Recenze SaturnVPN

SaturnVPN

 • Ceny

  Z 1,40 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • iOS

  • Android

  • Linux

ProPrivacy.com Skóre
2.5 z 10

souhrn

SaturnVPN je malá VPN služba se sídlem v Houstonu v Texasu. Podnikání zahájili v roce 2013 čtyři přátelé, kteří byli všichni síťoví inženýři. Partnerství se nyní rozšířilo na pět členů a VPN je provozována s malým počtem serverů za velmi nízký poplatek za předplatné.

Rychlé statistiky

 • Jurisdikce
  United Staes
 • Současná propojení
  2
 • Země
  5

SaturnVPN je malá VPN služba se sídlem v Houstonu v Texasu. Podnikání zahájili v roce 2013 čtyři přátelé, kteří byli všichni síťoví inženýři. Partnerství se nyní rozšířilo na pět členů a VPN je provozována s malým počtem serverů za velmi nízký poplatek za předplatné.

Tato VPN by mohla nabídnout jen dost pro ty, kteří nepotřebují přístup k serverům v mnoha různých zemích. Jak však budete číst v této zprávě, je pochybné, že tato VPN může být užitečná pro kohokoli.

Navštivte SaturnVPN »

Ceny a plány

Prostřednictvím jednoho balíčku máte přístup ke všem protokolům VPN nabízeným touto službou. Plány předplatného nabízené společností zahrnují měsíční období, nebo tři a šest měsíců předplatné. K dispozici je také jednoletý a dvouletý plán. Delší období předplatného vyjde levněji za měsíc. Musíte však zaplatit za celé období dopředu.

Ceny jsou uvedeny v amerických dolarech a můžete platit kreditními kartami, PayPal, Bitcoin, Webmoney a Perfect Money.

Každé předplatné umožňuje majiteli účtu připojit se k síti na dvou samostatných zařízeních současně.

Funkce

Funkce balíčku společnosti jsou:

 • Servery v šesti zemích
 • Třídenní záruka vrácení peněz
 • Anonymní účty
 • P2P je na většině serverů povolen
 • Povolení dvou současných připojení
 • Žádné limity propustnosti dat

Společnost má servery v různých zemích pro každý z protokolů, které podporuje.

PPTP: USA, Velká Británie, Polsko, Francie, Německo

L2TP: USA, Velká Británie, Kanada, Polsko, Francie, Německo

Kerio VPN: USA, Velká Británie, Německo

Cisco AnyConnect: USA, Velká Británie

OpenVPN: Kanada, Velká Británie, Německo

Navštivte SaturnVPN »

Bezpečnostní

Protokoly VPN nabízené společností SaturnVPN jsou PPTP, L2TP, SSTP a OpenVPN. K dispozici jsou také dvě proprietární implementace, kterými jsou Cisco AnyConnect a Kerio.

Tým podpory zákazníků bohužel není příliš obeznámen s metodami používanými sítí VPN, takže jakékoli informace, které nejsou na webu, nebo je nelze odvodit prohlížením souborů protokolu, prostě nejsou k dispozici.

Implementace OpenVPN společností není příliš úspěšná. Používá šifrování Blowfish se 128bitovým klíčem. Společnost používá Diffie Hellman pro výměnu klíčů, což je standardní metodologie používaná pro OpenVPN. Procesy vytváření relací jsou pokryty 1028bitovým šifrováním RSA. To je velmi slabé a RSA nedoporučuje použití tak krátkého šifrovacího klíče, protože existují pověsti, že řada úřadů, včetně čínských bezpečnostních služeb, může tuto úroveň šifrování rozbít. Většina sítí VPN používá 2048bitový klíč pro RSA a nejlepší sítě VPN používají 4096bitový klíč.

Soukromí

SaturnVPN zakazuje stahování P2P na svých britských a amerických serverech, ale umožňuje to na německých serverech společnosti.

Společnost bohužel vede protokoly připojení, ale neuvádí, po jaké období jsou tyto záznamy uchovávány. Společnost bude tyto informace předávat, bude-li předložena soudní příkaz. Zásady ochrany osobních údajů SaturnVPN také uvádějí, že budou sledovat vaše aktivity, pokud bude společnosti předložena soudní příkaz.

