Recenze RoboForm

RoboForm

 • Ceny

  Z 1,79 USD
  /Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

RoboForm je vysoce leštěný a komplexní správce hesel, který i přes uzavřený zdroj (ale šifrovaný end-to-end) dokáže udělat dojem.

Rychlé statistiky

 • Země
  NÁS

Ceny

Primárním osobním produktem RoboForm je RoboForm Everywhere, jejich nejlevnější plán stojí 1,99 $ měsíčně, což se účtuje ročně. Tento plán poskytuje jednotlivci plný přístup ke všem základním funkcím RoboForm. Rodinný plán rozšiřuje plán Everywhere tak, aby pokrýval až pět lidí.

3 roky

1,79 USD
/Měsíc

12 měsíců

1,99 $
/Měsíc

RoboForm také nabízí bezplatný plán. To postrádá online zálohu, sdílení přihlášení a některé funkce podpory. Jeho hlavním omezením však je, že nepodporuje synchronizaci napříč zařízeními.

To je docela velké omezení, ale skutečnost, že RoboForm neukládá žádný časový limit ani omezení na počet hesel, která lze uložit, z něj dělá dokonale funkční bezplatného správce hesel pro ty, kteří používají pouze jediné zařízení..

Na webu není uvedeno, že pokud se přihlásíte k RoboForm Free, budete upgradováni na RoboForm Everywhere zdarma po dobu 30 dní. Platba probíhá kartou (včetně Amexu), PayPal nebo USD papírovým šekem nebo peněžním poukazem.

Kromě osobních plánů nabízí RoboForm podnikatelské plány. Jádrem je centralizovaná konzola pro správu pro nasazení hesel mezi členy týmu, oprávnění ke správě apod. Tato recenze se však zaměřuje na osobní plán Všude.

Funkce (RoboForm Everywhere)

 • Šifrování na straně klienta (e2ee)
 • Synchronizace napříč platformami
 • Integrace prohlížeče
 • Vyplňte hesla v aplikacích
 • Online zálohování
 • Sdílejte přihlašovací údaje bezpečně
 • Záložky
 • Safenoty
 • Kontakty
 • Vyplnění identity / formuláře
 • Podpora 2FA

Synchronizace napříč platformami

RoboForm je k dispozici s plnou funkčností pro Windows, MacOS, Android a iOS / iPadOS. Existuje dokonce aplikace Apple Watch, ačkoli jsme to nezkoušeli.

Uživatelé systémů Linux a ChromeOS mohou používat speciální verze doplňků prohlížeče, ale nemají přístup do Centra zabezpečení. Majitelé novějších Chromebooků mají samozřejmě také možnost používat aplikaci pro Android.

Kromě toho všeho lze k heslům, poznámkám, kontaktům a všem ostatním uloženým ve vašem účtu RoboForm přistupovat prostřednictvím webové konzole na jakékoli platformě, která podporuje webový prohlížeč..

Integrace prohlížeče

Ve Windows se RoboForm integruje do prohlížečů Firefox, Chrome a Edge a poskytuje panel nástrojů pro přístup ke všem funkcím RoboForm..

integrace brosweru

V režimu Okno tento panel nástrojů pohodlně sedí mimo cestu pod oknem prohlížeče, ale v režimu celé obrazovky zabírá určité místo ve spodní části prohlížeče.

Je to věcí osobních preferencí, ale my to považujeme za trochu rušivé. Naštěstí můžete panel nástrojů deaktivovat a běžné doplňky prohlížeče poskytují veškerou funkčnost panelu nástrojů a přitom nenápadně zůstávají mimo dosah, když se nepoužívají..

V systému MacOS RoboForm používá pouze běžné doplňky prohlížeče pro Firefox a Chrome. Nabízí také doplněk pro Safari, který diskrétně sedí na liště nabídek v systému MacOS.

pracuje v prohlížeči

Většina základních funkcí RoboFormu je k dispozici na panelu nástrojů a v doplňcích prohlížeče. To zahrnuje zabezpečený generátor hesel, který lze přizpůsobit vytváření hesel pro weby s přísnými požadavky.

Generátor hesel

Diskutujeme o integraci mobilního prohlížeče později v této recenzi.

