Recenze PureVPN

PureVPN

 • Ceny

  Z 2,88 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

ProPrivacy.com Skóre
9.5 z 10

souhrn

PureVPN je síť VPN založená v Hongkongu, která se vyznačuje velmi velkým počtem umístění na serveru. Nedávno také nepřišlo žádné protokoly, což je skvělé pro ochranu soukromí. Seznam funkcí PureVPN je rozsáhlý a bude spokojený i pro ty nejnáročnější uživatele VPN. Odblokuje také téměř všechny streamingové služby, ke kterým byste mohli doufat.

Rychlé statistiky

 • Země
  141
 • Současná propojení
  5
 • Jurisdikce
  Hongkong
 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  77,37 Mbps

Cena

24 měsíců

2 roky vypořádejte se 74% slevou!

74% sleva

2,88 $
za měsíc

1 měsíc

10,95 $
za měsíc

Jak je obvyklé, cenové úrovně PureVPN se vztahují pouze na to, jak dlouho si kupujete předplatné. Všichni zákazníci mají přístup ke všem funkcím PureVPN. Je třeba říci, že měsíční plán je trochu drahý, ale cena za měsíc, pokud si zakoupíte roční předplatné nebo delší, je přímo levná!

K dispozici je 31denní záruka vrácení peněz (7 dní, pokud kupujete pouze měsíční předplatné), ale pokud nechcete pokračovat v předplatném, nezapomeňte to včas zrušit. PureVPN má pověst přísnosti s náhradami. Bezpečnější možností je zaplatit 2,50 USD za 3denní zkušební období.

PureVPN přijímá platby prostřednictvím kreditní / debetní karty, PayPal, AliPay a CashU. Potenciálně anonymní platba je možná prostřednictvím dárkových karet nebo různých kryptoměn zpracovaných poskytovatelem plateb třetích stran se sídlem v USA PaymentWall.

Jak ale diskutujeme později, PureVPN není dobrá volba pro ty, kteří potřebují velké soukromí. Výhody anonymního placení za PurePN jsou proto poněkud omezené. Rovněž stojí za zmínku, že platba pomocí potenciálně anonymních metod je nevratná.

Podporované platební platformy


Visa / MasterCard


Amex


Kryptoměna

Funkce

Torrenting
Země 141
Současná propojení 5
Podpora směrovače
Holé kovové nebo virtuální servery Holý kov
Přesměrování portů
Výběr portu
Směrovače podporovány DD-WRT, Asus, Linksys, rajče, TP-Link,, Belkin, pfsense, Sabai Buffalo, Sabai a další
Celkem serverů 2000

PureVPN jasně označuje, která místa jsou virtuální, tj. Nemají tam fyzický server, ale které jsou spoofed pomocí efektivního inteligentního směrování DNS. Pro většinu uživatelů bude bez ohledu na to, zda používají virtuální umístění, zcela irelevantní.

V místech, kde se používají fyzické servery, se jedná o holé kovové servery s jediným nájmem. To je dobré, protože holé kovové servery jsou mnohem bezpečnější než instance softwaru VPS hostované na sdílených serverech.

Zabezpečení sítě PureVPN WiFi

Tato šikovná funkce automaticky zjistí, když se připojíte k nerozpoznané síti Wi-Fi, která vám umožní připojení pomocí zapnutí VPN. To je skvělý způsob, jak zajistit, abyste nikdy surfovali po internetu na nezabezpečeném WiFi hotspotu bez ochrany, kterou VPN poskytuje.

Vyhrazené IP adresy

Jednou z největších silných stránek PureVPN je to, že odblokuje téměř všechny streamingové služby, které lidstvo zná. To zahrnuje služby, jako je BBC iPlayer a Netflix, které se vyznačují rozsahy IP, o nichž je známo, že patří společnostem VPN.

PureVPN to může udělat, protože (mírně matoucí) nabízí dva druhy „vyhrazené adresy IP“. Prvním druhem jsou dočasné adresy IP vytvořené pro přístup ke konkrétní události nebo službě online streamingu. Jsou tedy „oddaní“ této službě nebo službě, ale sdílí je mnoho uživatelů.

Pokud zjistíte, že služba blokovaná uživatelům VPN, jednoduše kontaktujte podporu PureVPN 24/7 Live Chat a oni vám téměř jistě budou schopni poskytnout IP adresu serveru, která funguje.

Kromě tohoto druhu „vyhrazené IP“ si PureVPN pronajímá tradičnější druh vyhrazené IP za 1,99 $ měsíčně. Jedná se o adresy IP pro jednoho uživatele, které jsou pro váš účet jedinečné.

