Recenze ZPN

ZPN

 • Ceny

  Z 1,99 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
8.5 z 10

souhrn

S působivým závazkem na soukromí a výběr uživatelů nabízí ZPN neobvykle kvalitní VPN službu zdarma - a jejich placené možnosti jsou ještě lepší.

Rychlé statistiky

 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  8 Mb / s
 • Jurisdikce
  Spojené arabské emiráty
 • Současná propojení
  5
 • Země
  20

Funkce

Společnost ZPN je provozována společností Vostok Soft FZC a sídlí ve Spojených arabských emirátech - více k tomu níže. Poskytuje přístup k 272 serverům VPN na více než 20 místech po celém světě a uživatelům plné služby Premium je povoleno až pět současných připojení. ZPN také provozuje vestavěný firewall na všech aktivních připojeních VPN, čímž zvyšuje jejich bezpečnost a stabilitu. To jim například umožňuje aktivně zabránit jeho použití pro útoky typu DDoS (distribuované odmítnutí služby).

Navštivte ZPN »

Rychlosti a výkon

Rychlosti připojení přes VPN ZPN ve srovnání s naším nechráněným testovacím připojením: navzdory několika poklesům byly rychlosti obecně poměrně vysoké a spolehlivost byla dobrá. Neměli jsme potíže s procházením, streamováním nebo stahováním na bezplatných nebo prémiových serverech.

zpn_download
zpn_upload
Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každé místo / VPN. Další informace naleznete v našem příspěvku k našim novým testům rychlosti.

Jak bylo uvedeno výše, existuje robustní ochrana proti úniku DNS a neměli jsme žádné problémy s našimi testy IP - kromě toho, že jeden z francouzských serverů, ke kterým jsme se připojili, byl našimi lokalizačními testy rozpoznán jako v Itálii. ZPN používá Google pro potřeby DNS.

Ceny a plány

Existují čtyři způsoby, jak používat ZPN, a dva z nich jsou zcela zdarma:

Za prvé, v mobilním zařízení používajícím klienta Android máte možnost používat VPN každou hodinu, aniž byste se museli registrovat u ZPN. To vás omezí na dvě místa a po hodině vás odpojí, ale funguje dobře - je vhodné, aby se jmenovalo Easy Connect.

Za druhé, existuje možnost bezplatného použití služby na jakémkoli zařízení, s výhradou registrace u ZPN a 10GB měsíčního limitu pro přenos dat. Šířka pásma je také omezená, ale máte přístup ke třem dalším místům než s možností hodinového snadného připojení. Komunikace typu peer-to-peer je pro uživatele bezplatné služby zakázána.

Pro uživatele, kteří chtějí plnou službu ZPN, existují dvě další možnosti:

Předplatné „Mobile“ umožňuje použití služby pouze na jednom zařízení s datovým limitem 50 GB, ale je k dispozici všech 20 a více umístění VPN a použití P2P není nijak omezeno. Toto je nejlevnější způsob, jak si koupit ZPN, s ročním předplatným, které vyjde jen 1,99 $ měsíčně.

Nakonec je k dispozici předplatné „Premium“. Zakoupení tohoto zboží opakovaně měsíčně vás bude stát 5,99 $ měsíčně, ale je to levnější, pokud budete platit ročně. Navíc umožňuje až pět současných připojení a neexistují žádná omezení pro přenos dat nebo šířku pásma.

Recenze ZPN

Platbu lze provést pomocí BitCoin, PayPal nebo kreditní karty, což v případě potřeby nabízí možnost vysoké úrovně anonymity. Působivě vzhledem k úrovni bezplatných služeb, které nabízejí, je k dispozici také úplná spokojenost, 7-denní záruka vrácení peněz, když se uživatelé ponoří a zakoupí předplatné.

