Recenze TurboVPN

TurboVPN


TurboVPN je bezplatná služba VPN, která má v obchodě Google Play 4,7 z 5 hvězdiček. To je mimořádně vysoké vzhledem k tomu, že VPN byla přezkoumána téměř dva milionykrát. V této recenzi TurboVPN se podíváme na to, zda TurboVPN poskytuje vodotěsné digitální soukromí. Kromě toho zkontrolujeme jeho výkon, abychom zjistili, zda může konkurovat nejlepším VPN zdarma na trhu.

ProPrivacy.com Skóre
4 z 10

souhrn

TurboVPN je VPN pouze pro mobilní zařízení se sídlem v Singapuru a Číně, která byla stažena přibližně 50 milionůkrát. Jak je tomu vždy u bezplatných služeb VPN, je důležité si uvědomit, že sítě VPN stojí hodně peněz, aby se udržely a fungovaly. Z tohoto důvodu je důležité pečlivě prozkoumat, jak VPN vytváří tok příjmů. Během naší kontroly jsme objevili síť VPN, která slouží k inzerci a sdílení dat s inzerenty za účelem poskytování bezplatné služby VPN.

Cena

Přestože jsou zákazníci primárně používáni jako bezplatná síť VPN, mají možnost upgradovat na VIP verzi služby. K dispozici je také 7denní bezplatná zkušební verze VIP služby. Spotřebitelé mohou platit 11,99 $ měsíčně nebo získat roční předplatné za ekvivalent 2,99 $ měsíčně. Z důvodů, o nichž budu hovořit později v této recenzi, bych však obecně doporučil, aby za tuto VPN platili.

Bezplatná služba

TurboVPN poskytuje bezplatnou službu VPN, kterou lze používat bez omezení. Jedná se o virtuální síť VPN, kterou nelze použít na stolních počítačích. Bezplatné náklady na VPN jsou opravdu skvělé. To znamená, že lidé v místech, kde jsou běžné bloky webových stránek, mohou odblokovat internet, aby znovu získali přístup ke zprávám nebo online službám, které vyžadují.

I když je pravda, že bezplatné služby VPN bývají z hlediska ochrany soukromí riskantní (více o tomto později) - bezplatná VPN může být velmi užitečná pro lidi žijící v nestabilním politickém prostředí, kteří vyžadují přístup k blokovaným zprávám, aplikacím nebo službám sociálních médií..

Odblokujte Netflix?

Jako v případě většiny bezplatných služeb VPN, TurboVPN neodblokuje Netflix USA nebo BBC iPlayer.

Pro každého, kdo je ochoten za tuto službu zaplatit, prémiová verze odblokuje Netflix USA svými VIP americkými servery. Kromě toho má britský server, který je schopen odblokovat BBC iPlayer v zahraničí.

Funkce

  • Servery v 9 zemích (zdarma) nebo 16 zemích (VIP)

  • Mobilní aplikace pro Android a iOS (neověřitelné zabezpečení těchto protokolů)

  • Šifrování OpenVPN, IPSec nebo IKEv2

  • Použití VPN zdarma

  • Odblokovat Netflix (pouze VIP)

Rychlost a výkon

Tato VPN je určena pouze pro mobilní telefony, což znamená, že jsme museli tuto VPN otestovat pomocí online nástroje pro testování rychlosti (na rozdíl od našeho systému pro testování rychlosti na základě vědeckého serveru)..

Důkladně jsme otestovali rychlost této bezplatné VPN a zjistili jsme, že zpomaluje připojení asi o polovinu. Ve Velké Británii jsem testoval připojení Virgin Media s rychlostí 50 Mb / s a ​​zjistil jsem, že VPN zpomaluje připojení o přibližně 26 Mb / s..

To je opravdu působivé a to znamená, že spotřebitelé mohou pomocí této sítě VPN streamovat obsah online a odblokovat videa YouTube omezená ve vaší zemi nebo v jiných streamech z celého světa. To také znamená, že tato VPN by pravděpodobně fungovala dobře pro volání VoIP.

Netěsnosti IP

Testovali jsme úniky na připojení Virgin Media IPv4 a zjistili jsme, že VPN nemá žádné úniky IP ani úniky WebRTC. To je skvělé.

Bohužel však testovací stránka (ipleak.net) objevila 61 serverů DNS v Belgii - všechny byly servery Google DNS. Je možné, že VPN tyto požadavky zprostředkovává, což by znamenalo, že Google nikdy neví, kdo tyto požadavky podává.

Na druhou stranu je také možné, že Turbo VPN tyto požadavky vůbec nezkoumá. V takovém případě bude společnost Google přesně vědět, které stránky navštěvujete. Dobrá VPN zpracovává požadavky DNS se svými vlastními servery, nebo alespoň proxy požadavky DNS před jejich odesláním do překladače třetích stran, jako je Google.

Pokusili jsme se kontaktovat firmu prostřednictvím e-mailu se zpětnou vazbou (nemá podporu), abychom zjistili, zda tyto požadavky na server DNS proxamuje, ale nedokázali jsme získat žádnou odpověď z VPN. Abychom byli v bezpečí, ne litovali, musíme předpokládat, že Google tyto požadavky DNS zpracovává.

