Recenze Psiphon

Psiphon

ProPrivacy.com Skóre
6 z 10

souhrn

Co je Psiphon?

Psiphon je bezplatný a otevřený zdrojový nástroj proti cenzuře. Je navržen tak, aby umožnil lidem, kteří žijí v omezujících zemích, volný přístup na otevřený internet. Jak uvidíme v této recenzi Psiphon, Psiphon toho dosahuje pomocí kombinace technologií Virtual Private Network (VPN) a Secure Shell (SSH). To znamená, že pokud jedna možnost nefunguje, druhá by mohla.

Rychlost a výkon

Všechny testy byly provedeny na mém optickém připojení Virgin Media UK. Při připojení přes VPN není možné vybrat další umístění - Psiphon pro mě vybral Indii.

Při použití Psiphon neočekávejte prudké rychlé rychlosti. Ve výchozím režimu Windows SSH byla rychlost stahování průměrně pouhých 133 kbps. Rychlosti byly trochu použitelnější v režimu VPN, přestože server VPN byl umístěn velmi daleko ode mě.

Aplikace pro Android fungovala mnohem blíže slibovaným 2 Mbps a aplikace Pro dokonce mírně překonala 5 Mbps, za které jsem zaplatil.

Únikové testy

Zjistil jsem žádné úniky IP pomocí aplikace Windows v režimu SSH nebo VPN nebo při použití aplikace pro Android. Zde vidíme výsledky testů VPN. Jedná se o servery Google DNS, ale požadavky DNS jsou zprostředkovány společností Psiphon, takže nehrozí žádné riziko ochrany osobních údajů.

Upozorňujeme, že IP adresy RFC pro soukromé použití jsou pouze místní IP. Nelze je použít k identifikaci jednotlivce, a proto nepředstavují únik IP. Můj poskytovatel internetových služeb (Virgin Media UK) bohužel nepodporuje připojení k protokolu IPv6 (Internet Protocol verze 6), takže v tuto chvíli nemohu testovat úniky IPv6. Toto je situace, která by se měla v blízké budoucnosti změnit.

Cenové plány

1 měsíc

0,00 $
za měsíc

Verze Psiphon pro Windows je zdarma. Je také možné zdarma „nabít“ aplikace pro Android a iPhone VPN.

V zemích, které to nezakazují, si můžete také stáhnout Psiphon pro své zařízení Android z Obchodu Google Play. To je však místo, kde se věci začínají komplikovat ...

Základní aplikace Psiphon z Obchodu Play je stejná jako aplikace, kterou si můžete stáhnout z webu, kromě toho, že zobrazuje některé reklamy. Šířka pásma ve všech bezplatných verzích aplikace Psiphon je omezena na 2 Mbps.

K dispozici je také aplikace Psiphon Pro, která zobrazuje ještě výraznější reklamy. Ty lze za poplatek odstranit a zvýšit rychlostní limit 2 Mbps. Předplatné „maximální rychlosti“ stojí 4,99 GBP za sedmidenní průchod, nebo 9,99 GBP za měsíc. „Vysokorychlostní“ předplatné stojí 4,99 GBP měsíčně.

Jediným místem, kde mohu najít tyto ceny, je aplikace, takže se mohou lišit v závislosti na regionu. Otravně pro britské uživatele, aplikace prodávané za 9,99 GBP ve Velké Británii často prodávají za 9,99 USD v USA. Nevím však, zda je tomu tak v tomto případě.

Všechna předplatná mají 30denní bezplatnou zkušební verzi. Než zrušíte zkušební verzi, zrušte jej prostřednictvím Obchodu Play a Psiphon vám nebude účtovat poplatky.

Plán „maximální rychlost“ zvyšuje rychlostní limit na 5 Mbps. Nejsem si jistý, o kolik „vysoká rychlost“ zvyšuje vaši rychlost.

Snadnost použití

Chcete-li stáhnout aplikaci Windows zdarma, jednoduše navštivte web Psiphon. Z webu si také můžete stáhnout aplikace pro Android a iOS, připravené pro postranní stahování. K tomu není nutná žádná registrace.