Tyto jedinečné osobní IP jsou také dobré pro obcházení bloků, které cílí na známé rozsahy VPN IP. Kromě toho jsou užitečné pro lidi, kteří provozují věci, jako jsou herní servery nebo kteří chtějí přistupovat k prostředkům LAN, které vyžadují připojení k pevné statické IP adrese..

Pokročilé předávání portů

Jako většina moderních služeb VPN, PureVPN nabízí NAT firewall, který zabraňuje nevyžádaným příchozím připojením. Problém s bránami NAT spočívá v tom, že jsou dobré pro zabezpečení, ale jsou něčím méně, pokud stejně jako P2P torrent-hlavy skutečně chcete nevyžádaná příchozí připojení, aby se usnadnilo sdílení souborů.

Předávání portů řeší tento problém tím, že umožňuje uživatelům otevírat díry (porty) v bráně NAT, přes které mohou příchozí připojení procházet. Kromě torrentů je tato funkce užitečná pro každého, kdo chce přistupovat k prostředkům, jako jsou tiskárny, jednotky LAN a hry nebo mediální servery, které jsou za sítí VPN.

Úplnou diskuzi o této funkci, včetně potenciálních problémů, naleznete v našem Konečném průvodci přesměrováním portů VPN.

Je však třeba poznamenat, že přesměrování portů nefunguje, pokud jsou použity sdílené IP (NAT Network).

Odblokuje PureVPN Netflix?

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Kromě našich benchmarkových služeb Netflix a BB iPlayer, PureVPN odblokuje Amazon Prime, Hulu a mnoho dalších. PureVPN je díky použití vyhrazených IP (obou druhů) skutečně jednou z nejlepších VPN služeb na trhu pro odblokování streamovacích služeb a přístup k omezeným sportovním událostem. PureVPN také odblokuje videa YouTube, která jsou ve vaší oblasti omezena.

Rychlost a výkon

Níže je živý graf ukazující aktuální rychlosti pro PureVPN v našich probíhajících pokročilých testech rychlosti.

Je třeba říci, že jsme zaznamenali výrazný pokles v celkové rychlosti PureVPN za poslední rok. Průměrné loňské průměrné rychlosti se pohybují na slušných 29 Mbits / s, ale za poslední měsíc jsme zaznamenali v průměru pouhých 9,1 Mbits / s.

To nám však neříká celý příběh, protože výsledky maximální rychlosti za poslední měsíc byly velmi slušné 232,8 Mbits / s. To znamená, že pokud se připojíte k blízkému serveru, budete pravděpodobně používat vynikající rychlostní rychlost při používání PureVPN.

Doby vyhledávání DNS jsou trochu ohromující (průměr 0,52 sekundy a maximum 6,97 sekund) a uživatelé PureVPN trpí nejdelší průměrnou dobou čekání v našich knihách, když se připojují ke službě. Ale to je stále jen 14,1 sekundy.

Únikové testy

Testy úniku IP jsme provedli pomocí nástroje open source ipleak.net. Všechny testy byly provedeny na čerstvém virtuálním stroji s nainstalovaným pouze prohlížečem, který podporuje WebRTC. Pro každý test jsme nastavili tento prohlížeč do soukromého / anonymního režimu, abychom zabránili problémům s ukládáním výsledků do mezipaměti.

Ve Windows jsme nezjistili žádné problémy, ale klient MacOS unikl naší IPv6 adrese prostřednictvím běžného DNS i WebRTC.

Když jsme deaktivovali IPv6, nezjistili jsme žádné úniky protokolu IPR4 WebRTC. Majitelé počítačů Mac s připojením IPv6 by tedy měli být v pořádku, pouze manuální zakázání protokolu IPv6 v makrech. Pro jistotu však doporučujeme také deaktivovat WebRTC v prohlížeči.

Při použití doplňků proxy prohlížeče nebyly zjištěny žádné úniky IP, přesto však stojí za zmínku, že funkce „Zabránit úniku WebRTC“ doplňků zabraňuje únikům WebRTC pouze pro vlastní připojení proxy. Nezabrání to únikům WebRTC při používání VPN.

Momentálně nemůžeme testovat úniky IPv6 v Androidu, ale nezjistili jsme žádné úniky IPv4 žádného druhu.

Datové limity
Limity šířky pásma
Byl zjištěn únik WebRTC?
SpeedTest ProPrivacy.com (průměr) 77,37
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 252.3

Snadnost použití

PureVPN nabízí Windows, MacOS a Android VPN aplikace. Kromě běžného systému Android nabízí PureVPN i vlastní aplikace pro Amazon Firestick a Android TV. PureVPN má také rozšíření prohlížeče pro Chrome a Firefox a vlastní applet pro Kodi a DD-WRT. Phew!