Soukromí

Tato čínská síť VPN je registrována v Singapuru, což je obecně považováno za vhodné pro ochranu soukromí. Její zásady ochrany osobních údajů mu však umožňují zasílat veškerá shromažďovaná data zpět na servery se sídlem v Číně. To je poněkud znepokojující, protože čínská vláda je jednou z nejvíce invazivních jurisdikcí na světě. Čínské společnosti VPN musí mít navíc licenci od vlády, která vládě umožňuje přístup k datům na těchto serverech. To vyvolává vážné obavy, zejména pro čínské občany.

Je možné, že vzhledem k tomu, že VPN je v Singapuru, TotalVPN nemusí extrahovat data zpět do Číny. Skutečnost, že politika uvádí, že data mohou být skutečně předána zpět na čínské servery, je však rozhodně šedou oblastí.

Zásady ochrany osobních údajů

Turbo VPN tvrdí, že na konci každé relace smaže všechny protokoly využití. To je dobré, protože to znamená, že tato VPN pravděpodobně poskytne dostatečné zabezpečení pro potřeby většiny lidí.

Zbytek zásad ochrany osobních údajů však zvyšuje některé poplachové zvonky a je pravda, že musíte věřit, že VPN skutečně odstraní protokoly, které tvrdí, že to neudržuje.

Zásady ochrany osobních údajů uvádějí, že s inzerenty nejsou sdíleny žádné osobní údaje (například adresy IP). VPN však připouští, že inzerenti mohou shromažďovat údaje o uživatelích a že mohou do vašeho prohlížeče vkládat také soubory cookie. To znamená, že inzerenti by mohli realisticky sledovat, co děláte online, a získat přístup k vaší IP adrese mimo samotnou síť VPN. Z tohoto důvodu musíme předpokládat, že při používání TurboVPN dochází k určité úrovni podnikového dohledu.

Níže vidíte snímek typu dat, která tato VPN zaznamenává. Jak vidíte, časová razítka se ukládají vedle IP adres. To znamená, že je možné zahájit útok na korelaci času na uživatele TurboVPN. Kromě toho si VPN uděluje oprávnění ke sběru obrovského množství invazivních dat o lidských zařízeních, místní síti, poskytovateli internetových služeb, reklamních identifikátorech, identifikačních číslech zařízení a mnohem více.

zásady ochrany soukromí turbovpn

To je obrovské množství dat, které TurboVPN určitě umožňuje přístup k mnohem více datům, než byste doufali. Výsledkem je, že je velmi těžké doporučit TurboVPN platícím zákazníkům. Na trhu je spousta sítí VPN, které ukládají neinvazivní protokoly připojení; nebo vůbec žádné protokoly. S ohledem na to se zdá, že placení za tuto službu je zbytečné.

Na druhou stranu, pokud jste někdo, kdo si nemůže dovolit prémiové předplatné VPN, a měli byste raději TurboVPN, inzerenty (a možná i čínskou vládu), aby věděli, co děláte online - spíše než své vlastní Poskytovatel internetových služeb a státní správa - tato bezplatná síť VPN vám může poskytnout některé skutečné výhody.

Je však možné, že tato VPN také ve skutečnosti toto soukromí neposkytuje.

Šifrování

TurboVPN tvrdí, že poskytuje OpenVPN pro Android i iOS. To se zdá být velmi nepravděpodobné, protože velká většina aplikací iOS VPN neposkytuje šifrování OpenVPN. Podle svých webových stránek implementuje šifrování AES-256. Protože však nemá soubory .ovpn a nemá zákaznickou podporu - toto se nám nepodařilo úplně ověřit..

Nebyli jsme schopni zjistit žádné informace týkající se šifry, handshake, auth nebo toho, zda je implementováno Perfect Forward Secrecy. Za těchto okolností nemůžu s jistotou říci, že implementuje šifrování OpenVPN. Pokud používáte tuto VPN, budete zcela v temnotě o tom, jaké zabezpečení získáváte.

To znamená, že je možné, že tato VPN ve skutečnosti vaše data vůbec nešifruje, což znamená, že tato VPN vám může dávat falešný pocit bezpečí - i když váš poskytovatel internetových služeb skutečně dokáže sledovat vše, co děláte online.

Služby zákazníkům

Web VPN nemá žádné zdroje, neposkytuje žádné užitečné informace, nemá podporu živého chatu a neposkytuje žádný způsob přímého kontaktu s VPN. Web v zásadě slouží jako reklama a frustrující je, že tento web jasně znamená, že je k dispozici zákaznická podpora; Není.

Tato VPN neposkytuje žádné pokyny pro odstraňování problémů pro fungování VPN a nemá žádné informace o tom, jak mohou zákazníci odblokovat obsah. Systém lístků pro kladení otázek, které jsou zodpovězeny e-mailem, by byl v pořádku, ale bohužel VPN neposkytuje nic podobného.

