Recenze VPNTunnel

VPNTunnel


 • Ceny

  Z 2,99 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
4 z 10

souhrn

VPNTunnel je rychle se rozvíjející služba virtuální privátní sítě (VPN) ve Švédsku se sídlem na Seychelách. Společnost má v Evropě obzvláště silné zastoupení. Seznam serverů však zahrnuje i umístění v Latinské Americe. Díky tomu je jednou z nejlepších služeb pro tento region, který odvětví VPN často přehlíží.

Tato služba VPN poskytuje řadu možností přístupu. Patří k nim výběr vlastní aplikace pro zařízení Windows, Android a iOS nebo standardní klient OpenVPN pro delší seznam operačních systémů. Informace o bezplatném přístupu k této síti VPN naleznete v naší recenzi.

Rychlé statistiky

 • Jurisdikce
  Seychely (se sídlem ve Švédsku)
 • Současná propojení
  5
 • Země
  32

PROS VPNTunnel

 • Sedmidenní záruka vrácení peněz
 • Tajná třídenní bezplatná zkušební verze
 • Vlastní aplikace pro Windows, Android a iOS
 • Aplikace OpenVPN od třetích stran pro Windows, Mac OS X, macOS a Linux
 • Povolení pěti současných připojení
 • Žádné záznamy

PROTI VPNTunnel

 • Vlastní aplikace není k dispozici pro Mac
 • Žádný zabiják
 • Sdílení souborů není povoleno

Navštivte VPNTunnel »

Ceny a plány

VPNTunnel je jednou z nejlevnějších VPN v oboru. Jednoletá diskontní sazba je zvláště levná, pokud se počítá měsíčně. K dispozici je také tříměsíční předplatné, i když ne tak silně diskontované jako roční plán.

Každé období předplatného má nárok na sedmidenní záruku vrácení peněz. Předplatné vás opravňuje k připojení až pěti zařízení najednou. Sdílení účtu je však zakázáno.

Společnost přijímá širokou škálu platebních metod, včetně kreditních karet, PayPal, Bitcoin a bankovního převodu.

Web VPNTunnel vám to neřekne, ale ProPrivacy.com ano: můžete získat třídenní bezplatnou zkušební verzi VPNTunnel, pokud napíšete týmu podpory prostřednictvím stránky Kontaktujte nás na webu.

Funkce

Funkce balíčku společnosti jsou:

 • Více než 800 serverů ve 31 zemích
 • Proprietární aplikace pro Windows, Android a iOS
 • Vícejazyčná aplikace pro OpenVPN
 • Protokol Tunneling Point-to-Point (PPTP), Secure Socket Tunneling Protocol (SSTP) a Tunneling Protocol Layer 2 (L2TP) k dispozici pro ruční nastavení
 • Žádné protokoly aktivity
 • Povolení pěti současných připojení
 • Žádné limity propustnosti dat
 • Vícejazyčný web

Síť serverů má v Evropě silné zastoupení. Má také skvělá místa v Latinské Americe, včetně Brazílie, Argentiny a Panamy.

Navštivte VPNTunnel »

Bezpečnostní

VPNTunnel nabízí PPTP, SSTP a L2TP / Internet Protocol Security (IPSec) pro ruční nastavení. Majitelé počítačů MacOS by si měli uvědomit, že operační systém nepodporuje protokol PPTP. Web VPNTunnel uvádí, že OpenVPN není k dispozici pro zařízení iOS a Android. Místo toho poskytuje manuální pokyny pro nastavení VPN pro tyto operační systémy. Pro tyto operační systémy je však zdarma k dispozici rozhraní GUI OpenVPN. Měli byste tedy alespoň vyzkoušet instalaci této verze na svém smartphonu nebo tabletu.

Kupodivu, jakmile jsem se přihlásil k odběru služby, zjistil jsem, že pro Windows, Android a iOS je ve skutečnosti k dispozici vlastní aplikace. Zdá se, že prohlášení na stránce FAQ na webu jsou značně zastaralá.

Implementace OpenVPN používá šifrování Blowfish se 128bitovým klíčem. Většina sítí VPN používá 256bitový klíč se šifrováním AES (Advanced Encryption Standard). AES byl vynalezen pro americkou vládu. Je to nejbezpečnější šifrovací systém na světě. Někteří to však nedůvěřují kvůli zapojení americké vlády do jeho tvorby. Blowfish je slušná alternativa. Nikdo to nikdy nepraskl.