K dispozici je nová aplikace OpenVPN Linux, i když je to pouze příkazový řádek. Aplikace iPhone VPN není v době psaní této recenze k dispozici, ale prochází kontrolou z App Store.

K dispozici jsou dobré příručky pro manuální nastavení, které dokáží zmást kombinaci platforem a protokolů VPN. To zahrnuje iOS, Linux (mnoho distribucí) a řadu směrovačů.

Kompatibilita

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Okna
Operační Systém Mac
Android
Linux
iOS
Windows Phone

Klient Windows

Klient Windows má během instalace poměrně roztomilou animaci. Po instalaci vypadá inteligentně a je vybaven užitečnými funkcemi.

purevpn Windows klient

Začíná se zeptat, který režim chcete použít: stream, internetová svoboda, zabezpečení / soukromí atd. PureVPN nevysvětluje podrobně, jaký je rozdíl mezi jednotlivými režimy nastavení připojení, takže předpokládáme, že jsou správně optimalizovány pro inzerované úkoly.

režim výběru klienta Windows Purevpn

VPN Hotspot využívá vestavěnou funkci Hotspot systému Windows 10 a umožňuje ostatním zařízením připojit se přes Windows k internetu a využívat výhody VPN. To je určitě v pohodě, ale je k dispozici pouze uživatelům Windows 10 a pouze pokud máte WiFi rozhraní, které je kompatibilní s funkcí Windows Hotspot (mnoho z nich není).

S potěšením konstatujeme, že funkce, které byly kdysi dostupné běžným uživatelům, jsou nyní tam, kam patří - v beta verzi a dostupné pouze dobrovolným morčatům. To zahrnuje split tunneling a „Gravity“ (blokování reklam a funkci bezpečného vyhledávání, která odfiltruje explicitní výsledky z výběru oblíbených vyhledávacích strojů).

Ve výchozím nastavení používá klient Windows protokol IKEv2 VPN. Toto je stále oblíbenější volba, protože ačkoli není testován bitva způsobem OpenVPN, IKEv2 je obecně považován za bezpečný a je nepochybně rychlejší než OpenVPN..

Je dobré vidět, že ochrana proti úniku IPv6 je ve výchozím nastavení povolena, i když přepínač zabíjení na základě brány firewall není. Toto je lepší druh přepínače zabíjení, protože zabraňuje jakémukoli provozu vstupujícímu nebo vystupujícím z vašeho počítače mimo VPN tunel. Přežila také simulovanou softwarovou havárii, a proto používá stěny Firewallu na úrovni systému. To je opět dobré.

Stejně jako většina služeb VPN nabízí PureVPN sdílené IP adresy. Na rozdíl od většiny služeb VPN je tato funkce volitelná. Využití sdílených adres IP s povolenou možností sítě NAT získáte pouze v případě, že využijete sdílenou adresu IP. Non-NAT uživatelům je přidělena jedinečná IP adresa.

Je proto důležité si uvědomit, že ve výchozím nastavení software PureVPN vybere připojení NAT nebo non-NAT na základě dostupnosti. Pokud chcete používat sdílené adresy IP, musíte v rozšířených nastaveních klienta zadat typ sítě NAT.

Jiné platformy

Aplikace Mac se zdá téměř identická s aplikací Windows. Jedna z věcí, která nemá, je ochrana proti úniku protokolu IPv6, takže v systému MacOS budete muset ručně zakázat protokol IPv6. Zdá se, že zabraňuje únikům WebRTC IPv4, ale opět neblokuje úniky WebRTC IPv6.

Klient Mac v současnosti nepodporuje IKEv2. Ve výchozím nastavení používá protokol SSTP VPN, ale lze jej změnit na OpenVPN (UDP nebo TCP). Protože ve výchozím nastavení používá VPN klienta zabudovaného v MacOS, VPN zůstane na svém místě, i když dojde ke zhroucení klienta PureVPN.

Aplikace pro Android nabízí ještě více funkcí než aplikace pro počítače. Nabízí přesměrování portů, přepínač zabíjení a „zabezpečené Wi-Fi“. Podporovány jsou pouze protokoly VPN: OpenVPN (UDP nebo TCP) a IKEv2, ale protože se jedná o jediné protokoly VPN, které byste měli používat v těchto dnech, opravdu to není problém.

Příkazový řádek OpenVPN aplikace pro Linux funguje dobře, ale je spíše základní. Kromě předkonfigurovaného pro PureVPN nevidíme žádnou výhodu jeho použití nad běžným klientem příkazového řádku OpenVPN..

