Recenze Sync.com

Sync.com

 • Ceny

  Z 5,00 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
7.5 z 10

souhrn

Sync.com je kanadská online služba zálohování a synchronizace napříč platformami se silným zaměřením na soukromí. V této recenzi Sync.com se podrobně podívejte na každý aspekt této služby cloudového úložiště.

Profesionálové

 • Silné šifrování typu end-to-end
 • Synchronizuje se krásně mezi zařízeními a platformami
 • Sejf umožňuje 100% online úložiště (ale může být vylepšeno)
 • Plně funkční mobilní aplikace
 • Verze souboru

Nevýhody

 • Kanada je členem Five Eyes
 • Aplikace nejsou open-source (ačkoli webový portál je)
 • Našli jsme funkci nahrávání mobilních kamer spíše neohrabaně
 • Žádná podpora systému Linux

Ceny

200 GB

5,00 $
za měsíc

3TB

10,00 $
za měsíc

4 TB

15,00 $
za měsíc

Plán Sync Starter stojí každou oblíbenou cenu: nic. To vám poskytne 5 GB bezpečného úložiště souborů. Pro srovnání, Dropbox rozdává poměrně namyšleně 2G úložiště zdarma, zatímco Disk Google poskytuje velmi velkorysý 15 GB úložný prostor zdarma.

Osobní plány Pro pro osobní a rodinné použití začínají na úložišti 500 GB, ale je možné jej rozšířit až na 2 TB. Jedním z možných úlovků je, že plány musí být placeny ročně, protože neexistuje možnost měsíční platby. Zejména cena 2TB za rok představuje dobrou hodnotu za peníze.

Registrace pro sync.com

Plán zdarma poskytuje přístup k většině funkcí, ale některé funkce jsou dostupné pouze členům Personal Pro.

K dispozici jsou také různé obchodní plány, ale nejsou předmětem tohoto přezkumu.

Platba může být provedena kartou nebo PayPal. Sync.com také přijímá potenciálně anonymní platby v bitcoinech / bitcoinových hotovostech, které zpracovává BitPay.

Funkce

 • Neomezený přenos dat (pouze pro osobní účty Pro)
 • Nulové znalosti
 • Zálohování a synchronizace v reálném čase
 • Synchronizační trezor
 • Dvoufázové ověřování (2FA)
 • Podpora napříč platformami s mobilními aplikacemi
 • Verze souborů (omezeno na 30denní vrácení pro účty Sync Starter)
 • Sdílení odkazů chráněné heslem
 • Rozšířené ovládací prvky sdílení (pouze osobní účty Pro)
 • Žádosti o soubor (pouze pro osobní účty Pro)
 • Sdílené složky (uživatelé Sync Starter mají k této funkci pouze základní přístup)
 • Mobilní nahrávání fotografií a videa

Synchronizace zálohování pouze online

Namísto synchronizace souborů na všech zařízeních vám funkce Sejf Sync.com umožňuje nahrávat soubory pouze do cloudu. Místní verze souboru zůstává v původním zařízení, ze kterého byla nahrána, ale není automaticky synchronizována s ostatními zařízeními, pokud se výslovně nerozhodnete pro synchronizaci offline.

To je skvělá funkce pro ty, kteří mají na některých zařízeních omezený prostor na disku, což vám umožňuje snadný přístup k souborům bez nutnosti stahovat celou složku pro sdílení do všech zařízení. Zde stojí za zmínku, že v mobilních zařízeních jsou všechny soubory ukládány pouze online, dokud nejsou aktivně staženy nebo synchronizovány místně („Synchronizace offline“).

Verze souboru

Sync.com ukládá uložené verze souborů, takže je můžete obnovit, pokud dojde k jejich poškození, napadení virem (například ransomware) nebo pokud chcete pouze získat přístup k historické verzi tohoto souboru. Bezplatní uživatelé mohou obnovit pouze soubory staré až 30 dní, zatímco účty Personal Pro nemají žádný časový limit.

