Recenze SuperVPN

SuperVPN

 • Ceny

  Z 8,00 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
1 z 10

souhrn

SuperVPN je online služba na ochranu soukromí se sídlem ve Wilmingtonu v Delaware. Přes nefunkční anglické sliby na webových stránkách služby má tato virtuální privátní síť (VPN) několik problémů. Nesplňuje zcela vysoké standardy nejvyšší úrovně poskytovatelů VPN. Lepší služby, jako je CyberGhost, NordVPN, VPNArea nebo ibVPN, nabízejí mnohem více funkcí než SuperVPN za mnohem nižší ceny. Pokud se stále chcete dozvědět více o této VPN, přečtěte si další a objevte její silné a slabé stránky.

Rychlé statistiky

 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  16 Mb / s
 • Jurisdikce
  NÁS
 • Současná propojení
  3
 • Země
  48

Web SuperVPN slibuje bezplatnou verzi. Prozkoumání této možnosti však odhalí jednu z chyb v kódování stránek této služby. Toto tlačítko pouze načte domovskou stránku. Zkoumali jsme zbývající možnosti programu SuperVPN a posoudili jsme, zda služba stojí za to zaplatit.

Výhody SuperVPN

 • Rozsah plánů
 • Volba protokolu PPT (Point-to-Point Tunneling Protocol) nebo OpenVPN
 • Volba jednoho, tří nebo pěti současných připojení
 • Aplikace OpenVPN od třetích stran pro Windows, Mac OS X, macOS, Linux, iOS a Android
 • Specifický účet pro peer-to-peer (P2P)

NEVÝHODY

 • Velmi drahý
 • Ruční zpracování plateb
 • Může obsahovat malware
 • Žádný zabiják
 • Žádná ochrana WiFi
 • Neznámá metoda šifrování
 • Opakujte fakturaci
 • Zákaznická podpora argumentační a pomalu reagovat
 • Potřeba bojovat o vrácení peněz

Navštivte SuperVPN »

Ceny a plány

Ceny různých plánů jsou ve srovnání s cenami konkurentů vysoké. Každý plán nabízí jinou sadu služeb s postupně větší cenovkou. Horní balíček je neuvěřitelně drahý. Je o 250% vyšší než měsíční cena nabízená společností ExpressVPN, která je lídrem v tomto odvětví. Většina společností VPN, včetně ExpressVPN, navíc nabízí delší období předplatného, ​​která zákazníkům poskytují nižší sazbu za měsíc.

Společnost nabízí 15denní záruku vrácení peněz. Poté však na několika stránkách svého webu podrobně vysvětlí, že vám pravděpodobně nevrátí peníze. Na stránce FAQ je uvedená lhůta pro vrácení peněz sedm dní. Na stránce FAQ se říká, že máte právo na vrácení peněz, pokud služba nefunguje nebo nejste spokojeni. Ukazuje však také podezření na kohokoli, kdo by mohl požádat o vrácení peněz: "existuje mnoho zákazníků, kteří se snaží využít našich služeb pár dní a poté se snaží vrátit peníze a udělat totéž s dalším poskytovatelem VPN."

To je další varovný signál, že tato VPN nemá zájem dodržovat standardy nabízené svými konkurenty - zejména proto, že remonstrace je špatně napsaná.

Platba se zpracovává

Společnost třetí strany s názvem SWREG zpracovává platby. Společnost SWREG je vlastněna společností Digital River a působí prostřednictvím webových stránek plimus.com. Způsoby platby přijaté pro předplatné jsou Visa, Mastercard, bankovní převod, šek a PayPal. Můžete však platit přímo na webu pouze kreditní kartou. Pokud chcete platit pomocí PayPal, musíte kontaktovat help desk, který vám pošle e-mailem odkaz na fakturu PayPal.

Na konci platebního procesu je ještě jedno překvapení. Pokud máte bankovní účet nebo účet PayPal v zemi EU, k ceně, kterou vidíte na webu, se připočte sazba DPH této země..

Uvědomte si, že zpracovatel plateb na váš účet nastaví opakující se platební příkaz. Pokud chcete předplatné ukončit, nezapomeňte to zrušit. Zpracování plateb se provádí ručně, takže software aplikace není po platbě okamžitě k dispozici.

