Recenze Openmailbox.org

Openmailbox.org

OpenMailBox nabízel bezplatné i placené verze své služby. Bohužel se zdá, že OpenMailBox je v současné době bez obsluhy a registrační portál v současné době nefunguje, což znamená, že noví uživatelé se nemohou do služby přihlásit. Dobrou zprávou je, že existuje několik alternativ k OpenMailBoxu, podívejte se na naše nejbezpečnější e-mailové klienty a seznamy bezpečných cloudových úložišť..

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Openmailbox.org
je zabezpečený poskytovatel e-mailu a služba ukládání souborů se sídlem ve Francii, kterou vlastní firma SASU Initix. Být sídlem ve Francii není příliš utěšující z důvodů ochrany soukromí, kvůli náladové vládě a zpravodajským praktikám.

Francouzská vláda byla kritizována organizací Human Rights Watch za její povinné směrnice o uchovávání údajů a francouzské zákony o dohledu přijaté v letech 2014 a 2015 dávají vládě nadměrný přístup k citlivým soukromým údajům bez transparentnosti nebo soudního dohledu.

Pro zákazníky, kteří hledají bezpečné cloudové úložiště a e-mail, může to stačit k tomu, aby je odpojili od služby. OpenMailBox má však přísné zásady ochrany osobních údajů, a proto se považuje za užitečnou alternativu k invazivním službám, jako jsou účty Google, Yahoo nebo Microsoft.

Zbytek tohoto přezkumu je založen na analýze jeho zásad a je navržen tak, aby informoval kohokoli, kdo již může mít účet, a zajímá se, zda pokračovat v obnovování stávajícího předplatného..

OpenMailBox.org kolik to stojí?

OpenMailBox je poskytovatel cloudových služeb, který slibuje poskytnout soukromí svých uživatelů tím, že ponechá jejich data sama. Uživatelé se mohou rozhodnout získat bezplatný účet s 5 GB úložného prostoru nebo prémiový účet s 500 GB úložného prostoru za 4,99 EUR měsíčně (ekvivalent 5,80 $).

Není pochyb o tom, že 5 GB úložného prostoru je velmi velkorysé zdarma. Je však třeba poznamenat, že od doby, kdy se vývojáři OpenMailBoxu rozhodli změnit firmu z neziskové organizace na společnost s ručením omezeným - počet funkcí dostupných v bezplatné službě se zmenšil.

Každý, kdo chce přístup k funkcím, jako je IMAP / POP / SMTP, hostování vlastních domén a neomezené kontakty, bude muset zaplatit za plnou verzi. Na druhou stranu, pokud jste rádi, že máte přístup k e-mailům prostřednictvím firemního webmail klienta - tato služba by stála za to zvážit.

Funkce

Níže naleznete úplný seznam funkcí dostupných u placeného účtu. Je však třeba poznamenat, že bezplatná služba je masivně odizolovaná verze s pouhými holými náležitostmi.

  • Cloudové úložiště
  • IMAP / POP / SMTP
  • Neomezené kontakty
  • Neomezené kalendářové události
  • Vlastní domény
  • Žádné reklamy
  • Webmail platforma
  • Dvoufázová autentizace

Soukromí

OpenMailBox.org sídlí ve Francii, což vyvolává určité obavy, pokud jde o soukromí. Národ je součástí větší smlouvy o dozoru nad devíti očima a prošel řadou zákonů o dohledu, které umožňují vládním snoopsům přístup k komunikačním datům bez potřeby oprávnění.

Web OpenMailBox tvrdí, že všechna zákaznická data jsou uložena na serverech v „zemích respektujících soukromí“. Není však příliš transparentní, kde se tyto servery nacházejí. Službě také chybí jakékoli skutečné technické informace týkající se toho, jak jsou údaje o zákaznících zabezpečeny.

Rozhodli jsme se prohlédnout si smluvní podmínky (ToS), protože na jejich webových stránkách nebyl žádný dokument o ochraně osobních údajů. ToS objasňuje, že služby OpenMailBox podléhají francouzským zákonům, což poněkud zpochybňuje tvrzení uvedená na jeho domovské stránce. Francii považujeme za invazivní jurisdikci, v níž má být založena služba ochrany soukromí; jeden z nejhorších v Evropě (a srovnatelný z hlediska ošklivých návyků dohledu s USA a Velké Británii).

Extrémně minimální dokument ToS neuvádí podrobnosti o tom, jaká data mohou nebo nemusí být shromažďována o spotřebitelích. Na své domovské stránce tedy tvrdí, že: „Vaše soukromí je respektováno a vaše osobní údaje nejsou použity pro komerční účely. Vaše právo, naše povinnost, “je velmi obtížné to ověřit kvůli neexistenci transparentní zásady ochrany osobních údajů.

Na své webové stránce neexistuje žádná politika ochrany osobních údajů v souladu s GDPR a je obtížné zjistit, zda firma shromažďuje data od uživatelů; včetně informací týkajících se zpracování plateb. Jedná se o pokles služby nabízené jako služba ochrany osobních údajů.

Za daných okolností vám zůstane důvěra v firmu a nevidíme žádný skutečný důvod, proč jí věřit, vzhledem k poněkud klamavým tvrzením na její domovské stránce..