Zabezpečení a soukromí

ZPN se vážně zajímají o transparentnost a volbu uživatele, jakož i o bezpečnost, což se odráží v poskytování jejich protokolů. Odmítají PPTP jako příliš nezabezpečené, nabízejí připojení L2TP, ale správně na OpenVPN s možností přidání SSL nahoře pro další vrstvu zabezpečení a složitosti. Navíc poskytují webové rozhraní pro podrobný výběr přesné úrovně zabezpečení, kterou potřebujete jako registrovaný uživatel. To sahá od výchozího nastavení OpenVPN BlowFish-128 po velmi silnou šifru AES-256. Hash autentizace může být zpracována pomocí SHA1 nebo MD5 a handshaking jde až po RSA-2048. Jedná se o vynikající úroveň zabezpečení a možnost SSL také usnadňuje obcházení omezení používání OpenVPN v některých zemích..

Přestože společnost ZPN sídlí ve Spojených arabských emirátech - zemi nepřátelské vůči uživatelům VPN, nepodléhá právním omezením jako provozovatel serverů VPN se sídlem mimo zemi. Jsou čestní a nadcházející ohledně stavu VPN v SAE na svém blogu a můžeme potvrdit, že to, co napsali o právní situaci používání VPN, je v souladu s jinými nezávislými internetovými zdroji. Je to zvláštní situace, ale výsledkem pro uživatele ZPN je to, že by neměli očekávat žádné zásahy ze strany jurisdikční vlády..

ZPN má také do velké míry logiku: pro bezplatné uživatele jsou protokoly šířky pásma udržovány, aby sledovaly omezení služeb, ale pro uživatele Premium se žádné protokoly neuchovávají. To také znamená, že pro ZPN není nic, co by bylo možné sdílet s úřady, pokud by byla podána příslušná právní žádost.

Díky výše uvedenému je ZPN skutečně velmi bezpečnou VPN a uživatelé mohou očekávat vysoký standard soukromí a anonymity.

Snadnost použití

Web ZPN vypadá dobře, snadno se naviguje a je profesionální. Informace lze snadno najít a důležité dokumenty, jako jsou zásady ochrany osobních údajů a podmínky použití, jsou snadno dostupné a snadno pochopitelné. Některé technické informace o síti VPN jsou uvedeny na předních stránkách a jakmile se uživatelé bezplatně zaregistrují, mohou vidět (a ovládat) přesnou úroveň zabezpečení, kterou používají zvolené připojení VPN - což je skutečně velmi vítaná funkce. Uživatelé, kteří nejsou prémiovými uživateli, také získají na palubní desce svého účtu jasné zobrazení, kolik z jejich měsíčních limitů bylo využito.

zpnim_homepage_600

Na webových stránkách je také pravidelně aktualizovaný blog s příspěvky na různá témata. Rychlé procházení odhalí příspěvek o právní situaci kolem používání VPN v Dubaji, speciální nabídku pro uživatele webových fór a několik průvodců, jak používat VPN pro praktické účely..

Podpěra, podpora

Jediná forma osobní podpory ZPN je prostřednictvím webových vstupenek, které jsou přístupné každému, kdo je zaregistrován na webových stránkách. Zjistili jsme, že je systém snadno použitelný a nikdy jsme nemuseli čekat déle než několik hodin na zdvořilou, podrobnou a užitečnou odpověď: I když jsme zpočátku měli problémy se získáním inzerované úrovně šifrování přes klienta OpenVPN od třetích stran, podpora byla schopná identifikovat a opravit problém během několika hodin. I když je to funkční, bylo by hezké vidět více možností pro živou podporu, a dokonce i zařízení pro připojení souborů k lístkům by bylo vylepšení. Také jsme byli trochu zmatení, když jsme viděli naši historii vstupenek záhadně zmizet uprostřed rozhovoru s podporou - naštěstí bylo stále možné odpovědět e-mailem.

zpnim_support_600

Na webu je také malý FAQ, ale to nenabízí mnoho informací o možných technických problémech. O něco užitečnější jsou průvodci nastavením, kteří jsou důkladní a podrobní - více o nich níže. Tým ZPN je aktivní také na sociálních sítích, ale viditelnou obousměrnou interakcí není moc - například jsme na jejich facebookové stránce zaznamenali několik nezodpovězených otázek..

Software VPN

Registrace

Webové stránky ZPN tvrdí, že se můžete zaregistrovat do 45 sekund, a to je pravděpodobně přesné. Budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla a e-mailové adresy, která musí být před aktivací účtu ověřena. To, co nás vzalo nejdéle, bylo vyplnění zdlouhavé Captchy - i když bychom to raději museli udělat, než použít službu VPN zaplavenou boty.

