Recenze Spotflux

Spotflux

 • Ceny

  Z 3,17 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
1 z 10

souhrn

Aktualizace: Spotflux již není funkční.

Spotflux je VPN, která se od samého začátku zdá být slibná. Služba byla zahájena v roce 2012 a byla zahájena dvěma obhájci soukromí, kteří pocházeli ze silného desetiletého pozadí v infosecu. Před úplným spuštěním před čtyřmi lety provedl Spotflux beta test a za méně než rok přilákal 100 000 uživatelů ze 121 zemí. To je docela dobré, a určitě jsem si vztyčil uši, když jsem přišel kvůli své blízké a osobní prohlídce služby VPN. Spotflux také prohlašuje, že je 'nejpokročilejší VPN na světě', takže se podívejme na službu.

Spotflux je celkově bezplatná nebo nízkonákladová služba VPN, která je k dispozici pro Mac, Windows, iOS a Android. Je to přiměřená služba s některými docela skvělými funkcemi. Navzdory tomu, co pro to jde, však Spotflux není ve srovnání s high-end VPN službami. Dokud však očekáváte, že za to zaplatíte, Spotflux poskytuje přiměřenou službu, která může některým lidem vyhovovat.

Funkce

P2P stahování

Na bezplatných, mobilních nebo prémiových verzích služby Spotflux bohužel není povoleno peer to peer. Z jeho webových stránek:

„Bohužel nemůžeme podporovat používání Bittorrentu (nebo podobných protokolů sdílení souborů P2P) v naší síti kvůli jeho rozsáhlému zneužívání při porušování autorských zákonů. Spotflux je služba určená ke zvýšení vašeho soukromí a zabezpečení na webu, ale ne služba, která by chránila online aktivitu před nebezpečnými nebo nezákonnými činy. “

Ve bezplatné verzi budou navíc šifrována pouze data vašeho webového prohlížeče - vaše aplikace bude nadále používat i ostatní aplikace.

Blokování malwaru a reklam

Jednou z funkcí, na které se Spotflux může pochlubit, je zabudovaný software, který vyhledává malware a viry (včetně škodlivých reklam). Tento software, uživatelům se říká, detekuje hrozby a eliminuje je:

Společnost Spotflux také pravidelně aktualizuje své servery, aby vyhledávala rozšířený malware, jako je DNSChanger. Toto je rozumná funkce, kterou ne všechny VPN nabízejí, a lze ji tedy považovat za něco jako bonus služby.

Testy, zda skutečně blokovala reklamy, ukázaly, že úspěšně fungovala jako blokování reklam.

Technologie komprese šetřící šířku pásma

Přestože Spotflux o této funkci hodně dělá, je to téměř jistě LZO komprese - což je standardní tarif pro všechna velká jména v podnikání VPN. Ačkoli je to rozumná vlastnost, není to nic zvláštního v sebemenším.

Jak Spotflux zpeněží své služby?

Zatímco na placených mobilních a prémiových verzích Spotfluxu nebudete vystaveni reklamám třetích stran, bohužel to neplatí pro bezplatnou verzi.

Za účelem vydělávání peněz z bezplatné verze společnost Spotflux ve svých zásadách ochrany osobních údajů připouští:

Jak vidíte, bezplatná verze může ve skutečnosti otevírat uživatele až k technologiím, jako jsou cookies, javascript a webové majáky. Používají se k cílení reklam na uživatele a předávají vaši IP adresu (kterou chcete chránit) těmto třetím stranám. To zdaleka není ideální.

Rychlost a výkon

Testy byly prováděny s použitím TestMy.net na vláknovém připojení UK 50 Mbps / 3mbps. Výsledky byly celkem rozumné a celkově nedošlo k obrovské ztrátě výkonu. Jak vidíte, některé servery fungovaly lépe než jiné, ale celkově jsem byl ohromen rychlostmi připojení této levné služby.

Dobrou zprávou je, že v systému Android nebyly detekovány žádné úniky DNS IPv4. Bohužel však byly detekovány v systému Windows a bylo zjištěno, že u obou klientů dochází k únikům WebRTC. Pokud se rozhodnete používat Spotflux, doporučujeme vám tento problém vyřešit sami. Bohužel jsem nemohl otestovat úniky IPv6, protože toto připojení není k dispozici u mého poskytovatele služeb Internetu.

Cena

1 měsíc

3,17 $
za měsíc

Spotflux je jednoduchá služba VPN pro systémy iOS, Mac, Android a Windows. Skvělé je, že bezplatní uživatelé nejsou omezeni tím, kolik dat mohou používat. Spotflux jako takový je skvělý způsob, jak zašifrovat webový provoz pohybující se dovnitř a ven z vašeho systému, pokud je to, co potřebujete pro.

Bezplatní uživatelé se mohou připojit pouze k několika serverům v Austrálii, Velké Británii, Frankfurtu a na východním a západním pobřeží USA. I když je to poněkud omezené, pro bezplatnou službu se stále otevírá spousta možností pro streamování a zaručuje přístup k webům, jako jsou Facebook a Twitter, v oblastech, kde jsou blokovány..

