Recenze Tunnelr

Tunnelr

 • Ceny

  Z 5,00 $
  / Měsíc

Aktualizace: Tato služba VPN již nefunguje.

ProPrivacy.com Skóre
6.8 z 10

souhrn

Aktualizace: Tato služba VPN již nefunguje.

Tunnelr je americká VPN síť provozovaná společností Cloudsy.com. Společnost udržuje svoji identitu v soukromí a je velmi obtížné zjistit o ní jakékoli informace. Totožnost vlastníků služby je pouze jedním z aspektů služby, které příležitostný návštěvník webu nemůže odhalit - ceny jsou také udržovány v tajnosti.

V této recenzi jsme se hlouběji kopali, abychom odkryli všechna základní data o Tunnelru, abychom vám pomohli při rozhodování, zda chcete tuto službu VPN využívat..

PROFESIONÁLOVÉ

 • Vrácení možné
 • Dostane se do Netflix USA
 • OpenVPN, L2TP, SSH tunel a PPTP
 • Povolení pěti současných připojení
 • Dvou a půlhodinová bezplatná zkušební verze

NEVÝHODY

 • Servery pouze v pěti zemích
 • Žádný zabiják

Ceny a plány tunelů

Tunnelr má jeden balíček, ale nabízí ho ve třech obdobích předplatného. Cena za službu vyjde levněji za měsíc, pokud se zaregistrujete na delší dobu. Musíte však zaplatit celé předplatné.

Společnost nabízí bezplatnou zkušební verzi, které je nevyhnutelné. Za tuto službu nemůžete platit, dokud se nezúčastníte bezplatného zkušebního období, které trvá pouze dvě a půl hodiny.

Platbu zajišťuje společnost třetí strany s názvem stripe.com. To znamená, že Tunnelr nemusí na svých počítačích uchovávat žádné osobní údaje zákazníků. Systém přijímá platby kreditními kartami a PayPal. Propagační údaje o VPN prohlašují, že můžete platit bitcoiny. Tato možnost se však nezobrazí, když se skutečně přihlásíte k odběru.

Získáte přídavek na pět souběžných připojení. Sdílení účtu však není povoleno.

Funkce tunelu

Funkce balíčku společnosti jsou:

 • Dvou a půlhodinová bezplatná zkušební verze
 • Povolení pěti současných připojení
 • Protokoly OpenVPN, L2TP, SSH tunel a PPTP
 • Žádné záznamy
 • Přijímá PayPal i kreditní karty
 • Žádné limity propustnosti dat
 • P2P povoleno
 • Práce na Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android a Linux
 • Lze instalovat na směrovače a set-top boxy

Umístění serveru služby zahrnuje pouze přítomnost v pěti zemích. Ve Spojených státech je šest umístění serveru: Atlanta, Dallas, Newark, New York (který je ve skutečnosti v New Jersey), Seattle a San Francisco. Ve Velké Británii jsou dvě místa.

Absence některých významných národů v tomto seznamu, jako je Kanada, Francie a Japonsko, je překvapivá.

Tunnelr Security

Tunnelr tvrdí, že je svět "přední poskytovatel OpenSSH." Protokol SSH však není tak bezpečný jako SSL. Metoda implementace systému pomocí tunelu je také komplikovaná a neposkytuje snadno použitelné rozhraní. Proto je lepší používat OpenVPN u tohoto poskytovatele. OpenVPN používá OpenSSL pro své bezpečnostní operace. SSL pracuje na nižší úrovni než SSH, což znamená, že je obtížnější trik - v počítači existuje méně úrovní služeb, které by mohly být uneseny mezi síťovou kartou a bezpečnostní aplikací. Implementace tunelu L2TP je ve skutečnosti bezpečnější než jeho služba OpenVPN.

Šifrování tunelů

Na ProPrivacy.com preferujeme systém OpenVPN. OpenVPN je však knihovna procedur a poskytuje mnoho různých možností šifrování. Upřednostňovanou šifrovací šifrou pro OpenVPN je AES, která byla zadána vládou USA a je nejrozšířenější šifrou v odvětví VPN. Tunnelr používá šifrování AES pro připojení L2TP VPN a používá jej s 256bitovým klíčem. To nabízí velmi dobrou úroveň zabezpečení a je to šifrovací systém vybraný nejlepšími službami VPN pro jejich implementaci OpenVPN.