Lidé v zemích, které cenzurují přístup na web Psiphon, mohou posílat e-maily [chráněn e-mailem] požádat o zasílání aplikací e-mailem.

Z obchodu Google Play je také možné stáhnout základní aplikaci Psiphon Android VPN (s přidanými reklamami) nebo aplikaci Psiphon Pro. Tato možnost však není k dispozici ve všech zemích.

Klient Windows Psiphon

Aplikace Windows VPN funguje na Windows XP nebo vyšší.

Funkce rozděleného tunelového propojení vám umožňuje osvobodit webové stránky ve vaší zemi od šifrovaného tunelu Psiphon. To může být užitečné, protože webové stránky nejsou obvykle cenzurovány ve své vlastní zemi.

Pokud normální režim SSH nefunguje, může se stát režimem VPN L2TP / IPsec. Všimněte si, že režim VPN vynutí veškerý internetový provoz tunelem VPN, zatímco normální režim SSH ovlivní pouze programy, které používají místní nastavení HTTP a Socket Secure (SOCKS) v systému Windows (například prohlížeč).

Můžete nechat klienta, aby pro vás automaticky vybral „nejrychlejší“ zemi, nebo z tohoto seznamu vyberte server v zemi. Výběr oblasti funguje pouze pro připojení SSH, nikoli pro připojení VPN.

Aplikace je k dispozici v mnoha různých jazycích. Díky tomu je přístupný co největšímu počtu lidí, kteří vyžadují přístup na otevřený internet.

Celkově vzato nově přepracovaný klient Windows vypadá dobře a snadno se používá. Jedním z lehce nepříjemných problémů je však to, že při každém připojení k aplikaci Psiphon se v prohlížeči otevře stránka zpráv / blogu „Psiphon Today“..

Aplikace Psiphon pro Android (zdarma)

Aplikace pro Android funguje pouze v režimu SSH. Automaticky vybere servery pro vás.

Pokud jste si stáhli soubor APK pro sideloading, neuvidíte žádné reklamy. Pokud jste si stáhli aplikaci z Obchodu Play, uvidíte v prostoru obsazeném logem Psiphon v horní části obrazovky některé docela diskrétní reklamy..

Využití šířky pásma si můžete prohlédnout v sekci Statistiky. To může být užitečné zejména v zemích, kde jsou mobilní internetová data drahá.

Psiphon bude normálně pouze proxy prohlížeče, ale se systémem Android 4.0+ je možné proxy celé zařízení. V tomto režimu funguje Psiphon velmi podobně jako plná VPN.

Psiphon Pro pro Android

Pro verze aplikace je velmi podobná bezplatné verzi. To vám umožní podporovat vývojáře přijímáním reklam nebo upgradem na rychlejší služby prostřednictvím nákupů v aplikaci.

Reklamy jsou velmi rušivé. Kromě prominentnějších reklam na hlavní obrazovce se vám při každém připojení k serveru Psiphon zobrazí videoreklama a váš prohlížeč načte novinky / blogovou stránku Psiphon..

V zásadě, pokud používáte verzi Pro pro tuto aplikaci, budete chtít upgradovat na placené předplatné co nejrychleji!

Když zaplatíte předplatné, reklamy zmizí a vaše šířka pásma se zvýší. Plán „maximální rychlost“ aktualizuje rychlostní limit z 2 Mbps na 5 Mbps

Verze Pro vám dává možnost pro proxy celé vaše zařízení nebo pouze vlastní prohlížeč Psiphon, který je dodáván s aplikací.

Jiné platformy

Psiphon je k dispozici pro Windows, Android a iOS. Psiphon Pro je aktuálně k dispozici pouze pro Android. Nezkoušel jsem to, ale domnívám se, že aplikace pro iOS je podobná jako aplikace sidelaoded pro Android. Bohužel Psiphon nenabízí verzi aplikace pro uživatele Mac, podívejte se na naši nejlepší seznam VPN pro Mac, pokud jste uživatelem Mac.

Služby zákazníkům

Web je poměrně základní a je zaměřen na stránku ke stažení. Pro aplikace pro Android a Windows je k dispozici slušná uživatelská příručka.