Delší šifrovací klíč ztěžuje šifrování bezva. Počítačový program dokáže při pokusu o nalezení klíče jednoduše projít každou možnou kombinací kláves. Čím je však klíč delší, tím déle bude trvat, než se získá klíč touto metodou. Proto by prasknutí 256bitového klíče než 128bitového klíče trvalo mnohem déle. Příznivci 128bitových klíčů poukazují na to, že Blowfish s 128bitovým klíčem nebyl nikdy prolomen. Použití 256bitového klíče vytváří spoustu dalšího zpracování, využití kapacity CPU a dlouhé zpoždění v procesu komunikace. Jedná se o zbytečný kus přepracování, jehož cílem je vylepšit systém, který je již neřešitelný.

OpenVPN Encryption

 • Šifra: Blowfish-128
 • Autor dat: HMAC SHA1
 • Handshake: RSA-2048
 • Kontrolní autor: HMAC SHA1
 • Forward Secrecy: DHE-2048

Protokoly & Právní

 • Připojení: Žádné
 • Provoz: Žádné
 • Země: Ok

Tyto šifrovací klíče Blowfish musí být distribuovány, protože stejný klíč šifruje a dešifruje zprávu, takže obě strany v připojení musí mít stejný klíč. Úloha distribuce klíče šifrování dat je potenciálně slabou stránkou jakéhokoli systému zabezpečení. OpenVPN používá pro tuto fázi systém veřejných klíčů. V tomto scénáři jiný klíč dešifruje zprávu a není možné uhodnout dešifrovací klíč, pokud máte šifrovací klíč. To znamená, že vlastník klíče může šifrovací klíč zveřejnit. Tento veřejný klíč je zapsán na bezpečnostním certifikátu, který také funguje jako metoda ověřování.

Bezpečnostní certifikát je držen na samostatném serveru. První věcí, kterou klient udělá při připojení k serveru, je zašifrování zprávy pomocí veřejného klíče zapsaného v certifikátu. Pokud server může tuto zprávu dešifrovat a odpovědět na ni, prokázal svou totožnost. Hacker, který zprávu zachytil, by ji nemohl dešifrovat.

Šifra RSA používaná VPNTunnelem má 2048bitový klíč. Toto je standard pro odvětví VPN. Nejvyšší řada společností se však rozhodla přejít na 4096bitový klíč, jen aby byla bezpečná.

Velkým problémem s použitím standardního bezplatného rozhraní OpenVPN GUI je to, že VPNTunnel nedokáže zahrnout další bezpečnostní funkce. Poskytovatelé VPN s vlastními aplikacemi je obvykle zapisují do svého vlastního softwaru. Hlavním bezpečnostním opatřením, které skutečně vylepšuje standardní implementaci OpenVPN, je přepínač kill (zablokovat internet, pokud dojde k přerušení připojení k VPN). Další příjemnou bezpečnostní funkcí je automatická ochrana WiFi. To je zvláště důležité pro mobilní zařízení.

Soukromí

Zásady ochrany osobních údajů VPNTunnel jsou jedním z nejlepších v oboru. Nezachovává žádné protokoly. Téměř všechny VPN to říkají, ale pak drobný tisk rozdává skutečnost, že skutečně vedou protokoly. VPNTunnel nejen neuchovává protokoly aktivit, ale také neukládá žádné protokoly připojení. Problém protokolu připojení je aspekt, na kterém mnoho společností VPN selhává.

Jemný tisk VPNTunnel mluví s důvěrou o svých serverech ve Švédsku. Společnost začala ve Švédsku. Majitelé a provozovatelé mají zřejmě stále o tuto zemi velký zájem, přestože provozní základna služby je nyní na Seychelách.

Policejní síly mohou snadno získat soudní příkazy, aby donutily společnostem VPN předat své záznamy. Přítomnost protokolů připojení obsahujících vaši IP adresu a časová razítka ukazující, kdy jste byli aktivní, je dostatečná pro to, aby vás státní zástupci mohli sledovat. Absence protokolů připojení na VPNTunnel je tedy velmi, velmi dobrá.

Společnost však bohužel dále uvádí, že tato vynikající politika platí pouze pro její servery ve Švédsku. Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů na stránce FAQ na webu VPNTunnel odkazuje čtenáře na smluvní podmínky společnosti a dokument zásad ochrany osobních údajů pro postupy protokolování uplatňované na serverech v jiných zemích. Na žádné z těchto stránek však není podrobně uvedeno, jaká je politika protokolování v jiných zemích než ve Švédsku. Zásady ochrany osobních údajů prohlašují, že společnost neshromažďuje osobní údaje o svých zákaznících. Neexistuje však žádná zvláštní zmínka o zacházení s IP adresami uživatelů VPNTunnel.