Opět platí, že to není příliš problém - protože za službu neplatíte. To je však další důvod, proč neprovedete upgrade na placenou verzi této VPN, kterou bychom za žádných okolností skutečně nedoporučovali. Dokonce jsme se pokusili kontaktovat e-mailovou adresu pro zpětnou vazbu v jejích zásadách ochrany osobních údajů - ale nedostali jsme žádnou odpověď.

Uživatelská zkušenost

Testovali jsme verzi aplikace pro iOS i Android a zjistili jsme, že dobře fungují pro spoofing mé polohy. Jejich stahování je snadné a nemusíte předávat e-mailovou adresu ani jiná data.

Android

V aplikaci pro Android si mohou uživatelé vybrat mezi šifrováním OpenVPN a IPSec. Uživatelé si také mohou zvolit automatické připojení ihned po spuštění VPN.

Testovali jsme rychlosti VPN připojené přes IPsec, abychom zjistili, zda by to zrychlilo moje připojení. Zůstali stejné, což je poněkud překvapivé. Očekávali bychom změnu rychlosti připojení s jiným šifrovacím protokolem, což mě zajímá, jestli opravdu mění nastavení šifrování.

V systému Android si uživatelé mohou vybrat mezi 9 servery umístěnými ve Velké Británii, USA (New York nebo San Francisco), Kanadě, Indii, Singapuru, Nizozemsku, Francii a Německu..

iOS

Jejich aplikaci iOS VPN lze stáhnout prostřednictvím obchodu s aplikacemi iTunes. Turbo VPN stahuje rychle a bez námahy. Uživatelé si mohou vybrat mezi protokolem IKEv2 (výchozí), OpenVPN UDP nebo TCP. Chcete-li používat aplikaci, musí uživatelé souhlasit se zásadami ochrany osobních údajů, ale jakmile je hotovo, je to docela dobré. Slouží k reklamám, ale neměl jsem žádnou zkušenost s tím, že mi budou doručeny jakékoli reklamy, o kterých bych měl podezření, že jim byly doručeny kvůli mým zvyklostem v prohlížení.

Uživatelé iOS bohužel nemají žádné možnosti serveru. Uživatelé se musí připojit k serveru, ke kterému je přiřazují automaticky. Pro mě to byl někdy server v Německu a server v Nizozemsku nejčastěji. To nedává lidem příležitost k odblokování konkrétního obsahu. Umožní to však spotřebitelům uniknout jakékoli lokalizované cenzuře, kterou zažívají.

Reklamy se zobrazují téměř pokaždé, když něco uděláte v nabídce, a tyto reklamy vás přinutí sledovat přibližně 5 sekund. Otestovali jsme rychlosti v aplikaci pro iOS pomocí IKEv2 a nastavení OpenVPN; jako u Androidu jsme zjistili, že změna nastavení neudělala nic na mé rychlosti.

Považujeme to za velmi podezřelé a skutečně nás zajímá, zda je nastavení aplikace právě k dispozici. V takovém případě je možné, že tato VPN poskytuje šifrování PPTP při každém jednotlivém nastavení. Skutečnost, že tak málo aplikací pro iOS na trhu (dokonce i předních poskytovatelů VPN) implementuje šifrování OpenVPN, způsobuje obrovské podezření.

Samozřejmě můžeme doufat, že poskytuje IKEv2, což by bylo vynikající. Za těchto okolností však musíme říci, že neexistuje žádný způsob, jak s jistotou říci, že iOS nebo Android VPN aplikacím lze pro účely ochrany soukromí důvěřovat.

Závěrečné myšlenky

Jako bezplatná VPN, která odblokuje obsah, je tato VPN rozhodně užitečná. Reklamy, které slouží, se nezdají být cílené pomocí zvyků lidí při prohlížení. Zásady ochrany osobních údajů však jasně ukazují, že inzerenti mohou do prohlížeče vkládat soubory cookie, aby mohli shromažďovat data a provádět firemní sledování.

Přesto jsme zjistili, že TurboVPN je užitečný pro odblokování obsahu, ke kterému obvykle nebudu mít přístup, přesto se bohužel necháme přemýšlet, jaký druh soukromí tato VPN poskytuje, a musíme přiznat, že to vůbec nemusí být žádný.

Řada věcí o VPN se zdála být příliš dobrá na to, aby to byla pravda, a to nás jistě učinilo podezřelými. Z tohoto důvodu doporučujeme tuto bezplatnou síť VPN pouze pro odblokování obsahu, nikoli pro ochranu soukromí. V systému Android byly rychlosti o něco pomalejší než v systému iOS. Uživatelé systému iOS však nemohou vybrat, ke kterému se připojují; funkce, která rozhodně učiní Android VPN přitažlivější.

Vzhledem ke špatnému soukromí, neexistující podpoře zákazníků, neověřitelným postupům zpracování požadavků DNS a podezřelým možnostem šifrování nemůžeme za žádných okolností doporučit placenou verzi této VPN. Kromě toho bychom nedoporučovali používat tuto bezplatnou síť VPN, pokud si přejete soukromí od vašeho poskytovatele internetových služeb. Pokud však chcete některý obsah odblokovat zdarma; tato VPN provede trik.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me