Recenze Surfshark

ZMĚNili jsme, jak sledujeme revize!
Nedávno jsme aktualizovali náš bodovací proces pro všechny recenze na webu ProPrivacy.com. Podrobnosti o našich nových bodovacích kritériích najdete zde

Surfshark

 • Ceny

  Z 1,99 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Android

  • iOS

  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Linux
 • Odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

Surfshark se sídlem na Britských Panenských ostrovech je službou VPN bez protokolování s velkou technickou bezpečností, spoustou užitečných funkcí a vynikající podporou 24/7.

ProPrivacy.com Skóre
9.5 z 10

souhrn

Rychlé statistiky

 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  77,26 Mbps
 • Jurisdikce
  Britské Panenské ostrovy
 • Současná propojení
  1000
 • Země
  60

Funkce

Výběr portu
Současná propojení 1000
Celkem serverů 1000
Země 60
Podpora směrovače
Směrovače podporovány DD-WRT, Tomato, AsusWRT, Netgear, TP-Link, Linksys.
Holé kovové nebo virtuální servery Holý kov
Torrenting

Surfshark provozuje více než 1000 serverů ve více než 60 krajích. Působivě prohlašuje, že se jedná o fyzické fyzické holé kovové servery. Kromě všech obvyklých lokalit má Surfshark silnou přítomnost v Asii, Latinské Americe, na Středním východě a v Africe.

Ještě působivější je, že Surfshark umožňuje neomezené současné připojení. To znamená, že pomocí stejného účtu můžete připojit libovolný počet zařízení.

Surfshark žádá, aby uživatelé omezili přístup k rodinným příslušníkům a nesdíleli podrobnosti o účtu s ostatními, ale říká, že musí svým uživatelům důvěřovat. Neuchovává žádné záznamy, které by v tomto ohledu mohly zjistit zneužití. Jsme to velcí fanoušci.

Torrenting je povolen na všech serverech, přičemž Surfshark automaticky směruje P2P provoz na své kanadské nebo nizozemské servery, které jsou speciálně konfigurovány pro tento účel.

Rozdělené tunelování („whitelist“ a reverzní whitelist)

Rozdělené tunelování je užitečná funkce, která je v současné době k dispozici v aplikacích Windows a Android. Umožňuje vám směrovat pouze vybrané programy / aplikace přes VPN nebo je osvobodit od připojení VPN v rámci celého systému. Aplikace Windows také umožňuje vyjmout vybrané webové stránky a adresy IP z VPN.

Rozdělit tunelování

Inteligentní DNS

Surfshark nabízí inteligentní službu DNS všem uživatelům. To je velmi užitečné pro spoofing vaší polohy na zařízeních, která nemohou spouštět klienta VPN. Například chytré televizory, herní konzole a Apple TV. Jen mějte na paměti, že neposkytuje žádné výhody ochrany osobních údajů ani zabezpečení.

Statická IP adresa

Statická IP adresa SurfShark je k dispozici v aplikacích Windows a Android. Pokud se připojíte k seznamu serverů se sídlem v Německu, Japonsku, Nizozemsku, Velké Británii nebo USA, při každém připojení ke stejnému serveru vám bude přidělena stejná adresa IP. To je velmi užitečné, pokud provozujete server FTP, herní server, mediální server nebo se jinak potřebujete připojit k počítači z Internetu, když je spuštěna síť VPN..

Statická funkce IP

Odblokování Netflix a iPlayer

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Surfshark odblokuje široký výběr streamovacích služeb, včetně Netflixu v 16 různých zemích. Což je docela nějaký úspěch. V našich testech odblokoval US Netflix a BBC iPlayer podle inzerce.

Pokud je přístup k těmto službám vaším hlavním cílem, přečtěte si více informací o Best VPNs pro Netflix a Best VPNs pro BBC iPlayer..

Rychlost a výkon

SpeedTest ProPrivacy.com (průměr) 77,26
Byl zjištěn únik IPv6?
Byl zjištěn únik WebRTC?
Byl zjištěn únik IPv4?
Datové limity
Limity šířky pásma
SpeedTest ProPrivacy.com (max / burst) 202,87

V době aktualizace této recenze je Surfshark z hlediska průměrných rychlostí nejrychlejší VPN v našich knihách. Což je dobré. Výkon při maximální rychlosti burstu není tak působivý, ale není na co si stěžovat a bude téměř dost rychlý pro téměř všechny uživatele VPN.

