Recenze OneDrive

OneDrive


Společnost OneDrive, která začala v roce 2007 pracovat jako SkyDrive, se v průběhu let značně rozrostla. Je to právem jedna ze tří největších cloudových služeb dostupných díky propojení s Office 365 a stává se skutečným powerhouseem, který umožňuje editaci přímo z cloudu.

ProPrivacy.com Skóre
7 z 10

souhrn

Bohatá sada funkcí a příznivé ceny však nejsou všechno, protože její americká provozní základna vyvolává značné obavy o ochranu soukromí, které mohou některé uživatele odvrátit.

Líbí se

 • Prvních 5 GB úložného prostoru je zdarma
 • Měsíční & roční ceny
 • Prohlížení offline & úpravy pomocí Microsoft Office 365
 • Uživatelsky přívětivý
 • Podpora napříč platformami
 • Dvoufázová autentizace
 • Verze souboru

Nelíbí se

 • Nedostatek politiky nulových znalostí
 • Uzavřený zdroj
 • Umístěný v USA

Ceny & Dostupnost

Z „velkých tří“ stojí Microsoft pevně uprostřed a je k dispozici počáteční 5 GB zdarma. Dropbox nabízí nejnižší pouhých 2 GB, zatímco Disk Google nabízí dostatek 15 GB. Naštěstí společnost nabízí několik prémiových plánů, které zahrnují více úložného prostoru.

Jednotlivci si mohou zvolit samostatný plán OneDrive za 1,99 $ měsíčně, čímž získají přístup k 50 GB úložného prostoru, ale chybí jim řada funkcí, které se staly základem služeb cloudového úložiště. Mezi ně patří odkazy na sdílení chráněné heslem, automatická ochrana ransomware, 30denní verze souborů, prohlížení offline, vícestránkové skenování a aplikace sady Office pro stolní počítače. To je hodně, na co nemůžeme nechat ujít, ale možná odůvodněné vzhledem k nebývalé ceně.

Pokud vám budou další ozdoby přitahovat nebo chcete jednoduše 1 TB osobního úložiště, získáte zpět 6,99 $ za měsíc nebo 69,99 $ za rok, pokud chcete ušetřit nějaké peníze předem. Domácí plány uspokojí šest různých uživatelů a nabízejí 1 TB na osobu a bonusové výhody za 9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $ za celý rok. Tento plán přichází s 60 volnými minutami hovorů Skype měsíčně, prioritní podporou od společnosti Microsoft a lze jej vyzkoušet po dobu 1 měsíce zdarma.

Funkce

 • Prohlížení offline & editace
 • Přístupnost
 • Verze souboru
 • Podpora sdílení souborů
 • Synchronizace napříč platformami
 • Integrace operačního systému
 • Dvoufázová autentizace
 • Přehrávání multimédií
 • Vkládání HTML

Prohlížení offline & Úpravy

Protože byl OneDrive stále více integrován do Windows, služba se stala dynamičtější. Zahrnutí „zástupných symbolů“ umožňuje zařízením s menším úložným prostorem přistupovat k obsahu uloženému v cloudu přímo z jejich počítače, aniž by to příliš ovlivnilo jejich pevný disk. Ačkoli se tyto soubory objevují v místním průzkumníkovi / vyhledávači, nemusí být nutně k dispozici offline a jsou pouze pro lepší přehlednost.

Kliknutím na složku nebo soubor zjistíte, zda je k dispozici offline v dolní části okna. Pokud vidíte „dostupné online“ u něčeho, co chcete zobrazit nebo upravit offline, jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na soubor a vyberte možnost ze seznamu. Pamatujte si na místní a cloudové úložiště, když se s tím budete chtít spojit, protože v každém z nich je dostatek místa pro stahování a pozdější synchronizaci offline souborů. Pokud se místní úložiště stane problémem, můžete „uvolnit místo“ ze stejného seznamu možností, ale odstraní se tím soubor ze zařízení.

Pokud jste online, sada Microsoft Office vám umožňuje upravovat téměř jakýkoli dokument prostřednictvím prohlížeče. Úpravy dokumentů offline vyžadují v závislosti na souboru správné aplikace. Word, Excel a PowerPoint jsou zdarma pro Android a iOS s nákupy v aplikaci, zatímco stejné aplikace stojí na počítači. Naštěstí zahrnuty aplikace jako WordPad ve Windows a Editace textu na Mac dělají tuto práci v pohodě pro většinu úkolů.