Smluvní podmínky bohužel výslovně zakazují stahování souborů chráněných autorskými právy. Proto byste se neměli přihlásit k odběru této služby, pokud potřebujete ochranu pro torrenting.

Podpěra, podpora

Tým podpory zákazníků je dostupný prostřednictvím služby live chat na webu. Služba není vždy obsazena posádkou. V pravém dolním rohu webové stránky se zobrazí oznámení o tom, zda se někdo účastní živého chatu.

Pokud na helpdesku není nikdo, můžete zanechat zprávu buď kliknutím na oznámení, nebo přechodem na kontaktní stránku webu.

Můžete také kontaktovat tým podpory prostřednictvím e-mailu.

Stránka FAQ je dalším podpůrným kanálem. Informace zde však směřují spíše na potenciální zákazníky než na pomoc při řešení problémů.

Proces

Registrace

Až budete připraveni k odběru, klikněte na Objednat na horním panelu nabídek na webu. Klikněte na období předplatného, ​​které chcete koupit, a zadejte svou e-mailovou adresu. Nezadávejte falešnou e-mailovou adresu. Potřebujete přístup k e-mailovému účtu, který zadáte do tohoto pole, protože mu bude zaslán ověřovací e-mail. Službu nemůžete používat, dokud neověříte svou e-mailovou adresu. Pokud se zlobíte, že tento požadavek ohrožuje vaši anonymitu, jednoduše vytvořte webový účet hořáku pro komunikaci s VPNTunnel.

Máte dostatek platebních možností. Část platby na obrazovce se přizpůsobí podle toho, jaký typ platby zvolíte. Šel jsem na PayPal.

Nezapomeňte zrušit zaškrtnutí políčka "Povolit předplatné" volba. Jinak skončíte s opakovanou fakturační dohodou.

Jako uživatel PayPal jsem byl požádán, abych se přihlásil ke svému účtu a schválil nákup. Tento poplatek je oceňován v amerických dolarech. Mám na svém účtu PayPal dolarů, takže tato transakce byla přímá. Pokud nemáte dolary, budou peníze staženy z jakékoli měny, kterou máte na svém účtu PayPal, a převedou se automaticky na dolary. Pokud předplatné zrušíte, PayPal považuje vrácení peněz za vymazání transakce. Pokud jste tedy zaplatili z účtu, který je v jiné měně, dostanete zpět stejnou částku. To platí i v případě, že se měnový kurz dolaru mezi vámi platícím za službu a vrácením peněz vrátil.

Po dokončení platebního procesu se mi zobrazila stránka s poděkováním.

Zpráva na této stránce mě znepokojovala, protože mi říkala, že mohu zrušit opakovanou fakturační dohodu. Nicméně jsem zrušil zaškrtnutí "Povolit předplatné" do mého účtu, takže na můj účet neměly být účtovány opakované poplatky. Zkontroloval jsem si na svém účtu PayPal. Pro řešení online prodeje, což je fakturační název používaný sítí VPNTunnel, nedošlo k žádné opakující se platbě.

Kliknutím na tlačítko na obrazovce Děkuji založíte účet a stáhnete software VPN. Po vytvoření uživatelského jména a hesla získáte přístup do klientské oblasti webu. Zde si můžete aplikaci stáhnout.

Otravně vyžaduje proces instalace aplikace restartování počítače.

O vašem předplatném obdržíte tři e-maily. První se týká vašeho účtu a má v něm tlačítko ověření. Než bude služba fungovat, musíte ověřit svou e-mailovou adresu. Druhý e-mail je jen poděkování. Třetí je potvrzení od vašeho zpracovatele plateb.

Klient VPN VPN VPN

Proces instalace by měl vytvořit zástupce na ploše. Kliknutím na ni otevřete aplikaci VPNTunnel.

Vaše uživatelské jméno a heslo pro aplikaci jsou přihlašovací údaje, které jste nastavili hned po zaplacení služby. Musíte je zadat pouze při prvním přístupu k aplikaci. Poté vás systém automaticky přihlásí.

Aplikace je dobře uspořádaná a pro její použití nemusíte být odborník. V horní části obrazovky se zobrazuje vaše aktuální poloha. Poté máte rozevírací seznam, který vám dává možnosti protokolu VPN. To je skvělá funkce, ale nejlepší je nechat toto nastavení ve výchozím stavu, kterým je OpenVPN přes UDP (User Datagram Protocol). Vaším jediným úkolem je vybrat umístění a stisknout Připojit.