Testy těsnosti IP

Zjistili jsme nulové úniky IPv4, IPv6, WebRTC nebo DNS (IPv4 nebo IPv6). Nejlepší značky.

Je třeba poznamenat, že Surfshark zaručuje ochranu proti úniku WebRTC pouze v případě, že používáte doplňky prohlížeče Chrome a / nebo Firefox, ačkoli jsme bez nich nezjistili žádné úniky.

Další informace o nebezpečí, které představuje únik IP, naleznete v našem úplném průvodci únikem IP.

Ceny

24 měsíců

1,99 $
za měsíc

12 měsíců

5,99 $
za měsíc

Jak je v těchto dnech běžné, všichni zákazníci Surfshark mají stejné funkce. Měsíční ceny jsou poněkud na nejvyšší úrovni stupnice, ale pro jednoroční a dvouleté předplatné jsou k dispozici výrazné slevy. Pokud se do služby zaregistrujete pomocí tohoto odkazu
další sleva je v nabídce.

Pokud jste uživateli systému MacOS, Android nebo iOS, můžete se účastnit 7denní bezplatné zkušební verze, přesto však musíte zaregistrovat účet a poskytnout platební údaje, abyste toho mohli využít. Pokud zrušíte do 7 dnů, nebude ve skutečnosti provedena žádná platba.

Surfshark nyní nabízí funkce HackLock a BlindSearch (na které se podíváme dále v této recenzi) jako bonusové doplňky za dalších 0,99 $ měsíčně pro oba.

Všichni uživatelé mohou také využít velkorysou 30denní záruku vrácení peněz. Surfshark nás ujišťuje, že v tom nejsou žádná omezení, což je skvělé, ale uvědomte si, že platby se obnovují automaticky, takže je musíte kontaktovat s podporou, abyste je mohli zrušit.

Podporované platební platformy

Surfshark přijímá platby přes PayPal, kreditní / debetní kartu a Alipay, které jsou zpracovávány Stripe. Další způsoby platby jsou podporovány prostřednictvím služeb zpracování plateb Tenpay a Unionpay.

Platby bitcoinů, litecoinů a etherů jsou podporovány také prostřednictvím Coingate nebo CoinPayments. Platba v bitcoinech nebo litecoinech může poskytnout určitou míru anonymity, ale nezapomeňte, že Surfshark bude vždy schopen zobrazit vaši IP adresu.

Snadnost použití

Kromě údajů o platbě jsou jedinými informacemi požadovanými při registraci služby vaše jméno a e-mailová adresa. Pokud se chcete přihlásit anonymně, můžete tak učinit platbou anonymně zakoupeného bitcoinu nebo Litecoinu a použitím jednorázové e-mailové adresy.

Bude vám zaslán potvrzovací e-mail s užitečnými odkazy, ale vše, co potřebujete, je na webu stejně snadno dostupné.

Klient Windows

Všechny aplikace Surshark nedávno prošly hlavním designem uživatelského rozhraní a nyní vypadají skvěle. Aplikace Windows VPN ve výchozím nastavení používá IKEv2, ale také podporuje OpenVPN.

Klient Windows

Klient je vybaven vypínačem kill, split tunneling (split tunneling)"Whitelister"), „CleanWeb“ a multhop. Podporuje také funkce Hacklock a BlindSearch, pokud jste za tyto funkce zaplatili.

přidané funkce

Domníváme se, že nový režim Mini je velmi opatrný.

připojen k serveru Chile

Ochrana proti úniku protokolů IPv4 a IPv6 je integrována, ačkoli Surfshark říká, že byste měli používat jeho doplňky prohlížeče, abyste zabránili únikům WebRTC. Přestože jsme při testování nezjistili žádné úniky, je to stále dobrá rada.

Přepínač kill není ve výchozím nastavení povolen, ale v našich testech fungoval dobře. Simulovaný crash test ukázal, že přepínač kill modifikuje pravidla brány firewall systému Windows, což znamená, že pokračuje v práci, i když klient Surfshark a démon OpenVPN utrpí neočekávanou havárii.