Přístupnost

Společnost Microsoft se díky intuitivním klávesovým zkratkám, kompatibilitě s čtečkou obrazovky a funkcím VoiceOver / Narrator postarala o to, aby byl OneDrive a jeho doprovodná sada Office co nejvíce přístupná pro osoby se zrakovým a sluchovým postižením. Společnost vytvořila odpověď na otázky týkající se postižení, aby zajistila, že budou všechny otázky adresovány a podrobné komplexní pokyny o podpoře usnadnění přístupu pro OneDrive.

NVDA a JAWS jsou oficiálně podporované čtečky obrazovky, ale Microsoft uvádí, že sortiment aplikací může pracovat s více než jen uvedenými dvěma.

Verze souboru

Sledování historie souboru a jeho úprav pomáhá nejen vymazat nežádoucí změny, ale také zabránit škodlivým virům, které by mohly ohrozit vaše cenná data. Naštěstí OneDrive automaticky ukládá změny pravidelně a zaznamenává rozsáhlou sbírku různých verzí.

Nejspolehlivějším způsobem přístupu a obnovy starších verzí souboru je procházení prohlížečem, kliknutí pravým tlačítkem myši na každý jednotlivý soubor a výběr „historie verzí“. Zobrazí se iterace souboru od jeho koncepce, ať už byl ručně uložen nebo automaticky uložen.

I když aplikace pro Mac, iPhone a Android tuto funkci nemají, je při integraci Windows k dispozici verzování souborů. Kliknutím pravým tlačítkem myši na soubor a výběrem možnosti „obnovit předchozí verzi“ byste měli zobrazit historii úprav provedených v zařízení, ale měl jsem potíže s tím, aby to fungovalo důsledně.

Jednotlivé aplikace pro stolní počítače, jako jsou Word, Excel a PowerPoint, mohou obnovit staré i neuložené verze tak, že zaměří na File, Info a vyberou History Version. Samozřejmě musíte být připojeni k internetu, abyste soubory aktualizovali, pokud spolupracujete s týmem nebo pracujete z více zařízení.

Podpora sdílení souborů

OneDrive usnadňuje sdílení souborů s ostatními uživateli. Klepnutím pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku v prohlížeči a výběrem možnosti „sdílet“ vám umožní zkopírovat okamžitý odkaz do vaší schránky nebo vypálit e-mail ostatním uživatelům s personalizovanou zprávou. Parametry lze přizpůsobit, například povolení nebo odebrání možnosti úpravy, nastavení hesla nebo implementace data vypršení platnosti odkazu.

Mobilní aplikace jsou velmi univerzální s podobnými možnostmi jako verze prohlížeče, mínus schopnost chránit obsah přidáním hesla. Desktopové aplikace jsou bohužel ve srovnání s tím ohromující. I když si můžete vytvořit okamžitý odkaz přímo z Průzkumníka / Vyhledávače, výběrem „více možností sdílení OneDrive“ vás přesměrujete do výchozího prohlížeče.

Přes platformu

Microsoft oficiálně prohlašuje, že OneDrive je podporováno čímkoli od Windows 7, Mac OS X 10.12 nebo Windows Server 2008 R2 a novější pro jeho desktopové aplikace. Mobilní zařízení jsou povinna spouštět cokoli z Android 5.0, iOS 11.3 nebo Windows Phone 7.5, aby získali přístup ke klientovi. Pokud jde o prohlížeče, společnost doporučuje nejnovější verzi Edge, Internet Explorer, Chrome, Firefox nebo Safari, ale většina prohlížečů by měla cloudové úložiště bez problémů zobrazit..

Zatímco OneDrive má relativně nízké systémové požadavky na nejméně 1 GB RAM a procesor na 1,6 GHz, aplikace Office 365 jsou o něco intenzivnější, pokud se používají mimo prohlížeč na 2 až 4 GB RAM.

Integrace OS

OneDrive se integruje do operačních systémů prostřednictvím svých desktopových a mobilních aplikací.

