

Funkce a výkon

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

Operační Systém Mac
Android
iOS
Okna
Linux
Windows Phone

NordVPN poskytuje vlastní aplikace pro Windows, MacOS, iOS a Android. Poskytuje také manuální instalační příručky pro tyto platformy, plus Linux (Ubuntu a Raspberry Pi), Blackberry 10, Chromium a různé směrovače a systémy NAS. Tito průvodci vypadají trochu na holé kosti, ale měli by dobře fungovat.

Je také možné zakoupit předkonfigurovaný směrovač NordVPN od společnosti Flashrouters
. NordVPN navíc nabízí doplňky prohlížeče pro Chrome a Firefox.

Registrace do služby je přímá záležitost. Je požadována platná e-mailová adresa, ale neexistuje žádný důvod, proč nemůže být jednorázová. Pokud nezaplatíte v bitcoinech, bude NordVPN samozřejmě znát vaše platební údaje.

Jakmile se zaregistrujete, můžete si okamžitě stáhnout software NordVPN a obdržíte potvrzovací e-mail obsahující některé užitečné odkazy.

Snadnost použití

Registrace

Registrace do služby je přímá záležitost. Je požadována platná e-mailová adresa, ale neexistuje žádný důvod, proč nemůže být jednorázová. Pokud ovšem nezaplatíte bitcoiny, bude NordVPN samozřejmě znát vaše platební údaje.

Po registraci si můžete okamžitě stáhnout software NordVPN a obdržíte potvrzovací e-mail obsahující některé užitečné odkazy.

NordVPN poskytuje vlastní GUI aplikace pro Windows, MacOS, Mac OSX, iOS a Android. Nyní dokonce nabízí příkazového řádku OpenVPN klienta pro Linux. Poskytuje také ruční průvodce nastavením pro všechny tyto platformy, plus Blackberry 10, Chromium a různé směrovače a NAS. Tito průvodci vypadají trochu na holé kosti, ale měli by dobře fungovat.

Je také možné zakoupit předkonfigurovaný směrovač NordVPN od společnosti Flashrouters.

Klient systému Windows pro systém NordVPN

nordvpn Windows klient

Mapa je pěkná. Pro nováčky VPN může být Průvodce připojením (vlevo dole) po ruce

Výběr serveru nordvpn

Jak jsme již viděli, existuje spousta serverů, z nichž si můžete vybrat. Patří k nim mnoho specializovaných serverů

nordvpn speciální servery

K dispozici je přepínač zabíjení podle aplikace. Můžete si vybrat, které aplikace budou vypnuty v případě odpojení VPN. To je velmi užitečné, ale uvědomte si, že se nejedná o přepínač zabíjení na bázi brány firewall. Pokud dojde ke zhroucení samotného klienta NordVPN, uvedené aplikace se nevypnou a budou moci pokračovat v přístupu na internet

nordvpn funkce

Ve výchozím nastavení je povolena ochrana proti úniku DNS

Klient systému NordVPN Windows je tedy velmi plně funkční, vypadá dobře a snadno se používá.

Klienti Mac

NordVPN nabízí dva klienty Mac: starší klient OpenVPN pro Mac OSX a novější klient IKEv2 pro MacOS. Novější aplikaci si můžete stáhnout z App Store.

Starší klient má přepínač zabíjení, který novější ne, ale ve starší aplikaci jsme zjistili únik WebRTC IPv6, který jsme v novější ne. Starší aplikace vám také umožňuje přepínat mezi OpenVPN UDP a TCP, což může být užitečné pro porážku skromných bloků VPN.

Kromě toho žádná aplikace nenabízí žádné funkce, které by stálo za zmínku, což je činí mnohem méně plně funkčními než verze softwaru Windows..

Mobilní aplikace

Aplikace NordVPN pro Android a iOS jsou velmi podobné.

mobilní aplikace nordvpn

Aplikace vypadají pozoruhodně podobně jako klientské počítače. Což je dobrá věc

nordvpn výběr země mobilní

Během používání obou aplikací jsem nezjistil žádné úniky IPv4 nebo WebRTC, ale mějte na paměti, že v tuto chvíli nemůžu testovat úniky IPv6 na mobilních platformách..

