Recenze WiTopia

WiTopia

 • Ceny

  Z 5,83 $
  / Měsíc

 • K dispozici na:


  • Okna

  • Operační Systém Mac

  • iOS

  • Android

  • Linux

ProPrivacy.com Skóre
7.7 z 10

souhrn

WiTopia Personal VPN určitě dává pozitivní první dojem, když navštívíte web poskytovatele, s podporou od The New York Times a The Economist. Dobré dojmy přetrvávají také; díky skvělému klientskému softwaru a okamžité podpoře 24/7. Bohužel se však WiTopia Personal VPN snižuje s extrémně variabilním výkonem a ponechává vám službu, kterou je těžké doporučit.

Rychlé statistiky

 • Jurisdikce
  Spojené státy
 • Současná propojení
  8
 • Země
  42

Funkce

 • Servery ve 42 zemích
 • Dobře navržený a inovativní klientský software (pro PC a Mac)
 • Vynikající podpora živého chatu 24/7
 • Výběr šifrovacích protokolů (standard OpenVPN)
 • Podpora některých temných platforem

Rychlost a výkon

Provedli jsme řadu rychlých testů, abychom ověřili výkon WiTopie. Nejprve jsem použil Speedtest.net k porovnání svého připojení bez připojení VPN. Moje referenční rychlost stahování byla těsně pod 7Mbps.

Dále jsem otestoval lisabonský server, který si vybrali klienti WiTopia "rychlé připojení" režim. Výsledek byl zklamáním, protože se rychlost stahování téměř snížila na polovinu. Dále jsem se připojil k New Yorku přes L2TP a znovu jsem testoval. Tento výsledek byl ještě horší - mnohem méně než polovina naší původní rychlosti stahování. Nakonec jsem se připojil k londýnskému serveru a dostal rychlosti necelých 6 Mbps, což byly nejlepší výsledky, které jsem dostal od služby.

Celkově jsem byl zklamán smíšenými výsledky, protože téměř jistě zničí moji šanci na streamování, aniž by se ukládali do služby.

Cena a plány

1 měsíc

5,83 $
za měsíc

WiTopia Personal VPN nabízí dvě VPN služby, a "základní" balíček a "pro" volba. Nabízejí také hardwarové řešení VPN, ale toto není předmětem této recenze.

Mezi těmito dvěma balíčky jsou dva základní rozdíly: The "Pro" volba poskytuje servery VPN ve větším počtu zemí a podporuje OpenVPN spolu s výběrem dalších protokolů VPN. Levnější "základní" balíček nenabízí žádnou podporu pro OpenVPN, což je náš preferovaný protokol pro zabezpečení a soukromí.

Dalším klíčovým rozdílem je, že "Pro" balíček je k dispozici pouze na základě předplatného na šest měsíců nebo ročně (za 39,99 $, respektive 69,99 $). "Základní" balíček je také k dispozici pro kratší měsíční a tříměsíční časové období. Jeden měsíc vám vrátí pouze 5,99 $, což není špatná počáteční cena. Nicméně vzhledem k celkové službě bych ji nedoporučoval ani v tomto cenovém bodě.

Ačkoli WiTopia nenabízí žádnou bezplatnou zkušební verzi, inzerují "bezpodmínečný" 30denní záruka vrácení peněz. Skutečností však je, že záruka vrácení peněz není vždy dodržována podle stížností účastníků.

Soukromí a bezpečnost

WiTopia poskytuje širokou škálu šifrovacích protokolů a zjistili jsme, že je snadné najít technické detaily, které jsme hledali.

WiTopia nabízí možnosti protokolu PPTP, L2TP přes IPsec a Cisco IPsec. Kromě toho je OpenVPN (SSL) v nabídce pro ty, kdo se přihlásili k odběru "Pro" balík. Na prémiovém účtu je k dispozici šifrování až 256 bitů. Nemohu však potvrdit, zda je OpenVPN implementován s Perfect Forward Secrecy, a tak se nemohu definitivně zaručit za bezpečnost platformy.

Konzultovali jsme zásady ochrany osobních údajů poskytovatele a také jsme hovořili s oddělením podpory, abychom objasnili zásady protokolování WiTopia. Bylo nám řečeno, že společnost úmyslně nesleduje ani neuchovává protokoly zákaznické činnosti a že soubory mezipaměti jsou pravidelně ničeny. WiTopia však udržuje "koncové" protokol, který používají k identifikaci jakýchkoli porušení jejich smluvních podmínek.

Na závěr nemohu tuto službu určitě doporučit pro účely ochrany osobních údajů.

Závěrečné myšlenky

Měli jsme opravdu velké naděje na WiTopia - měli jsme velkou podporu, cena byla správná a klientský software byl opravdu dobře navržen.

Bylo to tedy pláčové ostuda zažít takové nekonzistentní rychlosti připojení během našich testů rychlosti, s výsledky od velmi dobrých po opravdu hrozné.

Kromě toho tato VPN zcela postrádá důležité funkce, jako je killswitch. Také nedostatek OpenVPN v některých plánech předplatného je zklamáním. Závěrem lze konstatovat, že tuto službu je těžké doporučit ve srovnání s jinými VPN v podobném cenovém rozpětí.

Odblokuje však iPlayer a Netflix v USA - proto můžete chtít provést testovací běh pouze z tohoto důvodu!

Navštivte WiTopia Personal VPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me