K dispozici je také zdlouhavý FAQ, který odpovídá na většinu otázek, které jsem měl. Obsahuje také pokyny, jak naložit zařízení Psiphon na zařízení Android a iOS, spolu se základním průvodcem řešením problémů.

Web je k dispozici v působivých 24 jazycích.

Podpora Psiphon

Pokud jde o podporu, kromě zdrojů dostupných na webových stránkách jste do značné míry sami. Je k dispozici e-mailová adresa ([chráněna e-mailem]), ale když jsem se pokusil kontaktovat pomocí služby Psiphon, dostal jsem předběžnou odpověď:

"Každý den dostáváme mnoho zpráv a nemusíme být schopni na každou zprávu odpovědět individuálně."

I když se to zdá pro přiměřené aplikace rozumné, cítím, že lidé, kteří za aplikaci Pisphon Pro Android zaplatí měsíčně až 9,99 liber, si zaslouží lepší podporu.

Soukromí a bezpečnost

Bezpečnostní

Ve výchozím nastavení Psiphon používá SSH k zajištění zabezpečeného připojení k jeho serverům. To je dost bezpečné pro obcházení většiny forem cenzury. Je však známo, že organizace jako NSA a CIA mají nástroje, které mohou dešifrovat SSH, což jim umožňuje číst obsah relací SSH.

Pro připojení VPN používá Psiphon protokol VPN L2TP / IPsec. Navzdory některým do značné míry teoretickým otázkám je to obecně považováno za bezpečné. Webové stránky Psiphon nevysvětlují, která šifra nebo délka klíče se používá k zabezpečení dat, ale cokoli se použije, bude v pořádku pouhé obcházení cenzury.

Web Psiphon poskytuje kryptografické hash SHA1 pro své aplikace pro Windows a pro Android s postranním zatížením. Jedná se o relativně slabou formu integrity dat ve srovnání s digitálními podpisy PGP, ale mělo by to poskytnout jistotu, že se staženými soubory nebylo manipulováno.

Psiphon automaticky změní nastavení systému Windows Domain Name System (DNS) tak, aby ukazoval na whitelist prověřených serverů DNS. To by mělo zajistit, že během používání Psiphon neutrpíte únik DNS.

Soukromí

Jak již bylo uvedeno, společnost Psiphon si nevztahuje žádné nároky na ochranu svého soukromí. Poskytuje se pouze jako nástroj proti cenzuře.

„Psiphon je navržen tak, aby vám poskytoval otevřený přístup k online obsahu. Psiphon nezvyšuje vaše soukromí online a neměl by být považován ani používán jako online bezpečnostní nástroj. “

Původně byl vyvinut digitální aktivistickou skupinou Citizen Lab na University of Toronto v Kanadě. Od roku 2007 však společnost Psiphon Inc. působí jako nezávislá obchodní společnost. Stále příležitostně spolupracuje s Citizen Lab na výzkumných projektech a obdržela finanční prostředky od Evropského parlamentu a programu Internet Freedom Ministerstva zahraničí USA..

Společnost Psiphon sídlí v Kanadě a podléhá kanadským zákonům a zákonům o ochraně soukromí v Ontariu. Kanada je aktivním členem pěti špionážních aliancí pod vedením NSA.

Samotný software Psiphon zůstává otevřeným zdrojovým kódem.

Šifrovací protokoly

Protokoly

„IP adresy uživatelů nejsou shromažďovány servery Psiphon při běžném provozu. Psiphon nevyžaduje uživatelské účty, takže ve výchozím nastavení neexistuje kolekce e-mailových adres, uživatelských jmen nebo hesel.

"Protokoly událostí zahrnují časová razítka, kódy regionů (země a město) a neidentifikující atributy včetně ID sponzora (určeno podle toho, které sestavení klienta Psiphon se používá), verze klienta a typ protokolu. Před zaznamenáním jsou zobrazení stránek agregována podle času a / nebo relace. “

Společnost Psiphon sdílí se svými obchodními partnery agregované informace získané z přístupových protokolů kbelíku Amazon S3 a dalších zdrojů. Jak říkám, považujte Psiphon pouze za nástroj proti cenzuře - ne za nástroj ochrany soukromí. Podrobný popis toho, co Psiphon zaznamenává a sdílí, naleznete v zásadách ochrany osobních údajů. K jeho úvěru to situaci velmi jasně vysvětluje.