Kromě bezplatné šifrovací služby VPN se uživatelům nabízí možnost upgradu na Premium. To stojí 37,99 $ ročně pro 5 současných zařízení nebo 29,99 $ pro verzi pouze pro mobilní zařízení.

Možnost pouze pro mobilní zařízení je velmi užitečným doplňkem pro lidi, kteří potřebují VPN pouze na jednom zařízení, jako je telefon nebo tablet. Pokud potřebujete Spotflux pouze na jednom mobilním zařízení, vyjde to v průměru na dva a půl dolaru měsíčně, což je určitě velmi levná volba VPN. Dokonce ani za 37,99 $ náklady na Spotflux nepatří přesně k zemím. Ve skutečnosti by někteří mohli říci, že je to téměř nic.

Měsíční plán

Spotflux také nabízí měsíční plán pro lidi, kteří se nechtějí zavázat celý rok. Stojí to 4,99 $ za měsíc a poskytuje vám plný přístup k prémiové službě každý měsíc. Je zřejmé, že platit za rok najednou bude fungovat mnohem levněji, s úsporami 21,89 $ celkem.

Prémiové a mobilní balíčky

Placení předplatitelé získají výhodu následujících funkcí:

 • Přístup na všechna umístění serveru Spotflux ve Francii - Paříž, Německo - Frankfurt, Japonsko - Tokio, Nizozemsko - Amsterdam, Singapur, Velká Británie - Londýn, USA - New York, USA - Miami a USA - Silicon Valley.
 • Mobilní datová komprese pomáhá ušetřit na šířce pásma.
 • Žádné reklamy.
 • Pět současných připojení (na prémiovém účtu, nikoli levnější mobilní služba, kde je získáte).
 • Vylepšené soukromí, včetně možnosti blokovat sledování cookies a dalšího internetového spywaru.
 • Prémiová podpora (na rozdíl od prakticky žádné).

Snadnost použití

Klient VPN Spotflux Windows

Klient Windows VPN je docela základní. Kromě prémiových funkcí, které můžete vidět na níže uvedeném snímku obrazovky, nemá žádné funkce, jako je přepínač zabíjení nebo přeposílání portů atd. Špatnou zprávou je, že ochrana proti úniku DNS se nezdá být zabudována do klienta Windows. Byly také detekovány úniky WebRTC. Opravdu chudý na obou účtech.

Jak vidíte, možnosti serveru jsou umístěny v rozbalovací nabídce vlevo nahoře.

Jiné platformy

Verze Spotflux pro Android je laskavá pro oči. Stejně jako verze Windows nemá žádné další funkce, o kterých by se dalo mluvit. Bezplatná verze šifruje pouze provoz webového prohlížeče, zatímco placené verze umožňují zabezpečení všech vašich aplikací pomocí VPN ve vašem zařízení Android (i když mějte na paměti, že při používání mobilních aplikací s jakoukoli VPN nelze očekávat žádnou anonymitu).

Když jsem testoval úniky DNS na jejich klientovi VPN VPN, nebyly zjištěny žádné. To je přinejmenším lepší než u klienta Windows. Bohužel však byly v klientovi Android detekovány úniky WebRTC - opět.

Služby zákazníkům

Podpora Spotfluxu bohužel spíše chybí. Zaregistroval jsem se s e-mailovou adresou, abych mohl kontaktovat tým podpory, ale bohužel jsem obdržel pouze následující odpověď (můj důraz byl přidán),

Navzdory kontrole na jejich podpůrném fóru (znalostní bázi) a pomocí funkce vyhledávání se mi nepodařilo získat informace, které jsem chtěl. To mě vedlo k okamžitému pokynu, abych se spojil s jejich podpůrným týmem, což je dosud neplodná námaha.

Živý chat je však k dispozici prémiovým uživatelům, kteří získají mnohem lepší zacházení než uživatelé zdarma (pochopitelně). Celkově vzato, přestože jsme prohlašovali, že jsou k dispozici přes Facebook, Twitter a systém podpory vstupenek, zjistili jsme, že je to něco lež, pokud jste bezplatný uživatel - i když jim dáte svou e-mailovou adresu.

Soukromí a bezpečnost

Americká firma

Spotflux je registrován v USA, která je domovem NSA. Při používání jakékoli VPN registrované v USA se stává problémem soukromí. Jedním plusem je, že s bezplatnou službou Spotflux je možné používat VPN, aniž byste se vlastně zaregistrovali se jménem nebo e-mailem. To se však zcela rozpadne, pokud potřebujete pomoc - protože i pro odeslání žádosti o podporu musíte zaregistrovat e-mail

Soukromí

Zásady ochrany osobních údajů a protokoly použití

Aby společnost mohla službu spustit, při stahování Spotflux připojí firma k vašemu počítači jedinečný identifikátor. Podle firmy se to používá „k diagnostice systémových problémů a reagování na žádosti o podporu“. Jak je však uvedeno výše, moje zkušenost byla docela jiná, protože jsem nemohl zahájit žádost o podporu, aniž bych nejprve připojil e-mailový účet ke službě..

