Recenze Windscribe

Windscribe


 • Ceny

  Z 3,70 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokuje:


  • Netflix

  • iPlayer

Ocenění ProPrivacy.com Awards se rychle staly průmyslovým zlatým standardem pro uznávání vynikajících úspěchů v sektoru VPN. Na letošní exkluzivní události v Las Vegas, Windscribe VPN obsadila druhé místo v naší prestižní ceně Best Free VPN Award. Přečtěte si tuto ind-hloubkovou recenzi Windscribe a zjistěte, proč.

ProPrivacy.com Skóre
9.8 z 10

souhrn

Windscribe je kanadská služba VPN, která poskytuje vynikající hodnotu za peníze. Mají k dispozici jak prémiový (placený), tak bezplatný program. Tato recenze se zaměřuje především na prémiovou službu VPN, která poskytuje přístup k Netflixu pomocí funkce Windflix.

Prémiová služba Windscribe je plně vybavená služba, která umožňuje předplatitelům přístup k serverům po celém světě, neomezenou šířku pásma a možnost připojit neomezená zařízení. Windscribe VPN obsahuje software pro všechny populární platformy a rozšíření prohlížeče Chrome, které je také přezkoumáno v tomto článku.

Rychlé statistiky

 • Země
  51
 • Jurisdikce
  Kanada
 • Současná propojení
  100

Funkce

Torrenting
Celkem serverů 600
Země 51
Podpora směrovače
Přesměrování portů
Výběr portu
Směrovače podporovány DD-WRT, Tomato, Asus, Netgear
Holé kovové nebo virtuální servery Holý kov
Současná propojení 100

Windscribe Ltd je začínající poskytovatel VPN se sídlem v kanadském Ontariu. Byla založena v roce 2016, což z Windscribe dělá neuvěřitelně mladou službu VPN. Když jsme naposledy zkontrolovali síť Windscribe VPN, její funkce nebylo snadné najít na jejích webových stránkách. Dobrou zprávou je, že od té doby Windscribe aktualizoval své webové stránky tak, aby obsahovaly stránku „Funkce“. Lze jej snadno najít v nabídce v horní části webu.

Kromě vynikajících nových "Funkce" na stránce, všechny nejdůležitější rozdíly mezi "Neomezený" a "Omezený" plány lze snadno porovnat na internetu "Ceny" stránka. Předplatitelé na internetu "Neomezený" plán získat přístup k:

 • Neomezené současné připojení
 • 50 umístění serveru
 • Neomezená šířka pásma
 • Šifrování OpenVPN
 • Šifrování IKEV2 (výchozí pro iOS) v Beta pro Windows a Mac.
 • Ochrana proti úniku DNS
 • Killswitch (zná jako Firewall v klientovi)
 • Stealth režim a možnosti předávání portů
 • Blokovač reklam
 • Podpora peer-to-peer (P2P)
 • Rozšíření pro Chrome a Firefox
 • Přístup Windflix Netflix (pouze pro)
 • R.O.B.E.R.T funkce reklamního bloku (vynikající reklamní blok, který je plně přizpůsobitelný)

Stojí za zmínku, že Windscribe varuje uživatele, že (i přes povolení neomezeného počtu zařízení) "Sdílení účtu je zakázáno". To je zajímavé, protože na stránce funkcí Windscribe tvrdí, že ne "trvalé záznamy".

Aby bylo možné analyzovat, kde se předplatitelé přihlašují k VPN, je třeba zachovat některé protokoly připojení - to je něco, co prozkoumám v další části recenze.

Netflix

Windscribe poskytuje přístup k Netflix USA a různým jiným katalogům po celém světě prostřednictvím svých serverů Windflix. Tyto servery jsou k dispozici pouze na placených plánech. Našli jsme systém, který funguje úspěšně, což znamená, že Windscribe je služba vhodná k odblokování dalšího obsahu. Zjistili jsme však, že je občas poněkud temperamentní, což znamená, že možná budete raději nakupovat jinde, pokud je vaším hlavním zájmem Netflix.

Rychlost a výkon

Testoval jsem placenou verzi Windscribe pomocí speedtest.net. Pokud chcete sami otestovat rychlosti VPN, můžete tak učinit pomocí tohoto nástroje (jedná se o nejspolehlivější nezávislý web pro testování rychlosti, se kterým jsem se dosud setkal). Pro získání základní rychlosti připojení jsem použil testovací server pro Spojené království a USA (bez VPN). Testoval jsem britské a nizozemské VPN servery z britského testovacího serveru. Testoval jsem server US East Coast z testovacího serveru v New Yorku. Všechny testy jsem provedl pětkrát, abych získal průměr.