Tunnelr ve svém OpenVPN nepoužívá AES. Místo toho používá Blowfish. Někteří lidé mají podezření na AES, protože byl vytvořen pro vládu USA. Obávají se, že AES může mít tajné backdoor, které umožňuje tajným službám dostat se do všech šifrovaných zpráv. Blowfish je dobrá alternativní šifra pro ty, kteří by se raději vyhýbali AES.

Blowfish je v pořádku. Není však tak dobrý jako AES. Hlavní bezpečnostní funkce jakékoli šifrovací šifry spočívá v délce jejího šifrovacího klíče. Čím déle je klíč, tím těžší je prolomit spuštěním programu, který zkouší každou možnou kombinaci kláves. Někteří tvrdí, že 128bitový klíč je dostatečně dlouhý a jeho spuštění by bylo příliš dlouhé. Jmenovitě používá Tunnelr v systému OpenVPN 128bitový klíč pro Blowfish. Soubory protokolu připojení služby však vyvolávají pochybnosti. Tyto chybové zprávy se objevují během postupu připojení. Tato varování uvádějí, že klíč s méně než 128 bity je nejistý. Naznačují, že Tunnelr používá klíč o 64 bitech. Je to velmi nejistá a hluboko pod úrovní zabezpečení, které nabízí téměř každá další služba VPN na světě.

Chcete se dozvědět více o šifrování VPN, proč se podívejte na Průvodce šifrováním VPN.

Blowfish i AES používají stejný klíč k šifrování a dešifrování zpráv. To znamená, že odesílatel i příjemce musí mít stejný klíč. Koordinace šifrovacích klíčů je potenciální slabou stránkou zabezpečení, protože zprávy, které doručují klíče, nemohou být šifrovány šifrou. Z tohoto důvodu OpenVPN používá systém nazvaný Transport Layer Security k ochraně distribuce šifrovacích klíčů dat. TLS také pomáhá navazovat připojení a ověřuje identitu každého počítače v připojení.

TLS pracuje s šifrovacím systémem s veřejným klíčem, zvaným RSA. S RSA je klíč, který dešifruje data, jiný než ten, který je šifruje. Dešifrovací klíč nelze odvodit pouhým poznáním šifrovacího klíče. Šifrovací klíč může být zveřejněn, protože všechny třetí strany, které by s ním mohly kdykoli dělat, je šifrováním zprávy, kterou mohl dešifrovat pouze držitel soukromého klíče..

Opět platí, že síla RSA šifry spočívá v délce jejích klíčů. RSA potřebuje mnohem delší klíče než AES a Blowfish. VPN obvykle používají klíče RSA 1024, 2048 nebo 4096 bitů. 1048bitový klíč RSA neposkytuje dostatečnou ochranu. Většina sítí VPN používá pro své šifrování RSA 2048bitový klíč. Tunnelr je v této kategorii. Nejlepší VPN na světě používají 4098bitové RSA šifrování.

Tunnelr neposkytuje svou vlastní aplikaci. To znamená, že chybí příležitost poskytnout dodatečná bezpečnostní opatření, která zahrnují nejlepší VPN. Nejdůležitější z těchto chybějících funkcí jsou automatická ochrana WiFi a vypínač.

Automatická ochrana WiFi zabrání vašemu zařízení v připojení k hotspotům WiFi bez vašeho vědomí. Jakákoli VPN vás ochrání před snoopery a falešnými WiFi hotspoty, jakmile VPN zapnete. Hackeři však nastavují otevřené hotspoty, které nevyžadují heslo, a vaše zařízení se k nim může automaticky připojit bez vašeho vědomí. Vzhledem k tomu, že síť VPN potřebuje trvalé připojení, prochází signální stopa několika hotspotů při procházce městem, že připojení VPN bude přerušeno, když opustíte domov.

Přepínač zabíjení by také fungoval jako automatická ochrana WiFi, protože blokuje přístup k internetu na vašem zařízení, když VPN není aktivní. Tato funkce je užitečná také pro scénáře, kde vaše připojení k internetu krátce klesne. Aplikace se budou i nadále snažit získat odpovědi na své zprávy, takže pokud přerušení připojení nevydrží, nakonec své zprávy dostanou. Pokud internet klesne dostatečně dlouho, ztratíte připojení k VPN, takže aplikace, které obnovují svou internetovou komunikaci, budou na ně odesílat zprávy s vaší skutečnou IP adresou, čímž se vám bude hýbat kryt. Přepínač zabíjení by tedy byl velmi užitečnou funkcí a ten, díky kterému by byl Tunnelr bezpečnější.

