Recenze OpenVPN GUI

GUI OpenVPN

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Jak je podrobně popsáno v VPN Encryption: Kompletní průvodce, OpenVPN je protokol go-to Virtual Private Network (VPN) (přinejmenším pro komerční VPN služby). A správně. OpenVPN je komunitní open source software, který je primárně vyvíjen OpenVPN Technologies, Inc.

Jak je podrobně popsáno v VPN Encryption: Kompletní průvodce, OpenVPN je go-to VPN protokol (alespoň pro komerční VPN služby). A správně. OpenVPN je komunitní open source software, který je primárně vyvíjen OpenVPN Technologies, Inc.

Profesionálové:

 • Lze použít s jakoukoli službou OpenVPN
 • Plná ochrana proti úniku DNS (IPv4 i IPv6)
 • Úplné směrování IPv6
 • Ochrana WebRTC
 • Otevřený zdroj

Nevýhody:

 • Žádný zabiják
 • Mírně těžší nastavení

Kromě samotného protokolu OpenVPN (backend), komunita vyvinula samostatný front-end open source grafické uživatelské rozhraní (GUI) front-end - OpenVPN GUI.

Většina služeb VPN v současnosti nabízí vlastní klienty OpenVPN. Ty vždy používají backend OpenVPN open source (samotný protokol) a téměř vždy jsou založeny na upravené verzi open source OpenVPN GUI klienta. Někdy silně stažené (upravené), někdy jen mírně.

Cena

Jako bezplatný a open source software (FOSS) je OpenVPN GUI zdarma v každém slova smyslu. Uvědomte si však, že abyste ji mohli používat, musíte se přihlásit k odběru komerční služby VPN nebo si nastavit vlastní privátní server OpenVPN..

GUI OpenVPN jako takové je k dispozici pouze pro Windows. Uživatelé MacOS mohou místo toho použít open source Tunnelblick, zatímco uživatelé Androidu mají OpenVPN pro Android od Arne Schwabe (také open source). Pro Linux je k dispozici klient OpenVPN bez GUI (sudo apt-get install openvpn).

Funkce grafického uživatelského rozhraní OpenVPN 2.4

V minulosti byl Open GUI velmi základním kusem softwaru, který velmi chyběl ve funkcích. Spojilo vás to, a to bylo o tom.

Nejnovější verze (2.4x) GUI OpenVPN se však dramaticky zlepšily, pokud jde o důležité funkce.

 • Plná ochrana proti úniku DNS (IPv4 i IPv6)
 • Úplné směrování IPv6
 • Ochrana proti úniku WebRTC

Jednoduché úpravy konfiguračního souboru OpenVPN (.ovpn) umožňují vysokou úroveň přizpůsobení (pokud to váš poskytovatel podporuje). To zahrnuje výběr portu, výběr bitové a šifrovací bitové délky a výběr spuštění OpenVPN přes UDP nebo TCP.

Toto naposledy umožňuje spustit OpenVPN přes TCP port 443, což je skvělý způsob, jak porazit cenzurní bloky (i když z technického hlediska je to strašně neefektivní).

Téměř každá služba VPN poskytuje konfigurační soubory OpenVPN, které mohou používat GUI OpenVPN. To znamená, že máte vždy možnost používat rozhraní OpenVPN GUI namísto vlastního softwaru poskytovatele (pokud existuje)..

OpenVPN GUI vs. vlastní klienti OpenVPN

Klienti OpenVPN nabízejí oproti GUI OpenVPN dvě hlavní výhody:

 1. Nastavení je o něco snazší, protože nemusíte samostatně stahovat a importovat konfigurační soubory OpenVPN (.ovpn)..
 2. Často poskytují další funkce, které nejsou dostupné v GUI OpenVPN.

Je však třeba poznamenat, že GUI OpenVPN 2.4.3 nyní obsahuje nejdůležitější funkce, které byly kdysi dostupné pouze prostřednictvím vlastního softwaru - ochrana proti únikům DNS a WebRTC. OpenVPN GUI ve skutečnosti plně podporuje směrování IPv6, což je něco, co ještě žádný vlastní klient nedělá (s výjimkou Mullvad's).

Pravděpodobně nejužitečnější funkcí nabízenou vlastními klienty, ale nikoli OpenVPN GUI, je přepínač zabíjení. Mezi další užitečnější funkce patří tunelování SSH / SSL, podpora obfsproxy a VPN přes Tor. Snadný výběr portu je také užitečný (spíše než manuální úprava spíše zastrašujících konfiguračních souborů OpenVPN).

Vlastní klienti mohou být také mnohem hezčí a uživatelsky přívětivější než GUI OpenVPN, jehož rozhraní lze charitativně označit jako funkční.

Problémy s aktualizací vlastního klienta

Velkou výhodou GUI OpenVPN oproti vlastním klientům je to, že vždy používá nejaktuálnější (a tedy zabezpečenou) verzi OpenVPN. To nelze říci pro všechny vlastní klienty.

