Recenze VortexVPN

VortexVPN

ProPrivacy.com Skóre
1 z 10

souhrn

VortexVPN nyní přestal existovat. Chcete-li zobrazit nejlepší VPN pro Android, přejděte na tuto stránku.

Ceny & Plány

Plán VortexVPN se liší od těch, které jsme viděli dříve, místo toho, aby vám účtoval poplatky za časové období, které vám účtujeme za data, která používáte, což považujeme za docela vynalézavé - to samozřejmě má klady a zápory. Není žádným překvapením, že čím více údajů se zaregistrujete, tím levnější je. Když si stáhnete aplikaci pro Android, získáte 250 MB, abyste ji mohli zdarma hodnotit. Mějte také na paměti, že veškerá data, která si zakoupíte, vyprší po roce - ale my si myslíme, že je to dostatečně dlouhá doba.

VortexVPN_Pricing

Funkce

VortexVPN se liší od ostatních poskytovatelů tím, že se věnuje výhradně poskytování nejlepších služeb pro uživatele systému Android. V současné době poskytují pouze 4 servery ve 4 různých zemích, takže přístup je omezený, ale vzhledem ke své poloze jsou pro geoblokované služby docela dobré. Na své webové stránce se mohou pochlubit kompresí webových stránek, aby se snížilo využití dat, a to opravdu funguje a překvapivě se vaše využití dat počítá po kompresi. Ve srovnání s jejich malou velikostí mají pěknou, dobře zaokrouhlenou službu, jak vysvětlujeme níže, nebo můžete jít a zkontrolovat je hned:

Bezpečnostní & Soukromí

Na rozdíl od většiny ostatních poskytovatelů poskytují pouze šifrovací službu OpenVPN, o které si nemyslíme, že by měla být považována za nevýhodu, protože se domníváme, že je to v každém případě nejbezpečnější - a používají 1024 bitů!

Jedná se o novozélandskou společnost s hlavním serverem ve Švýcarsku, takže zákon má na ně velmi omezený dosah, ale stále se přihlašují k přihlášení a odhlášení pro síťové statistiky, ale nesledují žádný síťový provoz..

Webová stránka

Mají velmi přímočarou webovou stránku, která se snadno naviguje, ale máme pocit, že by možná mohli zahrnovat některé další podrobnosti o službách & zabezpečení a stránku se zprávami, kde si uživatelé mohou zobrazit vývoj, který slibují.

VortexVPN_Home

Podpěra, podpora

Stejně jako většina ostatních malých poskytovatelů VPN má VortexVPN pouze malý tým a nemůže poskytovat plnou podporu 24/7. Jejich podpora vstupenek je však velmi efektivní a vždy jsme od nich dostali odpověď do 24 hodin.

VortexVPN_Support

Proces

Registrace

Registrace na účet je stejně přímá jako u jakékoli jiné společnosti, ale platba může být spíš frašky, protože akceptují pouze platby BitCoin (platby kartou budou k dispozici v budoucnu).

Vortex_Account

Klient pro Android

Protože se zaměřují především na Android, je to platforma, na které jsme většinu testů prováděli. Aplikace je snadno nainstalovat a používat. Je zde jen velmi málo diskutovat nebo informovat, protože vše, co můžete udělat, je vybrat server a připojit - jednoduché.

Vortex_AndroidHome Vortex_Server Vortex_Connected

Hlavní stránka aplikace

Výběr serveru - zobrazuje pingy, což je užitečný indikátor rychlosti

Připojeno k dublinskému serveru

Výkon (rychlost, DNS a IP test)

Všechny testy DNS a IP se vrátily skvěle a testy rychlosti byly velmi dobré, jak ukazuje tabulka níže.

Vortex_SpeedNoVPN Vortex_SpeedOpenVPN
Žádná VPN Připojení OpenVPN

Protože na svých webových stránkách říkají, že jejich cílem je snížit využití dat a doby načítání stránky, provedli jsme řadu webových aktivit s aktivní službou VPN i bez ní (nezapomeňte vymazat mezipaměť a další data procházení mezi nimi). Během tohoto období jsme zaznamenali využití našich dat a zjistili jsme, že se skutečnou aktivitou služby VPN se nám podařilo použít rozumně méně - to samozřejmě bude záviset na typech webových stránek, které používáte. Také jsme zaznamenali mírně rychlejší doby načítání, což bylo také skvělé.

Jiné platformy

Bohužel nemůžeme diskutovat o klientovi Windows, protože neexistuje. Prostřednictvím jejich webových stránek si můžete stáhnout konfigurační soubory OpenVPN, které můžete použít s několika zařízeními, a provedou vás tím, jak je nastavit pomocí softwaru OpenVPN (na iOS, Linux a Windows) - což jsme udělali.

Výkon (rychlost, DNS a IP test)

Přestože jej optimalizují pro Android, dali jsme mu přesto rychlostní test na Windows. Byli jsme trochu překvapeni a zklamáni výsledky ve srovnání s Androidem, ale stále to fungovalo dobře. Komprese obrazu, kterou používají, však byla mnohem viditelnější a nepříjemnější na větší obrazovce (testovali jsme ji také na tabletu a to bylo únosné).

Vortex_NoVPN Vortex_VPN
Žádná VPN Se softwarem OpenVPN

Závěr

Měli jsme rádi

  • Jednoduchá aplikace
  • Skvělé rychlosti v systému Android
  • Snížené využití sítě
  • Zkušební verze zdarma

Nebyli jsme si tak jistí

  • Použití na jiných platformách
  • Rychlost zákaznického servisu
  • Nelze upravit rychlost komprese

Nenáviděli jsme

  • Malý počet serverů

Ačkoli to není tak skvělé na platformách PC, celkově jsme zjistili, že VortexVPN je skvělá služba, pokud hledáte specializovaného poskytovatele Android VPN, který snižuje využití dat a zvyšuje výdrž baterie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me