Sdílení odkazů

Jednotlivé soubory lze sdílet pomocí odkazu, který lze kdykoli smazat. I bezplatní uživatelé mohou nastavit heslo ke sdílené položce, i když uživatelé Pro si mohou užít spoustu dalších funkcí odkazu, jako jsou data vypršení platnosti, limity stahování, náhled dokumentu, e-mailová upozornění na aktivitu a další.

Sdílení odkazů

Jednou z funkcí, kterou se nám opravdu líbí, jsou žádosti o soubory, které vám umožňují odeslat odkaz pro nahrávání, takže příjemci mohou odesílat dokumenty na váš účet bez funkcí sdíleného přístupu složky týmu..

Sdílené složky týmu

Sdílejte týmovou složku s ostatními. Na bezplatných účtech mohou členové týmu číst a upravovat všechny soubory ve sdílené složce, přestože účty Pro umožňují určit oprávnění pouze pro čtení. Členové týmu se musí zaregistrovat k účtu Sync.com, pokud jej již nemají, přestože k přístupu ke sdílené složce je nutný bezplatný účet..

sdílení složek týmu

Přes platformu

Aplikace jsou k dispozici pro Windows, MacOS, Android a iOS. Linux není podporován. Na platformách pro stolní počítače aplikace synchronizují pouze zadané složky s cloudem, přičemž podrobnější správu provádí prostřednictvím webového rozhraní, které je přístupné na jakékoli platformě, která podporuje prohlížení webu..

zkopírujte do úložiště pro synchronizaci z plochy

Windows (ale nikoli klient MacOS) obsahuje některé základní funkce integrace OS. Mobilní aplikace ve výchozím nastavení nesynchronizují soubory s místním úložištěm, přestože to můžete zvolit.

Mobilní nahrávání fotografií a videa

Mobilní aplikace mohou automaticky nahrávat fotografie a videa do cloudu, což je velmi užitečná funkce. Pokud však chcete nahrát stávající média uložená v zařízení, aplikace nahraje vše, co najde, protože neexistuje způsob, jak vyloučit určité složky..

mobilní aplikace sync.com

V našem případě to znamenalo, že spotřebovala vzácnou šířku pásma a úložnou kapacitu pro nahrávání velkých filmových souborů určených pouze pro použití v našem telefonu. Také jsme nemohli zabránit tomu, aby nahrála naši knihovnu více než 2000 fotografií, s výjimkou toho, že jsme tuto funkci úplně deaktivovali.

Soukromí a bezpečnost

Jurisdikce

Společnost Sync.com a její servery jsou umístěny v Kanadě a pravděpodobně se na ně vztahují právní předpisy o ochraně osobních údajů a zákon o elektronických dokumentech (PIPEDA). To dává zákazníkům právo na přístup k osobním údajům, které jsou v držení Sync.com, a vyžaduje, aby si Sync.com vyžádal svolení před shromažďováním, používáním nebo předáním informací třetí straně.

Zdá se, že zásady ochrany soukromí Sync.com dodržují PIPEDA a potvrzují závazek společnosti Sync.com k ochraně soukromí. Připouští však, že společnost bude zveřejňovat informace, pokud to vyžaduje zákon, což nás přivádí k tomu, že Kanada je klíčovým členem americké špionážní aliance vedené americkým úřadem pro bezpečnost neoprenů.

Této situaci nepomáhá vysoce kontroverzní zákon o boji proti terorismu z roku 2015 (Bill C-51), který výrazně rozšířil dohledové pravomoci kanadské bezpečnostní zpravodajské služby (CSIS) a udělil jí rozsáhlé pravomoci k hackování nebo jinému přístupu k jakémukoli zařízení připojenému k internetu. (což pravděpodobně zahrnuje servery cloudového úložiště).

Kromě toho existuje v roce 2014 zákon o ochraně Kanaďanů před trestným činem online, který vyžaduje policie "důvodné podezření" za účelem získání oprávnění k přístupu k online údajům, ale lišta, jejíž kritika byla velmi nízká.

Teoreticky by na tom nic nemělo záležet, protože Sync.com používá šifrování typu end-to-end (e2ee)…

Technické zabezpečení

E2ee znamená, že před nahráním do cloudu šifrujete soubory v počítači nebo mobilním zařízení a dešifrovat je můžete pouze vy. Jinými slovy, ať už je právní situace jakákoli, Sync.com (nebo NSA) jednoduše nemá přístup k vašim datům. Proto tvrdí, že jde o službu „nulových znalostí“.

