Recenze VPNbook

VPNbook

VPNBook je bezplatná VPN, která je plná velkých překvapení. Ačkoli tato služba nemá vlastní aplikaci a postrádá velké množství serverových umístění, je velmi dobré se dostat do služeb streamování videa. Pokud tedy chcete, aby se VPN dostala do Netflix USA, mohla by to být ta pravá pro vás!

ProPrivacy.com Skóre
6 z 10

souhrn

Společnost sídlí ve Švýcarsku s oddělením zákaznické podpory v Curychu. Švýcarsko je dobrým místem pro VPN, protože je legální stahovat materiál chráněný autorskými právy bez placení, pokud je to pouze pro osobní prohlížení. To znamená, že služba má omezení stahování P2P.

PROFESIONÁLOVÉ

 • Bezplatná služba (podporovaná reklamou)
 • Aplikace OpenVPN od třetích stran pro Windows, OS X, iOS, Android a Linux
 • Možnost použít UPD nebo TCP
 • Vylepšené soukromí
 • Dobré rychlosti

NEVÝHODY

 • Síť malého serveru
 • Protokoly připojení byly uchovávány po dobu jednoho týdne

Funkce

Funkce balíčku společnosti jsou:

 • Servery ve čtyřech zemích
 • Zcela zdarma
 • Žádné protokoly aktivity
 • P2P povoleno na dvou serverech
 • Žádné limity propustnosti dat
 • Vícejazyčné rozhraní

Velkým problémem Britů v zahraničí je to, že VPN nemá ve Velké Británii žádné servery. Dostupné servery jsou umístěny v Manassas ve Virginii, Montrealu v Kanadě, Frankfurtu v Německu a Bukurešti v Rumunsku.

Společnost nepoužívá svou vlastní aplikaci, ale spoléhá na uživatele, kteří stahují rozhraní OpenVPN GUI. Jedná se o bezplatný software poskytovaný organizací, která spravuje standard OpenVPN. Jedním z problémů tohoto rozhraní je to, že vyžaduje zadání uživatelského jména a hesla při každém připojení k serveru.

Bezpečnostní

VPNBook nabízí PPTP pro ruční nastavení a OpenVPN prostřednictvím rozhraní GUI OpenVPN. Implementace OpenVPN používá šifrování AES se 128bitovým klíčem. Většina sítí VPN používá 256bitový klíč pro šifrování AES. Ti, kteří obhajují 128bitové klíče, vysvětlují, že šifrování nebylo nikdy rozbito 128bitovým klíčem. Když tedy toto šifrování poskytuje dostatečnou ochranu, není třeba vytvářet spoustu práce navíc.

AES je symetrický klíčový systém. To znamená, že stejný klíč se používá k šifrování a dešifrování zpráv. To znamená, že obě strany spojení musí mít stejný klíč. V implementacích OpenVPN je standardem používat šifrování RSA k ochraně distribuce těchto klíčů.

Většina sítí VPN používá pro své šifrování RSA 2048bitový klíč a přední společnosti VPN na světě začaly používat 4096bitový klíč. V tomto ohledu je tedy VPNBook o něco pozadu.

Ačkoli to není nic špatného, ​​že se VPNBook spoléhá na bezplatný program OpenVPN GUI pro své rozhraní, nedostatek vlastní aplikace znamená, že společnost nemohla zabudovat další bezpečnostní opatření, která jsou běžná mezi službami VPN. Hlavní bezpečnostní funkce, která by měla být přidána do rozhraní, je přepínač zabíjení, který zabraňuje aplikacím v přístupu na internet bez aktivní VPN na lince. Dalším užitečným opatřením zabezpečení, které ostatní VPN obsahují, je automatická ochrana WiFi, kterou VPNBook nemá.

Vede VPNBook záznamy?

Společnost uvádí, že neuchovává protokoly o činnosti. Bohužel to vede protokoly připojení, které zahrnují IP adresu a časová razítka. Tato informace je vše, co by právníci v oblasti autorských práv potřebovali k dohledání vaší činnosti až k vašim dveřím. Společnost uchovává tyto protokoly připojení po dobu jednoho týdne a navzdory svým čestným úmyslům by tyto záznamy musely předat, kdyby byly předloženy soudním příkazem.

