Recenze VPN.Asia

VPN.Asia

 • Ceny

  Z 4,17 USD
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
7.9 z 10

souhrn

VPN.asia je solidní poskytovatel VPN s obecně příznivou distribucí serverů po celém světě. Pro uživatele, kteří nevyžadují zvláště sofistikované nebo pokročilé funkce, je to dobrá volba, která se relativně snadno používá. Bohužel však existuje několik nedostatků, na které byste si měli být vědomi, než se zaregistrujete. Podívejme se na to …

Rychlé statistiky

 • Jurisdikce
  Belize
 • Současná propojení
  5
 • Země
  30
 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  61,06 Mbps

Funkce

VPN.asia nabízí stejné funkce ve všech plánech. Podle jejich webových stránek tyto zahrnují:

 • Více než 40 serverů ve 30 zemích v Severní Americe, Evropě, Asii a Austrálii
 • Klientský software VPN
 • Stealth VPN mode
 • 256bitové šifrování vojenské třídy
 • Žádné protokolování
 • Dostupné protokoly zahrnují PPTP, L2TP, OpenVPN (TCP / UDP)
 • Jediné předplatné vám umožní připojit jeden z každého typu osobního zařízení
 • Zákaznická podpora s nepřetržitou dostupností internetového chatu

Většina výše uvedených nabídek je standardní u všech sítí VPN, nicméně tato sada funkcí je velmi komplexní - což je dobré. Pokud věří svému slovu, měl by tento poskytovatel VPN přiměřeně pokrýt požadavky většiny uživatelů. Pokud jde o služby P2P, není na webu okamžitě jasné, zda je povoleno nebo podporováno torrentování - zkontrolovali jsme vás a je. Mezi další pozoruhodné funkce patří:

Plná ochrana

Zajímavou vlastností klienta VPN je Plná ochrana režim. Ačkoli to nikde na webu není popsáno, z našeho zkoumání parametrů dostupných v klientovi az našich komplexních testů jsme ověřili, že tato funkce zvyšuje ochranu vašeho zařízení před potenciálními odposlouchávacími zařízeními v místní místní síti LAN..

Je-li aktivována plná ochrana, je připojení k místním zařízením LAN blokováno. Přidáním výjimek do tohoto režimu můžete povolit připojení na konkrétní místní zařízení podle vašeho výběru.

Řízení DNS

Ovládací prvek DNS umožňuje použít sadu serverů DNS podle vašeho výběru a přepsat výchozí DNS používaný serverem VPN.asia. Pokud to nenakonfigurujete, VPN.asia použije svůj vlastní server DNS.

Možnost použít server DNS třetí strany může být pro některé lidi přitažlivá, zpravidla však dáváme přednost pevné VPN, která proxy požadavky DNS přes vlastní servery (protože je to lepší z důvodu ochrany osobních údajů).

Jednou z nejdůležitějších funkcí při používání služby VPN je poskytované soukromí. To se samozřejmě může značně lišit v závislosti na umístění VPN serveru, ke kterému se připojujete, protože to je ovlivněno příslušnými zákony existujícími v dané zemi..

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, jasně se uvádí, že VPN.asia neshromažďuje ani nezaznamenává žádný provoz ani využívání své služby VPN. Jedinou zachovanou informací jsou data účtu, která obsahují křestní jméno, e-mailovou adresu, uživatelské jméno a platební údaje. Způsob použití těchto informací je rovněž výslovně uveden.

Zásady zahrnují část týkající se souborů cookie, která vysvětluje, zda a jak je mohou používat třetí strany, například Google Analytics. Nakonec VPN.asia obsahuje sadu bezpečnostních opatření, která jsou zavedena k zabezpečení jejich systémů před vnějšími útoky.

Tato politika je komplexní a jasná a jasně popisuje srozumitelným jazykem, co je poskytováno. Za předpokladu, že firma tyto zásady dodržuje, se zdá, že poskytované služby jsou dostatečně vzduchotěsné.

Právní situace

VPN.asia má servery v celé řadě zemí. Mezi nejznámější a nejvíce přátelské VPN patří Švýcarsko a Nizozemsko v Evropě, Mexiko v Severní Americe a Malajsie a Singapur v Asii..

VPN.asia má servery ve všech těchto zemích i v jiných, které by vás mohly zajímat. V každém případě je pokrytí míst „bezpečného přístavu“ více než dostatečné.

Platební procesory

VPN.asia používá ke zpracování plateb PayPal a PayWall. Jak bylo uvedeno výše, způsoby platby zobrazené na hlavní stránce jsou trochu zavádějící. I když je uvedeno mnoho kreditních karet, k platbě může dojít pouze prostřednictvím těchto dvou platebních služeb třetích stran.