Funkce

Balíčky, které SuperVPN nabízí, přicházejí s různými úrovněmi služeb a různými typy šifrování.

Mezi hlavní vlastnosti balíčku patří:

 • Možná 15denní záruka vrácení peněz (za přísných podmínek)
 • Neomezená propustnost dat, s výjimkou horního balíčku
 • Přesměrování portů
 • Aplikace třetích stran pro připojení pomocí protokolu SSL (Secure Sockets Layer) (SSL)
 • Ruční nastavení pro PPTP

SuperVPN provozuje servery v šesti městech ve Spojených státech. Nejlevnější plán nabízí ochranu PPTP prostřednictvím serverů ve 22 zemích. Nejlevnější plán, který zahrnuje ochranu OpenVPN, funguje přes servery v 26 zemích. Plán OpenVPN s vyšší cenou poskytuje přístup k serverům ve 28 zemích a umožňuje tři současná připojení. Nejdražší plán poskytuje přístup k serverům ve 36 zemích, ačkoli domovská stránka webové stránky tvrdí, že provozuje servery ve 48 zemích.

Navštivte SuperVPN »

Bezpečnostní

Nejlevnější plán SuperVPN používá protokol tunelování typu Point-to-Point. Toto je nejstarší komerční VPN systém v okolí. Není to považováno za velmi bezpečné. Na webu není žádné vysvětlení, která metoda šifrování tato služba VPN používá. Operátor zákaznické podpory mi mohl jen říct, že používá 128bitové generické směrování zapouzdření (GRE). Definice protokolu GRE však neobsahuje žádnou metodiku šifrování, takže to nemůže být správné.

PPTP obvykle používá metodu šifrování nazvanou Microsoft Point-to-Point Encryption (MPPE). Microsoft vynalezl MPPE pro tento protokol (který je také vynálezem společnosti Microsoft). Protokol GRE však můžete použít bez šifrování. Protože mi nikdo v SuperVPN nemohl říct, která šifrovací šifra se používá pro implementaci PPTP, existuje možnost, že šifrování není vůbec zahrnuto.

OpenVPN

Všechny zbývající plány používají OpenVPN, který web SuperVPN označuje jako SSL. Je to proto, že OpenVPN využívá knihovnu bezpečnostních funkcí s názvem OpenSSL. Tím se implementuje Transport Layer Security (TLS), nástupce SSL.

TLS používá asymetrický šifrovací systém zvaný RSA pro vytvoření relace a distribuci klíčů. V rámci TLS se klient nejprve odkazuje na certifikát, který je držen na serveru třetí strany ke kontrole identity serveru. Tento certifikát obsahuje šifrovací klíč serveru. Klient zašifruje zprávu na server pomocí RSA pomocí veřejného klíče serveru, který byl uveden v bezpečnostním certifikátu. Server by měl být schopen tuto zprávu dešifrovat a prokázat, že se jedná o počítač uvedený v bezpečnostním certifikátu. Server také zkontroluje certifikát pro klienta a odešle zašifrovanou zprávu zpět. Klient prokazuje svou identitu svou schopností dešifrovat tuto zprávu.

Vysvětlení této fáze připojení je důležité, protože je pro zabezpečení TLS klíčové. Zabraňuje hackerům představovat se jako zamýšlený server. Protokoly připojení ukazují, že připojení SuperVPN nekontrolují certifikát serveru, takže je obtížné zjistit, jak si obě strany v připojení mohou vyměňovat klíče..

Tým zákaznické podpory nepovažuje toto selhání zabezpečení za dostatečný důvod pro vrácení peněz.

Šifrování

Stránka s cenami webů vysvětluje, že VPN používá 4096bitové šifrování. Tabulka atributů plánu nevysvětluje, pro který šifrovací systém se používá. Pro šifrování RSA je však typická velikost 4096 bitů. Navzdory tomu na stránce FAQ na webových stránkách na jednom místě je uvedeno, že šifrovací klíč je dlouhý 1024 bitů. Jinde na stejné stránce uvádí, že délka klíče je 2048 bitů.