Doplňky prohlížeče

Aplikace Chrome a Firefox se připojují k proxy serverům HTTPS společnosti NordVPN. Poskytují mnoho výhod skutečné sítě VPN, ale omezují se pouze na prohlížeč. Patří sem spoofing vaší skutečné polohy a šifrování vašeho internetového připojení, abyste nemohli být špehováni. Což může být velmi užitečné!

K používání doplňků prohlížeče potřebujete úplný účet NordVPN. Zajímavé je, že doplněk Firefox pro mě dokázal odblokovat BBC iPlayer pro mě, ale ne pro USA Netflix.

Služby zákazníkům

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

Zkušební verze zdarma Ano - 3 dny Ne Ne
Záruka vrácení peněz
24hodinová podpora
Živý chat
Délka záruky vrácení peněz 30 30 45

Zákaznická podpora 24/7 je poskytována prostřednictvím systému vstupenek (webový formulář), Facebooku, Twitteru nebo e-mailu. K dispozici je také možnost živého chatu. Když jsem kontaktoval podporu prostřednictvím živého chatu, obvykle jsem obdržel okamžitou nebo velmi rychlou odpověď.

V minulosti jsem zjistil, že kvalita její podpory je poněkud nerovnoměrná, ale zdá se, že NordVPN pozdvihla svou hru. Ve skutečnosti tolik, že vyhrál "Nejlepší zákaznický servis" ocenění v našich 2018 cenách ProPrivacy.com. Společnost NordVPN poskytla rychlé, podrobné a informované odpovědi na naši baterii testů zákaznických služeb, takže jim za to klobouky.

K dispozici je také malá databáze znalostí a různé návody pro nastavení. Pravidelně aktualizovaný blog pojednává obecně o problémech s internetem a o tématech specifických pro NordVPN.

Soukromí a bezpečnost

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

DNS s vlastním hostitelem / proxy Ano Ano Ano
Zabijte Switch
Zmatek (utajení)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana proti úniku WebRTC

Zásady protokolování

Společnost NordVPN sídlí v Panamě a slibuje, že nebude uchovávat žádné záznamy:

„Společnost NordVPN nesleduje, neukládá ani nezaznamenává protokoly pro žádné uživatele VPN. Neukládáme časová razítka připojení, použitou šířku pásma, dopravní protokoly, IP adresy. “

Panama má zcela necenzurovaný internet a nulový vládní dohled. Je také pohodlně mimo přímý vliv NSA a GCHQ. Jednoduchý fakt, že tento poskytovatel VPN bez protokolování se sídlem v Panamě, z něj činí jednu z nejlepších možností dostupných pro fanatiky na ochranu soukromí.

Na internetu došlo k velkým spekulacím o pozdních vazbách na NordVPN s litevským poskytovatelem infrastruktury Tesonet..

S tolika nechtěnými blátivými skoky na všech stranách, ProPrivacy.com dává přednost nevstoupit do debaty. Sledujeme to a provádíme vlastní vyšetřování. Tuto revizi proto podle potřeby aktualizujeme.

Sledování webových stránek

Webové stránky NordVPN používají řadu sledovačů, ty se však zdají docela neškodné a neinvazivní. Důležité je, že neexistují žádné sledovače Google Analytics ani Facebook.

Podívejte se na Přehled procesu kontroly VPN ProPrivacy.com, kde najdete diskusi o sledování webových stránek.

Platební procesory

Veškeré platby zpracovává společnost CloudVPN se sídlem ve Spojených státech. NordVPN nám situaci vysvětlil:

"Být sídlem v Panamě má nevýhodu. Zkomplikuje to naši schopnost podepisovat naše aplikace, umisťovat je v obchodech a zpracovávat naše platby. Proto jsme založili server proxy se sídlem v USA, který v kostce funguje pouze jako náš zpracovatel plateb a nemá nic společného se skutečnou službou ... Není to společnost třetí strany, je pod naší kontrolou a my použijte jej ke zpracování našich plateb. Stručně řečeno - platby zpracováváme sami, pouze prostřednictvím jiné společnosti."

Protokoly a šifrování VPN

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEv2
OpenVPN

NordVPN lze konfigurovat pomocí nejběžnějších protokolů VPN. OpenVPN je standardně používán u svých klientů Windows a starších OSX, ale jeho iOS a nová aplikace pro MacOS používají místo toho IKEv2.