Uživatelé Windows a Mac okamžitě uvidí OneDrive, které se objeví v Průzkumníku a v Finderu, což umožňuje nahrávání souborů kopírováním a vkládáním nebo přetažením a přetažením. Systém Windows konkrétně obsahuje hrst funkcí, které jeho protějšek společnosti Apple nemá. Klepnutím pravým tlačítkem myši na místní soubory v rámci platformy je můžete odeslat do OneDrive, zatímco kliknutím pravým tlačítkem na soubory již v cloudu získáte možnost vytvářet sdílené odkazy pro soubory v cloudu a přesměrovat se do prohlížeče.

Nahrávání souboru do složky onedrive ze složky na ploše

Mobilní uživatelé s nainstalovanou aplikací uvidí, jak se OneDrive objeví v jejich možnostech „sdílení“ a budou moci přímo odesílat soubory do cloudu.

Další funkce

Společnost Microsoft nabízí svůj vlastní ověřovač pro mobilní zařízení a stolní počítače a pomáhá zabezpečit účty pomocí dvoufaktorové autentizace. To platí pro všechny produkty společnosti Microsoft, ke kterým se přihlašujete, připojené ke stejnému e-mailu. Tento doplněk doporučujeme vždy.

OneDrive v prohlížeči může také přehrávat videa a generovat HTML kód pro vkládání složek nebo souborů na externí weby, což je ideální pro firmy i profesionály.

Soukromí a bezpečnost

Jurisdikce

Společnosti dodržují zákony o ochraně osobních údajů v zemi, ve které mají trvalý pobyt, a proto je jurisdikce důležitým faktorem, když své údaje a údaje vkládáte do rukou ostatních. Microsoft sídlí ve Spojených státech, zemi často kritizovanou za svůj postoj k předpisům o ochraně soukromí. Existuje velká pravděpodobnost, že Národní bezpečnostní agentura (NSA) nebo jiné vládní orgány mají přístup ke všem informacím uloženým na serverech OneDrive, zejména proto, že Microsoft v minulosti údajně předával přístup k šifrovaným zprávám..

Nulové znalosti

Zásady nulových znalostí jsou často úsporné milosti, protože to znamená, že společnosti nedrží citlivých dat, jako jsou šifrovací klíče nebo hlavní heslo. OneDrive bohužel není poskytovatelem cloudových služeb s nulovými znalostmi a tyto informace ukládá na své servery.

Ti, kteří již investovali do OneDrive, se mohou obrátit na šifrovací služby na straně klienta, aby chránili své informace před zvědavýma očima, ale vždy je zklamáním, pokud se nejedná o funkci upečenou přímo na platformu.

Technické zabezpečení

Zásady ochrany osobních údajů OneDrive jsou jistě sporné, ale její bezpečnost splňujeUS vládní standard s vrstveným šifrováním při přenosu a v klidu.

In-transit používá připojení TSL s 2048bitovými klíči při pohybu do datových center společnosti Microsoft a zpět. Když data zákazníka pevně sedí na serveru společnosti Microsoft, je známá jako klidová situace. Toto je rozděleno na šifrování na úrovni bitového disku a šifrování na jeden soubor, což zvyšuje zabezpečení, protože první zabezpečuje celý disk, zatímco druhý přidává 256bitové šifrování AES do každého jednotlivého souboru..

Pokud se některý z těchto problémů nezdaří a útok bude úspěšný, budete upozorněni prostřednictvím přiložené e-mailové adresy nebo připojených aplikací, abyste mohli obnovit ohrožené soubory, změnit heslo a informovat společnost.

Problémy

Kryptografie prohlížeče

Kryptografie je zodpovědná za hašování, ověřování, šifrování a dešifrování, přičemž nejčastějším je JavaScript. Toto bylo v posledních letech aktualizováno pomocí rozhraní WebCrypto API, ale žádný přístup není dokonalý. Prohlížeče přijímají jakýkoli kód, který jim byl zaslán příslušným serverem, bez vstupu uživatele, což znamená, že kdokoli, kdo navštíví web, bude muset výslovně věřit záměru majitele stránek.

Některé společnosti zabývající se bezpečností a ochranou osobních údajů se rozhodly používat rozšíření prohlížeče ke zmírnění těchto problémů, protože je nutné ručně zkontrolovat a nainstalovat doplněk, ale OneDrive nic takového neexistuje. Není jasné, pro jakou kryptografii se společnost Microsoft rozhodne zde, ale web je ve svém současném stavu špatným doručovacím systémem.