Stáhnout WindscribeNahrávání pomocí Windscribe

Jak vidíte ve výše uvedených grafech, Windscribe Unlimted poskytuje mnohem rychlejší rychlosti. Ve skutečnosti je spravedlivé říci, že rychlosti na Windscribe jsou vynikající - což z něj dělá vynikající službu pro streamování obsahu online v HD. I když VPN trochu zpomalila moje připojení, rychlosti zůstaly dostatečně vysoké, aby mohly provádět i ty datově náročné úkoly.

Největší pokles rychlosti připojení byl zaznamenán na americkém serveru, což bylo ve srovnání s britskými a nizozemskými servery trochu zklamáním. I tyto výsledky však byly více než přiměřené.

Únikové testy

Byl zjištěn únik IPv4?
Byl zjištěn únik WebRTC?
Datové limity
Limity šířky pásma

Dobrou zprávou je, že kromě vysokých rychlostí jsem nezjistil žádné úniky DNS během. Použil jsem ipleak.net ke kontrole úniků DNS a Web Real-Time Communication (WebRTC). Bohužel jsem nemohl otestovat úniky IPv6, protože to můj ISP neposkytuje. Přestože jsem nenašel žádné úniky, doporučuji vám, abyste na ProPrivacy.com tyto testy prováděli tak často, abyste se ujistili, že vaše VPN funguje pro vás dobře.

Cena

24 měsíců

3,70 $
za měsíc

12 měsíců

4,08 $
za měsíc

1 měsíc

9,00 $
za měsíc

Přestože Windscribe intenzivně inzeruje svůj bezplatný plán, je tu hlavně proto, aby lidi přitahoval k nákupu prémiového předplatného. Windscribe Unlimited (prémiová verze) přichází pouze v jednom plánu, který lze zakoupit ročně nebo měsíčně.

Windscribe ceny

Stejně jako u většiny služeb VPN jsou předplatitelé odměňováni za závazek delší dobu.

Odběratelé mohou za Windscribe platit pomocí karet MasterCard, Visa, PayPal a American Express. Pro lidi, kteří dávají přednost platit za použití bitcoinů (aby si zachovali vyšší úroveň anonymity), je to také možnost. K dispozici je třídenní záruka vrácení peněz (platí pro použití až do 10 Gb). I když samozřejmě můžete testovat riziko Windscribe zdarma díky vynikajícímu plánu zdarma.

Snadnost použití

Okna
Operační Systém Mac
Android
Linux
iOS
Windows Phone

Windscribe VPN má software pro téměř každou platformu na trhu. Klient Windscribe je podporován ve všech následujících případech:

 • Počítače: Windows, Mac a Linux Ubuntu
 • Prohlížeče: Chrome, Firefox a Opera
 • Mobilní telefony: iPhone, Android a Windows Mobile
 • Směrovače: DD-WRT, Tomato a Asus
 • NAS: Synology a QNAP
 • Klienti Torrentu: uTorrent, Deluge, qBitorrent a VUZE

Rovněž je třeba mít na paměti, že inteligentní televizory a další typy zařízení lze s VPN používat přes router nebo počítač. V části průvodce jsou dokonce informace o nastavení pro Amazon FireTV a Nvidia Shield a Kodi. Proto bude těžké najít zařízení, které se k Windscribe nelze připojit.

Rovněž stojí za zmínku, že je možné si zakoupit před WiFi bezdrátový router od Windscribe, který je dodáván s nainstalovanou sítí VPN a připravenou k připojení a přehrávání. To je vynikající volba pro kohokoli, kdo chce bezchybný způsob ochrany všech zařízení ve svém domě.

Pokud chcete používat VPN konkrétně pro torrenting, podívejte se na našeho nejlepšího průvodce VPN pro torrent servery.

Windscribe na mobilu

Windscribe nabízí uživatelům VPN pro Android, iOS a Windows Mobile. Většina sítí VPN má software pro první dvě platformy. Na druhé straně Windows mobile je obvykle kompatibilní pouze s VPN pomocí konfiguračních souborů OpenVPN a klienta OpenVPN třetí strany. Je to vynikající práce týmu Windscribe - kteří skutečně pokryli více základen než převážná většina VPN.

Klienti jsou všichni k dispozici na stránce ke stažení pro Windscribe.

Mobilní práce Windscribe a vypadají stejně jako verze pro počítače. U verzí iOS a Android, jakmile spustíte aplikaci, budete vyzváni k přihlášení. Odtud stačí spustit velké VPN klepnutím na velké tlačítko Zapnuto / Vypnuto a vybrat požadovaný server.