Online zálohování

Zákazníci zdarma mohou zálohovat své databáze lokálně, ale uživatelé Everywhere také získají automatické online zálohování.

online zálohování

Neexistuje však nic, co by zastavilo bezplatné uživatele v automatickém zálohování kontejnerů RoboForm do jejich složky Dropbox...

Bezpečně sdílejte a odesílejte přihlašovací údaje

Mnohem propagovanou funkcí je schopnost snadno a bezpečně sdílet přihlašovací údaje s ostatními uživateli RoboForm. Pokud příjemce není uživatelem RoboForm, obdrží e-mail s výzvou k připojení (bezplatný účet je v pořádku pro příjem e-mailů).

Pokud synchronizujete přihlašovací údaje, budou synchronizovány s příjemci, pokud je změníte, a přístup lze kdykoli zrušit. Případně můžete zvolit odeslání přihlašovacího jména, po kterém již není pod vaší kontrolou.

Záložky, safenoty a kontakty

Kromě přihlášení může RoboForm ukládat a synchronizovat záložky, samostatné „Safenoty“ a kontakty napříč platformami a prohlížeči. Poznámky lze také připojit k přihlášení a většině dalších typů záznamů.

Identity

Identity je funkce automatického vyplňování webových formulářů se všemi druhy užitečných šablon, jako jsou osobní údaje, adresa, bankovní údaje a podrobnosti o autě. Jak již název napovídá, můžete nastavit tolik „identit“ nebo osob, kolik chcete, abyste mohli vyplňovat formuláře různými způsoby.

webový formulář identity

Soukromí a bezpečnost

Jurisdikce

RoboForm je vyvinut americkou společností Siber Systems. Díky šokujícím úrovním, které všudypřítomné hromadné sledování prováděné u zákazníků amerických technologických společností (občanů USA i mimo USA, vystavených bývalému oznamovateli NSA Edwardu Snowdenovi), obecně doporučujeme, aby se americké společnosti nepoužívaly, pokud je ochrana soukromí vysoká.

nicméně...

End-to-end šifrování (e2ee)

Teoreticky by na jurisdikci nemělo záležet, protože všechna hesla a jiná data jsou šifrována a dešifrována pouze na straně klienta. Jinými slovy, vaše zařízení nikdy nešifruje. Takže bez vašeho hesla je to zbytečné, i když by na něj měl NSA své rukavice!

Uzavřený zdroj

Software RoboForm používá proprietární uzavřený zdrojový kód.

Jediným létáním v masti je, že veškerý software RoboForm používá proprietární uzavřený zdrojový kód. To znamená, že musíme pouze věřit společnosti Siber Systems, že její software je bezpečný a vše je na úrovni.

Neexistuje žádný zvláštní důvod tomu nedůvěřovat, kromě toho, že všeobecná nedůvěra k americkým (nebo jakýmkoli jiným) technologickým společnostem je zdravá.

Protokoly

Jak již bylo uvedeno, vaše hesla a další data uložená v kontejnerech RoboForm jsou bezpečně šifrována end-to-end, takže k nim máte přístup pouze vy (a ti, se kterými jste je chtěli sdílet). Mohou být uloženy na serverech Siber Systems, ale Siber Systems k nim nemá přístup.

Vede však různé protokoly týkající se dobrovolných údajů o zákaznících a platebních údajů. Kromě toho jsou dodržovány následující:

"Unique ID (GUID), Computer ID (generované jednosměrnou funkcí z některých počítačových atributů), Disk ID (generované jednosměrnou funkcí z Disk ID systémového disku) pro aktivaci licence a periodickou kontrolu licence."

Siber Systems tedy o svých zákaznících ví docela dost. Pokud jste po anonymní správě hesel, RoboForm není pro vás. Ale vzhledem k tomu, že vaše hesla ve skutečnosti nevidí, nemyslíme si, že data protokolů Siber Systems jsou pro většinu lidí opravdu problémem ochrany soukromí

Technické zabezpečení

RoboForm, stejně jako soubory KkPd. Kbdx, uchovává všechna vaše data v samostatném kontejneru. To znamená, že bez ohledu na to, kde je kontejner umístěn, zůstává bezpečně šifrován.

Každý kontejner je šifrován pomocí AES-256. Klíče jsou šifrovány pomocí PBKDF2 iterované 4000krát, s hashovací funkcí SHA-256 a dlouhou náhodnou solí (32 bajtů). Přenosy na server RoboForm jsou zabezpečeny pomocí protokolu HTTPS.