Podpěra, podpora

Můžete mluvit s pracovníkem zákaznické podpory prostřednictvím živého chatu. Zda je obsluhována konverzace, můžete vidět na okně se zprávou v pravé dolní části obrazovky.

Kliknutím na tuto zprávu se otevře obrazovka chatu. Nejprve se musíte identifikovat a napsat otázku.

Je-li k dispozici operátor podpory, může konverzace pokračovat.

Pracovníci podpory první linie bohužel nejsou velmi dobře informováni, takže pokud máte komplikovanou otázku, budete muset kontaktovat technickou podporu. Stránka Kontakt na webu poskytuje e-mailovou adresu podpory a z této stránky můžete také odeslat zprávu.

Pro použití bezplatné zkušební verze nepotřebujete účet na webu. Můžete si však vytvořit účet, který vás dostane do klientské oblasti webu.

V Klientské oblasti však nejsou k dispozici žádná zařízení.

Mezi další funkce podpory webu patří stránka FAQ.

Součástí webu je také velká knihovna průvodců nastavením.

Proces

Účet zdarma

SaturnVPN nabízí dvě úrovně účtu zdarma. První je přístupný kliknutím na "Zdarma VPN účet" v hlavní nabídce webu.

Tato možnost vám však umožní přístup pouze k protokolům PPTP a L2TP, které je třeba nastavit ručně. Chcete-li získat správnou představu o službě SaturnVPN, musíte přejít na druhý typ bezplatné zkušební verze, kterou získáte vyplněním formuláře, který je přístupný na stránce Zdarma účet VPN. Klikněte na "Vyžádejte si zdarma zkušební verzi na 1 den" tlačítko se k tomu dostanete.

Za hodinu a půl jsem dostal e-mail se svým přihlašovacím jménem pro jednodenní bezplatnou zkušební verzi, která přesně modeluje kompletní službu.

Klient VPN SaturnVPN Windows VPN

SaturnVPN má tři lákavé aplikace s vysoce rozvinutým šifrováním. Upřednostňovanou metodologií VPN ProPrivacy.com je OpenVPN - to nabízí SaturnVPN. Společnost nevytvořila svou vlastní aplikaci, ale místo toho vyzývá uživatele ke stažení programu GUI OpenVPN. Toto je velmi základní rozhraní, které bylo vytvořeno organizací, která spravuje standard OpenVPN. Na tomto rozhraní není nic špatného, ​​kromě toho, že pracuje pouze v minimalizovaném režimu ze systémové lišty. Po stažení rozhraní musíte stáhnout konfigurační soubory z webu SaturnVPN a poté je přesunout do konfiguračního adresáře oblasti, kde je uložen software OpenVPN..

Už jsem měl nainstalované GUI OpenVPN, takže jsem si stáhl konfigurační soubory. To mi umožnilo přístup k jednomu serveru v Kanadě, jednomu serveru ve Velké Británii a dvěma serverům v Německu. Bohužel, se zkušebním účtem, který mi poskytl pracovník podpory, se nemohl připojit k kanadskému serveru. Dokázal jsem se připojit k britským a německým serverům, ale úplně mi zablokovali přístup k internetu a nemohl jsem se připojit k žádnému webovému serveru, když jsem měl připojení VPN.

Soubory protokolu připojení VPN vykázaly chybu při pokusu o ověření serveru Spojeného království a Německa během procedur připojení. Když jsem se pokusil navštívit jakýkoli web se zapnutou sítí VPN, během webového připojení se webový přístup nezdařil "Navázání zabezpečeného připojení" fáze přístupu na web.

Pokračoval jsem a rozhodl se místo toho zkontrolovat implementaci Cisco AnyConnect. Odkaz na stažení v instalační příručce byl však přerušen a nemohl jsem software dostat do počítače.

Moje další možnost byla Kerio VPN nabízená společností SaturnVPN. Přestože jsem zkontroloval mnoho služeb VPN, nikdy jsem o Kerio neslyšel, takže to pro mě byla nová zkušenost. Rozhodl jsem se prohlédnout si stránku Kerio a zjistit více o metodice VPN. Stránka se nenačte.