Možnosti nastavení aplikace jsou omezené. Bylo by opravdu hezké vidět vypínač a automatickou ochranu WiFi. Nicméně aktivací "Spusťte program v systému Windows" a "Automatické opětovné připojení, pokud dojde k přerušení spojení," těmto dvěma požadavkům se můžete přiblížit.

Můžete také změnit nastavení jazyka aplikace. K dispozici jsou možnosti pro angličtinu, francouzštinu, němčinu, ruštinu, španělštinu a švédštinu.

Na obrazovce níže jsou možnosti pro určení portu, ke kterému vaše připojení směřují. Pravděpodobně byste je však měli nechat na pokoji, pokud nejste specialista na vytváření sítí.

Výkon (testy rychlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Provedl jsem rychlostní testy na službě VPNTunnel pomocí OpenVPN přes UDP.

V každém případě jsem provedl pět testů s testmy.net z místa v Karibiku. Spojení s USA bylo provedeno se serverem v Miami. Britské testy šly na server v Londýně.

Použil jsem IPLocation.net k testování skutečného umístění serverů VPNTunnel, ke kterým jsem přistoupil. Nejprve jsem vybral server VPN v New Yorku. Aplikace nahlásila moje nové umístění jako Parsippany, New Jersey. Tohle není přesně New York, ale je to dost blízko. IPLocation shromažďuje výsledky z pěti geografických systémů. Dva z nich hlásili, že moje skutečná poloha je v Parsippany v New Jersey, jeden se rozhodl, že jsem v Newarku v New Jersey, další řekl, že jsem v Garwoodu v New Jersey, a poslední myšlenka, že jsem byl v New Yorku.

Odpojil jsem se od serveru a znovu se připojil. Tentokrát mi aplikace řekla, že jsem v New Yorku. IPLocation ohlásil mou polohu jako New York Garden City (dva hlasy), Westbury v New Yorku, Lingwood, Texas a City of London ve Velké Británii.

Pro druhý severoamerický VPN server jsem chtěl zkusit umístění v Kanadě. Tak jsem se dostal na server VPNTunnel v Torontu. Připojení se však nezdařilo. Místo toho jsem vyzkoušel umístění VPNTunnel v Montrealu. Pouze jeden člen panelu IPLocation ohlásil toto místo jako Montreal. Tři si mysleli, že jsem v Saint Quentinu v New Brunswicku a jeden prohlásil, že jsem v Carvelu v Albertě..

Rychlosti hlášené pro mé Montrealské místo byly tak pomalé, že vypadaly nereálné, takže jsem se odpojil a pak to zkusil znovu. IPLocation přišel s přesně stejnými výsledky. Rychlosti byly stále neuvěřitelně pomalé. Podnikl jsem všechny možné kroky, abych dal VPNTunnel spravedlivou šanci a vyloučil možnost, že výsledky byly nespravedlivě narušeny jinými faktory. Rychlostní testy kanadského serveru však byly pokaždé hrozné.

VPNTunnel má ve Velké Británii tři servery. Jeden z nich je vyladěn pro iPlayer BBC. Když jsem chtěl vyzkoušet schopnosti této služby dostat se do služeb streamování videa ze zahraničí, vybral jsem tuto možnost. Výsledky IPLocation, když jsem byl připojen k tomuto serveru, byly doslova po celé mapě. Jedna z pěti základních detekčních služeb si myslela, že jsem v jihoafrickém Johannesburgu. Jedna detekční služba mi řekla, že jsem v Maidenheadu, a druhá řekla, že jsem v Bromley - dvou místech v Kentu ve Velké Británii. Další dvě služby viděly, že jsem ve Velké Británii, ale nemohli pojmenovat mou přesnou polohu.

Rychlosti nabízené tímto serverem byly bohužel příliš nízké na streamování videa.

V Londýně se mi nepodařilo navázat spojení se serverem VPNTunnel, takže jsem se připojil k serveru Coventry. Pět služeb IPLocation umístilo tento server do Coventry nebo Rugby, což je hned vedle.

Rychlosti stahování VPNTunnel

Rychlosti stahování VPNTunnel

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění.

Servery v New Yorku a Coventry poskytovaly úctyhodný výkon při stahování i odesílání.

Když jsem byl připojen k serveru VPNTunnel v New Yorku, provedl jsem více testů na serveru ipleak.net, abych zkontroloval úniky systému DNS (Domain Name System) a chybu WebRTC (Web Real-Time Communication). Tento web nahlásil moji polohu jako Parsippany, New Jersey a narazil na hovory pouze na dva servery DNS. Jeden z nich byl v Arizoně a druhý ve Švédsku. To je neobvyklé. Ani mi to nedalo pravou polohu v Dominikánské republice.