Ochrana osobních údajů společnosti Tunnelr

Zdá se, že Tunnelr má velmi dobrá opatření na ochranu soukromí. Webové stránky však nejsou zcela jasné, jaké informace jsou uloženy. Jedna věc, která je dobře sdělena, je skutečnost, že Tunnelr neuchovává platební údaje. Všechny platby jsou zpracovávány jinou společností, takže všechny informace, které jsou na vašem bankovním účtu, jako je vaše adresa, se do Tunnelru nedostanou. Tím se uzavře jeden kanál, který by státní zástupci mohli použít ke sledování vás ke svým dveřím.

Web výslovně nestanoví, že služba nezaznamená vaši IP adresu a uloží ji jako identifikátor do svých protokolů. Pokud služba tyto protokoly uchovává, předvolání jejich záznamů by poskytlo cestu pro státní zástupce, aby vás mohli sledovat. Je to proto, že vaše IP adresa skutečně patří vašemu poskytovateli internetových služeb a tato společnost se vzdá záznamů o tom, kdo kdy používal kterou IP adresu, spolu se jménem a adresou zákazníka.

Síla zásad ochrany osobních údajů je silně prosazována smluvními podmínkami VPN. Jedná se o právní příslib, takže společnosti se obvykle při psaní ptají právníka. Tunnelr na své stránce FAQ uvádí několik prohlášení, která se týkají smluvních podmínek. Skutečný dokument je přístupný pouze pomocí malého tiskového odkazu ve spodní části registračního formuláře. Zásady ochrany osobních údajů obsažené v tomto prohlášení jsou stručné a vágní.

Chcete se dozvědět více o šifrování VPN, proč byste se měli podívat na Průvodce Ultimate Privacy Guide.

Na webu není nikde zmíněna informace o tom, zda je povoleno stahování P2P. Prohlášení o ochraně osobních údajů však prohlašuje, že společnost neprovádí žádnou hloubkovou kontrolu paketů. DPI by bylo potřeba, aby společnost mohla zjistit, zda zákazníci používají protokol BitTorrent. Pokud tedy služba nemá žádnou metodu detekce sdílení souborů, nemá možnost ji zakázat.

Vaše data jsou bez ohledu na to, kde jsou uložena, zranitelná. Tunnelr uvádí, že na jeho serverech VPN nejsou uloženy žádné protokoly připojení ani informace o uživateli. Společnost však shromažďuje informace do svého ústředí za účelem zajištění kvality služeb. Právní smlouva musí obsahovat jména zúčastněných stran. Prohlášení na webových stránkách lze vykládat jako právně závazné sliby. Na stránkách však není žádná stopa adresy ani názvu společnosti, takže za těmito přísliby nikdo nestojí. Smluvní podmínky stanoví, že pro smlouvu je příslušná jurisdikce, v níž mají majitelé Tunnelru bydliště. Nestanoví však, kdo jsou nebo kde jsou.

V oznámení o autorských právech ve spodní části webu Tunnelr je uvedeno, že web vlastní Cloudsy.com. Cloudová adresa je hostitelem jednostránkového webu, který právě říká "My (často) stavíme věci." Kontrola registrace doménového jména pro obě stránky ukazuje, že jsou ve vlastnictví Kayla Selans z Apopka na Floridě. Stránky jsou registrovány na adrese sídla. To znamená, že služba by mohla být vyčerpána z volného prostoru, což znamená, že poskytovatel pravděpodobně nebude mít své vlastní právní oddělení.

USA jsou špatným místem pro služby ochrany osobních údajů, zejména pokud jde o sdílení souborů. Stahování materiálů chráněných autorskými právy bez povolení je ve Spojených státech nezákonné a lze jej trestně stíhat. Je nepravděpodobné, že by operace jednoho obchodníka vystoupila pod tlak orgánů činných v trestním řízení nebo právníků v oblasti autorských práv, pokud by byl použit tlak. Měli jsme tedy lépe jen doufat, že společnost nezaznamená IP adresy do svých záznamů.

Podpora Tunnelru

Nemusíte být předplatitelem, abyste se dostali na stránku FAQ na webu.

Systém FAQ obsahuje mnoho informací, ale chybí mu některá důležitá fakta, například zda je povoleno stahování P2P nebo délka šifrovacího klíče pro Blowfish..

Stránka tutoriálů je indexována podle operačního systému. Skutečnost, že pro Windows 10 neexistuje žádná kategorie, však ukazuje, že web není příliš často aktualizován.