Aplikace Windscribe VPN iPhone ve výchozím nastavení používala šifrování IKEv2, uživatelé budou muset nainstalovat klienta připojení OpenVPN třetí strany, aby se mohli připojit k Windscribe přes OpenVPN na zařízeních iOS.

Služby zákazníkům

Záruka vrácení peněz
24hodinová podpora
Živý chat
Zkušební verze zdarma Zdarma základní účet
Délka záruky vrácení peněz 3

Windscribe má tři různé možnosti podpory: průvodce nastavením, stránku s častými dotazy a vstupenky na podporu. Bohužel nemá live chat s nepřetržitým provozem, takže ke komunikaci s Windscribe budete muset použít systém e-mailových lístků.

Stránka podpory Windscribe

Průvodce nastavením je fantastický a poskytuje podrobnosti o tom, jak nastavit Windscribe na všech zařízeních a platformách. Bez ohledu na to, zda chcete používat službu Windscribe v systémech Linux, Opera, Windows Mobile, uTorrent - nebo dokonce zařízení NAS společnosti Synology - najdete podrobného průvodce nastavením. A co víc, každý průvodce nastavením poskytuje jasné pokyny krok za krokem se snímky obrazovky.

Stránka FAQ je také bohatá na obsah. Pokrývá jak základní otázky, tak high-tech dotazy. Zdroj je čestný a nedělá do očí bijící chyby. Například to vysvětluje, že VPN neposkytuje anonymitu, ale spíše soukromí (skutečnost, že mnoho VPN zřejmě nerozumí rozdílu mezi). To je vynikající a zvyšuje důvěru v obecné znalosti VPN (což se zdá být vynikající).

Pokud z nějakého důvodu nemůžete najít odpověď na otázku, je možné odeslat podporu žádost o podporu týmu podpory Windscribe. Zkontroloval jsem, zda mohu tuto službu používat bez registrace, a byl jsem rád, že jsem mohl na žádost o lístek použít falešné uživatelské jméno Windscribe, abych mohl úspěšně položit otázku.

Okamžitě jsem obdržel odpověď na lístek a odpověď na mou otázku do 24 hodin.

Po zakoupení předplatného jsem poslal další technický dotaz a znovu jsem dostal odpověď do 24 hodin. Podporu jsem považoval za dobrou, ale ne 24/7 jako mnoho špičkových sítí VPN.

Soukromí a bezpečnost

Zmatek (utajení)
Ochrana proti úniku IPv4
Ochrana proti úniku IPv6
Ochrana proti úniku WebRTC
DNS s vlastním hostitelem / proxy Ano
Zabijte Switch

Windscribe sídlí v Kanadě, která je součástí dohody o dohledu Five Eyes. Kromě toho je známo, že CSIS (kanadská verze NSA) byla dříve chycena nezákonným přístupem k metadatům občanů. Přidejte k tomu skutečnost, že poskytovatelé internetových služeb v Kanadě by měli vést záznamy v souladu s právními předpisy v oblasti boje proti pirátství (Bill C-11), a chápete, proč je Kanada pro VPN založenou na méně než dokonalém místě.

Z tohoto důvodu je důležité, aby VPN lokalizovaná v Kanadě měla politiku nulových protokolů. Jakékoli protokoly vedené kanadským poskytovatelem VPN mohou být v určitém okamžiku přístupné prostřednictvím rozkazu, nebo dokonce mohou být zachyceny prostřednictvím CSIS.

Ve smlouvě EULA Windscribe uvádí, že:

Windscribe Eula

To znamená, že firma může dohlížet na to, co se děje s každým předplacením VPN, aby bylo zajištěno, že nebude používáno příliš mnoho zařízení / IP adres najednou. Aby bylo možné provést takovou analýzu, musely by být uloženy protokoly připojení a adresy IP - alespoň na krátkou dobu, ne-li neomezeně dlouho. Později v EULA však Windscribe uvádí, že žádná data shromážděná o předplatitelích nebudou "osobně identifikovatelné".

Zkontroloval jsem zásady ochrany osobních údajů a uvádí, že:

Zásady důvěryhodnosti Windscribe 1

Jak vidíte, Windscribe odstraní všechny protokoly připojení tři minuty po ukončení připojení k VPN. To znamená, že Windscribe musí sledovat případné zneužití služby během relací (aby se ujistil, že není používána více než jednou osobou). To je dobrá zpráva a znamená to Windscribe neuchovává žádná data, k nimž by úřady později mohly přistupovat.