I když jsem stále připojen k serveru v New Yorku, přistoupil jsem na testovací web doileak.net. Také to zjistilo, že moje poloha je v USA. Tento testovací web nemohl najít žádné nekonzistence WebRTC ani úniky DNS.

Poskytovatel internetových služeb nepoužívá adresy IPv6 (Internet Protocol verze 6), takže jsem nemohl otestovat úniky IPv6.

Streamovací služby

Testoval jsem přístup k řadě služeb streamování videa, abych zkontroloval, zda VPNTunnel mohl obejít své zámořské přístupové bloky. Když jsem se připojil k serveru v New Yorku, nemohl jsem načíst web Netflix. Chyba vrácená mým prohlížečem uvedla, že web trval příliš dlouho, než odpověděl. Zároveň jsem však bez problémů mohl přistupovat k Yahoo a Facebooku. ABC zahlédl VPN a odmítl dodat video. Také jsem nemohl sledovat video v NBC, což je špatné, protože systém detekce VPN tohoto webu má velmi nízkou lištu.

Připojil jsem se k VPNTunnel serveru určenému pro přístup k BBC iPlayer. BBC si však všiml VPN a nedovolil mi sledovat video. Netflix UK mi také odmítl dodat video. Kanál 4 mi umožnil sledovat. Přenosové rychlosti však byly příliš pomalé a přehrávání bylo pozastaveno na dlouhou dobu.

Server Coventry měl mnohem lepší rychlosti, takže jsem si mohl pohodlně prohlédnout video z webu Channel 4. Nicméně, Netflix UK a BBC iPlayer mi stále nedovolili sledovat.

Jiné platformy

Vlastní aplikace VPNTunnel je k dispozici pro zařízení Windows, Android a iOS.

VPNTunnel lze použít s rozhraním OpenVPN GUI pro Windows, Mac OS X, MacOS a Linux. Společnost uvádí, že systém OpenVPN není dostupný uživatelům mobilních zařízení. Pro operační systémy iOS a Android jsou však zdarma dostupná rozhraní OpenVPN. Tato rozhraní OpenVPN se při konfiguraci připojení k serverům spoléhají na soubory OVPN. Soubory OVPN dodávané sítí VPNTunnel by měly být kompatibilní s jakýmkoli otevřeným zdrojovým, nechráněným rozhraním OpenVPN..

VPNTunnel provozuje servery PPTP, SSTP a L2TP, k nimž se zákazníci mohou připojit pomocí ručního nastavení VPN ve svých operačních systémech. PPTP není podporován v systému MacOS, ale lze jej použít v systémech Windows, Mac OS X, iOS, Android a Linux. SSTP a L2TP lze použít ve všech těchto operačních systémech a také v makrech.

Recenze VPNTunnel: Závěr

VPNTunnel musí aktualizovat své webové stránky, protože nikde na svých prodejních stránkách nezmiňuje vlastní aplikaci. Přítomnost této aplikace se projeví až poté, co se zaregistrujete. Majitelé mobilních zařízení by se neobtěžovali přihlásit k odběru této služby, protože jim web říká, že pro ně jsou k dispozici pouze PPTP a L2TP a budou muset ručně nastavit VPN, což není pravda.

Pokud chcete stahovat soubory pomocí torrentů, měli byste se vyhnout VPNTunnel, protože podmínky služby zakazují použití této sítě pro tuto aktivitu. Síť VPN také není užitečná pro pokus o přístup ke streamovacím službám ze zahraničí.

Líbilo se mi:

 • Sedmidenní záruka vrácení peněz
 • Vícejazyčný web a aplikace
 • Přijímá PayPal a bitcoiny
 • Neomezené množství dat
 • Online chat pro podporu

Nebyl jsem si tak jistý:

 • Online chat málokdy obsluhoval

Nesnášel jsem:

 • Zakázat stahování peer-to-peer (P2P)
 • Některé servery nejsou k dispozici
 • Některé servery jsou velmi pomalé
 • Nelze se dostat do mnoha služeb streamování videa

Je mystifikující, že VPNTunnel nabízí třídenní bezplatnou zkušební verzi, ale tyto informace poskytuje zákazníkům pouze po zaplacení. Možná si společnost nepřeje, aby byl potenciálním zákazníkům odhalen špatný výkon mnoha jejích serverů.

Navštivte VPNTunnel »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me