PayWall poskytuje vyšší úroveň anonymity, ať už používáte kreditní kartu, bitcoin nebo dokonce mincovnu. Důvodem je, že podle webu PayWall „smaže citlivá zákaznická data okamžitě po úspěšné transakci.“

Uvědomte si však, že bez ohledu na to, jak anonymně se zaregistrujete nebo zaplatíte, poskytovatel VPN - stejně jako platební služba, kterou používáte - bude mít vždy skutečnou IP a některé informace, které od vás během transakce získáte. Jste povinni věřit jejich nárokům na vymazání údajů o zákaznících a úrovni soukromí, které poskytují.

Nyní mějte na paměti, že ačkoli VPN.asia sídlí v Belize ve Střední Americe a podléhá zákonům této země, poskytované platební služby se nacházejí v USA a podléhají americkým zákonům.

Zakoupení předplatného VPN samozřejmě není ve většině světa nezákonné, takže to nepředstavuje žádné právní problémy. Pro ty, kteří jsou výjimečně nekompromisní, pokud jde o osobní soukromí, je však důležité vědět, že platební služby jsou umístěny v USA..

Rychlost a výkon

Níže se podíváme na výkon samotné služby VPN. Tyto testy rychlosti byly provedeny pomocí naší aktualizované metodiky testu rychlosti.

Konkrétně, s průměrnou hodnotou rychlosti stahování blížící se 23 Mbps, to bylo výrazně nad rychlostí NordVPN 17,8, ale táhl CyberGhost a VyprVPN asi 10 Mbps. Nebylo to nikde poblíž fenomenálních 41,7 Mbps ExpressVPN. VPN.asia však tuto rychlost poskytovala relativně stabilně v průběhu testovacích dnů, na rozdíl od CyberGhost a VyprVPN, které byly poněkud nevyrovnané.

Rychlost vyhledávání DNS, na druhé straně, byl jiný příběh. S výjimkou posledního dne testování byla VPN.asia velmi rychlá a doba vyhledávání DNS kratší než 0,3 sekundy. Jak je vidět z níže uvedeného grafu, tato hodnota byla stabilně a trvale rychlejší než ostatní prověřovaní poskytovatelé. Výsledkem je, že VPN.asia poskytuje vynikající doby odezvy, ideální pro procházení webu a doby odezvy na webové stránky.

Nakonec byly zaznamenané hodnoty času připojení, což je doba, která uplyne od okamžiku, kdy stisknete tlačítko připojení, do okamžiku, kdy máte přístup k internetu přes VPN, vynikající pro VPN.asia. S výjimkou posledního dne testování VPN.asia opět překonala všechny ostatní poskytovatele zahrnuté do tohoto srovnání.

Testy těsnosti IP

Pro tento test jsme použili server CH Zurich ve Švýcarsku. Pomocí služeb poskytovaných ipleak.net se nám podařilo ověřit, že IP adresa byla skutečně VPN serverem v Curychu a že nebyla detekována žádná přesměrovaná IP adresa. Požadavky WebRTC neprokázaly a nebyly ani požadavky DNS. Test také prošel detekcí torrent adresy, stejně jako detekce geolokace.

Jedinou kritikou, kterou lze přidat, je skutečnost, že se zdá, že možnost ovládání DNS nefunguje. Přestože jsme ručně přidali alternativní DNS, server ipleak.net naznačil, že výchozí server DNS VPN.asia se stále používá. Nejedná se o masivní problém, protože preferujeme, aby požadavky DNS byly zpracovávány sítí VPN. Možná by VPN bylo lepší ztratit tuto zbytečnou funkci.

S výjimkou této funkce ovládání DNS VPN.asia prošla všemi testy těsnosti s létajícími barvami. Proto můžeme dát palec nahoru na soukromí.

Služby VoD

VPN.asia byla také testována s iPlayerem BBC a službou US Netflix. BBC iPlayer byl okamžitě úspěšný, ale americká služba Netflix zpočátku nebyla. Netflix to naznačil "Zdá se, že používáte odblokovač nebo proxy." To znamená, že bylo detekováno použití VPN. Po otestování několika dalších amerických VPN serverů dostupných na VPN.asia jsem se však úspěšně připojil. Není jisté, jak stabilní je toto nastavení, protože služby, jako je Netflix, mohou změnit nebo vylepšit své techniky detekce VPN a blokovat službu, která byla najednou přístupná.

Cena

VPN.asia nabízí tři plány na výběr: měsíční, pololetní a roční. První z nich je k dispozici za 5,99 $ měsíčně, zatímco roční plán, který je z hlediska nákladů nejefektivnější, se počítá na 4,17 USD měsíčně.

Úroveň služeb pro všechny tři plány je stejná. Jsou doprovázeny sedmidenní zárukou vrácení peněz, která vám umožní vyzkoušet a vyhodnotit služby VPN.asia, než se plně zavazujete k jejich službě.