Když jsem se zeptal operátora technické podpory, jakou délku klíče systém používá, nejprve mi řekl 2048 bitů. Později mi řekl 1024 bitů. Když jsem poukázal na to, že stránka Ceny uvádí, že klíč byl dlouhý 4096 bitů, řekl, že to bylo správné. Tvrdil, že si uživatel může zvolit délku klíče. V nastavení programu GUI OpenVPN používaného jako aplikace pro tuto službu VPN však neexistuje žádná možnost, která uživateli umožní definovat délku klíče použitého pro vytvoření relace..

Na webové stránce není zmínka o šifře používané k šifrování dat procházejících tunelem VPN. Operátor zákaznické podpory trval na tom, že pro toto šifrování byl použit systém RSA. Když jsem mu vysvětlil, že to nebylo možné, a poslal jsem mu odkaz na definici systému OpenSSL, který uvádí možnosti šifrování dat, prostě se vypnul.

GUI OpenVPN

Mnoho služeb VPN používá rozhraní GUI OpenVPN. Jako takový jsem si zvykl číst konfigurační soubory a soubory protokolu pro tento systém. Šifra, která by měla být použita pro šifrování dat v VPN, je uvedena v řádku v konfiguračním souboru. Soubor protokolu obvykle také ukazuje, která šifrovací šifra se během připojení používá. Tyto řádky se neobjeví v konfiguračních souborech SuperVPN. V relacích souborů žurnálu spuštěných sítí VPN není zaznamenán ani žádný záznam o šifře.

Organizace pro vědecký a průmyslový výzkum Commonwealthu v Austrálii zveřejnila výzkum sítí VPN dostupných na Google Play. Zpráva měla titulky na začátku roku 2017. SuperVPN získává v této studii rozdíl. Výzkumníci zjistili, že se jednalo o třetí nejhorší VPN dostupnou pro Android z hlediska virů. Studie podrobila každou z 283 VPN zvažovaných prostřednictvím online kontroly, nazvané VirusTotal. Tím se agregují systémy detekce škodlivého softwaru u více než 100 antivirových nástrojů.

13 členů antiviru VirusTotal zjistilo malware v SuperVPN. Pouze OKVPN a Easy VPN fungovaly horší než SuperVPN. Oba tyto výrobky byly od té doby staženy z trhu.

Aplikace nemá přepínač zabíjení, blokování sítě, firewall nebo automatickou ochranu WiFi.

Soukromí

Společnost uvádí, že nesleduje aktivity uživatelů, ale vede protokoly připojení. Uloží tyto záznamy po dobu pěti dnů po ukončení připojení. To je problém, protože právníci práv na ochranu autorských práv mohli informace o vaší skutečné adrese IP a době připojení použít ke sledování vašich stahovacích aktivit prostřednictvím této společnosti VPN a vašeho poskytovatele internetových služeb. To by mohlo vést k tomu, aby získaly vaše jméno a adresu. To vás vystavuje stíhání za stahování materiálu chráněného autorskými právy.

Skutečnost, že SuperVPN je registrován v USA, je také znepokojující. To je země, v níž jsou držitelé autorských práv nejaktivnější ve snaze o stahování. Společnost uvádí, že bez soudního příkazu nebude předávat protokoly připojení. Nejedná se však o skutečnou míru ochrany, protože každý právník v oblasti autorských práv by mohl snadno získat soudní příkaz pro tuto informaci.

Podpěra, podpora

Nejlepší příležitost získat rychlou odpověď na vaše otázky je kontaktovat tým podpory prostřednictvím živého chatu. K chatovacímu systému se dostanete pomocí tlačítka v pravé horní části webu.

Tlačítko chatu obsahuje komentář s hodinami, kdy je systém obsazen. Přesto jsem se nedostal k podpůrnému agentovi, přestože jsem se během uvedených hodin snažil. Místo toho mě přesměroval na webmail stránku.

Po odeslání formuláře jsem obdržel oznámení o selhání ve své doručené poště Yahoo Mail. E-mailový systém SuperVPN zřejmě blokuje e-mailové adresy Yahoo. Formulář jsem znovu odeslal pomocí adresy Hotmail.

SuperVPN "O nás" stavy stránky:

"Náš tým technické podpory patří k nejlepším v oblasti webhostingu, IT a VPN. Patříme mezi několik společností, které vyřeší téměř jakýkoli zásadní technický problém za méně než 15 minut. Super VPN vybírá své zaměstnance mezi nejtalentovanější počítačové a IT specialisty."