Anonymous obvinil VPNbook z toho, že je včelařem, zřízeným americkými úřady k zachycení přestupků. Důvodem je to, že záznamy o připojení přes VPNBook se objevily ve zkušebním procesu s několika členy této organizace. Mohlo by však být jen smůlou, že se úřadům v týdnu podařilo získat soudní příkaz pro záznamy, že si VPNBook zachovává protokoly připojení.

Rychlost

Rychlostní testy služby VPNBook byly provedeny za použití implementace OpenVPN společnosti pomocí UDP přes port 53. V každém případě bylo provedeno pět testovacích běhů s testmy.net z místa v Karibiku. Spojení s USA bylo provedeno na serveru v Miami a německé testy šly na server ve Frankfurtu.

Použil jsem IPLocation.net k testování skutečného umístění serverů VPNBook, ke kterým jsem přistoupil. Server US1 nebyl k dispozici, a proto testy připojení k USA proběhly bez VPN a poté prostřednictvím připojení k serverům VPNBook US2 a Kanada. Transatlantické testy proběhly prostřednictvím serveru VPNBook ve Frankfurtu nad Mohanem.

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění. Další podrobnosti naleznete v našem vysvětlení testu plné rychlosti.

Pokud používáte VPN pro vstup do zahraničních služeb pro streamování videa, musíte si být jisti, že VPN nezpomaluje připojení natolik, že je příliš pomalé na pohodlné sledování streamovaného videa. Ke sledování videa SD a 2 Mb / s pro video HD potřebujete asi 2 Mbps.

Jak můžete vidět z výsledků, americký server zpomalil připojení pod rychlosti nezbytné pro streamování videa. Mohl jsem však sledovat videa z amerických webů - načítání trvalo jen dlouho. Rychlosti místního internetu nebyly příliš rychlé, takže pokud se nacházíte na místě s mírně lepším základním internetem, pak by poškození VPNbooku znemožnilo sledovat streamované video z USA.

Rychlosti stahování přes kanadský server byly mnohem lepší a umožnily by sledovat SD video přes internet. Rychlosti nahrávání na stejném připojení však byly nevysvětlitelně pomalé. Několikrát jsem se odpojil a znovu připojil a pokaždé znovu otestoval rychlost nechráněné linky, abych se ujistil, že tento výkon nebyl způsoben poruchami základní internetové služby. K těmto pomalým rychlostem nahrávání však došlo vždy, když jsem byl připojen k kanadskému serveru VPNBook, a ne na nechráněné lince.

Když jsem byl připojen k serveru VPN2 US2, bylo provedeno více testů na serveru ipleak.net, abychom zkontrolovali úniky DNS a chybu WebRTC. Tento web nahlásil moji polohu jako Manassas, Virginie a všechny servery DNS, které byly zaznamenány ve Spojených státech. VPNBook tedy úspěšně skrýval moji identitu.

Když jsem stále připojen k serveru US2, přistoupil jsem na testovací web doileak.net, který také detekoval moji polohu jako ve Spojených státech. Tento testovací web nemohl najít žádné nekonzistence WebRTC ani úniky DNS.

Můj poskytovatel internetových služeb nepoužívá adresy IPv6, a proto jsem nemohl otestovat úniky IPv6.

Závěr

VPNBook není dokonalý, ale jeho schopnost dostat se do Netflix USA je pozoruhodný úspěch, který staví tuto službu před řadu velmi drahých VPN.

Bylo by hezké, kdyby společnost mohla navrhnout vlastní aplikaci a zahrnout přepínač zabíjení a automatickou ochranu WiFi. Bylo by také hezké, kdyby mohli zpřístupnit britský server. Silnější šifrování pro RSA i AES by bylo dobrým nápadem, pokud chce společnost přilákat uživatele z Číny a Středního východu.

Společnost je velmi otevřená ohledně uchovávání protokolů připojení po dobu jednoho týdne. Bylo by dobré, kdyby mohli najít způsob, jak sledovat své systémy, aniž by museli tyto protokoly uchovávat. Je také dobré, že společnost na webu jasně uvádí, které servery lze použít pro stahování P2P a které ne.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me