Uživatelé mohou přepnout z OpenVPN UDP na OpenVPN TCP (port 443), aby provoz VPN vypadal jako běžný provoz HTTPs. To je užitečné pro vyhýbání se blokům VPN, ale neoklame se sofistikovanějšími detekčními technikami.

Klient MacOS

Aplikace MacOS VPN společnosti Surfshark je k dispozici prostřednictvím obchodu Apple App Store a jako samostatný soubor .dmg z webu. Aplikace používá IKEv2. V současné době je funkce spíše lehká, ačkoli Surfshark nám říká, že budou přidány tak rychle, jak je lze schválit omezujícími pravidly App Store..

Jsme rádi, že aplikace Mac obsahuje vypínač zabíjení. Stejně jako u klienta se systémem Windows i zde platí pravidla brány firewall systému, a proto zůstává účinná i v případě, že klient Surfshark utrpí selhání. Stejně jako ve všech ostatních aplikacích Surfshark, klient Mac nabízí svou funkci „CleanWeb“. Je také vybaven "WiFi připojení."

Aplikace pro Android

Aplikace VPN VPN společnosti Surfshark pro Android také standardně používá IKEv2, ale také podporuje OpenVPN (UDP a TCP). A dělá to, co říká na cínu. Přepínač zabíjení (který není ve výchozím nastavení povolen), Whitelisting, CleanWeb a Shaodowsocks jedli všechny přítomné a správné.

Aplikace pro Android

Velmi cool je funkce, která potlačí vestavěnou funkci GPS polohy zařízení Android, takže aplikace, které používají GPS, si myslí, že jste v umístění VPN.

Jiné platformy

K dispozici jsou vlastní aplikace pro Windows, MacOS, Android, Android TV / Amazon Fire TV a iOS. Zajímavé je, že aplikace iOS VPN obsahuje přepínač kill a nyní podporuje IKEv2 i OpenVPN. Všechny aplikace (včetně doplňků prohlížeče) nyní používají stejné inteligentní uživatelské rozhraní, jaké vidíme výše.

Nyní je k dispozici i aplikace příkazového řádku pro Linux. Pro všechny platformy, včetně systémů MacOS a Linux (Ubuntu, používající NetworkManager), jsou k dispozici také dobré manuální instalační příručky. Kromě toho jsou k dispozici instalační příručky pro DD-WRT, Tomato a řada populárních routerů, které mají vestavěné klienty OpenVPN (AsusWRT, Netgear, TP-Link a Linksys).

Doplňky prohlížeče

Kromě podpory platforem nabízí Surfshark doplňky prohlížeče pro Chrome a Firefox, které byly nezávisle prověřeny na zranitelnosti bezpečnostní firmou Cure53. Ty vytvářejí zabezpečená připojení proxy HTTPS v prohlížeči k serverům Surfshark.

Poskytují také ochranu WebRTC. Nyní ... opravdu si přejeme, aby služby VPN dělaly více, aby varovaly své zákazníky o problému WebRTC, a varovaly je, že by se měli chránit před nevědomým vystavením svých IP adres online při používání VPN.

To zahrnuje Surfshark, i když nemůžeme být příliš drsní, protože jsme nezjistili žádné úniky WebRTC pomocí jeho softwaru. To znamená, že je stále nejbezpečnější nainstalovat tyto doplňky nebo deaktivovat WebRTC v prohlížeči ručně.

Doplňky prohlížeče mají jako možnost možnost „CleanWeb“ (viz dále).

Zákaznický servis a podpora

Zkušební verze zdarma 7 dní (MacOS a mobilní aplikace)
Záruka vrácení peněz
24hodinová podpora
Živý chat
Délka záruky vrácení peněz 30

Podpora živého chatu je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, nebo můžete odeslat e-mailovou žádost o lístek. Zjistili jsme, že doba odezvy na live chat je téměř okamžitá a byla ohromena schopností a kvalitou odpovědí.

K dispozici je také databáze znalostí. Není to obrovské, ale obsahuje užitečné FAQ, články o nastavení a další užitečné kousky a boby.