Funkce VPN sítě Psiphon

Psiphon je aplikace určená k obcházení omezení cenzury v omezujících zemích. Technologie, které používá, mohou ze své podstaty poskytnout určitou ochranu před vládními nebo poskytovateli internetových služeb (ISP), který sleduje vaše internetová data..

Vývojáři společnosti Psiphon velmi rádi zdůrazňují, že ochrana před sledováním není účelem této aplikace. V tomto ohledu nedávají žádné sliby, pokud jde o jeho účinnost. Je to zařízení proti cenzuře a měli byste ho považovat pouze za takový.

Psiphon jako tunel SSH

Společnost Psiphon Inc. provozuje síť serverů po celém světě. Ve výchozím nastavení se aplikace připojí k jednomu z nich pomocí šifrovaného spojení Secure Shell (SSH) s potleskem handshake.

Servery SSH jsou v mnoha ohledech podobné standardním serverům HTTPS (HTTP over SSL / TLS). Rychlé a poměrně jednoduché shrnutí klíčových rozdílů mezi SSH a Secure Sockets Layer (SSL) najdete zde.

Handshake zmatek

Připojení SSL protokolu Psiphon využívají zmatek handshake. Cílem je skrýt skutečnost, že se pokoušíte vyhnout cenzurním omezením.

"Handshake zmatek posiluje počáteční handshake SSH proti systémům, které identifikují nebo klasifikují různé síťové protokoly zkoumáním dat v tranzitu na statické podpisy."

Zde je k dispozici dokument white paper s podrobnostmi o tom, jak Psifhonův způsob zatemnění handshake funguje.

Psiphon jako VPN

Ve Windows je také možné se připojit k serverům Psiphon pomocí VPN protokolu Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP) / Internet Protocol Security (IPsec) VPN. Toto je poskytováno jako možnost zálohování v případě, že jsou připojení SSH blokována. Není k dispozici pro mobilní uživatele.

Přečtěte si, co je server proxy? Další informace o serverech proxy a diskusi o rozdílech mezi servery proxy a VPN.

Závěrečné myšlenky

Psiphon má samozřejmě přísná omezení. Nejvýznamnější z nich je, že je velmi pomalý. I při placení předplatného „maximální rychlosti“ v aplikaci Pro vás získáte pouze rychlost stahování přibližně 6 Mb / s.

Ale toto chybí. Psiphon je bezplatný nástroj proti cenzuře, který funguje. Soudě podle hromady komentářů k tomu, které dostáváme, je pro mnoho lidí v restriktivních krajích velmi užitečné.

Jedním z problémů, který se často objevuje, jsou uživatelé, kteří nás žádají o pomoc (kterou nemůžeme poskytnout). Je to proto, že společnost Psiphon Inc. sama o sobě neposkytuje žádnou podporu. Vzhledem k tomu, že Psiphon je velmi populární, je nepřiměřené a nerealistické očekávat, že společnost bude podporovat to, co je v zásadě bezplatný produkt..

Pokud žijete v omezující zemi a nemůžete si dovolit nebo nemůžete získat přístup k běžné službě VPN, navrhl bych vyzkoušet Tor před vázáním Psiphon. Tor poskytuje větší anonymitu, je rychlejší a podporuje aktivní komunitu nadšenců, kteří chtějí nabídnout pomoc těm, kteří ji potřebují.

Pokud je Tor zablokován, pak může být Psiphon tím správným řešením, které potřebujete.

Pokud nejste omezeni a můžete si dovolit slušnou síť VPN (která může stát pouhých 2,75 USD měsíčně), pak důrazně doporučujeme navštívit naši stránku Nejlepší služby VPN a získat rychlou a bezpečnou síť VPN, která zlepší vaše soukromí a svobodu internetu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me