Instalační příručky nepokrývají celý proces nastavení. Neexistují například žádné informace o tom, jak získat všechny soubory OVPN pro systém OpenVPN ve správné složce v počítači. Vzdal jsem se pokusu nainstalovat Viscosity, protože neexistovaly žádné pokyny, jak získat konfigurační soubory do systému.

Nemusíte být účastníkem zasílání zpráv týmu podpory zákazníků. V zápatí stránky je odkaz na obrazovku lístků. Po nastavení účtu získáte přístup k kontaktnímu formuláři z řídicího panelu.

Jakmile žádost odešlete, obdržíte e-mail s potvrzením jejího podání. Stav své vstupenky si můžete zkontrolovat kliknutím na odkaz v e-mailu. Přístup k záznamu je však trochu spletitý. Musíte zadat svou e-mailovou adresu a číslo letenky a poté požádat o zaslání přístupového odkazu.

Poté dostanete e-mail s odkazem na lístek.

Nikdy jsem nedostal odpověď na výše uvedenou otázku. Ve skutečnosti jsem nikdy nedostal odpověď na žádnou z mých podpůrných vstupenek, přestože jsem čekal tři týdny před dokončením této kontroly.

Proces

Registrace

I když jste se rozhodli přihlásit k placenému předplatnému, musíte si vyzkoušet bezplatnou zkušební verzi. Kliknutím na jedno z bezplatných zkušebních tlačítek na webu si založíte účet.

Po vyplnění tohoto formuláře budete přesměrováni na hlavní panel účtu. Uživatelské jméno a heslo, které jste vytvořili ve formuláři registrace, je vaše přihlašovací údaje pro řídicí panel a aplikaci VPN. Když se poprvé dostanete na řídicí panel, budete upozorněni, kdy vyprší zkušební doba - trvá to dvě a půl hodiny.

Když jste připraveni ke koupi, musíte jít do "Zaplatit" na stránku, ke které se dostanete prostřednictvím odkazu na stránce "Fakturace & Platby" Jídelní lístek.

Vyberte období předplatného a stiskněte tlačítko Další. Poté zadejte své platební údaje. Můžete platit kreditní kartou nebo přes PayPal.

Jakmile je vaše platba zpracována, obdržíte potvrzovací e-mail a zaplacená faktura se objeví na internetu "Zobrazit placené faktury" část řídicího panelu. Pokud jste souhlasili s opakující se platební dohodou, je to viditelné v "Spravovat předplatné" část řídicího panelu.

Klient VPN Tunnelr Windows VPN

Získáte výběr aplikací, které jsou OpenVPN GUI a Viscosity. Viskozita je 30 dní zdarma, ale musíte ji koupit za 9 $. Přestože má viskozita lepší vzhled a dojem než program GUI OpenVPN, není snadné jej nastavit. Nastavení GUI OpenVPN není také snadné.

Postupujete podle odkazu na stránce Dashboard na stránku FAQ, která vysvětluje proces instalace. Toto obsahuje několik odkazů pro stažení programu GUI OpenVPN. Nejlepší možností je kliknout na první z těchto odkazů.

Tento odkaz vás přenese na stránku na webu organizace OpenVPN. Klikněte na soubor .exe v tabulce zobrazené ve spodní části této stránky. Stáhne se instalační soubor.

Nainstalujte program kliknutím na stažený soubor. Pro dokončení klikněte na průvodce instalací.

Vraťte se na hlavní panel a klikněte na "Stáhněte si balíček." Tím se spustí stahování. Kliknutím na stažený soubor otevřete složku zip obsahující nastavení pro připojení OpenVPN. Extrahujte čtyři soubory, které začínají "tunnelr" do složky C: \ Program Files \ OpenVPN \ config.

Instalační program by měl na ploše vytvořit zástupce OpenVPN.

Klepnutím na tuto aplikaci spustíte aplikaci. V okně na ploše se aplikace nezobrazí. Místo toho aplikace běží v minimalizovaném režimu. Na systémové liště uvidíte podle času a data ikonu, která vypadá jako obrazovka počítače s visacím zámkem. Pokud to nevidíte, kliknutím na šipku nahoru na hlavním panelu zobrazíte skryté ikony.

Klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu otevřete nabídku aplikace.

Uvidíte seznam umístění serveru, protože v tomto okamžiku jste stáhli konfigurační soubor pouze pro jeden server. Tento první konfigurační soubor vás spojí se serverem Tunnelr v New Yorku, což je výchozí nastavení.