ToS výslovně zakazuje uživatelům používání služby „zasílat nevyžádané, hromadné nebo urážlivé zprávy nebo zprávy za účelem propagace nezákonných činností nebo zamýšlených jako škodlivé nebo destruktivní, porušující soukromí nebo práva duševního vlastnictví nebo obsahující zneužívající, podvodné, jazyk nebo jakýkoli jiný typ obsahu zakázaného zákonem. “I když to není výslovně uvedeno, lze předpokládat, že pokud je firmě předložen rozkaz, bude dodržovat vymáhání práva, pokud se předpokládá, že jedna z těchto nezákonných činností byla provedena. předplatitelem. Ve skutečnosti společnost připomíná uživatelům, že by mohli být odpovědní:

„Nefiltrujeme ani cenzurujeme obsah, který odesíláte nebo přijímáte prostřednictvím našich služeb, a proto nemůžeme nést odpovědnost za jeho distribuci. Účet, který vám poskytneme, patří vám a jste za něj plně zodpovědní; za žádných okolností nesmí být sdíleny, prodávány ani poskytovány žádné třetí straně; v opačném případě můžete být odpovědní. “

Bezpečnostní

OpenMailBox.org tvrdí, že běží na zcela open-source (freemium) softwaru, a zdá se, že jde o jakýsi unixový virtuální poštovní řešení implementovaný s RoundCube.

Nepodařilo se nám však najít žádný důkaz o kódu pro OpenMailBox zveřejněný online (nemohli jsme ho najít ani na Githubu) a nezdá se, že by byl auditován k ověření, zda je skutečně bezpečný.

Tudíž jakákoli tvrzení jeho vývojáře Pierra Barra musí být vzata s trochou soli. Pro vše, co v současnosti víme, by to mohlo být úplně nejisté nebo plné zadních dveří.

Všechna data, která prochází z vašeho prohlížeče na webmail portál, jsou chráněna šifrováním HTTPS a pomocí protokolu Qualys SSL Labs jsme zkontrolovali jeho zabezpečení TLS. Dobrou zprávou je, že služba získala hodnocení A +, jedná se o velmi vysoké skóre, které značí, že služba bude chránit vaše data, zatímco je přenášena z vašeho prohlížeče na její servery..

Bohužel se nám však nepodařilo úplně ověřit, jak jsou data uložena na jeho serverech, a není zde zmínka o jeho webových stránkách pomocí šifrování pro e-maily, které jsou v klidu, nebo zda se toto šifrování provádí za běhu..

Funkce PGP je k dispozici v rámci webmail klienta, takže uživatelé mohou odesílat e-maily s end-to-end šifrováním. Tím se odstraní veškeré obavy z toho, jak se e-maily ukládají v klidu, a to úplnou kontrolou nad obsahem e-mailů v rukou odesílatele a příjemce..

Stojí za zmínku, že protože webový klient je založen na prohlížeči, trpí zranitelnostmi způsobenými způsobem, jakým kód JavaScript pracuje s vaším prohlížečem. To znamená, že je možné, aby se uživatelé stali obětí muže uprostřed útoku, který na ně tlačí klíče. V důsledku toho bude nutné tuto e-mailovou službu používat se samostatným e-mailovým klientem třetí strany, jako je Thunderbird, aby bylo možné e-mailovou službu bezpečně používat.

Bohužel IMAP a POP jsou k dispozici pouze na placeném účtu, což znamená, že se budete muset držet webového klienta, pokud nechcete platit.

Založit

Získání účtu s OpenMailBox.org by mělo být snadné. Pokusili jsme se však zřídit účet zdarma, abychom získali představu o tom, jak služba funguje, a nemohli jsme účet zcela získat. Portály zdarma a placené registrace vás zavedou na stejnou stránku a ani vám to neumožní získat účet hned teď.

bezplatné a placené verze služby

To je matoucí, protože na jeho Twitteru nejsou žádné zprávy o tom, že by služba skončila. Ve skutečnosti posledních několik zpráv ze služby tvrdí, že byla zrušena, ale brzy bude zálohována:

openmailbox tweet

Je pravda, že to bylo před deseti měsíci, ale zdá se, že web je aktuální a aktuální…

Zápatí webu Openmailbox

Proces registrace je bohužel v tuto chvíli zcela přerušen a nemohli jsme založit účet. Nemáme ponětí, zda je to dočasné nebo zda je služba aktuálně nedostupná novým uživatelům. A nemohli jsme to zjistit kontaktováním firmy.

Zákaznická podpora

Pokusili jsme se kontaktovat zákaznickou podporu, abychom zjistili, zda existuje dočasný problém s registrací portálu pro OpenMailBox.org. Chtěli jsme také vědět, zda stávající zákazníci jsou schopni službu úspěšně využívat.

Je smutné, že jsme nebyli úplně schopni získat od vývojářů webu žádnou odpověď (zkusili jsme to třikrát). Z tohoto důvodu musíme předpokládat, že tato služba již není obsluhována a nemělo by se jí vyhýbat.

Závěr

OpenMailBox je e-mailová služba, která v průběhu let získala značné množství kritiky i chválu. Mnoho zákazníků si stěžovalo na výkon a spolehlivost této e-mailové služby a její současné problémy jistě zvoní na poplachové zvonky.

Pokud jde o soukromí a zabezpečení, je těžké této službě důvěřovat. Říká se, že jde o otevřený zdroj, ale nemohli jsme najít důkaz o zveřejnění kódu a nezdá se, že by byl auditován..

A co víc, nedostatek správné politiky ochrany osobních údajů v souladu s GDPR vás nutí důvěřovat nárokům vývojářů e-mailů. A její základna ve Francii zdaleka není ideální, zejména pokud je to místo, kde ukládá uživatelské e-maily.

Je možné, že nové účty již nejsou k dispozici, ale stávající účet lze stále používat. Za daných okolností však doporučujeme, aby stávající zákazníci skočili na spolehlivější a důvěryhodnější službu (na trhu jsou levnější služby, které jsou mnohem transparentnější).

Tato služba nemá zákaznickou podporu a je možné, že pokud zaplatíte za obnovení stávajícího předplatného - služba se může náhle přepnout do režimu offline a můžete přijít o své peníze.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me