Příkazový řádek PureVPN OpenVPN

Doplňky prohlížeče

Pro Firefox a Chrome jsou k dispozici doplňky proxy prohlížeče. Jsou užitečné pro rychlé spoofing vaší polohy, ale neposkytují žádné výhody zabezpečení ani soukromí, protože připojení proxy není šifrováno.

purevpn pro Windows připojit

Služby zákazníkům

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Záruka vrácení peněz
24hodinová podpora
Živý chat
Zkušební verze zdarma Ne Ano - 3 dny Ne
Délka záruky vrácení peněz 31 30 30

Náš audit Zákaznických cen 2020 byl pro společnost PureVPN obecně velmi příznivý. Její zaměstnanci chatu 24/7 jsou dobře informováni o většině věcí, o nichž očekáváme, že budou o ně informováni pracovníci front-line podpory, a byli rádi, že dotazy týkající se více technických otázek předají správnému oddělení pro e-mailovou odpověď později..

Tyto e-mailové odpovědi byly obecně rychlé a odpovídaly na naše otázky dobře. Jediným problémem bylo, že jsme neobdrželi žádnou odpověď na jednu z našich těžších otázek.

Soukromí a bezpečnost

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Záruka vrácení peněz
24hodinová podpora
Živý chat
Zkušební verze zdarma Ne Ano - 3 dny Ne
Délka záruky vrácení peněz 31 30 30

Jurisdikce

PureVPN sídlí v Hongkongu, který se i přesto, že je ovládán Čínou, těší jednomu z nejvíce svobodného a necenzurovaného přístupu k internetu na světě.

Protokoly

Poskytovatelé VPN v Hongkongu nejsou povinni vést žádnou formu protokolů. Až do nedávné doby PureVPN vedla rozsáhlé protokoly připojení, které se používaly na pomoc FBI, aby pomohly zachytit jednoho z jeho uživatelů. To se však nyní změnilo. PureVPN aktualizoval zásady ochrany osobních údajů a nyní je oficiálně VPN bez protokolů.

Je zapotřebí „holá minimální sada dat, která vám pomohou s technickou pomocí, řešením problémů s připojením a překonáním problémů specifických pro daný region“, ale IP adresa, ze které se připojujete, IP VPN serveru, ke kterému se připojujete, a časové razítko když se připojení neuchovává.

Tento krok velmi vítáme.

Šifrovací protokoly

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP

U klienta různé režimy pravděpodobně používají různé protokoly, i když se zdá, že výchozí jsou IKEv2 a SSTP. Při použití OpenVPN používá PureVPN následující nastavení:

Datový kanál: šifra AES-256-CBC s autentizací hash HMAC SHA1.

Řídicí kanál: šifra AES-256-CBC s šifrováním handshake RSA-2048 a hašovací ověřování HMAC SHA384. Perfektní dopředné tajemství je zajištěno prostřednictvím výměny klíčů Diffie-Hellman (DHE), ačkoli neznáme délku klíče pro tuto.

Jedná se o zabezpečené nastavení, které odpovídá nebo překračuje naše minimální doporučení ve všech bodech. Další podrobnosti naleznete v Průvodci šifrováním VPN.

Jiné věci

Jak již bylo uvedeno, PureVPN používá pouze holé kovové servery. Používá „virtuální umístění“, ale jsou hostována na serverech přímo pod kontrolou PureVPN, a proto nepředstavují bezpečnostní hrozbu. Jsme rádi, že PureVPN nyní zpracovává všechny požadavky DNS pomocí interních serverů DNS pro maximální soukromí.

Není to tak dobré, že web PureVPN používá na svém webu řadu sledovačů narušujících soukromí, včetně analytik Google. To však neovlivní soukromí vašich relací procházení VPN.

Všechny aplikace PureVPN nabízejí OpenVPN přes TCP, které předpokládáme, že používají port 443. To může být efektivní při porážce VPN bloků, ale je snadné jej porazit pomocí sofistikovanějších cenzurních opatření. PureVPN nenabízí žádné další technologie zatemnění VPN.

Závěrečné myšlenky

Hlavní věcí, která brání této velmi dobře vybavené službě VPN, byly rozsáhlé protokoly připojení, které uchovávala. Nyní, když přestal uchovávat protokoly, které mohou ohrozit soukromí jeho uživatelů, lze PureVPN snadno doporučit.

Zejména PureVPN je jednou z nejlepších možností na trhu, protože je velmi efektivní při odblokování téměř všeho. Uživatelé počítačů Mac by však měli být opatrní, aby ve svých systémech deaktivovali IPv6 (a pravděpodobně také WebRTC v jejich prohlížečích)..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me