Bohužel jsem nedostal odpověď do 15 minut.

Dalšího dne jsem chytil podpůrného technika.

Nejprve musíte vybrat, zda chcete mluvit s někým z oddělení zákaznických služeb nebo oddělení technické podpory. Bez ohledu na to, které oddělení vyberete, získáte téhož chlapa: Iane.

Ian mi nemohl poskytnout žádné smysluplné informace o šifrování, které SuperVPN používá. Požádal jsem ho, aby tyto informace zkontroloval a poslal mi e-mailem fakta. Bohužel mi v e-mailu mohl jen říct, že implementace PPTP používá 128bitové šifrování GRE. To není věrohodné, protože GRE není šifrovací šifra. Nezdálo se, že by toho věděl hodně o tom, jak služba funguje, ani o VPN vůbec.

Proces

Registrace

Společnost nenabízí bezplatnou zkušební verzi. Tuto skutečnost dokonce uvádí na své stránce o cenách:

Možná se tedy ptáte, proč je na domovské stránce tlačítko zdarma VPN. Spisovatel stránky FAQ to nemohl docela dobře vyřešit, takže pokrýval všechny základy těmito dvěma odpověďmi:

Tento odkaz na bezplatnou zkušební verzi vás zavede zpět na domovskou stránku, takže pokud opravdu chcete vyzkoušet SuperVPN, musíte zaplatit.

Pokud chcete platit pomocí služby PayPal, nemůžete za tuto službu platit. Pokud máte v úmyslu platit kreditní kartou, je také lepší nezaplatit na webu. Je to proto, že pokud se vydáte cestou nabízenou uživatelům PayPal, dostanete nižší cenu.

Musíte sdělit operátorovi zákaznické podpory (Ian), k jakému plánu se chcete přihlásit. Pošle vám odkaz na fakturu. Můžete se rozhodnout zaplatit fakturu kreditní kartou, takže PayPal není vaše jediná volba. Požádal jsem o plán Deluxe SSL, který je na webu za 15 USD. Na faktuře však byla uvedena na 14 USD. Ušetřil jsem tedy dolar získáním manuální faktury namísto placení webem. Na této obrazovce jsou níže pole, která vám místo toho umožňují platit kreditní kartou.

Nežádoucí doplňky

K vašemu účtu bude přidána další nevyžádaná položka. Jedná se o rozšířenou službu stahování, která říká, že zachová software, který se chystáte stáhnout do cloudu, po dobu dvou let, pokud zaplatíte 3,95 $. Další informace o této nabídce získáte kliknutím na ikonu "Co je to??" odkaz.

Tuto řádkovou položku můžete zbavit kliknutím na ikonu koše. Nemusíte platit cenu 14 $, protože když kliknete na tlačítko PayPal k zaplacení, web si myslí, že opustíte stránku bez zakoupení a nabídne vám slevovou nabídku.

Kliknutím na tlačítko v rozbalovacím seznamu přepočítáte svůj účet.

Pokračujte kliknutím na tlačítko PayPal Checkout. Budete se muset přihlásit do PayPal, ze kterého fakturační systém získá vaši domovskou adresu. K faktuře bude připočtena DPH země, ve které máte účet PayPal.

Po stisknutí tlačítka "Kup nyní" , zobrazí se vám doklad o nákupu.

Vyhledejte ve své doručené poště „uvítací“ e-mail od Superb VPN (všimněte si změny jména). Obsahuje odkazy na instalačního průvodce a soubory ke stažení pro software OpenVPN GUI.

Klient VPN VPN SuperVPN

Pokud jste vyzkoušeli jiné služby VPN, možná již máte v počítači systém GUI OpenVPN. V takovém případě jednoduše připojte konfigurační soubory SuperVPN do konfiguračního adresáře pro OpenVPN.

Po spuštění rozhraní se na obrazovce aplikace nezobrazí. Místo toho se podívejte do systémové liště. Aplikace se zobrazí jako ikona zobrazující obrazovku počítače s visacím zámkem.

Klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu otevřete nabídku VPN, která obsahuje seznam všech dostupných serverů. Umístěním kurzoru na název umístění serveru získáte přístup k podnabídce příkazů.