Postupoval jsem podle pokynů k instalaci na webu SaturnVPN a dostal jsem rozhraní do svého počítače. Přihlašování vyžadovalo, abych se odkazoval na stránku s názvem serveru na webu SaturnVPN.

Vyzkoušel jsem všechna jména serverů, ale nemohl jsem se spojit s přihlašovacími údaji, které mi byly poskytnuty pro bezplatnou zkušební verzi. Když jsem na to upozornil podpůrný tým, bylo mi řečeno, že pro mě musí tento přístup zapnout. Po dokončení všech ostatních testů jsem se však vrátil do Kerio a stále to nefungovalo.

Zdálo se, že s identifikačním certifikátem serveru je něco špatného.

Ověřil jsem si certifikát a zjistil jsem, že jeho platnost vypršela už dávno.

Měl jsem ještě jednu možnost. SaturnVPN nabízí SSTP. Toto je dobrý VPN systém, který byl vytvořen jako náhrada PPTP. Takže jsem klikl na odkaz, abych získal instrukce k instalaci pro Windows 10 a to je to, co jsem dostal:

Všechny výše uvedené systémy používají k navázání připojení k serveru postupy Transport Layer Security. TLS vyžaduje, aby se server identifikoval s certifikátem a server SaturnVPN v každém případě neměl platný certifikát. Pravděpodobně to vysvětluje, proč se nemohu spojit s OpenVPN nebo Kerio. V případech SSTP, i kdybych byl schopen získat software pro navázání spojení na svém počítači, nemohl bych se kvůli tomuto problému s certifikátem bezpečně připojit.

Dostal jsem funkční odkaz ke stažení pro Cicso AnyConnect z technické podpory a byl jsem schopen jej nainstalovat. Při pokusu o připojení jsem se však setkal s chybovou chybovou zprávou.

Odmítl jsem chybu a pokračoval v připojení. To mi umožnilo provést rychlostní test implementace SaturnVPN Cisco AnyConnect.

Stránka Statistiky systému nastavení aplikace poskytla některé zajímavé informace, včetně šifry použité pro připojení - AES s 128bitovým klíčem.

Výkon (testy rychlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Testy výkonu ProPrivacy.com obvykle zahrnují testy rychlosti, které se připojují prostřednictvím serverů VPN ve třech různých zemích. Tyto testy se obvykle provádějí na implementaci OpenVPN. Aplikace Cisco AnyConnect používá knihovnu OpenSSL pro bezpečnostní opatření, což je přesně stejný systém, jaký používá OpenVPN. Tyto testy byly tedy provedeny se společností Cisco AnyConnect se všemi servery SaturnVPN, které se této metodice věnují - jeden v USA a dva ve Velké Británii.

Rychlostní testy byly provedeny se službami testmy.net. Britské testy šly na server v Londýně a americké testy šly na server v Miami.

Pomocí IPLocation.net jsem zjistil skutečné umístění serverů SaturnVPN, které jsem testoval. Americký server cisco2.saturnvpn.com byl umístěn v Kansas City v Missouri. IPLocation zobrazuje výsledky umístění pěti různých služeb. Ve Velké Británii byly stránky cisco3.saturnvpn.com a cisco4.saturnvpn.com označeny jako umístěné na stejném místě. V seznamu výsledků pro oba servery však dvě z podporujících služeb IPLocation nemohly zjistit přesné umístění, dva umístily servery v Gosportu, Hampshire a jeden si myslel, že servery byly v Kentu.

Pravděpodobně budete mít doma rychlejší internetovou službu. Pokud však na dovolenou odjedete do chudší země, rychlost internetu uvedená v nechráněných připojeních těchto testů vám ukáže podmínky, které můžete očekávat, když jste pryč. V době, kdy jste na dovolené, se budete muset více spoléhat na VPN, abyste se mohli dostat na televizní weby z domova.