Když jsme před několika lety zkontrolovali VPN.asia, nabídli 24hodinovou bezplatnou zkušební verzi VPN bez připojení. Od té doby však byla tato možnost odstraněna.

Podle jejich hlavního webu lze platbu provést několika způsoby.

Když však skutečně zaplatíte, jsou k dispozici pouze platební služby PayPal a PayWall. Ačkoli výše uvedené způsoby platby jsou nepřímo dostupné prostřednictvím těchto dvou služeb, je nepříjemné, že máte nesprávný dojem, že máte možnost platit přímo bez použití zprostředkující platební služby..

Snadnost použití

Desktopový klient

Klient je jednoduchá a snadno použitelná aplikace, která zpočátku zobrazuje seznam dostupných serverů, jejich kapacity a jejich aktuální doby odezvy. Uživatelé si mohou vybrat své oblíbené položky a ponechat je v samostatném seznamu. Software VPN vybere a "doporučeno" server založený na vaší poloze a době odezvy ping, kterou obdržíte.

Stojí za zmínku, že byly detekovány některé nestability síťového klienta. Pokud z nějakého důvodu selže připojení k určitému serveru, neexistuje náznak, proč selhal. Stav se vrátí na „nepřipojeno“. Pokud tedy existuje problém s připojením k jednomu ze serverů, je obecně obtížné jej vyřešit.

Navíc se při pokusu o použití možnosti ovládání DNS nezdálo, že by byla úspěšná. Toto je podrobněji popsáno v části Testování úniku IP (dále v této recenzi).

Je třeba poznamenat, že v klientovi existuje několik pravopisných a gramatických chyb. (Brusel místo Bruselu, „změna tohoto nastavení“ namísto „změna těchto nastavení“). Nyní to zjevně neovlivní funkčnost služby, může to však zpochybnit kvalitu poskytované služby. Pokud dokážu najít takové jednoduché chyby - jaké skryté neznámé chyby by mohla tato firma dělat při skutečné implementaci služby? Celkově je to pravděpodobně jen záležitost jazykové bariéry, ale moje otázky se zdají platné.

Celkově vzato jsem zjistil, že VPN je jednoduchý a relativně intuitivní / snadno použitelný VPN klient.

Platformy

VPN.asia poskytuje klienty VPN pro mobilní zařízení Windows, Linux, Apple, iOS a Android. Momentálně nejsou k dispozici žádná rozšíření prohlížeče.

Aplikace pro Android je zmenšená verze desktopové aplikace s menším počtem možností. Naše testy byly provedeny na Samsung Galaxy S8 +. Úvodní obrazovka obsahuje pole pro zadání uživatelského jména a hesla, protokolu a portu, který budete používat. Byli jsme ohromeni, že uživatelé dostali možnost procházet nastavení portu i na klientovi Android - protože se jedná o mírně vzácnější funkci.

Poté vám jednoduše poskytne seznam serverů, jejich umístění a jejich kapacity.

Vyberete server, ke kterému se chcete připojit, a poté se zobrazí upozornění týkající se monitorování vaší komunikace.

Jakmile se připojíte, zobrazí se v dolní části obrazovky informace o připojení a tlačítko pro odpojení. Pokud se rozhodnete, klepněte na, odpojit. A je to!

Jedinou další funkcí, kterou aplikace poskytuje, je stránka podpory s informacemi o tom, jak používat klienta.

Služby zákazníkům

Bohužel se zdá, že podpora spíše chybí ve srovnání s tím, co je inzerováno. VPN.asia jasně uvádí, že jejich 5hvězdičková zákaznická podpora poskytuje 24/7 zástupcům internetového chatu. Moje zkušenost však byla, že ačkoli stránka podpory měla možnost Live Chat s indikátorem - Online: ANO - nikdo tam vlastně nebyl.

Kliknutím na tlačítko živého chatu jsem dostal zprávu o tom "nikdo není k dispozici pro chatování s vámi." Poté jsem byl informován, že bych měl zanechat zprávu popisující mou otázku nebo problém a oni by odpověděli do 24 hodin. Dostal jsem odpověď e-mailem něco přes 72 hodin po mé původní žádosti. Položil jsem dvě otázky a částečně odpověděli pouze na jednu. Ty jsi soudce.

Soukromí a bezpečnost

Soukromí

Zásady ochrany osobních údajů VPN.asia jasně uvádějí, že „nesledujeme aktivity uživatelů mimo naše stránky, ani nesledujeme aktivity prohlížení uživatelů, kteří jsou přihlášeni do naší služby VPN.“ Naznačují však, že „můžeme zapojit třetí strany , jako je Google Analytics, ke sledování a analýze údajů o stránkách, které neumožňují identifikaci osob. “

Jasně uvádějí, že se tak děje pouze na jejich webových stránkách a že informace o uživateli nejsou šířeny. Uživatelé mají také možnost odhlásit se z analytického sledování Google kliknutím na odkaz. Zajímavé však je, že ačkoli „mohou zapojit třetí strany“, dávají pouze možnost odhlásit se od sledování Google. Existují další třetí strany, které nejsou zmíněny?