Když kliknete na Připojit, otevře se okno s přihlašovacím překryvem. Naštěstí uživatelské jméno a heslo pro tuto VPN nejsou generovány, ale jsou to nezapomenutelné pojmy. Při každém přihlášení k serveru budete muset zadat své uživatelské jméno a heslo.

Po připojení VPN se ikona OpenVPN na hlavním panelu změní na zelenou.

Výkon (testy rychlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Testoval jsem připojení SuperVPN pomocí testmy.net. Provedl jsem testy připojení k serverům testmy.net v Miami a Londýně. Miami testy byly nejprve spuštěny bez zapojení VPN. Tím byla stanovena základní linie pro hodnocení výkonu. IPLocation.net ohlásil umístění amerického serveru SuperVPN jako Wilmington, Delaware. Bylo zjištěno, že kanadský server je v Montrealu a britský server v Londýně.

Moje místní internetová služba není skvělá. Toto jsou podmínky, kterým byste mohli čelit, když cestujete do zahraničí na dovolenou a potřebujete připojení VPN k domácím televizním službám. Ačkoli služba SuperVPN zpomalila připojení v Severní Americe, výkon britského serveru byl srovnatelný s rychlostmi na nechráněné lince. Ve všech případech byl výkon stahování SuperVPN dost dobrý pro streamování videa ve vysokém rozlišení.

Při připojení k serveru SuperVPN v USA jsem testoval únik IP pomocí serveru ipleak.net. Tento web detekoval moji polohu jako v USA, ale nemohl zjistit přesnou polohu. Všechna volání Domain Name System (DNS) byla uskutečněna na servery v Kalifornii a Iowě. Nebyly zjištěny žádné známky mého skutečného umístění, které bylo v Dominikánské republice. Zpráva WebRTC (Web Real-Time Communication) neprozradila mé skutečné umístění.

doileak.net přišel s podobnými výsledky. Umístilo mě to v USA, ale nedokázalo určit město. Nedocházelo k únikům DNS a zpráva WebRTC neuvedla, kde jsem opravdu byla.

Můj poskytovatel internetu nepoužívá adresování internetového protokolu verze 6 (IPv6), takže jsem nemohl otestovat úniky IPv6.

Streamovací služby

Připojil jsem se k americkému serveru SuperVPN a otestoval schopnost VPN se dostat na několik amerických serverů pro streamování videa. Netflix zahlédl VPN a zabránil mi v sledování videí. ABC.com také zablokoval přístup. Video jsem mohl sledovat na NBC.com.

Když jsem se připojil k serveru SuperVPN UK, testoval jsem webové stránky britských televizních kanálů a znovu jsem zkusil Netflix. Netflix UK by mi nedovolil sledovat videa a ani BBC iPlayer. Rozbočovač ITV i kanál 4 mi umožňují sledovat jejich obsah.

Jiné platformy

Můžete nainstalovat uživatelské rozhraní OpenVPN pro použití se SuperVPN na zařízeních Windows, Android, Mac OS X, macOS a iOS. Implementaci SuperVPN OpenVPN můžete také nainstalovat na Linux Ubuntu.

Vrácení peněz

Na webových stránkách SuperVPN je zcela zřejmé, že pokud budete chtít vrátit peníze, budete mít na ruce boj.

Vzhledem k tomu, že se zdá, že VPN neobsahuje šifrování, neměli byste se do služby nejprve zaregistrovat. Pokud však uděláte chybu, můžete očekávat, že požádáte o vrácení peněz.

Požádal jsem o vrácení peněz prostřednictvím kontaktního formuláře na webových stránkách SuperVPN, ale to mi právě odpovědělo, že účet funguje dobře, což nebylo to, o co jsem požádal.

Za službu jsem zaplatil přes PayPal a doporučuji to udělat také. Proces předplatného nastavuje na vašem účtu opakovanou fakturační dohodu, takže první věcí, kterou musíte udělat, je zastavit.

Krok 1

Přihlaste se do PayPal a klikněte na Profil v pravém horním rohu obrazovky. Vybrat Profil a nastavení z rozbalovací nabídky Profil. Tím se dostanete na stránku Můj profil.

Krok 2

Klikněte na Moje peníze v nabídce vlevo a poté na Aktualizace v "Moje předem schválené platby" sekce. Získáte seznam opakovaných fakturačních smluv.