HBO doporučuje rychlost 2 Mbps, aby bylo možné SD video sledovat pohodlně přes internet. Pro streamování HD videa doporučuje 3 Mbps - veškerá online knihovna HBO je vykreslena v HD. Je škoda, že server Saturn VPN snížil rychlosti na lince. Jak však uvidíte v části Streaming Video v této zprávě, ve skutečnosti to nepředstavovalo problém.

Když jsem byl připojen k serveru SaturnVPN Cisco v Kansas City, bylo provedeno více testů na serveru ipleak.net, abychom zkontrolovali úniky DNS a chybu WebRTC. Web ohlásil moji polohu v Kansas City. Rovněž zkontroloval všechny hovory DNS vydané mým prohlížečem a zjistil přístup k 71 různým serverům DNS. Všechny tyto servery byly umístěny v Kalifornii a Iowě, které jsou všechny v souladu s umístěním v Kansas City, takže SaturnVPN úspěšně skryl moje skutečné umístění, které bylo v Dominikánské republice..

Zatímco jsem stále připojen k serveru SaturnVPN v Kansas City, přistoupil jsem na testovací web doileak.net, který také detekoval moji polohu jako ve Spojených státech. Tato zpráva také zkontrolovala rozdíl mezi časovým pásmem mého operačního systému a časovým pásmem mého nahlášeného umístění a zjistila, že jsou konzistentní. Jedná se o typ anomálie, která může odhalit tajemství, že používáte VPN. SaturnVPN však tento problém úspěšně zakryl a neexistovaly žádné náznaky, že bych ve skutečnosti nebyl v Kansas City.

Můj poskytovatel internetových služeb nepoužívá adresy IPv6, a proto jsem nemohl otestovat úniky IPv6.

Streamovací služby

Testoval jsem každý ze tří serverů Cisco AnyConnect společnosti SaturnVPN, abych zjistil, zda by mě mohli dostat ke službám streamování videa ve Velké Británii a USA. Když jsem se připojil k americkému serveru SatuenVPN, mohl jsem sledovat videa vysílaná z Netflixu, ABC a NBC. Jedná se o výjimečný výkon.

Oba britské VPN servery měly stejné výsledky s britskými streamingovými službami. Ani mě nemohl získat přístup k videím na Netflixu, ale oba mě dostali do BBC iPlayeru a videa na webu Channel 4.

Jiné platformy

SaturnVPN nabízí několik různých klientů a také má servery VPN, ke kterým lze přistupovat prostřednictvím různých protokolů pomocí ručního nastavení. V následující tabulce je uvedeno, na kterém operačním systému bude fungovat.

PPTP L2TP SSTP Kerio GUI OpenVPN Cisco AnyConnect
Okna
Mac OS X X
Operační Systém Mac X X
Android X X
iOS X X
Linux X X X X

Závěr recenze SaturnVPN

SaturnVPN je skvělé pro vstup do zámořských streamovacích video serverů. Jejich uchovávání protokolů připojení po dobu neurčitou však znamená, že byste se při stahování materiálu chráněného autorskými právy neměli spoléhat na tuto VPN pro ochranu identity..

líbilo se mi

 • Snadno použitelný Cisco AnyConnect
 • Zkušební verze zdarma
 • Dobrá ochrana proti úniku DNS a IP
 • Dostane se do Netflix USA

Nebyl jsem si tím tak jistý

 • Protokoly připojení
 • Pouze dvě současná spojení

nesnášel jsem

 • Chyba bezpečnostního certifikátu
 • Spojení, která nefungují
 • Nízké rychlosti

Selhání ověřovacího certifikátu při každém pokusu o připojení se všemi aplikacemi ke všem serverům nabízeným SaturnVPN znamená, že byste tuto službu neměli používat. Toto selhání vás vystavuje riziku útoků typu man-in-the-middle, kde jako server představuje útočník. Tito podvodníci by mohli být hackeři, kteří se snaží ukrást vaše bankovní údaje, nebo právníci na autorská práva nebo policie špehující vaše aktivity..

Podívejte se na recenze jiných poskytovatelů VPN na webu ProPrivacy.com, kde najdete lepší služby.

Navštivte SaturnVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me