Jakmile se zaregistrujete, dostanete pěkný e-mail s pokyny, co dělat dál, a další nápověda k zahájení práce je k dispozici po kliknutí na potvrzení vaší e-mailové adresy. Je skvělé vidět poskytovatele VPN, který pomáhá novým uživatelům učinit tento první krok.

Klient VPN ZPN Windows VPN

ZPN má čistý, jednoduchý VPN klient pro Windows: vizuálně připomíná aplikaci pro smartphone, funguje dobře a snadno se používá. Výběr serveru a připojení je jednoduchý a zřejmý a existuje několik výkonných možností dostupných prostřednictvím ikony nabídky vlevo.

Recenze ZPN

Kromě možnosti automatického spuštění VPN se systémem Windows je zde také přepínač zabíjení, který zabraňuje úniku dat v případě selhání připojení, a možnosti ochrany před únikem DNS a IPv6, které mají zabránit jakékoli možnosti úniku. Ochrana proti úniku DNS funguje tak, že fyzicky změníte síťový adaptér Windows, aby používal servery DNS ZPN, a funkce ochrany proti úniku IPv6 funguje tak, že na připojení VPN zcela zakáže protokol IPv6. Jedná se o poněkud „jaderné“ možnosti, ale jsou mnohem spolehlivější než jiné jemnější implementace, které jsme viděli.

Klient také přichází s možností změnit protokol a port používaný VPN, což je užitečné pro to, aby fungoval správně za různých okolností v síti. K dispozici je také zaškrtávací políčko pro načtení konfigurací z webového nástroje, jak je uvedeno výše, což umožňuje neuvěřitelně podrobnou úroveň kontroly nad přesně tím, jakou úroveň zabezpečení chcete v připojení VPN. Nakonec jsou možnosti klienta zaokrouhleny nastavením pro povolení nebo zakázání automatických aktualizací a také tlačítkem pro okamžitou kontrolu a instalaci aktualizací.

Jiné platformy

Kromě klientů na zakázku pro Windows, Android a iOS nabízí ZPN vysoce kvalitní průvodce nastavením pro většinu platforem. Obzvláště nás potěšilo zahrnutí příruček k používání služby s klienty OpenVPN třetích stran napříč Windows, Mac, iOS, Android a Linux a také robustní podpora vysoce personalizovaných konfiguračních souborů OpenVPN. Tím se dále zvyšuje transparentnost služeb a usnadňuje se zjišťování, zda skutečně inzerujete.

Aplikace pro Android ZPN

Aplikace pro Android, která je k dispozici v obchodě Play, je vizuálně velmi podobná klientovi Windows, přičemž další výhoda hodinové bezplatné verze VPN je k dispozici bez registrace. Mezi užitečné možnosti patří možnost volby mezi připojeními TCP nebo UDP a také výběr portu, přes který se má připojení připojit, a také funkce úspory baterie..

zpnim_android_connected_600

Stejně jako u klienta se systémem Windows se můžete rozhodnout načíst nastavení konfigurace z webového rozhraní. Bylo by hezké, kdyby existovala možnost automaticky spustit VPN s telefonem nebo automaticky aktivovat ochranu v určitých sítích, ale klient je stále poměrně silný a velmi snadno použitelný.

Závěrečné myšlenky

Se silným klientem, velkou transparentností, vysokou přizpůsobitelností a velmi užitečnými podpůrnými agenty nabízí ZPN opravdu dobrou službu VPN za celou řadu velmi přijatelných cen - v neposlední řadě je samozřejmě zcela zdarma. Obzvláště pozoruhodné je, že při používání služby Zdarma se nebudete cítit, jako byste byli občany druhé třídy, a přesto je zde také dost nabídek, které odůvodňují přechod na prémiové předplatné. Kombinace vynikající služby zdarma a záruky vrácení peněz znamená, že není důvod nezkoušet ZPN - klikněte na níže uvedený odkaz a podívejte se, co si myslíte.

Navštivte ZPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me