Krok 3

Klikněte na jméno MyCommerce Inc - toto je fakturační smlouva, kterou máte pro SuperVPN.

Krok 4

Na obrazovce Fakturační údaje klikněte na zrušení ve stavovém řádku.

Jakmile smlouvu zrušíte, SuperVPN bude vědět, že máte na mysli podnikání. Web prohlašuje, že společnost vám musí vrátit peníze pouze v případě, že služba nefunguje. Toto prohlášení je prosazováno informacemi, které "bez náhrady" zásady jsou odsouhlaseny zpracovatelem plateb, SWREG. Proto se vzdejte pokusu získat své peníze ze SuperVPN a jděte na SWREG.

E-mailem [chráněn e-mailem], zadání ID objednávky zákazníka z potvrzení PDF, které vám společnost zaslala. Stačí uvést: "Chci zrušit svůj účet a získat vrácení peněz, protože služba není tak inzerovaná."

SWREG pošle e-mail na SuperVPN a zkopíruje vás. Předmětem této zprávy bude SWREG 1ST Žádost o vrácení peněz. SuperVPN vám pošle několik e-mailů, které se pokusí přimět vás k opětovné instalaci softwaru. Ignorovat je. Nechte to několik dní a poté pošlete e-mail s dalšími prašníky do SWREG "Požádal jsem o vrácení peněz, kde to je?" Měli byste dostat plnou náhradu do asi čtyř hodin.

Recenze SuperVPN: Závěr

SuperVPN má k tomu mnoho podezřelých aspektů, díky kterým jsem se cítil nepříjemně. Služba VPN má adresu a telefonní číslo ve Wilmingtonu v Delaware, ale pracovníci zákaznické podpory pracují ve středoevropském čase. Na svých fakturách se společnost umístila v Irsku.

Služba se na celém webu nazývá SuperVPN, ale v e-mailech s podporou se linie podpisu vztahuje na Superb VPN. Tato měnící se identita se zdá být trochu riskantní.

Skutečnost, že nikdo ve společnosti netuší, jaké šifrovací metody VPN používá, je rozhodně podivná. Konfigurační soubory pro rozhraní GUI OpenVPN chybí v řádcích kódu, které zahrnují standardní implementace OpenVPN. Soubory protokolu pro připojení navíc neukazují žádný záznam šifrování.

Klientský software pro připojení neověřuje certifikáty serverů, ke kterým se připojuje, takže všechna připojení jsou otevřena útokům typu man-in-the-middle. Jedná se o obrovský dohled nad společností, která provozuje internetovou bezpečnostní a soukromou službu.

Společnost je otevřená ohledně uchovávání protokolů připojení po dobu pěti dnů. Tento faktor dělá tuto VPN špatnou volbou pro ty, kteří chtějí ochranu identity při stahování pomocí torrentů. Neschopnost služby dostat se do mnoha služeb streamování videa znamená, že mnohem levnější VPN, jako je NordVPN nebo VPNArea, by nabídly mnohem lepší nabídku.

Líbilo se mi:

 • Vícejazyčná aplikace
 • Obecné rozhraní OpenVPN
 • Přiložené konfigurační soubory
 • V závislosti na plánu je povoleno až pět současných připojení
 • Dobré rychlosti

Nebyl jsem si tak jistý:

 • Zaměstnanci bez znalosti protokolů VPN

Nesnášel jsem:

 • Zachování protokolu připojení
 • Nahlásený malware
 • Pochybné šifrování
 • Nedostatek ověření certifikátu serveru
 • Zmatená firemní identita
 • Žádný zabiják
 • Žádná automatická ochrana WiFi

Jde jen o nejdražší VPN v oboru. Nechtěli byste ji však používat pro stahování P2P, streamování videa, ochranu identity, prevenci hackerů nebo ochranu WiFi. Je pravděpodobné, že zákazníci, kteří získají tuto síť VPN, o tom nic lépe nevědí. Je těžké si představit, že kdokoli, kdo navštívil web, jako je ProPrivacy.com, a klikl na doporučené VPN, by se rozhodl uzavřít předplatné SuperVPN..

Podívejte se na ExpressVPN a poté na SuperVPN. Což byste si vybrali??

Navštivte SuperVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me