Testovali jsme web pomocí Badgeru a našli jsme 24 potenciálních sledovačů, včetně Facebooku a Google Analytics. To nemusí nutně znamenat narušení soukromí, protože VPN.asia to výslovně uvádí ve svých zásadách ochrany osobních údajů a je povinna dodržovat záruky, které samy zavedly..

Pokud zůstanou věrni svému slovu, není čeho se obávat, je však důležité vědět, jaké informace mohou být shromažďovány.

Navštivte VPN.asia »

Bezpečnostní

Jako vždy používáme podrobnosti o šifrování OpenVPN používané poskytovatelem k vyhodnocení jeho úrovně zabezpečení. Prověřili jsme nastavení připojení OpenVPN poskytované připojením k serveru VPN umístěnému v Curyšském Švýcarsku.

VPN.asia používá následující nastavení šifrování OpenVPN:

Šifra AES-256-CBC pro datový kanál a ověřování hash SHA256.

Šifru kontrolních kanálů, Control Auth, Handshake a Forward Secrecy nebylo možné určit z jakéhokoli nastavení v klientovi nebo ze souborů .opvn poskytovaných službou.

Vydal jsem podpůrný lístek se všemi vhodnými otázkami, abych zjistil více, nikdy jsem však nebyl uspokojivě zodpovězen - další podrobnosti o tomto malém dobrodružství viz níže v sekci Podpora..

Za předpokladu, že výchozí nastavení OpenVPN je v platnosti, šifra řídicího kanálu používá poněkud pochybné Blowfish-128, Control Auth HMAC SHA1, solidní RSA-2048 pro Handshake a bohužel není nakonfigurováno Forward Secrecy. Pokud služba VPN poskytuje něco víc než tato výchozí nastavení, předpokládali byste, že by ji chtěli efektivněji inzerovat.

Můžeme s jistotou říci, že datový kanál je velmi silně šifrován, což by mohlo znamenat, že je také silně implementován kontrolní kanál (což z toho vyplývá), ale prostě nevíme definitivně.

Protokoly VPN.Asia

VPN.asia v souladu se svými zásadami ochrany osobních údajů neshromažďuje ani nezaznamenává žádný provoz ani využívání své služby virtuální soukromé sítě. Rozumíme "použití" jako protokoly připojení, ale na to by se mělo nahlížet s určitým skepticismem, tedy zeleným světlem a ne hvězdou.

Konečně, podnikání je založeno v Belize, zemi, která je obecně upřednostňována pro společnosti, jako jsou poskytovatelé VPN, z důvodu vysoké úrovně svobody internetu a přísného soudního dohledu potřebného k provedení jakéhokoli zachycení online komunikace.

Podrobnější technické informace o problémech se zabezpečením VPN a další porozumění výše uvedené terminologii a technologiím naleznete v šifrování VPN: Kompletní průvodce a další informace.

Závěrečné myšlenky

Měli jsme rádi:

 • Rychlé a snadné objednávání, platby a instalace
 • Intuitivní a snadno použitelní klienti
 • Žádné bezproblémové připojení k BBC iPlayer
 • Zásady ochrany osobních údajů jsou jasné, stručné a snadno pochopitelné
 • Zásady ochrany osobních údajů uspokojivě pokrývají důležité bezpečnostní obavy

Nejsme si jisti:

 • Trochu (zpočátku) problematické připojení ke službě US Netflix
 • Klamavé informace týkající se platebních možností
 • Nedostatek informací o všech funkcích služby na jejích webových stránkách
 • Řídké FAQ a stránky podpory

Nenáviděli jsme:

 • Nedostatek inzerované služby podpory chatu 24/7
 • Nedostatečné a neúplné odpovědi na naše otázky
 • Nepřijatelný čas na odpověď na podporu vstupenek

VPN.asia je služba VPN, která dělá většinu věcí, které stanoví. Klienti se chovají tak, jak mají, a poskytují komplexní úroveň zabezpečení, včetně 256bitového šifrování vojenské třídy a dostatečně dobré rychlosti pro streamování. S výjimkou podpory - kterou vzhledem k ceně VPN bychom očekávali, že bude mnohem lepší - VPN.asia je uspokojivá VPN, která poskytuje dostatečné soukromí a zabezpečení pro většinu lidí. Díky serverům umístěným po celém světě a dobré úrovni ochrany osobních údajů je tato VPN vhodná pro odblokování a torrentování.

Navštivte VPN.asia »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me