Soukromí a bezpečnost

DNS s vlastním hostitelem / proxy S hostitelem
Zabijte Switch
Zmatek (utajení)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana proti úniku WebRTC

Jurisdikce

Surfshark je registrován na Britských Panenských ostrovech (BVI) a jeho smluvní podmínky objasňují, že všechny spory budou řešeny u soudů BVI. Britské Panenské ostrovy jsou britským zámořským územím. Upravuje své vlastní vnitřní záležitosti a nemá žádné povinné zákony o uchovávání údajů, ale zůstává pod jurisdikcí a svrchovaností vlády Spojeného království. To znamená, že je rozumné předpokládat, že Spojené království by mohlo vyvinout tlak na vládu BVI a na všechny tamní podniky.

Přestože sídlo v BVI je pravděpodobně bezpečnější než sídlo v 14-oční zemi, stále není ideální.

Protokoly

Surfshark snadno splňuje naše požadavky na VPN bez protokolů:

"Neshromažďujeme IP adresy, historii procházení, informace o relacích, použitou šířku pásma, časová razítka připojení, síťový provoz a další podobná data."

Jeho aplikace ve výchozím nastavení shromažďují anonymní diagnostická data a data selhání, i když to lze zakázat. To zahrnuje agregovaná data o výkonu, jak často využíváte jeho služby, neúspěšné pokusy o připojení a další podobné neosobní identifikovatelné informace.

Základní informace o účtu a fakturaci jsou uloženy v plném souladu s GDPR pro evropské zákazníky.

Sledování webových stránek

Ačkoli aktivita webu není sledována při použití samotné sítě VPN, web Surfshark provádí poměrně hodně sledování. To zahrnuje protokolování IP adres a provádění otisku prstu v prohlížeči na návštěvnících.

Surfshark používá řadu sledovačů třetích stran, včetně Google Analytics.

Technické zabezpečení

IKEv2
OpenVPN

Surfshark je velkým fanouškem IKEv2, který používá jako výchozí protokol VPN ve všech jeho aplikacích. IKEv2 není tak bitevně testován jako OpenVPN, ale je považován za velmi bezpečný a je stále oblíbenější u služeb VPN, protože je mnohem rychlejší než šifrování OpenVPN.

Jako vždy se podrobně podíváme na nastavení OpenVPN, které tento poskytovatel používá. Nejenže poskytují dobrý indikátor péče, kterou služba přebírá šifrování, ale je to nejlepší způsob, jak porovnávat jako u VPN služeb. Surfshark používá následující nastavení OpenVPN v aplikacích, které jej podporují:

Datový kanál: šifra AES-256-GCM. Není vyžadováno žádné další ověřování, protože ověřování provádí AES-GCM.

Řídicí kanál: šifra AES-256-GCM s výměnou klíčů TLS zajištěnou pomocí RSA-2048. Není vyžadováno žádné další ověřování, protože ověřování prováděné AES-GCM a perfektní dopředné tajemství zajišťuje výměna klíčů ECDH- (384?).

Toto je vysoce bezpečné nastavení. Další informace o tomto tématu naleznete v tématu VPN Encryption: Kompletní průvodce. Jak již bylo řečeno, aplikace Surfshark pro Windows, MacOS a iOS mají všechny přepínače zabíjení. Na žádné platformě jsme také nezjistili žádné úniky IP,

Stojí za zmínku, že Surshark dělá něco o tom, že je Cure53 podroben bezpečnostnímu auditu, ale musí být jasné: pouze takto jsou prověřována rozšíření prohlížečů Chrome a Firefox..

Další bezpečnostní funkce

Skvělá zpráva je, že jsme nezjistili žádné úniky IP žádného druhu na žádné testované platformě, i když je stále nejbezpečnější použít jedno z rozšíření prohlížeče Surfshark k zajištění proti únikům WebRTC. Klienti Windows, MacOS a iOS mají vypínače na úrovni systému.

Surfshark používá holé kovové servery. Některá umístění jsou virtuální umístění bez přítomnosti fyzického serveru, ale jsou to a) jasně označená v aplikacích ab) jsou provozována na serverech provozovaných Surfsharkem, a proto se z hlediska ochrany soukromí počítají jako holé kovové servery. Také řeší všechny požadavky DNS na serveru, ke kterému se připojujete, což je ideální.