Klepnutím na Připojit spustíte VPN. Zobrazí se okno, ve kterém musíte zadat uživatelské jméno a heslo, které jste zadali při vytvoření účtu.

Pokud se chcete rozhodnout připojit se k jinému serveru, doporučuje se na stránce Tunnelr upravit soubor OVPN, který jste zkopírovali do adresáře OpenVPN \ config, když jej extrahujete ze staženého zip souboru. Průvodce doporučuje podívat se na stránku stavu serveru a získat název serveru a adresu IP a nahradit tyto podrobnosti v souboru OVPN. K souboru se dostanete výběrem "Upravit konfiguraci" z nabídky aplikace.

Dvě části informací, které nasměrují server k připojení, jsou zvýrazněny výše. Ve skutečnosti stačí pouze změnit název serveru, který je nyc.tunnelr.com na obrázku výše.

Nový název serveru získáte na stránce Stav serveru v Klientské oblasti na webu Tunnelr.

Toto není příliš praktické řešení a může to být časově náročný proces, který zpomaluje proces přepínání serverů.

Existují dvě lepší metody vytváření samostatných souborů, takže můžete mít všechny servery uvedené v nabídce GUI OpenVPN.

První z nich je přejít do souboru zip a extrahovat soubor OVPN do nové složky. Přejmenujte původní soubor na tunnelr-nyc.ovpn. Klikněte pravým tlačítkem na soubor a vyberte "otevřít s" z kontextové nabídky a nominovat Poznámkový blok. Nahraďte název serveru a adresu IP v souboru za adresy zobrazené na stránce Stav serveru pro jiný server. Klikněte na Menu a poté "Uložit jako," nový název, který nahrazuje "nyc" s identifikátorem pro nové umístění serveru. Ujistěte se, že jste nastavili typ souboru "Všechny soubory." Tento postup opakujte, dokud pro každý server nemáte soubor OVPN. Potom je třeba přesunout těchto 11 souborů do složky OpenVPN \ config v adresáři Program Files.

Můžete také získat web Tunnelr, který vám přepíše všechny tyto soubory OVPN. Přejděte na hlavní panel a vyberte umístění serveru z pole nad částí ke stažení.

Vyberte server a stiskněte "Stáhněte si balíček" knoflík. Klikněte na stažený soubor ZIP a rozbalte soubor OVPN do dočasné složky. Přejmenujte tento soubor tak, aby měl název umístění serveru. Tento postup opakujte pro všechna umístění. Ve své složce ke stažení skončí spousta souborů ZIP. Můžete je však odstranit poté, co jste z každého extrahovali soubor OVPN. Zkopírujte všechny soubory OVPN do adresáře OpenVPN \ config.

Tento proces je pro službu vážným zmatkem. Jiné společnosti VPN, které jako rozhraní spoléhají na rozhraní OpenVPN GUI, zahrnují samostatné soubory OVPN pro každý ze svých serverů. Ty by mohly snadno vytvořit Tunnelr a zahrnout je do konfiguračního balíčku, který zpřístupní na stránce Dashboard na svém webu..

Pokud máte více souborů OVPN, vypadá nabídka OpenVPN jinak. Obsahuje položky nabídky pro všechna umístění serveru s ovládacími prvky VPN dostupnými v podnabídkách.

Rychlost tunelu (testy DNS, WebRTC a IPv6)

Provedl jsem rychlostní testy Tunnelr VPN pomocí OpenVPN. Použil jsem IPLocation.net k detekci fyzického umístění serverů přístupných pro test. IPLocation informoval, že server VPN v New Yorku byl v severním Bergenu, na sever od Union City v New Jersey, přes Hudson z New Yorku. Atlanta server byl potvrzen být v Atlantě. Všechny severoamerické testy byly měřeny na připojení z Dominikánské republiky k testovacímu serveru v Miami. Testovací běhy do Miami bez aktivní VPN poskytly základní výkonnost VPN.

Pro test transatlantického výkonu jsem se připojil k testovacímu serveru v Londýně. Po provedení testů, abych zjistil průměrnou rychlost připojení bez VPN, jsem otestoval rychlosti připojení probíhajícího prostřednictvím londýnského serveru Tunnelr, který IPLocation hlásil jako v Londýně.

V každém případě bylo provedeno pět testovacích cyklů s testmy.net.

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění.

Tunnelr si vedl velmi dobře. V severoamerických testech byla rychlost snížena pouze o deset procent. Při transatlantickém testu do Londýna bylo připojení chráněné VPN méně než pět procent pomalejší než nechráněné připojení.