Data jsou sdílena pomocí kryptografie s veřejným klíčem, kde jsou veřejné klíče uživatelů ukládány a synchronizovány na serveru RoboForm, aby jim ostatní uživatelé mohli zasílat přihlašovací údaje nebo složky pomocí vlastních soukromých klíčů.

Zde je k dispozici bílá kniha vysvětlující vysoké postupy kryptografie RoboFormu.

Dvoufázové ověřování (2FA)

Pokud si přejete zabezpečit svá data více než jen hlavním heslem, pak RoboForm podporuje dvoufaktorovou autentizaci pomocí jednorázového hesla (OTP). To lze odeslat e-mailem, SMS nebo Google Authenticator (zdaleka nejbezpečnější možnost, i když alternativy autentizátorů, jako je open source aOTP, by také měly fungovat).

Zákaznická podpora

Web RoboForm poskytuje obrovské množství profesionálně prezentovaných informací. Jádrem toho je vyčerpávající online příručka, která podrobně popisuje všechny funkce RoboForm a je přizpůsobena každé plně podporované platformě..

Kromě toho existuje rozsáhlé centrum nápovědy s velkým počtem článků, které pokrývají téměř každý předmět, na který bychom mohli myslet.

Pokud stále potřebujete pomoc, je k dispozici všem uživatelům e-mailová podpora 24/7365. Všude, kde zákazníci dostávají prioritní podporu online a podporu živého chatu v pracovní době EST.

Snadnost použití

Hesla můžete importovat z prohlížeče Chrome, Firefox, klíčenky iCloud a většiny správců hesel pomocí exportovaného souboru CSV. Záložky lze importovat pouze z Safari. Hesla lze exportovat jako soubor CSV.

Okna & Operační Systém Mac

Jak jsme již viděli, většina funkcí RoboForm je přístupná z lišty nástrojů prohlížeče a / nebo doplňků prohlížeče. Srdcem RoboForm na ploše (s výjimkou počítačů se systémem Linux) je Centrum zabezpečení.

okna aplikace

Odtud máte plný přístup ke všem funkcím a funkcím RoboForm.

Android a iOS / iPadOS

Aplikace pro Android a iPhone jsou v podstatě identické navzájem, s aplikací iPad, která má jen malé úpravy, aby vyhovovala svému většímu tvarovému faktoru. Aplikace lze zabezpečit pomocí kódu PIN nebo odemknutím prstu, synchronizovat se všemi ostatními zařízeními připojenými k vašemu účtu a poskytnout plný přístup ke všem funkcím RoboForm..

Pokud v aplikaci zvolíte přihlášení, otevře se ve vestavěném prohlížeči (viz níže).

aplikace ios

Zajímavou funkcí pro mobilní zařízení je možnost připnout oblíbené položky (například přihlášení) na úvodní stránku.

připnuté položky v aplikaci

Integrace mobilního prohlížeče a OS

RoboForm se integruje s rámcem služby Autofill pro Android 8+ a rámcem autentizace iOS 12+ pro bezproblémové automatické vyplňování na novějších zařízeních ve většině prohlížečů a mnoha aplikací..

Alternativně a zvláště užitečné pro uživatele starších zařízení je vyhrazený prohlížeč v aplikaci RoboForm dodáván s vestavěnou funkcí automatického vyplňování.

přihlašovací formulář

Závěrečné myšlenky

RoboForm je komplexní, stylový a vysoce leštěný produkt, který přináší vše (včetně kuchyňského dřezu) na stůl správce hesel..

Používá také silné šifrování typu end-to-end a hladce se synchronizuje na všech vašich zařízeních, což nevyžaduje žádný další vstup kromě instalace softwaru na prvním místě.

Není to zdarma, ale ceny jsou velmi rozumné. Naším jediným skutečným zájmem je to, že se jedná o komerční produkt s uzavřeným zdrojem, takže pokud jsou herci na úrovni státu součástí vašeho modelu hrozeb, můžete se místo toho podívat na open-source KeePass nebo Bitwarden..

Pokud se však s uzavřeným zdrojem nestaráte, RoboForm je vysoce doporučen.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me