Uzavřený zdroj

Společnosti často udržují své programy uzavřené, aby chránily vlastní materiál, ale to bohužel znamená, že se nedá říct, jaký druh kódu je do vašeho systému tlačen. OneDrive není výjimkou a vyžaduje, abyste za to vzali slovo společnosti Microsoft.

Raději bychom upřednostnili OneDrive a upřímně všechny aplikace, aby byly open-source, a proto podléhaly vzájemnému hodnocení odborníků v této oblasti..

Snadnost použití

plocha počítače

Uživatelé Windows mají OneDrive připraveni na dosah ruky, zatímco Mac uživatelé budou muset jít o kilometr navíc stažením z webu. Kromě toho obě aplikace fungují téměř identicky integrací do Průzkumníka Windows a Mac Finderu. Díky tomu je přístup k souborům stejně jednoduchý jako kliknutí na „OneDrive“ v levé části okna a screenshoty lze automaticky ukládat do cloudu.

Onedrive intergration with explorer

Přes pohodlí, tato metoda přichází s hrstkou námitek. Verze verzí souborů a některé způsoby sdílení jsou zařazeny do verze prohlížeče OneDrive, která vás přesměruje, když na ni kliknete. Alternativně mohou ti, kteří mají nejnovější Office 365 (zahrnuti v předplacených tarifech), použít příslušné aplikace k prohlížení historie verzí, ale to není primárním cílem této kontroly.

mobilní, pohybliví

OneDrive pro Android, iOS a dokonce i Windows Phone je téměř stejně funkční jako verze prohlížeče, kompletní s přístupným a modernizovaným rozvržením. Soubory jsou ve výchozím nastavení zobrazeny abecedně, ale lze je uspořádat podle toho, co bylo naposledy otevřeno a sdíleno ve formátech seznamů a mřížek..

Mobilní aplikace Onedrive

Sekce „Fotografie“ umožňuje automatické zálohování fotografií ze zařízení do cloudu a také přístup k screenshotům pořízeným na ploše. To samozřejmě vyžaduje, abyste aplikaci udělili oprávnění k přístupu ke kameře, fotografiím a videím, abyste mohli pracovat. Karta „Já“ zobrazuje, kolik zbylého úložného prostoru vám umožňuje procházet soubory, které jsou k dispozici offline nebo v koši, a upravovat oznámení a nastavení.

Prohlížeč

Společnost Microsoft zpřístupňuje všechny funkce v prohlížeči, což z ní dělá nejlepší verzi OneDrive. Zpočátku vypadá uživatelské rozhraní zjednodušeně přes levý panel a horní pás karet, ale existuje několik možností skrytých mimo tuto platformu. Téměř všechny základní informace jsou k dispozici na první pohled a můžete ukládat různé pořadí řazení, dokonce i uspořádání věcí podle velikosti souboru.

Onedrive v prohlížeči

Poklepáním na libovolný soubor se uživatelé přesměrují do správné aplikace pro automatické prohlížení a úpravy. K sortimentu aplikací společnosti Microsoft můžete přistupovat ručně kliknutím na 9-tečkovanou mřížku vedle loga v levém horním rohu, včetně aplikací Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Skype..

Závěrečné myšlenky

OneDrive je určitě výkonná služba, plná až po okraj s funkcemi, aniž by se příliš ponořila do kapsy. Nastavení je jednoduché a dostupné jak pro veterány, tak pro nováčky, s jednou z nejkomplexnějších seznamů různých verzí souborů pro případné zotavení.

Windows integrující OneDrive na úrovni operačního systému je dvojsečný meč. Na jedné straně je to neuvěřitelně výhodné pro ty, kteří již v ekosystému společnosti Microsoft. Na druhé straně je trochu rušivé, když někteří vycházejí z cesty, aby se pokusili nainstalovat.

Protože Microsoft není zdaleka poskytovatelem cloudových služeb s nulovými znalostmi, OneDrive je v podstatě služba postavená s ohledem na pohodlí a jednoduchost, optimalizovaná bez obětování mnoha funkcí v procesu. Jeho nedostatky lze vylepšit spárováním se správci hesel a šifrovacími službami na straně klienta, jedná se však o inkluze, které mohly transformovat dobrou službu na skvělou.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me