CleanWeb

Všechny programy Surfshark mají možnost „CleanWeb“. Toto je inzerováno jako blokování reklam, sledovačů, phishingu, útoků a malwaru a je to téměř jistě sada pravidel brány firewall, která blokují připojení na základě jednoduchého seznamu blokovaných položek. Což by mělo fungovat dost dobře.

Multihop

Tato funkce je k dispozici v klientovi Windows. Umožňuje vám „zřetězit“ servery VPN tak, aby vaše data byla směrována mezi dvěma servery VPN během jejich cesty mezi vámi a internetem..

Váš počítač -> VPN server 1 -> VPN server 2 -> Internet

Surfshark nabízí několik dvojitých kombinací VPN, ale nemůžete zřetězit žádné dva ze svých serverů.

seznam serverů

Multihop VPN může poskytnout určitou ochranu proti časovým útokům typu end-to-end proti koncovému serveru, ale vždy bude mít za následek velkou ztrátu rychlosti. Domníváme se, že výhody multi-hop VPN na soukromí / zabezpečení jsou omezené, ale víme, že to může být pro některé uživatele důležitější než jiné.

Stínové ponožky

Tato neobvyklá funkce proti cenzuře je opět podporována aplikacemi Windows a Android. Shaowsocks "je open-source proxy aplikace, široce používaná v pevninské Číně k obcházení internetové cenzury. “V zásadě jde o proxy server SOCKS5. Chcete-li jej použít, musíte si stáhnout aplikaci Shadowsocks s otevřeným zdrojovým kódem a nakonfigurovat ji tak, abyste se k Shadowsocks připojili prostřednictvím VPN serveru Surfshark. Tento proces je trochu chabý, ale měl by být účinný při vyhýbání se blokování VPN.

WiFi připojení

Tato funkce, dostupná v klientovi Windows, vám umožňuje rozhodnout, jak aplikace VPN funguje, když se připojujete k novým sítím WiFi - zeptejte se, chráňte nebo vždy chráňte.

HackLock

HackLock, který je k dispozici s doplňkem BlindSearch jako doplňkem pro prohledávání, prohledá web a zjistí, zda vaše e-mailová adresa nebyla zahrnuta do porušení dat. Jako takový je velmi podobný našemu nástroji pro narušení dat, kromě toho, že poskytuje pravidelné automatické kontroly. Je k dispozici v aplikacích Windows a Android.

BlindSearch

Toto je soukromý vyhledávač pro zákazníky společnosti Surshark, který je bez reklam a neprokazuje vaše vyhledávání. Hádali bychom, že jde o instanci SearX a funguje to dobře.

Slepé hledání

Důvěřujte DNS

Tato aplikace pro Android je dostupná zdarma všem z Obchodu Play. Odesílá dotazy DNS z vašeho zařízení do Surfshark namísto vašeho ISP, aby se zlepšilo soukromí a pomohlo se porazit cenzuru. Tyto dotazy jsou chráněny před zvědavými očima pomocí šifrovacích protokolů DNS over HTTPS (DoH) (standardně) nebo DNS over TLS (DoT)..

Závěr

Surfshark je skvělá služba VPN. Neuchovává žádné protokoly, je poměrně rychlý a nabízí skvělé technické zabezpečení bez úniků IP. Skutečnost, že nabízí velký výběr serverů, je dobrá, ale skutečnost, že se jedná o zabezpečené holé kovové servery, je ještě lepší.

Neomezené simultánní připojení je také fantastické a my jsme ohromeni kvalitou podpory 24hodinového chatu Surfshark.

Nabízené doplňky, jako je multihop VPN, „Cleanweb“ a WiFi-connect, jsou slušné doplňky. Ačkoli žádná z nich není vražedná vlastnost, je hezké mít a kolekce neustále roste, což vylepšuje již tak velkou hodnotu nabídky Surfshark.

Surfshark je velmi dobrá VPN služba přátelská k soukromí, která snadno zatrhne všechna důležitá pole.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me