Data jsou šifrována pomocí šifry AES-256-GCM, která je zabezpečena soukromým klíčem RSA-2048 a vaším heslem. Roztahování klíčů PBKDF2 s vysokým počtem iterací se používá k tomu, aby slabá hesla byla kryptograficky bezpečnější.

Šifrované soukromé klíče jsou uloženy na serverech Sync.com a po úspěšném ověření jsou staženy aplikacemi nebo webovým panelem. To vyžaduje heslo, ale jedná se o jednosměrné hashování pomocí šifrování Bcrypt a nikdy se neuloží. Sync.com nikdy nemá přístup k vašemu soukromému klíči nebo skutečnému heslu, které se používá k lokální dešifrování souborů.

Webový panel je open-source a používá nejnovější knihovny kryptografie JavaScript. Stejně jako u všech kryptografií založených na prohlížeči však existuje nebezpečí, že by ze serveru mohl být vytlačen škodlivý kód, který váš prohlížeč automaticky přijme. Další podrobnosti jsou k dispozici v bílé knize a všechny vypadají dobře.

Není otevřený zdroj

Problém je však v tom, že kromě svého webového portálu jsou všechny aplikace Sync.com uzavřeným zdrojem. Neexistuje způsob, jak nezávisle zkontrolovat, zda jsou soubory ve skutečnosti před odesláním šifrovány e2e.

Snadnost použití

Registrací s platnou e-mailovou adresou a heslem získáte přístup k bezplatné službě 5 GB. Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikace a můžete jít! Můžete upgradovat na prémiový účet z webového portálu.

Klienti Desktopu

Menší rozdíly v rozhraní OS (a skutečnost, že klient Windows má některé funkce integrace OS, jak je uvedeno výše), jsou klienti Windows a MacOS více či méně identičtí. Díky fantastické podpoře pro uživatele Mac je tato služba jednou z nejlepších cloudových zálohovacích služeb pro uživatele Mac.

Sync.com pro Windows a Mac

V podstatě pouze synchronizují vaši synchronizační složku s synchronizovanými složkami ostatních propojených zařízení a online úložiště. Pokročilejší funkce jsou dostupné prostřednictvím webového portálu.

Nastavení ovládacího panelu sync.com

Stojí za zmínku, že k souborům uloženým v úschovně Sync nelze přistupovat prostřednictvím složky synchronizace na ploše - pouze prostřednictvím webového portálu. Je to něco hanby, protože funkce, jako je nová inteligentní synchronizace Dropboxu, která zobrazuje soubory ve vaší synchronizační složce, ale stahuje je pouze místně, je-li to třeba, jsou velmi užitečné..

Webový portál

Webový portál s otevřeným zdrojovým kódem je srdcem tohoto produktu a poskytuje přístup k celé škále funkcí Sync.com. Zde můžete snadno ukládat soubory do úložiště, vytvářet sdílené složky, sledovat sdílení souborů a další.

webový portál sync.com

Mobilní aplikace

Aplikace pro Android a iOS poskytují přístup k téměř všem funkcím Sync.com, včetně přímého přístupu do úložiště, monitorování sdílení a dalších. Jediná věc, kterou jsme mohli spatřit, je schopnost vytvářet složky pro sdílení týmů.

sync.com android aplikace

Soubory a složky lze synchronizovat nebo jednoduše stáhnout lokálně.

Závěrečné myšlenky

Sync.com je velmi úhledné a snadno použitelné řešení cloudového úložiště, které využívá robustní šifrování typu end-to-end pro maximální soukromí. Zejména jeho mobilní aplikace jsou po našem zklamání z mobilních aplikací SpiderOak jen pro čtení plně osvěžující. Nakonec jsme však museli zakázat nahrávání fotografií, což však nebylo ideální.

Dohled ve stylu NSA není problémem pro všechny, ale nemůžeme si pomoci, abychom si přáli, aby to nebylo z velké části uzavřenou zdrojovou službou se sídlem v Kanadě..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me