Testovací weby ipleak.net a doileak.com jsou dobrými nástroji pro kontrolu, zda VPN změnila IP adresu uživatele. Ukazují také servery DNS, které váš počítač používá. To je důležité, protože tyto informace by se také měly změnit, když zapnete VPN.

IPLeak hlásil, že moje IP adresa se změnila, když jsem se připojil k londýnskému serveru služby VPN. Bohužel se ukázalo, že můj počítač stále přistupuje ke stejnému serveru DNS. Připojení k serveru v New Yorku z Velké Británie úspěšně změnilo mou IP adresu na adresu z tohoto místa. IPLeak však stále detekoval přístup k mému běžnému serveru DNS ve Velké Británii a žádné hovory na žádný server DNS ve Spojených státech. DoILeak potvrdil všechny tyto výsledky a také si všiml, že časové pásmo mého počítače bylo nekompatibilní s časovým pásmem mé hlášené polohy..

Můj poskytovatel internetových služeb nepoužívá adresy IPv6, takže jsem nemohl otestovat úniky IPv6.

Streamovací služby

Když jsem se připojil k londýnskému serveru Tunnelr, zkontroloval jsem, zda by mi služby streamování videa geograficky omezené umožňovaly sledovat obsah. BBC iPlayer by mi nedovolil sledovat žádná videa. Když jsem však přepnul z prohlížeče na Kodi, byl jsem schopen sledovat BBC iPlayer prostřednictvím doplňku Live Hub. ITV a Channel 4 mě nechaly sledovat videa, ale neměl jsem štěstí s Netflix UK.

Poté, co jsem přešel na server New York VPN, zkusil jsem přístup k videím na amerických webech. Sledoval jsem videa v Netflix USA, ale ne v ABC. NBC a CBS mě nechaly sledovat zábavu na svých stránkách.

Jiné platformy

Velkou výhodou, že nemáte nativní aplikaci, je to, že Tunnelr lze nainstalovat téměř na jakýkoli operační systém. PPTP není podporován v MacOS ani ve verzích iOS po vydání 10. Můžete však nastavit připojení PPTP ručně na Mac OS X, Windows, iOS před verzí 10, Android, Linux, set-top boxy a blikající směrovače. L2TP lze nastavit ručně ve Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android a Linux.

Můžete používat OpenVPN prostřednictvím aplikací OpenVPN GUI a Viscosity v systému Windows. Můžete také použít viskozitu v počítačích Mac nebo si vybrat Tunnelblick. Majitelé Linuxu mohou nainstalovat OpenVPN GUI. OpenVPN Connect funguje na zařízeních iOS a také můžete získat verzi aplikace OpenVPN ze zařízení Google Play pro Android. OpenSSH můžete použít v počítačích Windows a Mac.

Závěry přezkumu Tunnelr

I když není "O nás" na stránce Tunnelr, Kayla Selans, majitelka služby, má stránku na stránce about.me. Tam vysvětluje, že se v roce 2010 vzdala práce na počítači, aby se soustředila na svou kariéru fotografky a měla ještě méně času na IT po narození dítěte v roce 2012. Vzhledem k tomu, že VPN může docházet z jejího domu, pravděpodobně není mnoho zaměstnanců. To by mohlo vysvětlit, proč jsou blog, zdroj Twitter a stránka Facebook velmi zřídka aktualizovány. To by také vysvětlilo, proč stránky nápovědy na webu nebyly aktualizovány na účet pro Windows 10 a proč nikdy nejsou podporovány vstupenky na podporu.

líbilo se mi

 • Povolení pěti současných připojení
 • Krátká zkušební verze zdarma
 • Přijímá PayPal
 • Anonymita účtu
 • Žádné záznamy
 • Dostane se do Netflix USA

Nebyl jsem si tím tak jistý

 • Umístění v USA

nesnášel jsem

 • Žádný zabiják
 • Instalace je obtížná
 • Neúplné pokyny
 • Žádná odpověď z technické podpory

Tunnelr má rozumnou cenu, ale nebylo by vhodné pro ty v zemích, jako je Francie, Španělsko, Kanada nebo Austrálie, pokud se chtějí v zahraničí dostat do domácí televize. Vzhledem k umístění operační základny VPN a zdánlivě malé posádky, která ji provozuje, by neexistovala velká ochrana pro ty, kteří chtějí stahovat pomocí torrentů..

Větší síť serverů, vlastní aplikace a vlastník na místě by tuto službu VPN učinily mnohem atraktivnější.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me