Oba protokoly jsou solidní: OpenVPN je z hlediska zabezpečení mnohem testovanější než IKEv2, ale IKE2 je také považován za velmi bezpečný a je rychlejší než OpenVPN. NordVPN používá následující nastavení šifrování pro připojení OpenVPN:

Datový kanál: šifra AES-256-CBC s ověřením hash HMAC SHA256.

Řídicí kanál: šifra AES-256-CBC s handshake RSA-2048 a ověřování dat HMAC SHA256. Perfect Forward Secrecy (PFS) poskytuje výměna klíčů DHE-4096.

Toto je velmi silné nastavení.

Aplikace VPN VPN společnosti NordVPN používá IKEv2 s šifrováním AES-256-GCM a ověřováním dat HMAC SHA2-384. PFS je poskytován výměnou DHE-3072. Software Mac App Store používá IKv2 s protokolem CGE NGE (Next Generation Encryption).

Bezpečnostní funkce

Desktopové aplikace NordVPN mají přepínač zabíjení systému. Tato aplikace Windows VPN také obsahuje přepínač zabíjení podle aplikace. Aplikace pro iOS obsahuje přepínač zabíjení. Všechny poskytují ochranu proti úniku DNS IPv4 a IPv6 plus ochranu proti úniku WebRTC. Jak jsme viděli, v našich testech všechny tyto funkce fungovaly dobře (únik IPv6 WebRTC u klienta OSX OpenVPN vyjma).

Dvojitá VPN

Tato funkce umožňuje „řetězení“ serverů VPN, takže vaše data jsou při cestování mezi vámi a internetem směrována mezi dvěma servery VPN.

Dvojitá VPN

NordVPN nabízí několik dvojitých kombinací VPN.

Takové řetězení může přinést určité bezpečnostní výhody, ale vždy bude mít za následek velkou ztrátu rychlosti. Domnívám se, že výhody ochrany soukromí / zabezpečení serverů VPN s dvojitým skokem jsou spíše omezené. Chápu však, že to není názor sdílený všemi. Pro ty, kteří si cení této funkce, je NordVPN jedním z mála poskytovatelů, kteří ji nabízejí.

Tor přes VPN

Pro úplnou diskuzi o výhodách a nevýhodách používání Tor over VPN (nebo Onion over VPN, jak to NordVPN nazývá). V této konfiguraci se nejprve připojíte k serveru NordVPN a poté k síti Tor před přístupem na internet:

Tor přes VPN

NordVPN toho dosahuje pomocí konfiguračního souboru OpenVPN, který transparentně směruje vaše data z VPN tunelu do sítě Tor. To znamená, že z vašeho připojení přes internet těží celé Tor.

Toto nastavení nabízí některé výhody ochrany osobních údajů a zabezpečení, ale podobného účinku lze dosáhnout jednoduše použitím prohlížeče Tor při připojení k VPN. Důležité je, že takové nastavení je mnohem bezpečnější než metoda nabízená společností NordVPN.

Tor over VPN (jakkoli to děláte) bude vážně zpomalit vaše rychlosti internetu, když získáte kombinovaný zásah použití Tor sítě (která je velmi pomalá) a VPN.

Zakázané servery XOR

Společnost NordVPN provozuje zastaralé servery v řadě krajů: USA, Kanada, Velká Británie, Německo, Nizozemsko, Švédsko, Hongkong, Singapur, Turecko, SAE a Egypt. Tito používají šifrovací algoritmus XOR k překonání bloků cenzury VPN zavedených autoritářskými vládami.

XOR je často používán malwarem ke skrytí před detekcí, ale také funguje stejně dobře pro skrytí šifrovacích kódů VPN! To znamená, že uživatelé na místech, jako je Čína a Egypt, by měli mít přístup k otevřenému internetu připojením k jednomu zastaralému XOR serverům NordVPN.

CyberSec

CyberSec je nová funkce. Blokuje požadavky DNS na základě seznamu blokovaných škodlivých webů v reálném čase, které mohou hostovat malware. Jako takový by vás měl chránit před malwarem, zabránit kontrole botnetů a zablokovat mnoho rušivých webových reklam.

Nemohu přímo komentovat jeho účinnost, ale princip je zdravý a není důvod se domnívat, že to nefunguje tak, jak je inzerováno.