Celkově by se zdálo, že ačkoli Windscribe často zmiňuje, že VPN by měla používat pouze jedna osoba - protokoly, které uchovává, ztěžují Windscribe to skutečně vymáhat. Budete tedy v pořádku, abyste ostatním členům rodiny (kteří žijí ve stejném domě jako vy) mohli používat VPN, aniž byste si byli vědomi toho, že si Windscribe všimne.

Protokolování společnosti Windscribe je spravedlivé a vynikající. Zásady ochrany osobních údajů jsou navíc psány velmi jasným a přesným způsobem. To vám umožní věřit, že VPN dělá svou práci správně, a nezanechává žádné šedé oblasti kolem toho, jak budou vaše data zpracována. Toto je velmi pozitivní stránka služby VPN Windscribe.

Šifrovací protokoly

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP

Dobrou zprávou je, že pokud jde o šifrování, lze Windscribe považovat za vysoce zabezpečené. Poskytuje šifrování OpenVPN (náš doporučený protokol) implementované na vysoké úrovni. Podrobnosti o implementaci šifrování jsou následující:

Šifra AES-256, autorizace SHA512 a 4096bitový klíč RSA - kromě podpory Perfect Forward Secrecy pomocí Diffie Hellman (DHE).

Za zmínku stojí také to, že Windscribe jasně inzeruje tyto šifrovací podrobnosti na stránce funkcí webové stránky. To je vynikající a je to něco, z čeho by se mnoho poskytovatelů VPN mohlo poučit. Transparentnost v této klíčové oblasti služby prochází dlouhou cestou!

Šifrování Windscribe

Rovněž stojí za zmínku, že Windscribe právě přidává ke svým klientům protokol IKEv2. IKEv2 je k dispozici pro Windows a Mac v nové verzi klienta Beta. Za několik měsíců bude zaveden jako výchozí šifrování u nového klienta. Windscribe také plánuje přidat IKEv2 k Android klientovi, ale podle firmy to bude trvat trochu déle. IKEv2 je bezpečná forma šifrování, která poskytuje vynikající rychlosti pro streamování.

Zde na ProPrivacy.com zpravidla doporučujeme OpenVPN (protože se jedná o nejvyspělejší a osvědčenou formu bezpečného šifrování VPN). Mít IKEv2 jako možnost je však fantastická možnost, která rozhodně pomáhá spotřebitelům poskytnout více možností.

Kromě silně implementovaného šifrování poskytuje software Windscribe VPN také ochranu před únikem internetového protokolu verze 6 (IPv6) a systému DNS (Domain Name System). Jasně také označuje servery, které lze a nelze použít pro P2P Torrenting. Klient Windscribe má také přepínač zabíjení, který vás odpojí od internetu, pokud dojde k výpadku připojení VPN. Zabráníte tak nechtěnému úniku nezašifrovaného provozu na vašeho poskytovatele služeb Internetu.

A konečně, Windscribe také poskytuje dvojitý hop (v rozšíření Chrome). To umožňuje předplatitelům tunel přes dva proxy servery, nikoli jeden. To zpomalí vaše připojení k internetu o něco více (a to není zvlášť nutné pro většinu lidí). Avšak pro lidi, kteří chtějí zmatení své polohy v co největší míře, je to zajímavá zvláštní funkce.

Závěrečné myšlenky

Windscribe je kanadský poskytovatel VPN, který je transparentní a chrání soukromí. Čestné a dobře prezentované zásady ochrany osobních údajů firmy jsou důkazem její služby, kterou lze určitě považovat za značně nadprůměrnou. Bezplatná verze Windscribe je pomalá služba, která lidem umožní přístup k blokovaným zpravodajským webům a podobně. Vzhledem k tomu, že to nic nestojí, je to užitečný zdroj, který určitě lidem umožní obejít cenzuru a geografická omezení. U datově náročných úkolů, jako je streamování, však bezplatná služba neřeže.

The Windscribe Unlimited plán, na druhé straně, je vynikající prémiové VPN, které poskytuje puchýře rychlosti. Ačkoli americký server fungoval pomaleji než evropské servery: byl dostatečně rychlý na streamování v HD. Vzhledem k relativně nízké ceně této služby VPN (zejména pokud jste se zavázali rok), zjistil jsem, že tato VPN je dobře promyšlená, dobře navržená, plně vybavená a potěšení používat. S ochranou soukromí díky šifrování OpenVPN je tato VPN rozhodně stojí za zvážení.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me