Kromě toho společnost Spotflux připouští, že vytvoří soubor připojený k vašemu účtu, ve kterém budou vaše e-maily uchovávány,

„Pokud nám uživatel pošle osobní korespondenci, jako jsou e-maily nebo dopisy, můžeme takové informace shromáždit do souboru specifického pro tohoto uživatele za účelem pomoci nebo komunikace s tímto uživatelem.“

Spotflux dále popisuje použití jedinečného identifikátoru takto:

„Jedinečný identifikátor se nepoužívá ke sledování vašich aktivit procházení Internetu. Když se přihlásíte k spotflux, dostanete v naší interní síti novou a jedinečnou IP adresu. Tato interní adresa IP není pro vás jedinečná a nepoužívá se ke sledování vašich aktivit procházení Internetu. “

Protokoly připojení

Závěrem se jedná o službu VPN, která uchovává některá uživatelská data v záznamu, včetně korespondence. Kromě toho společnost uchovává některé protokoly připojení pro interní použití. Naštěstí společnost neuchovává žádné protokoly využití - takže podrobnosti o tom, co jste dělali online, jsou uchovávány v soukromí.

Chraň sebe!

Jednou z možností by bylo, kdyby uživatelé založili jednorázový anonymní e-mailový účet pro spojení s Spotfluxem. To vám umožní zůstat v kontaktu se svým týmem, aniž byste museli odhalit svůj skutečný e-mailový účet - a ztotožnit se s ním.

Bezpečnostní

Pokud jde o zabezpečení, Spotflux poskytuje poměrně dobré šifrování, a to i ve verzi zdarma. S bezplatnou verzí získáte SSL128bitové šifrování, které zajistí, že jsou všechny vaše procházení bezpečné. Existuje však důvod nezačít ještě slavit. Navzdory kvalitním úrovním šifrování, bezplatná verze Spotflux pouze šifruje vaše webová data vašeho internetového prohlížeče. Výsledkem je, že žádné aplikace třetích stran, které používáte, nejsou zabezpečeny pomocí Spotflux.

Dobrou zprávou je, že u placené verze Mobile a Premium tomu tak není. Tyto verze služby šifrují všechny vaše internetové aktivity, i když k internetové komunikaci dochází prostřednictvím samostatné aplikace.

Možnosti šifrování

Další dobrou zprávou je, že i na bezplatné verzi služby jsou uživatelům nabízeny následující možnosti: PPTP, OpenVPN a L2TP / IPSec.

Je pravděpodobné, že IPSec je používán pro aplikaci iPhone VPN. Bohužel to není něco, co jsem nemohl potvrdit vzhledem k tomu, že Spotflux neodpověděl na mé podpůrné dotazy, než aby mi řekl, abych se podíval na část „znalostní báze“ na jejich webových stránkách.

Navíc, protože nebyli v kontaktu, nemohu vás informovat o podrobnostech šifrování použitého pro připojení OpenVPN. Mezi ně patří velikost šifry, velikost šifrování klíče handshake, metoda ověřování nebo pokud je na místě Perfect Forward Secrecy..

Závěrečné myšlenky

líbilo se mi

 • Bezplatná služba nemá žádné datové limity
 • Prémiová služba je levná
 • Žádné úniky DNS v systému Android (ale úniky WebRTC)
 • Ochrana před reklamami a malwarem (placené služby)
 • Algoritmus úspory šířky pásma (placené služby)
 • Není to špatné na rychlosti (s ohledem na náklady)
 • 5 současných připojení (pouze Premium)
 • Žádné protokoly použití, ale…

Nebyl jsem si tím tak jistý

 • Protokoly připojení
 • Rychlosti připojení byly docela nenáročné (i když jsme viděli bezplatné služby, které jsou pomalejší)
 • Bezplatná verze šifruje pouze webový provoz v prohlížeči (nikoli aplikace třetích stran)
 • US Netflix a BBC iPlayer zablokovány

nesnášel jsem

 • Zákaznická podpora pro bezplatné uživatele neexistuje
 • Šifrování téměř jistě chybí (i přes spoustu možností)
 • USA mají strach o soukromí (domov NSA) a nemíchají se dobře s firmou VPN, která vede protokoly
 • Únik DNS v klientovi Windows

Závěrem, Spotflux je v pořádku, pokud chcete geo-spoof vaši polohu, obejít jednoduché firewally nebo přístup k blokovaným webům. Kromě toho vás zajistí bezpečí na veřejných WiFi hotspotech. Pokud však skutečnou bezpečností je to, po čem jste, pak byste raději odjeli jinam (na špičkovou a nákladnější službu VPN). Jak je tomu vždy u VPN, opravdu získáte to, za co platíte.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me