Kromě toho je mnoho vlastních klientů založeno na starších verzích GUI OpenVPN. Pokud nejsou přidány jako součást přizpůsobení, znamená to, že nemusí podporovat novější funkce rozhraní OpenVPN GUI, jako je ochrana proti únikům DNS a WebRTC..

Protože poskytovatelé aktualizují své vlastní klienty tak, aby zahrnovali nový otevřený zdrojový kód OpenVPN GUI, měli bychom vidět lepší podporu těchto funkcí (a plného směrování IPv6),

Open Source

GUI OpenVPN je otevřený zdroj. S výjimkou výjimek AirVPN a Mullvad jsou vlastní klienti OpenVPN většiny poskytovatelů uzavřeným zdrojem (přestože jsou založeni na otevřeném zdrojovém kódu OpenVPN).

Obecně doporučuji používat software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřený zdroj je jedinou možnou zárukou, že software neobsahuje škodlivý kód.

Abych byl upřímný, nepovažuji to za hlavní problém, pokud jde o software VPN. Poskytovatel VPN může vždy sledovat, co se vám při používání této služby dostane online, takže obávat se kompromitovaného softwaru se zdá být jako uzavření dveří stodoly poté, co se ke mně kůň připevnil. Váš počet najetých kilometrů se může lišit.

To znamená, že věřím v podporu open source softwaru v zásadě.

Jak používat OpenVPN GUI pro Windows

 1. Stáhněte si instalační software systému Windows a nainstalujte.

  Instalace z webu

  Jako vždy u softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, měli byste si ověřit digitální podpis stahování.

 2. Navštivte web svého poskytovatele VPN a stáhněte si jeho konfigurační soubory OpenVPN. Každý soubor .ovpn se obvykle týká jediného serveru VPN. Často je možné stáhnout jednotlivé soubory .ovpn nebo je stáhnout hromadně jako soubor ZIP (záleží na poskytovateli).
 3. Přesunout nebo rozbalit stažené soubory .ovpn do C: \ Users \ User \ OpenVPN \ config nebo C: \ Program Files \ OpenVPN \ config.

  Alternativně můžete pro jednotlivé soubory .ovpn kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu na panelu oznámení -> Importovat soubor...

  import souboru pravým tlačítkem

 4. Chcete-li spustit VPN, spusťte rozhraní OpenVPN GUI a klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu v oznamovací liště -> Připojit -> vyberte server -> Připojit. Nebo jen vyberte Připojit, pokud jste importovali pouze jeden soubor .ovpn.

  připojit se k VPN

 5. Některé služby poskytují přizpůsobené konfigurační soubory OpenVPN, které obsahují vaše uživatelské jméno a heslo. Pokud ne, budete muset zadat své uživatelské jméno a heslo.

  Nyní jste připojeni k serveru OpenVPN. Pokud chcete zkontrolovat, navštivte ipleak.net, kde se můžete také ujistit, že nemáte žádné úniky IP.

  Hlavní panel systému Windows ukazuje, jak funguje openvpn

  Oblast obrazovky ikony OpenVPN GUI Notifikační lišta se rozsvítí zeleně, což ukazuje, že jste připojeni

  odpojte se od sítě VPN pravým tlačítkem myši na ikonu na panelu oznámení -> Připojit -> vyberte server -> Připojit.

  Odpojte se od VPN

  Okno Nastavení vám umožňuje hrát si s některými základními nastaveními ...

  Chcete-li však změnit další nastavení záloh, je třeba upravit konfigurační soubor .ovpn (Upravit konfiguraci). Nejlepší je konzultovat to s poskytovatelem VPN.

Závěr

miloval jsem

 • Lehká váha
 • Volný, uvolnit
 • Plná ochrana proti úniku DNS (IPv4 i IPv6)
 • Úplné směrování IPv6
 • Ochrana proti úniku WebRTC
 • Otevřený zdroj
 • Vždy používá nejaktuálnější verzi OpenVPN
 • Lze použít s jakoukoli službou VPN, která podporuje OpenVPN (téměř všechny)

Nebyl jsem si tím tak jistý

 • Nastavení zahrnuje několik dalších kroků
 • Vypadá celkem jednoduše (někteří klienti jsou mnohem hezčí!)
 • Žádný zabiják

nesnášel jsem

 • Nic

GUI OpenVPN je skvělý malý klient OpenVPN. Některé menší a novější služby VPN ještě musí vyvinout svůj vlastní software, a místo toho použít GUI OpenVPN. To je naprosto v pořádku - jak říkám, OpenVPN GUI je skvělý malý OpenVPN klient

Pokud vaše VPN služba nabízí vlastního OpenVPN klienta, měli byste ji použít nebo OpenVPN GUI? Řekl bych, že záleží na tom, zda vlastní software nabízí funkce nenalezené v GUI OpenVPN, bez kterých byste nemohli žít. Například přepínač zabíjení.

Přestože jsou všechny ostatní stejné, OpenVPN GUI je štíhlý a střední VPN klient, který vždy používá nejaktuálnější verzi OpenVPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me