WiFiSec

Tato nová funkce automaticky naváže připojení VPN, kdykoli je připojena síť Wi-Fi. Lze jej nastavit tak, aby se automaticky připojilo k Nord na zabezpečených i nezabezpečených sítích Wi-Fi.

Trh VPN se stává stále více konkurenceschopným, což má za následek, že mnoho poskytovatelů se stává velkorysým vzhledem k počtu zařízení, která umožňují připojení najednou. NordVPN umožnil až šest současných připojení a připojil se k tomuto trendu.

Pokud připojujete zařízení ke stejnému serveru, musíte pro připojení VPN zvolit různé protokoly. OpenVPN TCP a UDP se počítají jako různé protokoly, takže můžete připojit jedno zařízení pomocí TCP a druhé pomocí UDP. Nepovažujeme to za hlavní omezení,

Na rozdíl od některých poskytovatelů tato VPN umožňuje torrentování na všech svých serverech, i když nepodporuje předávání portů. Také nepodporuje výběr portu, takže nemůžete specifikovat OpenVPN pro běh přes TCP port 443, abyste obešli cenzuru VPN. To by však nemělo být nutné, protože NordVPN místo toho nabízí Xf zmatek.

Použití směsných holých kovových a virtuálních serverů společnosti NordVPN pro nás není velkým problémem, přestože stejně jako u jiných služeb VPN si přejeme, aby byly jasně označeny, které jsou takové, aby uživatelé mohli informovaně rozhodovat o serverech, ke kterým se připojují.

Inteligentní DNS („Smart Play“)

Inteligentní DNS je technologie, která vám umožňuje předstírat, že jste kdekoli, tím, že řeší požadavky DNS na určeném místě. Díky tomu je ideální pro streamování geograficky blokovaného obsahu.

Podle NordVPN mohou uživatelé přistupovat k více než 150 streamingovým službám pomocí NordVPN Smart Play. Patří mezi ně Hulu, Amazon Prime, ABC Go, Zattoo, Cartoon Network, Shudder, WeTV.com, Telemundo, VH1, Vevo, TNT Drama, Sundance.tv, StarTrek, Spike, PBS, Slacker, NBC Sports, FoodNetwork, DramaFever, Discovery. , Crackle a mnoho dalších.

Implementace technologie Smart DNS společností NordVPN je poněkud neobvyklá. Pro začátek používá šifrované připojení proxy. Nejsme si jisti, jakou výhodu to přináší v nešifrovaném připojení, protože inteligentní DNS není ve skutečnosti o zabezpečení nebo soukromí. Na druhou stranu však nemůže ublížit.

Na vteřinu to nevyžaduje žádnou další konfiguraci. Spouští se ve všech aplikacích společnosti NordVPN (je nám řečeno), a když jste připojeni k serveru VPN, zjistí, zda služba streamování vyžaduje další směrování DNS. V praxi to znamenalo, že jsme mohli sledovat US Netflix, i když jsme připojeni k serveru mimo USA. Netestovali jsme, ale NordVPN říká, že všechny jeho britské servery nyní pracují pro BBC iPlayer (pro mobilní i stolní počítače).

Jednou nevýhodou tohoto nastavení je, že nemůžete nakonfigurovat inteligentní DNS NordVPN tak, aby fungoval na zařízeních, která nemohou provozovat klienta VPN: jako je například vaše inteligentní televize, herní konzole nebo Roku..

Závěr

NordVPN nabízí velmi plně vybavený servis. Skutečnost, že je založena v Panamě a uchovává protokoly n1o, je také velkým lákadlem pro ty, kteří se zajímají o soukromí. Jeho software vypadá dobře a funguje dobře.

Rychlostní výkon je problém, který od začátku trápí NordVPN. Implementace našeho nového testovacího algoritmu vedla k lepším výsledkům při poměrně slušných průměrných a maximálních rychlostech shluku.

30denní záruka vrácení peněz vám dává spoustu příležitostí k zajištění toho, aby pro vás všechno fungovalo tak, jak by mělo. S technologií NordVPN získáte velmi dobře fungující VPN službu šetrnou k soukromí s slušnou rychlostí a možností přístupu k omezenému obsahu na hlavních streamovacích platformách, jako je Netflix..

Celkově doporučujeme NordVPN! Ale pokud si stále nejste jisti - proč ne srovnávat NordVPN a ExpressVPN vedle sebe?

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me